Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 13:49   #2001
Posao u Londonu

Pozdrav..

Da li zna tko kako se može dobiti radna viza za UK tj. vidim da imaju vize za skilled worker na koji naćin se to može dobiti da li postoji mogućnost da poslodavac nekog kafica, restorana, hotela.. pošalje nekakav dopis kojim želi baš tebe za taj posao...

Može li itko uputiti u sam postupak oko vize za rad ...

Hvala
__________________
"People who invest make money for
themselves; people who speculate make money for their brokers"
Uber-Pocetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 00:24   #2002
Traže se vodoinstalateri i monteri centralnog grijanja te klime za rad u Njemačkoj

Traže se vodoinstalateri i monteri centralnog grijanja te klime za rad u Njemačkoj, smještaj osiguran, prijevoz do gradilišta, prijava, uvjeti odlični. Obavezno poznavanje planova, iskustvo, poželjno poznavanje njemačkog jezika, kvalitetni i ozbiljni radnici koji vole i žele raditi i zaraditi.

Zadnje uređivanje drot13 : 10.02.2013. at 09:20. Reason: brisanje broja mobitela
sanitaerheizung is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 21:18   #2003
Rad u Italiji

Ide li netko radit u It preko Metal Profesionala ?
Giole is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 09:41   #2004
Zna li neko netso vise o odlasku na Island, legalno.Dakle sada ova "akcija" sto popunjavaju broj stanivnika.Ne mogu nigdje naci, a cuo sam da je dosta aktualno.
samojaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 19:42   #2005
studentski poslovi u Americi

Bok zanima me da li je netko isao raditi u SAD u 10. ili 11.mjesecu? Ja ne mogu ici na ljeto, stoga mi otpadaju agencije i J1 viza, pa zelim ici preko turisticke vize i naci sama job offer plan mi je ici u okolicu San Francisca ili Floride, a poznajem par ljudi koji bi mi mogli poslati garantno pismo. Dakle moja pitanja su : Da li netko planira ici u to vrijeme i na nacin kao i ja? Koji je najbolji nacin "nabavljanja" joba? thanks
purple22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:10   #2006
Kanada

Molim vas za pomoć, hitno mi je potreban posao.

Dobio sam otkaz, a kako je kod nas i više nego klimavo na području traženja novog posla, došao sam do ideje odlaska u Kanadu, kao i velik broj drugih ljudi.

Imate li vi neke informacije od ljudi koji su otišli tamo?
Što su naveli kao razlog dolaska?
Koji je najbolji pristup?

Iskreno vas molim za pomoć, znam da nikome od vas nije jednostavno- no nije li ono što trebamo napraviti- BORITI SE

Hvala na svakoj riječi
zajednosmojaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:22   #2007
Vidi za Kanadu ovdje:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=732463

Imaš u toj temi i linkove na nekoliko blogova s iskustvima ljudi koji su tamo otišli.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 22:43   #2008
Kanada - BHV ili ambasada style?

Poštovanje dragi forumaši. Kanada...
Znam da Vam ta tema ide već JAKO na jetra. Bez brige, gnjavit ću i dalje.
Prva stvar koja me zanima ( ne mogu guglati taj odgovor ) - Kolika je sama šansa da dobiješ WH vizu ove ili sljedeće godine? Student sam prve godine, reko bih čega ali... evo ukratko recimo da po završetku studija dobijem zvanje ekonomista . Znam da u ovoj državi neću dobiti posla sljedećih 10 godina u svom zvanju, a bome ako dobijem negdje drugdje posao ( mislim van struke ) bit će mi ko da ga i nemam. Šansa da i dobijem posao u struci sve je manja jer je broj ekonomista na burzi jako veliki, a svi traže iskustvo, međutoa nitko ne da priliku. Moj cilj nije pobjeći u drugu zemlju. Moj cilj je prvenstveno osamostaliti se i otići tamo gdje ljudi cjene rad ( radio bih brate mili svašta ) i tamo gdje ću na kraju i moć sljepiti neke pare, a ako se prilika pokaže ostati što dulje je moguće. Naravno cilj mi je dobiti PR. Sad uz ovo prvo pitanje imam i podpitanje - Je li pametno ostaviti fax i probat skupiti neku paru za tu Kanadu i tamo krenuti kak se spada?

Čitao sam mnoga iskustva (blogovi, wordpress-ovi i razni virtual "dnevnici") i vidim da su ljudi željni rada stvarno uspjeli. To mi je jako drago čuti. Znam da sam možda malo pre entuzijastičan, ali vjerujte mi, ko student, a i ko netko ko ima struku ( inače elektrotehničku ) sam razočaran malo. Najbolje poslove koje sam radio su bili teški fizički poslovi u industrijama i razno razne inventure (do 12 sati na dan ) i stvarno imam volje, imam želje i sve šta treba ( osim para ). Zato prvenstveno molim one koji jesu ili su bili da mi u par crta kažu ovdje ( ili u PM ( ili da ostave mail u PM pa da me usmjere)) kak da se najbolje postavim prema tome i sve te sheme koje dalje idu . Naravno ne mislim postavljat pitanja: - a koji papiri, a kud da ovo nosim, a kud da ono nosim i te brije... možda će se pojaviti i par takvih, al pročitao sam dosta toga i napravio acc čisto da mogu kontaktirati ljude koji su prošli sve živo, te da mi kažu neš više o šansama.
levon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 13:40   #2009
HZZ ima otvorene centre, Migracijsko informacijske centre, u jedno 4 grada u hrvatskoj. Izguglajte, posjetite ih osobno. Oni su educirani, mogu vam pomoci s informacijama. Nisam isla jer mi ne trebaju, ali burza je jako ponosna na te ' mic' ove, mozda kaj i vrijede.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 16:35   #2010
Exclamation rad u NJEMAČKOJ

dali ima netko saznanja za bilo kakve poslove u njemačkoj
ivo 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 19:23   #2011
Bok. Planiram za Afganistan pa ako netko ima kakva iskustva zanima me...ili ako netko ima iskustva bolja od toga također bi me zanimalo. U Afganistanu su dobro plaćeni poslovi al možda nešta ima negdje mnogo bolje
__________________
Samsung G3, ROM CM 7.2 Alpha 9, Kernel G3mod 2.5 OC 1200 Mhz, Skripte: V6 Supercharger, KAK, 3G Turbocharger
Tomislav Tekić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:12   #2012
Quote:
Tomislav Tekić kaže: Pogledaj post
Bok. Planiram za Afganistan pa ako netko ima kakva iskustva zanima me...ili ako netko ima iskustva bolja od toga također bi me zanimalo. U Afganistanu su dobro plaćeni poslovi al možda nešta ima negdje mnogo bolje
Hm,nzm sto bi te zanimalo,moj brat je u Avganistanu vec oko 2 godine,nije nista toliko bajno,al ok,bolje nego kod nas raditi....
simba94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:01   #2013
Ide li netko radit u Italiju preko Metal profesionala ?
Giole is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 10:46   #2014
Pozdrav

Quote:
sanitaerheizung kaže: Pogledaj post
Traže se vodoinstalateri i monteri centralnog grijanja te klime za rad u Njemačkoj, smještaj osiguran, prijevoz do gradilišta, prijava, uvjeti odlični. Obavezno poznavanje planova, iskustvo, poželjno poznavanje njemačkog jezika, kvalitetni i ozbiljni radnici koji vole i žele raditi i zaraditi.
Javljam se povodom vašeg oglasa,samostalan sam vodoinstalater i monter centrlanog grijanja,njemački razumijem dosta,al razgovarat nisam perfektan.Imam 8 godina iskustva u ovom poslu i radim sam za sebe već 4 godine.Igor Joskić.Hvala
ijoskic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 21:44   #2015
Posao u Libiji

Imam 52 godine i radio sam na svim strojevima pomalo. Geofizika me šalje radi posla u Libiji na polaganje ispita za buldoždera. Predavanja traju 2 tjedna koja moram osobno platiti 1000 kn. Napominjem, čuo sam glasine, da ako položim taj ispit da me geofizika uopće neće zvat na posao i da mi neće vratiti novce kao što je rekla. Molim nekoga tko imao takvog iskustva da mi se javi jer sam bez posla i očajan, a ne mogu baciti toliki novac koji nemam i koji bi trebao posuditi. Bojim se da nemam nikakvu garanciju niti ugovor, osim riječi sekretarice i direktora geofizike. Molim vas da mi pomognete savjetima, da li mi se isplati ići na ta predavanja ili ne, tj. da li ću dobiti posao koji mi se obećava. Hvala!
TomicaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:47   #2016
Quote:
TomicaB kaže: Pogledaj post
Imam 52 godine i radio sam na svim strojevima pomalo. Geofizika me šalje radi posla u Libiji na polaganje ispita za buldoždera. Predavanja traju 2 tjedna koja moram osobno platiti 1000 kn. Napominjem, čuo sam glasine, da ako položim taj ispit da me geofizika uopće neće zvat na posao i da mi neće vratiti novce kao što je rekla. Molim nekoga tko imao takvog iskustva da mi se javi jer sam bez posla i očajan, a ne mogu baciti toliki novac koji nemam i koji bi trebao posuditi. Bojim se da nemam nikakvu garanciju niti ugovor, osim riječi sekretarice i direktora geofizike. Molim vas da mi pomognete savjetima, da li mi se isplati ići na ta predavanja ili ne, tj. da li ću dobiti posao koji mi se obećava. Hvala!
Ako ti oni plačaju avionsku kartu od par tisuca kuna, zasto ti ne plate i 1000 kn onda taj tečaj? Da li su ti svi troškovi 1000kn ili sve snosiš sam? Ima više faktora na koje bi ja obrati pozornost osim samog tečaja...
mariobo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:00   #2017
Inozemni sezonski posao

Pozdrav!

Imam neodoljivu motivaciju otići raditi negdje van granica. Otišao bi jučer da mi se ukaže prilika. Nigdje na internetu ne mogu pronaći konkretne informacije KAKO, KAD I GDJE SE najbolje PRIJAVITI.

Inače zanima me samo fizikalija, konkretno berbe. Nemam nikakve veze s ugostiteljtvom.

Pa me zanima dali ima tko kakav naputak ili informaciju o traženom. Bilo što, samo da je konkretno.
Orionovo drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 20:27   #2018
Pozdrav!
Ima možda tko da je radio ili da je upoznat o firmi Es-Ko International i da zna nešto više o tome?
Ako ima, molio bi da se javi...
sky9418 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:09   #2019
RAFINERIJE IZVAN RH

..ima li tko kakva iskustva u pronalaženju posla u rafinerijama izvan RH.
Npr. u Emiratima,Alžiru,Angoli itd.
__________________
nemoj ti meni tako drsko
da imam proljev sad bi te
...........POPRSKO..........
rodryguez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 02:34   #2020
Farmaceuti u Istanbulu

Poslije svojih studija željela bih potražiti posao u Istanbulu? Studiram farmaciju. Imate li vi nekog tamo? Želi li neko isto kao i ja?

Sve usputne informacije su dobro došle. Hvala unaprijed
Gumus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.