Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 18:52   #201
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
Prvi put mi je dala antibiotik baš prema tom antibiogramu. Pila sam xorimax (ako se dobro sjećam). Idem brzo kod nje s ovim novim nalazom pa ćemo vidjet. Istina, urinokulturu sam napravila prerano, ali se tješim da nije prisutna kad me ništa ne boli.
ponoviš ju nakon nekog vremena opet i bit ćeš ziher
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 19:05   #202
moje iskustvo je da dokle god nisam rijesila e.coli na cervixu dotle su mi se ponavljali i problemi s mjehurom (tj. upale mjehura uzrokovane s e.coli), tako da cure koje imate problema s e.coli u mjehuru, svakako provjerite i vaginalni bris!
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 19:30   #203
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
moje iskustvo je da dokle god nisam rijesila e.coli na cervixu dotle su mi se ponavljali i problemi s mjehurom (tj. upale mjehura uzrokovane s e.coli), tako da cure koje imate problema s e.coli u mjehuru, svakako provjerite i vaginalni bris!
i obrnuto
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 19:55   #204
Ciao ljudi! I ja imam problem sa E.Coli vec 3 godine. Svakave antibiotike sam pila i nista, nalaz s urinokulture (jedan put je 100 000, drugi put 50 000, treci 25 000, pa nakon 3 mjeseca opet 100 000).
Na pocetku sam osijecala bol u trbuhu, i znalo me peckat kod mokrenja, ali sada vise ni to, ali ju opet imam, samo ponekad se desi da osjetim.
Dali zna itko nesto drugo sto pomaze a da nisu cran actin, nesto sto je dostupnije i jeftinije?
Na kraju cu i njih kupiti ako treba jer mi je pun kufer toga, ali bih rado probala nesto drugo.
Primijetila sam da kad pijem tablete od brusnice i mnogo cajeva sve mi se cini potpuno normalnim, nemam nikakve smetnje ali nalazi urinokulture kazu drugacije.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 13:33   #205
e pitanje; pomalo glupo ali pitanje;
da li se e coli moze prenijeti sexualnim putem na partnera/partnericu ako se nekome nalazi samo u mokracnom mjehuru?
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 13:45   #206
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
e pitanje; pomalo glupo ali pitanje;
da li se e coli moze prenijeti sexualnim putem na partnera/partnericu ako se nekome nalazi samo u mokracnom mjehuru?
nije nemoguće ali veće su šanse ako ju muški partner ima onda će ju prenijeti jer oni imaju samo jednu rupu koja ulazi u vaginu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 23:57   #207
i ja imam tu e.c u vaginalnom brisu i jos f...king hpv, tako da se niko i ne zamara bakterijom...
sofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 17:15   #208
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Ivana da nadodam ime proizvođača Solary a proizvod super cran actin 60 tableta oko 200 kuna.

doma mi je ime čaja, ako ti ga tko može tamo kupiti neka ga kupi. Čaj nije u slobodnoj prodaji te se nema kupiti u svakoj apoteci i naručuje se i putem apoteke. Mog su brata pitali otkuda vašoj sestri informacija u Hrvatskoj za ovaj čaj (nema ni reklama za njega..sve usmena predaja).

A postoji i prah (ali to ti treba netko iz USA poslati)
Ne, to nije to što sam ja uzimala. Ja sam uzimala ovo:http://images.iherb.com/NOW-02810-m.jpg
Sve skupa s dostavom na vrata me koštalo nekih 120kn. Čekala sam 5 dana. Doza mi je trajala 14 dana i kombinirala sam ga s Ninurom. Evo već 6 mj. od kad sam to primijenila, više mi se nije vratilo.

Inače, ta d-mannosa je jednostavni šećer koji se može naći u brusnicama, samo što je potrebna veća koncetracija da bi imala učinak taj koji ima kad se pije ovaj prah ili kapsule. Nije jako slatko i totalno je neprimjetno ako se stavi u čaj ili sok. Mogu ga piti i dijabetičari i potpuno se izlučuje iz tijela.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 17:44   #209
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne, to nije to što sam ja uzimala. Ja sam uzimala ovo:http://images.iherb.com/NOW-02810-m.jpg
Sve skupa s dostavom na vrata me koštalo nekih 120kn. Čekala sam 5 dana. Doza mi je trajala 14 dana i kombinirala sam ga s Ninurom. Evo već 6 mj. od kad sam to primijenila, više mi se nije vratilo.

Inače, ta d-mannosa je jednostavni šećer koji se može naći u brusnicama, samo što je potrebna veća koncetracija da bi imala učinak taj koji ima kad se pije ovaj prah ili kapsule. Nije jako slatko i totalno je neprimjetno ako se stavi u čaj ili sok. Mogu ga piti i dijabetičari i potpuno se izlučuje iz tijela.
ja sam uzimala

http://images.google.hr/imgres?imgur...%3Dhr%26sa%3DN

kod nas u našem prijevodu piše 1 dnevno ali kada pročitaš američka uputstva piše 4 dnevno.
pošto su amerikanci narod koji je sve provjerio jer se oni tuže oko deklaracija a i znam da ne bi amer našto napisao ako nije provjerio ja sam pila 4 komada dnevno.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 17:44   #210
i uzimala sam taj čaj iz Njemačke
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:38   #211
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam uzimala

http://www.evitamins.com/images/products/CranActin.jpg

kod nas u našem prijevodu piše 1 dnevno ali kada pročitaš američka uputstva piše 4 dnevno.
pošto su amerikanci narod koji je sve provjerio jer se oni tuže oko deklaracija a i znam da ne bi amer našto napisao ako nije provjerio ja sam pila 4 komada dnevno.
potpisujem sve!
u akutnoj fazi sam pila 4 dnevno (uz antibiotik) i uvijek nakon toga sterilna urinokultura.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 19:12   #212
Lightbulb

Evo upravo sam malo guglala i primijetila da CranActin ima iste sastojke kao i Dietpharmov Brusnicin (ima ga u svim ljekarnama u Hrvatskoj) koji ja pijem momentalno, samo sto su preporucene doze na CranActinu vece.

Sto zanci da bih trebala piti ovaj Brusnicin ne po dozama koje pisu na kutiji nego vecim, i efekt bi trebao biti isti.

CranActin preporucuje 4 tablete dnevno
Brusnicin preporucuje 1-3 tablete dnevno

Oboje imaju u jednoj kapsuli: 400 mg ekstrakta brusnice i 30 mg vitamina C;
jedina razlika:
CranActin: ekstrakt brusnice Vaccinium Macrocarpon
Brusnicin: ekstrakt brusnice Vaccinium Oxycoccus

Nisam nasla nikakvu razliku izmedju te dvije brusnice sto se njihovih sastojaka tice i ucinka, nego su samo druga vrsta.

Ove prve u CranActinu Vaccinium Macrocarpon (iliti velika brusnica ili americka brusnica (Large cranberry, American Cranberry, Bearberry)) rastu u Americi i Canadi (zato i jesu u Americkom proizvodu) imaju sire lisce, duze i vece plodove i sladje su.

Ove u Brusnicinu Vaccinium Oxycoccus (iliti obicna brusnica ili sjeverna brusnica (Common Cranberry or Northern Cranberry)) raste u Sjevernoj Americi, Europi i Aziji imaju maleno lisce, tamno roza cvjetove, male blijedo ruzicaste plodove i kiselkasti okus.

A ako nekog zanima, usporedila sam i cijene s kolicinom, CranActin ispada jeftiniji.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 21:30   #213
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Evo upravo sam malo guglala i primijetila da CranActin ima iste sastojke kao i Dietpharmov Brusnicin (ima ga u svim ljekarnama u Hrvatskoj) koji ja pijem momentalno, samo sto su preporucene doze na CranActinu vece.

Sto zanci da bih trebala piti ovaj Brusnicin ne po dozama koje pisu na kutiji nego vecim, i efekt bi trebao biti isti.

CranActin preporucuje 4 tablete dnevno
Brusnicin preporucuje 1-3 tablete dnevno

Oboje imaju u jednoj kapsuli: 400 mg ekstrakta brusnice i 30 mg vitamina C;
jedina razlika:
CranActin: ekstrakt brusnice Vaccinium Macrocarpon
Brusnicin: ekstrakt brusnice Vaccinium Oxycoccus

Nisam nasla nikakvu razliku izmedju te dvije brusnice sto se njihovih sastojaka tice i ucinka, nego su samo druga vrsta.

Ove prve u CranActinu Vaccinium Macrocarpon (iliti velika brusnica ili americka brusnica (Large cranberry, American Cranberry, Bearberry)) rastu u Americi i Canadi (zato i jesu u Americkom proizvodu) imaju sire lisce, duze i vece plodove i sladje su.

Ove u Brusnicinu Vaccinium Oxycoccus (iliti obicna brusnica ili sjeverna brusnica (Common Cranberry or Northern Cranberry)) raste u Sjevernoj Americi, Europi i Aziji imaju maleno lisce, tamno roza cvjetove, male blijedo ruzicaste plodove i kiselkasti okus.

A ako nekog zanima, usporedila sam i cijene s kolicinom, CranActin ispada jeftiniji.
i još si zaboravila da cran actine osim brusnice ima još i:

1. vitamin C, Vitamin E, Vitamin B1, Vitamin B6, Kalij, Panotensku kiselinu, zatim biljke:
Medvetke, Suručice, Zlatnog vlasca, Borovnice, Kukuruzne svile.

Po meni kvalitetniji proizvod nego Dietpharmov.

Na Hrvatskoj verziji prijevoda piše 1 tableta a na američkoj 4
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 22:01   #214
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
i još si zaboravila da cran actine osim brusnice ima još i:

1. vitamin C, Vitamin E, Vitamin B1, Vitamin B6, Kalij, Panotensku kiselinu, zatim biljke:
Medvetke, Suručice, Zlatnog vlasca, Borovnice, Kukuruzne svile.

Po meni kvalitetniji proizvod nego Dietpharmov.

Na Hrvatskoj verziji prijevoda piše 1 tableta a na američkoj 4
Ako ima sve to onda je sigurno bolji od Brusnicina, samo sto ja nemam sad tu bocicu da vidim sto sve ima, to je ono sto sam nasla na internetu guglajuci.

Svugdje se spominju samo ta 2 sastojka, niti jednu stranicu nisam nasla da spominju ista drugo, a bila sam na jedno desetak njih. Tako da nisam mogla znati.

Ima i Brusnicin druge sastojke ali nista vazno. Uglavnom mislim da dobar dio ovisi o brusnici, a malo manje o drugim biljkama.
Tako i tako pijem multivitamin svaki dan ili B complex, ponekad plivit C, a sto se drugih biljaka tice pijem cajeve koji ih sadrzavaju, tako da opet dobro!

Ako nakon Brusnicina ne bude nikakvog pomaka (sad kad sam ih vec kupila), svakako cu kupiti CranActin!
Da sam znala prije sastojke i cijenu odmah bih ga kupila.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 22:55   #215
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Ako ima sve to onda je sigurno bolji od Brusnicina, samo sto ja nemam sad tu bocicu da vidim sto sve ima, to je ono sto sam nasla na internetu guglajuci.

Svugdje se spominju samo ta 2 sastojka, niti jednu stranicu nisam nasla da spominju ista drugo, a bila sam na jedno desetak njih. Tako da nisam mogla znati.

Ima i Brusnicin druge sastojke ali nista vazno. Uglavnom mislim da dobar dio ovisi o brusnici, a malo manje o drugim biljkama.
Tako i tako pijem multivitamin svaki dan ili B complex, ponekad plivit C, a sto se drugih biljaka tice pijem cajeve koji ih sadrzavaju, tako da opet dobro!

Ako nakon Brusnicina ne bude nikakvog pomaka (sad kad sam ih vec kupila), svakako cu kupiti CranActin!
Da sam znala prije sastojke i cijenu odmah bih ga kupila.

ima sve to...ja upravo to čitam sad. Odi u draškovićevu biljnu ljekarnu ili u Savsku 4 lista ...od 14-15 svaki dan i imaš popust od 10% na gotovinu..pa se fakat ful isplati

I pij 4 na dan..skini hrvatsku deklaraciju.

Ma proizvod je mrakk
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 08:16   #216
ej winter... ovako imaš super cran actina u Biljnoj drogeriji Vito - na tržnici Jarun, Biljna drogerija Smaragd - na Britancu, Biljna drogerija Allegra - u Draškovićevoj i Biljna drogerija 4 Lista u Savskoj... i svaki dan od 14-15 imaš 10% popusta na gotovinu a subotom od 13-14
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:58   #217
Ok cure ,jedno pitanje..dali je normalno da se meni toliko povrača i da imam takve bolove u trbuhu od kad pijem tablete za tu e. coli.pijem trenutno cefalin,ali majke mi nemogu više.A di mi je još 2 mj. ninura
__________________
[I]14.02.2009. obući ću sve bijelo , čisto bijelo....:)
IVANA1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 15:54   #218
@laro
da li si ti imala e.c. samo u urinu ili i u vaginalnom brisu?
sofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:39   #219
Quote:
IVANA1985 kaže: Pogledaj post
Ok cure ,jedno pitanje..dali je normalno da se meni toliko povrača i da imam takve bolove u trbuhu od kad pijem tablete za tu e. coli.pijem trenutno cefalin,ali majke mi nemogu više.A di mi je još 2 mj. ninura
pija ga na pun želudac i onda nebi trebal imati mučnine,neki antibiotici ako se popiju na prazan ili djelomično prazan često tako izazivaju mučnine,znači sam na pun pij
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 18:29   #220
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ej winter... ovako imaš super cran actina u Biljnoj drogeriji Vito - na tržnici Jarun, Biljna drogerija Smaragd - na Britancu, Biljna drogerija Allegra - u Draškovićevoj i Biljna drogerija 4 Lista u Savskoj... i svaki dan od 14-15 imaš 10% popusta na gotovinu a subotom od 13-14
Hvala Lara!
Idem u Zagreb ovaj cetvrtak pa cu bas skociti kupiti.
Nek se nadje za svaki slucaj.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.