Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Inicijativa za Vladu nacionalnog jedinstva
Podržavam inicijativu 2 100.00%
Ne podržavam inicijativu 0 0%
Suzdržan 0 0%
Glasovatelji: 2. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2012., 17:21   #1
Inicijativa za Vladu nacionalnog jedinstva

Nije potrebno nabrajati razlike u stranačkom životu hrvatskog političkog neba.Ne nedostaje svijesti koja kaže da je rascjepkanost ili suprostavljenost političkih stranaka u neku ruku i nacionalni problem koji otežava da država čvrsto stane na svoje noge,i sa svim snagama zakorači naprijed.
Podsjećati da je svaka vlada do sada prala ruke od svojih pogrešaka i uredno ih svaljivala na opoziciju nije nužno jer je to svima znana činjenica.Što donosi razjedInjenost na političkoj sceni ako ne zamor javnosti i otežano upravljanje državom.Kako riješiti problem upraljanja republikom?

Hrvatska je po broju stanovnika jedan veći grad u Europi ili jedno prigradsko naselje u Kini.Zar je doista potrebno da se u vrijeme korjenitih reformi u svijetu i kod nas kada je nužno nacionalno jedinstvo umaramo svekolikom političkom populacijom,koja odreda nadjačava jednu drugu i takmiči se za bolje položaje,prito mne ostavljajući mjesta za ozbiljni državni interese?!
Nisam protiv političkih stranaka,nisam protivan parlamentarnom gnjezdu Hrvatske,ali sam zabrinut za budućnost Hrvatske sa ovako partikularnim interesima i podjelama jer pametnih Hrvata neće biti dovoljno ako se svi začahure u svoje stranke.To ne smijemo dozvoliti.

Ovdje Vas pozivam da podržite Inicijativu za Vladu nacionalnog jedinstva(IVNJ)tj.apel za korak naprijed,kod kojeg treba očekivati da premosti unutar političke probleme ,okupi pametne glave kao svehrvatski“ know-how“i odradi jedan mandat pa da vidimo što ćemo postići..Ja se priklanjam stavu da bi Hrvatska,u ovom položaju kakav je sada,mogla uspjeti.

Opravdanje za stvaranje Vlade nacionalnog jedinstva vidim na svakom koraku,i na unutrašnjem i na vanjskopolitičkom planu.Ponajviše je važno okupiti i sjediniti prijeko potrebne stručnjake,nastaviti sa reformama bez obzira na neslaganja do kojih bi došlo i unutar takve vlade,no ona je svakako potrebna.Ne vidim smisla da se dvije stranke natječu poput dva mrtva konja,neprestano podmećući jedan drugom.Po meni je to izgubljeno vrijeme,i to se može bolje utrošit i uložiti kada bi postojala Vlada nacionalnog jedinstva.
Kukurikavci kažu da je to nepotrebno,pa čak i da bi zahtjevalo određeno vrijeme formiranja takove vlade jer vremena za čekanje više nema.Naravno svi sadašnji,kao i prijašnji na vlasti reći će da nema vremena za sastavljanje takve vlade jer im je očito ambicija i položaj zaslijepili prvi i jedini interes koji uvijek mora biti ispred svih-nacionalni interes!

Jedino stvaranjem Vlade nacionalnog jedinstva može se osigurati nacionalni konsenzus i očvrsnuti ideja izvlačenjem zemlje iz klinča
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Old 08.09.2012., 12:14   #2
Ti si lud!

Da se i pojavi neka vlast u Hrvatskoj koja bi štitila nacionalne interese, a koji su po prirodi stvari protivni nekim drugim krupnijim interesima, instant bi se otkrilo da je Hrvatska skladište WMD-a, da ugošćuje i oprema najopasnije teroriste svijeta, da se demokracija sustavno guši...
Koji mjesec nakon toga, Hrvatska bi bila zrela ili za "Chile style coup d'etat" ili za "Lybia style democratization".

Svakako ti si lud, moderatori zaključajte ovu temu dok se klica nije uhvatila...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 08.09.2012., 12:25   #3
Kao dokazani jugonostalgicar i titoist, o cijim tocno nacionalnim interesima ovaj gore pise. Jugoslavije vise nema.
Big Mac is offline  
Old 08.09.2012., 12:50   #4
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Kao dokazani jugonostalgicar i titoist, o cijim tocno nacionalnim interesima ovaj gore pise. Jugoslavije vise nema.
O tome ti ja govorim. Jugoslavije VIŠE NEMA!!!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 08.09.2012., 15:59   #5
Jesemti zamišljam si da se udruže oni lopine i ovi bahati nesposobnjakovići

To bi dotuklo Hrvatsku
Rufio is offline  
Old 08.09.2012., 16:57   #6
A da ipak prije toga osnujete nekakvu političku stranku i uđete u parlamentarni život a potom tko zna možda i to dođe na red a do tada ovo ide pod ključ.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.