Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 10:58   #1
Kujica počela vršiti nuždu u stanu

molim za savjet ili za ideje. kujica moja ima 7 godina i nikad nije to radila u stanu, inace je jako cista i dobra. vec nekoliko dana sam nasla da je to napravila na tepihu, ja sam na poslu 8 sati i uvijek je uspjevala da izdrzi toliko. sad ne moze ni preko noci, idemo spavat oko 12 i izvedem je prije, a ujutro je vec to napravila (ustajem oko 7). izvedeo cesto dok sam kuci, i u setnju takodje. neki dan sam probala da joj sklonim vodu vec u 22 sata i nije se upiskila. ta ideja mi se ne svidja, to je vise bio eksperiment. jazivim sama, nema ko da je izvede dok sam na poslu, a ne mogu ni ici kuc da to napravim. unaprijed sam zahvalna za sve ideje koje imate. hvala
__________________


"Love deeply and passionately. You might get hurt but it´s the only way to live life completely"
vesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:06   #2
Posjeti veterinara da vidis jeli sve ok. Mozda joj mjehur malo popusta ili jede hranu od koje je jako zedna, probaj mozda obrok pomaknuti prije tako da do vecernje setnje sve uspije izbaciti iz sebe.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:17   #3
Jel se što promijenilo u vašem životu? Ako ne, svakako posjeti veterinara.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:33   #4
:)

imam zakazano kod veta 17 jula, al ipak sam htjela cuti vasa misljenja dotle. nije se nista promjenilo u zivotu. oan uvijek jede istu hranu, samo jede Royal canin i nista vise. pokusacu pomjeriti vrijeme vecere , mada ne znam kako jer ako tad nije gladna nece jesti, ali probam.
__________________


"Love deeply and passionately. You might get hurt but it´s the only way to live life completely"
vesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 11:51   #5
Ajme meni, gdje tek 17.-og. Pa to je više od dva tjedna. Puno previše kakav god daje problem, a lako može generirati još veće probleme.

A zamisli tek kako se kujica negdje osjeća krivom što mokri u kući, iako je odgojena da to ne smije.

Nije ti valjda veterinar u sustavu HZZO-a, pa da moraš toliko čekati?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 12:51   #6
Je li kujica kastrirana?
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 15:46   #7
...

joj, znam, ona se mnogo osjeca krivom, samo da je vidite
ne mogu stici prije vetu, tako se desilo, sad su godisnji odmori. ma nije to strasno , nadam se. mozda s godinama? sad ima 7, i nije kastrirana, i ne zelim je kastrirati, i nije nikad imala kucice. dosad se to nije desavalo, mogla je uvijek izdrzati 8 sati ili cijelu noc
__________________


"Love deeply and passionately. You might get hurt but it´s the only way to live life completely"
vesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 16:17   #8
Ne znam iz kojih razloga ne možeš danas ili sutra odvesti kujicu k veterinaru, jer ovo s godišnjim odmorima nisam baš razumjela. Jedna od mogućnosti je da kujica ima upalu mjehura, što kroz dva tri tjedna može dovesti do grdnih problema, pa joj čak ugroziti i život.

Ako i nije mjehur, nekakav problem je i najbolje bi bilo da ti ipak veterinar kaže da "nije to strašno". Ne dozvoli da ti kujica pati, ni psihički, ni fizički. Ili barem nazovi nekog od veterinara, pa neka ti ovaj kaže što ti je činiti i možeš li čekati do 17.-og.

Držim fige da je samo nekakva upalica koju ćeš brzo sanirati s jednom kurom antibiotika.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 16:36   #9
Quote:
vesna kaže: Pogledaj post
joj, znam, ona se mnogo osjeca krivom, samo da je vidite
ne mogu stici prije vetu, tako se desilo, sad su godisnji odmori. ma nije to strasno , nadam se. mozda s godinama? sad ima 7, i nije kastrirana, i ne zelim je kastrirati, i nije nikad imala kucice. dosad se to nije desavalo, mogla je uvijek izdrzati 8 sati ili cijelu noc
Gle, probaj otici vetu sto prije.

Ne zelim ovime nista pretpostavljati ili te plasiti, ali koliko znam jedan od simptoma piometre (javlja se najcesce oko 7 godine pa nadalje kod nekastriranih kuja), upale mjehura i jos par dosta opasnih bolesti/problema je i nekontrolirano mokrenje.
Za 16 dana bi moglo biti prekasno, da ne govorim da bi se kujica mogla itekako muciti (makar i ne bilo nesto opasno po zivot) punih 16 dana.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 16:48   #10
Vetu što prije! Nemoj čekati!

I malo prouči o piometri, tumorima na sisama i sl. bolestima koje dobivaju nekastrirane kuje obično pod stare dane. Kad nije uzgojna kuja, nema smisla da riskirate sa time.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:18   #11
ok

hvala, pokusacu nazvati da me prime ranije :/(
__________________


"Love deeply and passionately. You might get hurt but it´s the only way to live life completely"
vesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.