Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 11:23   #61
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
...sansa za kaznu na staroj cesti je puno izglednija od one na autocesti...
ako ne kršiš zakon, vjerojatnosti su potpuno iste...

Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Sigurnosno
autocesta je u apsolutnoj prednosti - nema opasnosti da itko naleti iz kontrasmjera, nepreglednih okuka,rupa na cesti,opasnih pretjecanja,lokalnih rejsera, prolazaka kroz naselje, pjesaka, bicikli, zapreznih kola
a toga nema na autocesti?
pa bar se jednom godišnje desi (u zadnje vrijeme i češće) da neki pacjent ode u krivom smjeru na autocesti...
rupa na cesti? jel se tko sjeća one ploče od 4cm na izlazu iz tunela, onog prije tuhobića u smjeru Zg (nemogu se sjetit kak se zove)?? i to pgodiš sa 130+ jako zdravo za ovjes tvog auta....ili kad je onaj šaht odletio u zrak u novom tunelu...
kolotrazi u desnoj traci od Zg pa skoro sve do Ka? malo pomalo se sve to popravlja, ali nije da toga na autocesti nema...
a rejsera, mislim stvarno, ako to ne vidiš na autocesti onda zbilja neznam kam gledaš...
a sjećam se i likova koji su preticali po zaustavnoj traci, pa su se gurali za vrijeme gužve između dvije trake i tako radili treću traku, i to sve pri brzinama većim od 100 km/h...


da se razumijemo, ja ne mislim da je stara cesta bolja od autoputa, taj zaključak ovisi o previše faktora, cijena, vrijeme, stanje ceste, promet, živci itd...
ali ono što sam siguran da autocesta nije savršena kakvom ju neki prikazuju...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:17   #62
Ovisi gdje si Zagreb i kud u Osijek...

Ali ako gledamo od Metroa na istoku (slavonska) do Osijeka sve običnom cestom 3,5 sata je normalno Zagreb-Bjelovar-Veliki Grđevac-Virovitica-Valpovo-OSijek i uz prečicu Suhopolje - Čađavica na Valpovo... Toliko idemo kombijem... dva puta mjesečno... i uz normalnu vožnju. Ljudi to je 260 km Od toga 50 km autoceste koja se ne plaća...

Bjelovar-Đurđevac - Pitomača-Virovitica je duplo vrijeme, ista kilometraža naspram Bjelovar-Veliki Grđevac-Grubišno Polje-Virovitica !!!!
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:22   #63
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post

Bjelovar-Đurđevac - Pitomača-Virovitica je duplo vrijeme, ista kilometraža naspram Bjelovar-Veliki Grđevac-Grubišno Polje-Virovitica !!!!
E ovo mi je već vrlo korisno!

Hvala!
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:32   #64
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
E ovo mi je već vrlo korisno!

Hvala!
Em ti je brža cesta, em policije malo... Imaš policije od Bjelovar pa u Bulincu, na ulazu u Veliki Grđevac, na izlazu iz Grubišnog Polja prema Virovitici....
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 08:57   #65
Jesu li popravili tj. zakrpali/završili obilazak Učke preko Plomina? Baš sam si računao da me izađe autoput 32 kune više ako obiđem Učku jer svaki put idem do Karlovca autoputom.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:35   #66
tema je stara al kaj sad

zanima me stara cesta od Zagreba do Zadra, dali je losa i dali ima rupa? oni postovi gore su od 2008 pa se puno toga moglo promijenit od tada..


cuo sam da je dosta losa oko Karlovca i oko Ogulina. dal je bolje autoputom otic ( auto je spusten pa bi mi bilo full zao da naletim na rupe ako mogu izbjec autoputom ).. starom cestom bi htio tek radi uzitka voznje i sl.

tnx!
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:40   #67
Ak sam ja prošlog ljeta sa 146icom sa kratkim federima prošao proćeš i ti sa svojim...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:42   #68


a kakva je opcenito? jel rupa na rupi il?

jedina cesta u HR koja je po meni savrsena je ona na Pagu, pa to je ko staklo ravno
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:48   #69
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post


a kakva je opcenito? jel rupa na rupi il?

jedina cesta u HR koja je po meni savrsena je ona na Pagu, pa to je ko staklo ravno
Stara cesta od Zagreba do Zadra je super, tako da nema nigdje velikih rupa ni sl. i možeš bez problema po njoj sa bilo kojim autom. A da slučajno ideš starom cestom preme Rijeci, e to je već druga priča, ta je dosta loša.

I da ako ideš vikendaom na more velika je vjerojatnost da prije dođeš starom nego novom, inače razlika stara nova ako se poštuje ogranićenje jest cca. sat vremena.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:51   #70
Ljudi jeftinije i brže je autoputom. Magistralom se treba računati ( barem u prosjeku) na dvije kazne - ako ne vozite ko stari fosili za volanom
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 13:58   #71
jammer i radar detector su moji vjerni "suvozaci" vec nekoliko mjeseci tako da nemam straha za to
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:04   #72
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ljudi jeftinije i brže je autoputom. Magistralom se treba računati ( barem u prosjeku) na dvije kazne - ako ne vozite ko stari fosili za volanom
Zašto bi računao na kazne, ja svaki tjedan idem za Zadar, svaki drugi prema MA, znači i po dva puta na tjedan prođem starom cestom i tako mjesecima i nisam napravio kaznu. Policija je uvijek u centru, par KM. prije ili poslije nekog mjesta, tako da oni koji putuju tom cestom već znaju gdje bi se patrola mogla naći.
Druga stvar je kaj su ograničenja 80 kmh., znači komotno možeš 90-100 kmh (što zbog tolerancije, što zbog manje brzine koju prikazuje policijski pištolj.
Ta brzina je sasvim dovoljna za staru cestu.

Glede AC, sve 5, ako nema gužvi stižeš brže, ali ako ima onda baš i ne. Recimo išao neki tjedan u subotu novom AC jer je tako zahtjevala firma za koju sam vozio, prva stavr, na desnoj se vozi cca. 90 kmh., a na lijevoj čas 100 kmh, pa se potegne do 140- 160 kmh., pa slijedi naglo kočenje i tako stalno, ubrzavanje i kočenje. Kad zbrojiš da trošiš cca. 2 litre goriva više na AC, pa platiš cestarinu računica baš i nije neka, a stalno voziš velikom brzinom i na malom razmaku. (ljetni mjeseci)
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:10   #73
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post


a kakva je opcenito? jel rupa na rupi il?
Nije imaš par dionica koje su malčice lošije ali ništa bitno, neće ti se ništa oštetiti na ovjesu ako ne proletiš baš sa 150 prek toga, ak ideš ZG-KA-Slunj-Plitvice-Gračac-(Obrovac)-Zadar uglavnom nemaš beda...

Što se kazni tiče ekstra pazi potez Slunj-Rakovica, u samoj Korenici ti vole stajat, prije Gračaca su obavezno, sa ostalo je stvar sreće, dosta raja blica...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:34   #74
d1 je zakon
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 15:11   #75
Thumbs up Dan D za HAC 16.7.11.

Jučer je bila prometna kataklizma i ja (mali Ivica) baš kao i svi Turci krenuo iz Splita za Zagreb.

Nakon 7 dana psihofizičkih priprema za taj poduhvat, krenuo sam naoružan strpljenjem. Krenulo je dobro i kod Zadra sam po 50 puta na HR2 čuo kako je promet otežan kod Male Kapele i kak ima i mrtvih...

Na Maslenici sam izašao van i krenuo put Obrovca. Na cesti nigdje psa... Pošto imam diječji vrtić kad smo došli do ceste koja vodi na Velebit iz Obrovca svratili smo u ZOO. (priceless)

Savladavanje šikana i serpentina po Velebitu podsjetilo me na stara dobra vremena kada nije bilo bitno koliko auto ima od 0-100 već je bilo bitnije da može skretat ko muha, današnji auti to jednostavno više ne mogu...

Došli smo do Gračaca, pa i do Macole, ali policije nigdje!? Na cesti i dalje nema ni psa. Na HR2 slušam kako je A1 zatvorena i kako promet teče obilazno!? (desna 60+ lijeva 62kmh u jednu traku= Sex do iznemoglosti)

Stižemo u Rastoke, klinci u deliriju (priceless part II)

U Nikšiću kod Pine dobro papamo i ubijam se u filanoj paprici s pireom, temperatura oko 27C!?

Prije Tušilovića skrećem za Vojnić, a nakon Vojnića za Pisarovinu. U Pisarovini opće narodno veselje i smotra konja. Klinci u deliriju part III, jašu konje i ciki nema kraja...

Izlazimo iz Pisarovine i sa desne strane neka birtijetina s nekim lokalnim nogometnim klubom i dječjim igralištem iz snova!? Takvo što nema ni na Bundeku!? Klinci u ponovnom deliriju, a ja se davim u Ledovom sladoledu čokolada/ višnja i tropic (Priceless part IV)

Ispadamo nakon Hudog Biteka na Botinac i Remetinac i kod Arene na Jadransku aveniju...

30km je kraće, pol rezervara manje, bez troškova autoputa (ako ne računamo ST-ZD) s brdom dogodovština... bez sekiracije, stajanja, trubljenja, nervoze i hrpetine smrdljivog lima ispred nosa moje pile koja to nije...

Vratio sam se s godišnjeg na način da mi je povratak bio samo još jedan dan avanture i klincima koju su iscrpljeni od doživljaja gušteva i aktivnosti jedva dočekali da padnu u krevet (naravno zadovoljni)!? Priceless part V

Baš sam se osjećao ponosno što me nisu morali gledati kako očnjacima param volan i što sam se na koncu sa svima njima tako dobro proveo bez da mi je klima posisala i zadnji Amper stojeći u koloni na užarenom asfaltu okružen jednako tako izbezumnjenim ljudima iz svih krajeva Europe....


Treba koristiti domaća znanja i iskustva, ako u nićem drugom onda barem u poznavanju vlastite domovine...

FU(K A1 u sezoni
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens

Zadnje uređivanje zlatkohorvat69 : 17.07.2011. at 15:17.
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 15:35   #76
^^^^^ To je to.

Za razliku u cijeni goriva i cestarine, nešto fino pojedeš po putu, a još ti i ostane.


Da o ljepoti krajolika i ne pričam. Vožnja sama po sebi zna biti užitak.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:47   #77
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Druga stvar je kaj su ograničenja 80 kmh., znači komotno možeš 90-100 kmh
osim što je van naselja opće ograničenje ustvari 90 kmh.
ali dobro, nećemo sitničariti
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:03   #78
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Nakon 7 dana psihofizičkih priprema za taj poduhvat, krenuo sam naoružan strpljenjem. Krenulo je dobro i kod Zadra sam po 50 puta na HR2 čuo kako je promet otežan kod Male Kapele i kak ima i mrtvih...
koji car

ja prosao dobar komad dalmacije danas po A1(cca550km) krenuo u pola 9. jutros zivcan vec sam na sebe jer moram ici misleci da cu me ubit sababani u udarnom terminu i guzvi.. kad ono sve proslo glatko cak ni zivcan nisam bio ali ali put kuci(maloprije dosao) je protekao hebeno nevjerovatno iako prilicno jak promet kao da su izostali svi reterdirani vozaci danas s ceste, milina za voziti se svi 150-170 peglaju, drze se svoje trake, micu kad su sporiji..eto u 250km ni jedan jedini razlog/ekses da se nekom sjetim rodbine.. da mi ovo tko pricao nebi vjerovao
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:08   #79
Bogme teško ti mogu povjerovat ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:11   #80
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
koji car

ja prosao dobar komad dalmacije danas po A1(cca550km) krenuo u pola 9. jutros zivcan vec sam na sebe jer moram ici misleci da cu me ubit sababani u udarnom terminu i guzvi.. kad ono sve proslo glatko cak ni zivcan nisam bio ali ali put kuci(maloprije dosao) je protekao hebeno nevjerovatno iako prilicno jak promet kao da su izostali svi reterdirani vozaci danas s ceste, milina za voziti se svi 150-170 peglaju, drze se svoje trake, micu kad su sporiji..eto u 250km ni jedan jedini razlog/ekses da se nekom sjetim rodbine.. da mi ovo tko pricao nebi vjerovao
Jesi siguran da si nisi ugradio u branik ledice?
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.