Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 00:33   #1081
Arrow

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
...
Dogma je zamijenila zdrav razum i znanost. Samo nemoj misliti da je ovo što musa piše o "direktnom stvaranju" (vjerovatno ponukan nekim tumačenjima od prije 15 stoljeća) islamski koncept. To je samo tumačenje nekih (u znanosti neukih) muslimana. Među našom ulemom (vjerski stalež) znanost je na nultoj točki pa dogmatski tumače vjeru narodu i musa im povjerovao (na žalost, nije ni jedini).
...
tebi ne valja dogma i pase "zdrav razum i znanost" samo parcijalno - de okreni se onda "naucnim cinjenicma" pa sa istima definisi Boga i nevidljivi svijet...

cemu brojni ajeti da je Bog stvorio covjeka, posebno ovaj gdje istice direktno stvaranje:

"O Iblisu!" – rekao je On – "šta te navelo da se ne pokloniš onome koga sam sobom stvorio? Jesi li se uzoholio ili misliš da si uzvišen?" (38:75)


ili ovaj:

O ljudi, bojte se Gospodara svoga, koji vas od jednog čovjeka stvara, a od njega je i drúgu njegovu stvorio, i od njih dvoje mnoge muškarce i žene rasijao. (4:1)


ili ovaj gdje istice da je covjek u najljepsem skladu, isto se ne bi moglo isticati da je covjek tek evoluirao od majmuna i primitivnijih bica, jer u evoluciji se ocekuje nastavak evoluiranja u narednih "makar" milion godina u jos naprednije stvorenje:

Mi čovjeka stvaramo u skladu najljepšem, (95:4)
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 18:03   #1082
@musa i Shady



Joj neeee, ne opet... po tristoti put svađa oko evolucije... ...nemojte zamjeriti, došlo mi da napišem....

Pardon i modovima na off-u, al moram...
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.