Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2014., 15:59   #2001
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
A sto je s onima koji nista ne lajkaju?
Ili onima koji nemaju hrpu slika na profilu i isto toliko prijatelja?
O takvima se ne moze nista zakljuciti, tu ipak treba vremena za upoznati.

Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Sam lajk po sebi nista ne znaci jer su u pocetku svi sve lajkali i onda je vecini problem sad tih tisucu lajkova pregledati i pobrisati.
Naravno, u pravu si, pose mene, jer osoba koja je lajkala HDZ, Karamarka, Gotovinu, clan je grupe 'Mi Hrvati', te lajka Thomspona - to ne znaci nista. Ta osoba to radi da se naruga!

I ne, nisu svi lajkali sve u pocetku.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 16:20   #2002
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Naravno, u pravu si, pose mene, jer osoba koja je lajkala HDZ, Karamarka, Gotovinu, clan je grupe 'Mi Hrvati', te lajka Thomspona - to ne znaci nista. Ta osoba to radi da se naruga!

I ne, nisu svi lajkali sve u pocetku.
Kako uopce doci u kontakt s osobama koje sve to imaju lajkano?
Ja se ni ne krecem u takvom drustvu.
Meni je dosta par recenica s nekim da vidim da li mi odgovara po tom pitanju jer oni uglavnom odmah iznose svoje stavove i sve se vrti oko toga.
Ni ne stignemo do fb prijateljstva.

Ali doista ima osoba koje imaju te stranice samo da bi mogli tamo kritizirati neistomisljenike.

Pa naravno da mozes "nesto" zakljuciti ako ima to sve lajkano i uglavnom samo to.
A ako od 300 stranica iskoci negdje Thompson, to meni nista ne znaci.

Moja jedna frendica je imala tako neke stvari lajkane, a totalno je apoliticna i ja ju pitala otkud to kod nje, ona mi rekla da ni ne zna.
Sve ovisi kako osoba dozivljava taj fb.

Ne, nisu svi, ali dobra vecina mladih i oni koji su se tad prvi put susreli s tom vrstom tehnologije, je.
Mislim da malo gledas previse sa svoje strane jer si ti informaticki pismen.
Ja se nekad iznenadim kakve ljudi stvari ne znaju, a godinama su na internetu i imaju racunalo.
Npr. moj frend nije znao otvoriti link koji sam mu poslala na Skype. Ima 40 godina i na netu je vec bar 7 godina.
Ili nije znao naci recept kako skuhati nesto jer se ne zna sluziti s google.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 16:25   #2003
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Kako uopce doci u kontakt s osobama koje sve to imaju lajkano?
Ja se ni ne krecem u takvom drustvu.
Meni je dosta par recenica s nekim da vidim da li mi odgovara po tom pitanju jer oni uglavnom odmah iznose svoje stavove i sve se vrti oko toga.
Ni ne stignemo do fb prijateljstva.
Eto, netko ti se javi jer je vidio tvoj komentar na wallu od frenda. Pa ti bacis pogled na njegov profil i to bi bilo to.

Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
A ako od 300 stranica iskoci negdje Thompson, to meni nista ne znaci.
Od starta sam napisao da se u mom slucaju radilo o osobi koja je imala nekoliko stranica. No, sloziti cu se s nekim forumasima, cak i neke stvari (UIO) su itekako indikativne, i nikako nisu 'slucajne'.


Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Mislim da malo gledas previse sa svoje strane jer si ti informaticki pismen.
Ja se nekad iznenadim kakve ljudi stvari ne znaju, a godinama su na internetu i imaju racunalo.
Npr. moj frend nije znao otvoriti link koji sam mu poslala na Skype. Ima 40 godina i na netu je vec bar 7 godina.
Ili nije znao naci recept kako skuhati nesto jer se ne zna sluziti s google.
Znam, previse ocekujem od osobe da zna sto sto znaci 'like'.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 16:34   #2004
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Eto, netko ti se javi jer je vidio tvoj komentar na wallu od frenda. Pa ti bacis pogled na njegov profil i to bi bilo to.
Zato ja nikom nista ne komentiram, pa mi se ni ne javljaju.
Tko im je kriv kad ne znaju sakriti svoje stranice i sve ostalo.
Za sve postoji privatnost.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Od starta sam napisao da se u mom slucaju radilo o osobi koja je imala nekoliko stranica. No, sloziti cu se s nekim forumasima, cak i neke stvari (UIO) su itekako indikativne, i nikako nisu 'slucajne'.
A ja sam mislila da netko u silnom moru stranica nije ni svjestan kakve je budalastine lajkao, a upadaju u oci.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Znam, previse ocekujem od osobe da zna sto sto znaci 'like'.
I ja sam se iznenadila kad nije znao sto znaci klikni na link.
Ili klikni na sliku da ju uvecas.
Ili nemoj svaku sliku na fb staviti javno.
Ili makni svoju lokaciju s Vibera.

Izgleda se krecem u krivom drustvu.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 16:43   #2005
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
A ja sam mislila da netko u silnom moru stranica nije ni svjestan kakve je budalastine lajkao, a upadaju u oci.
Ne ljuti se, ali ako netko u moru stranica uspije kliknuti na recimo 'Ja volim 3. reich', stranicu koja je rasisticki i nacionalisticki orijentirana, onda je to budala od osobe s kojom jos manje zelim imati posla.

Ne pusim foru 'slucajno kliknuo', pogotovo ne kad se radi o nekim (meni) kardinalnim stvarima.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 16:53   #2006
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne ljuti se, ali ako netko u moru stranica uspije kliknuti na recimo 'Ja volim 3. reich', stranicu koja je rasisticki i nacionalisticki orijentirana, onda je to budala od osobe s kojom jos manje zelim imati posla.

Ne pusim foru 'slucajno kliknuo', pogotovo ne kad se radi o nekim (meni) kardinalnim stvarima.
A i ja bi se zamislila nad tim. Mislim svatko bi.
Ali ovo HDZ i Thompson, mislim da to se moze svakom desiti.
Meni jako cesto netko salje takve stranice.

Ja nisam toliko iskljuciva da ne bi htjela imati posla s osobom koja slusa ili je nekad slusala Thompsona ili narodnjake.
Za vezu i blisko prijateljstvo je nesto drugo, tu sam jako iskljuciva.

Razumijem ja sto si ti htio reci, ako ima 2-3 takve stranice i od 500 svakakvih nije slucajnost i slazem se.

Ali opet postoje ljudi kojima to uopce nije ni bitno i nesto lajkaju samo da vide i kasnije zaborave maknuti lajk.
Znam ih jako puno takvih, jedino sto mogu reci da su mladji od 25 i stariji od 40.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 17:21   #2007
Složila bih se s Phiberom da ne lajka svatko sve. Ja npr.

A bome mi se nekako ne čini ni da ti se lajk na Thompsona i Karamarka jednostavno desi. Pa ljudi znaju čitati, vide o čemu je riječ. Postoji, napokon i opcija fejsa na hrvatskom, gdje umjesto lajka stoji sviđa mi se. Jedna stvar je lajkati redom sve ove stranice za spas životinja, smiješne slike i postove s 9gaga, sasvim druga lijepiti po svom profilu Thompsonove verse i ulaziti u grupe Adam & Eve, not Adam & Steve.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 17:41   #2008
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
A bome mi se nekako ne čini ni da ti se lajk na Thompsona i Karamarka jednostavno desi. Pa ljudi znaju čitati, vide o čemu je riječ. Postoji, napokon i opcija fejsa na hrvatskom, gdje umjesto lajka stoji sviđa mi se. Jedna stvar je lajkati redom sve ove stranice za spas životinja, smiješne slike i postove s 9gaga, sasvim druga lijepiti po svom profilu Thompsonove verse i ulaziti u grupe Adam & Eve, not Adam & Steve.
O tome i pricam, nisam ziher da mozes slucajno kliknuti. Ako mozes, onda ionako imam nisko misljenje o tebi.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:40   #2009
možda se netko jednostavno zanima za politiku, pa između ostalog ima lajkan i HDZ, zašto bi to uopće moralo značit da mu je priklonjen...
meni je fascinantan fenomen Thompsona i ljudi koji ga obožavaju, nekad mi je zanimljivo vidjet što se objavljuje na njegovoj stranici, pa zašto ga ne bih lajkao, jel to znači da volim i cijenim Thompsona?
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:44   #2010
Zasto bi netko lajkao HDZ samo zato jer se zanima za politiku?
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:46   #2011
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Zasto bi netko lajkao HDZ samo zato jer se zanima za politiku?
a ne znam, izmišljam sad...nije bitno
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:24   #2012
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Zasto bi netko lajkao HDZ samo zato jer se zanima za politiku?
Da ima uvid u sve sto oni rade.
Mozda ga zanima kakav koja stranka ima progam.
Ima ljudi koji redovno komentiraju po takvim stranicama i iznose svoja misljenja iako nisu fanovi te stranice.
Ne moraju to samo biti kriticari.

Ako netko lajka zgodnu folk pjevacicu, mozda ne lajka zbog njenih pjesama, vec zbog slika koje ona objavljuje.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:29   #2013
I zato trebas lajkati stranicu?

Vecina tih stranica su otvorene i mozes vidjeti vise manje sve na njima.

EDIT: google sigurno imas vise slika te folk pjevacice nego jedna FB stranice. C'mon.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:32   #2014
Ali ne mozes komentirati. Podosta ljudi ima o svacemu nesto reci. Pa i o politici.

Ipak HDZ nije tako "strasna" stranica.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:07   #2015
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Ali ne mozes komentirati. Podosta ljudi ima o svacemu nesto reci. Pa i o politici.

Ipak HDZ nije tako "strasna" stranica.
Hajmo probati ponovo.

https://www.facebook.com/hdz.hr?fref=ts

Nije mi lajkan. Nikad nisam bio na njemu. Mogu citati, mogu komentirati, mogu gledati slike.

Dakle, sve ove price o slucajnom lajku su samo prodavanje magle.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:11   #2016
Phibs, zasto posjecujes HDZ-ovu stranicu na fejsu?
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:17   #2017
Kako to da nitko slucajno ne lajka Sokrata, Aristotela ili Platona?


Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
S ovim bih se složila. Politički stavovi, odnos prema religiji, homoseksualnosti, pravima radnika, vjeronauku u školi, sve to dosta govori o osobi i njenom karakteru i sustavu vrijednosti. Ako vidim da se ne podudaram s nekim po tom planu, meni osobno suštinski puno važnijem od glazbenog ukusa i omiljenih knjiga / filmova, mislim da nemamo previše toga zajedničkog.
Vidis, ja smatram upravo obratno.

Ako netko vidi zasto su neke knjige/filmovi kvalitetni a neki nisu, meni to pokazuje kvalitativno stanje necije osobnosti. Odnosno, sposobnost percipiranja dubljih stvari. Ista stvar sa glazbom, ako netko ne shvaca zasto je Beethoven bolji od narodnjaka, tada to nije puka razlika u misljenju nego kvalitativna i prilicno velika razlika u osobnosti.

S druge strane ovo sto si nabrojala su u uglavnom povrsne stvari. Politicki stav je najcesce prolazna pojava. Netko je jucer glasao za HDZ pa je vidio da je to bezveze, zatim je glasao za SDP jer se nadao promjeni, a nakon toga vise ne glasa za nikog jer su svi isti (nije moj osobni primjer ali pretpostavljam da je cesta pojava). Iza svih tih politickih stavova stoji ista osoba. Odnos prema religiji je slican tome. Prakticna razlika izmedju pripadnika raznih religija na Zapadu (ukljucujuci ateizam) je skoro nikakva. Ja ne volim niti krscanstvo niti islam, jer su u sustini pogresni i stetni. Ali pogledaj Tolkiena, on je bio gorljivi krscanin. Vjeronauk u skoli je takodjer povrsna stvar. Cak i ja kao nekrscanin bi mogao iznesti argumente za. Ja sam u vjeronauku i izvan skole i u skoli uzivao, i ne mislim da mi je ikako naskodio (dapace).

Naravno da i svi takvi stavovi nesto govore o osobi, ali potrebno je razlikovati povrsan stav od dubljih karakternih crta. Dosta toga je naravno povezano.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:19   #2018
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Phibs, zasto posjecujes HDZ-ovu stranicu na fejsu?
Oso sam se sad naluknut.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:30   #2019
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Hajmo probati ponovo.

https://www.facebook.com/hdz.hr?fref=ts

Nije mi lajkan. Nikad nisam bio na njemu. Mogu citati, mogu komentirati, mogu gledati slike.

Dakle, sve ove price o slucajnom lajku su samo prodavanje magle.
Uhvatio si me nespremnu, priznajem.
Ja sam stvarno mislila da se ne moze komentirati dok ne lajkas.

Onda ja ne znam zasto lajkaju, ja sam pokusala opravdati ili bar malo ublaziti budalastinu, ali ocito nema sanse.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 23:12   #2020
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Kako to da nitko slucajno ne lajka Sokrata, Aristotela ili Platona?




Vidis, ja smatram upravo obratno.

Ako netko vidi zasto su neke knjige/filmovi kvalitetni a neki nisu, meni to pokazuje kvalitativno stanje necije osobnosti. Odnosno, sposobnost percipiranja dubljih stvari. Ista stvar sa glazbom, ako netko ne shvaca zasto je Beethoven bolji od narodnjaka, tada to nije puka razlika u misljenju nego kvalitativna i prilicno velika razlika u osobnosti.

S druge strane ovo sto si nabrojala su u uglavnom povrsne stvari. Politicki stav je najcesce prolazna pojava. Netko je jucer glasao za HDZ pa je vidio da je to bezveze, zatim je glasao za SDP jer se nadao promjeni, a nakon toga vise ne glasa za nikog jer su svi isti (nije moj osobni primjer ali pretpostavljam da je cesta pojava). Iza svih tih politickih stavova stoji ista osoba. Odnos prema religiji je slican tome. Prakticna razlika izmedju pripadnika raznih religija na Zapadu (ukljucujuci ateizam) je skoro nikakva. Ja ne volim niti krscanstvo niti islam, jer su u sustini pogresni i stetni. Ali pogledaj Tolkiena, on je bio gorljivi krscanin. Vjeronauk u skoli je takodjer povrsna stvar. Cak i ja kao nekrscanin bi mogao iznesti argumente za. Ja sam u vjeronauku i izvan skole i u skoli uzivao, i ne mislim da mi je ikako naskodio (dapace).

Naravno da i svi takvi stavovi nesto govore o osobi, ali potrebno je razlikovati povrsan stav od dubljih karakternih crta. Dosta toga je naravno povezano.
Čuj, ja ne kažem da se ove dvije stvari isključuju, ali niti ne smatram da je toliko ukus bitno obilježje kakvim ga ti držim. Ponajprije zato što se ukusi razlikuju, ono što se dopada meni, ne mora se dopadati i tebi, a opet, ne mora značiti da ne posjedujemo smisao za estetiku.

Ja uostalom i ne govorim o afilijaciji prema nekoj stranci i njenom političkom programu, nego o stavu kakav osoba općenito zauzima prema pitanjima od krucijalne važnosti za društvo (školstvo, zdravstvo, socijalno-pravna država...), niti govorim o pripadnosti određenoj vjerskoj denominaciji kao o kriteriju, nego o stavu prema religiji, vjeri i duhovnosti u općenitom smislu. Pitanje stranki i vjerskih zajednica za mene je samo pitanje etiketa.

Ti si se recimo uhvatio Tolkiena, koji je meni osobno drag, ali drag mi je još niz drugih autora i ne očekujem da ih moji prijatelji sve čitaju i cijene. Uostalom, dosta će ljudi otpisati tog pisca na temelju njegova žanra i smjestiti ga u trivijalnu književnost, te tebe proglasiti osobom bez ukusa. S druge strane, zasigurno postoje klasici koje si čitao, a nisi u njima našao neku vrijednost, ili ti se jednostavno nisu svidjeli - kako bi se osjećao da netko sudi o kvalitativnosti tvoje osobnosti na temelju toga što ne voliš Becketta, Tolstoja ili Flauberta? Ili bilo kojeg drugog pisca, kanonskog ili trivijalnog?

Meni dosta govori o osobi ako joj je OK novi Zakon o radu kojim se doslovno nekoga može otpustiti samo tako, ako se zalaže za uvođenje definicije braka kao zajednice muškarca i žene ili ako smatra da je kontracepcija loša jer joj je svećenik tako kazao. Ovo mi nisu površne stvari, ovo su također odrednice nečijeg karaktera. Lijepo je da nam se glazbeni i filmski ukusi poklapaju, no možda je bitnije prepoznavanje univerzalne vrijednosti nekog djela, čak i kad nam se ono na osobnoj razini ne sviđa, od toga da kao neki tinejdžeri uspoređujemo omiljene bendove i otkrivamo da nam se ukusi u potpunosti podudaraju.

Zadnje uređivanje violent_violet : 25.03.2014. at 23:56.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger