Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2015., 16:48   #121
Quote:
mijica1992 kaže: Pogledaj post
MOžda zato što živimo tu cijeli život i brinemo se o okolišu i svemu.
Cijeli zivot besplatno stanujete u necijoj nekretnini i pometete oko sebe? Blagoje ga vama ....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 17:01   #122
Pa dobro, pa koji je tebi vrag?
Ako ljudi žive trideset godina u roditeljskoj kući to je zato što su roditelji odlučili da tako bude. Ti su ljudi bili rođeni u drugačijim vremenima nego su ova danas, kada je šira porodica živjela zajedno, često i četiri generacije u jednoj kući. Financijska sredstva su bila ili zajedniička ili posebna, ali su se dijelili troškovi održavanja i prehrane. Često puta su se ljudi odricali svoga privatnog života zbog poštovanja prema roditeljima i uobičajene prakse, pogotovo u ruralnim sredinama, i odlučivali da se ostane uz njih zbog pomoći u danima kada se više ne budu mogli brinuti o sebi. I bilo je uobičajeno da dijete koje ostane u stambenoj zajednici sa roditeljima naslijedi ili cijeli stambeni objekat ili veći njegov dio - u svakom slučaju veći od uobičajenog nasljednog prava, kao nagradu zbog žrtvovanja svoje intime za dobrobit roditelja.
I ako nemaš ništa osim neosnovane kritike i osude za reći, bolje šuti i ne petljaj se u temu.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 20:50   #123
Quote:
mijica1992 kaže: Pogledaj post
Počeo se prijetit da će oporučno naš stan ostavit mojoj teti kao i gornji stan.
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Pa dobro, pa koji je tebi vrag?
Ako ljudi žive trideset godina u roditeljskoj kući to je zato što su roditelji odlučili da tako bude. Ti su ljudi bili rođeni u drugačijim vremenima nego su ova danas, kada je šira porodica živjela zajedno, često i četiri generacije u jednoj kući. Financijska sredstva su bila ili zajedniička ili posebna, ali su se dijelili troškovi održavanja i prehrane. Često puta su se ljudi odricali svoga privatnog života zbog poštovanja prema roditeljima i uobičajene prakse, pogotovo u ruralnim sredinama, i odlučivali da se ostane uz njih zbog pomoći u danima kada se više ne budu mogli brinuti o sebi. I bilo je uobičajeno da dijete koje ostane u stambenoj zajednici sa roditeljima naslijedi ili cijeli stambeni objekat ili veći njegov dio - u svakom slučaju veći od uobičajenog nasljednog prava, kao nagradu zbog žrtvovanja svoje intime za dobrobit roditelja.
I ako nemaš ništa osim neosnovane kritike i osude za reći, bolje šuti i ne petljaj se u temu.
Ja vidim da su temeljem toga sto su meli oko djedove kuce u kojoj su besplatno stanovali smislili kako bi bilo zgodno djeda onemoguciti u raspolaganju njegovom imovinom...

Ponovo, na djedovom mjestu bih s onim kome zelim ostaviti imovinu napravio ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, tako da bi fore s nuznim dijelom popadale u vodu...

Zasto mislis da imas bilo kakvo pravo reci mi sto i gdje cu pisati?

Quote:
mijica1992 kaže: Pogledaj post
Znači,ako on oporučno ostavi mojoj teti kuću,a nisu napravili ugovor o tom uzdržavanju svejedno imamo prava?I ako naprave moraju nas isplatit za sve šta smo uložili u stan?I npr.ako i ispadne da to ipak ostane mojoj teti ona nas ne želi izbacit,jer ipak mislim da to neće htjet ne moramo se iselit?
Racunaj ipak i da ce se u takvom procesu racunati i koliko ste stanarine trebali platiti... Pazi da ne ostanes u minusu i budi spremna ulaganja potkrijepiti racunima
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 22:19   #124
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ja vidim da su temeljem toga sto su meli oko djedove kuce u kojoj su besplatno stanovali smislili kako bi bilo zgodno djeda onemoguciti u raspolaganju njegovom imovinom...

Ponovo, na djedovom mjestu bih s onim kome zelim ostaviti imovinu napravio ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, tako da bi fore s nuznim dijelom popadale u vodu...

Zasto mislis da imas bilo kakvo pravo reci mi sto i gdje cu pisati?



Racunaj ipak i da ce se u takvom procesu racunati i koliko ste stanarine trebali platiti... Pazi da ne ostanes u minusu i budi spremna ulaganja potkrijepiti racunima

Ne osporavam tvoje pravo pisanja u temi nego razumjevanje iskrslog problema.
Imam osobno iskustvo vezano uz temu, iako ne dramatično kao što je ovo, ali da se nisam na vrijeme odlučila sagraditi vlastiti dom, danas bih se našla u istoj situaciji kao i ova obitelj. Meni je na sreću uludo otišlo samo deset godina života. Moja je situacija bila slična - snaha, muž zaposlen, ja nezaposlena ali sam radila poljoprivredu od koje su prihode uzimali "gazde" - niti mi je tekao radni staž, niti sam od toga imala ikakve financijske koristi osim što sam se svaki dan najela. I da sam tako ostala trideset godina - što bih ja od toga imala? Čekala milost i isčekivala hoće li me netko izbaciti iz kuće i sa gazdinstva u koje sam uložila svoj rad i pola života? Vjerojatno si premlad da shvatiš neke činjenice. Život će te naučiti, ne brini.
Inače, stari ljudi znaju biti poprilično inatljivi i čangrizavi, a što se vrednovanja svojih potomaka tiče, njačešće najviše vole one koji nisu svakodnevno uz njih. Pogotovo one koje njarijeđe viđaju. Takvi su uvijek dragi i mili jer nemaju mogućnosti zbog svakodnevnih problema doći sa njima u konflikt. I njihova kutija keksa više vrijedi nego svakodnevno mijenjanje pelena onoga koji je svakodnevno sa njima. Na žalost.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 22:28   #125
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ne osporavam tvoje pravo pisanja u temi nego razumjevanje iskrslog problema.
Imam osobno iskustvo vezano uz temu, iako ne dramatično kao što je ovo, ali da se nisam na vrijeme odlučila sagraditi vlastiti dom, danas bih se našla u istoj situaciji kao i ova obitelj. Meni je na sreću uludo otišlo samo deset godina života. Moja je situacija bila slična - snaha, muž zaposlen, ja nezaposlena ali sam radila poljoprivredu od koje su prihode uzimali "gazde" - niti mi je tekao radni staž, niti sam od toga imala ikakve financijske koristi osim što sam se svaki dan najela. I da sam tako ostala trideset godina - što bih ja od toga imala? Čekala milost i isčekivala hoće li me netko izbaciti iz kuće i sa gazdinstva u koje sam uložila svoj rad i pola života? Vjerojatno si premlad da shvatiš neke činjenice. Život će te naučiti, ne brini.
Inače, stari ljudi znaju biti poprilično inatljivi i čangrizavi, a što se vrednovanja svojih potomaka tiče, njačešće najviše vole one koji nisu svakodnevno uz njih. Pogotovo one koje njarijeđe viđaju. Takvi su uvijek dragi i mili jer nemaju mogućnosti zbog svakodnevnih problema doći sa njima u konflikt. I njihova kutija keksa više vrijedi nego svakodnevno mijenjanje pelena onoga koji je svakodnevno sa njima. Na žalost.
Sve 5... Ali, koji klinac rade u djedovoj kuci, a on ih ne zeli ni vidjeti? Djed je vlasnik, poslovno sposoban i valjda ima pravo odluciti tko ce mu zivjeti (ili nece) u njegovoj kuci... Svi punoljetni, djed obaveza nema prema nikome...

Mlad nisam, jedino mi smeta parazitsko krdjanski mentalitet... Djedu bi vjerojatno bilo najpametnije kucu prodat i otic u dom...

Quote:
mijica1992 kaže: Pogledaj post
a on moju mamu ne želi više ni vidjet kao ni nas.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 23:11   #126
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sve 5... Ali, koji klinac rade u djedovoj kuci, a on ih ne zeli ni vidjeti? Djed je vlasnik, poslovno sposoban i valjda ima pravo odluciti tko ce mu zivjeti (ili nece) u njegovoj kuci... Svi punoljetni, djed obaveza nema prema nikome...

Mlad nisam, jedino mi smeta parazitsko krdjanski mentalitet... Djedu bi vjerojatno bilo najpametnije kucu prodat i otic u dom...

Možda isto ono što je moja svekrva radila u kući svojih roditelja - u njoj se rodila i u nju po njihovoj volji dovela muža, ko što e i njen muž po njenoj volji u kuću doveo mene. To "volji" možeš mirne duše čitati - naredbi. U ono vrijeme su roditelji odlučivali koje će dijete ostati u kući nakon ženidbe a koje mora za snahu ili za zeta otići.
Djed i baka su bili gospodari do svekrvine pedesete godine života kuće i imanja, i tek su joj kod dogradnje kuće darovno prepisali vlasniištvo kako bi mogla dići kredit za izgradnju. A ja sam imala šanse od svega toga dobiti nešto tek kada bi ona to ili darovala ili ostavila nakon smrti svome sinu - mome mužu, ukoliko bi se on na to odlučio. Dakle, cijelli bih život provela na tom imanju, i danas ne bih imala apsolutno ništa. U svakom trenutku bi mi netko mogao reći - pokupi prnje i idi na ulicu.
Razmisli i sada u taj kontekst stavi ovu obitelj koja je u problemu. Zavrijeđuju li oni nešto više od samovolje starog čovjeka koji im iz nekog inata - mi ne možemo suditi jeli opravdanog ili neopravdanog jer ne raspolažemo sa svim činjenicama - da ih se raskuči nakon trideset godina življenja u roditeljskoj kući. Priznajmo da je to vrlo neuobičajeno i u današnje vrijeme.

Zato je predlažem da poduzmu sve pravne radnje za utvrđivanje svoga prava stečenog tridesetogodišnjim ulaganjem u održavanje, čime su i sačuvali, ili čak i povečali prvobitnu vrijednost objekta.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 23:42   #127
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sve 5... Ali, koji klinac rade u djedovoj kuci, a on ih ne zeli ni vidjeti? Djed je vlasnik, poslovno sposoban i valjda ima pravo odluciti tko ce mu zivjeti (ili nece) u njegovoj kuci... Svi punoljetni, djed obaveza nema prema nikome...

Mlad nisam, jedino mi smeta parazitsko krdjanski mentalitet... Djedu bi vjerojatno bilo najpametnije kucu prodat i otic u dom...
Aj ne seri. Ne znamo nikakave relevantne cinjenice zbog cega oni tu zive 30 godina, ni otkad vlasnik nekretnine ne zeli svoju cer i njenu obitelj u svojoj kuci.

Mozemo logicno pretpostavit da je prije 30 godina taj covjek s radoscu primio svoju cer i zeta u kucu, i da su oni ravnopravno sudjelovali u troskovima zajednickog zivota, da bi on zbog starosti a mozda i senilnosti odlucio te ljude iz samo njemu poznatih razloga izbacit iz kuce.

Nije normalno da na ovom problemu lijecis svoje komplekse na ovaj nacin.

Nek sud utvrdi cinjenice, a presudi po pravdi a ne po starom hrvatskom obicaju ko da vise.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 09:40   #128
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Aj ne seri. Ne znamo nikakave relevantne cinjenice zbog cega oni tu zive 30 godina, ni otkad vlasnik nekretnine ne zeli svoju cer i njenu obitelj u svojoj kuci.

Mozemo logicno pretpostavit da je prije 30 godina taj covjek s radoscu primio svoju cer i zeta u kucu, i da su oni ravnopravno sudjelovali u troskovima zajednickog zivota, da bi on zbog starosti a mozda i senilnosti odlucio te ljude iz samo njemu poznatih razloga izbacit iz kuce.

Nije normalno da na ovom problemu lijecis svoje komplekse na ovaj nacin.

Nek sud utvrdi cinjenice, a presudi po pravdi a ne po starom hrvatskom obicaju ko da vise.
Zbog cega zive? Pa jer im odgovara, ocito... Kada je on to smislio? Koje to veze ima? Kuca njegova, ne zeli ih unutra... As simple as that... Normalno da ce sud presuditi po pravdi... Nece valjda oteti covjeku njegovu imovinu ...

Socijalizam lijepo funkcionira dok je tudjih para i ostale imovine... Toga smo se, nadam se, ipak rijesili, iako je ocito jos jako prisutno u kompleksaskim i parazitskim glavama......
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 15:03   #129
On je sagradio tu kuću s namjerom i željom da u donjem stanu žive moji roditelji s djecom.Moj otac je uredio i opskrbio cijeli taj stan.Grijemo se na naftu,po pola smo plaćali.Imamo ogromno dvorište za koje se brinula moja nona dok je bila živa,zadnjih 6 godina moji roditelji.Struju,vodu sve sta donji stan potroši mi plaćamo.Ne mogu vam objašnjavati cijelu obiteljsku situaciju samo ću reći da je on jako teška osoba uvijek bio.Moja teta i njem muž su isto imali s njim svađa kao i moji međutim,pošto je on patrijahalan,a moja teta je rodila prvo muško dijete njima se sad okrenuo.On je teško bolestan i pitanje je dana kad će umrijet tako da on kuću sigurno neće prodavat.Ali je tvrdoglav i ljut na nas i skoro je sigurno da će kuću propisat na moju tetu.Moja teta neće nas izbacit,ali moja mama smatra da kao njegova kćer koja živi u ovoj kući već 30 godina ima pravo na taj stani ako bude potrebe i moja teta ga ne propiše nama,ići će na sud.Mi smo u tu kuću ulagali tu živimo cijeli život i trpimo njegova sranja i sad bi trebali samo otići?Ja sam samo htjela savjet i hvala onima koji su ga dali,a ovima sta frustracije liječe na problemima drugih želim im sreću u životu jer će im trebat.
mijica1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:53   #130
Quote:
mijica1992 kaže: Pogledaj post
On je sagradio tu kuću s namjerom i željom da u donjem stanu žive moji roditelji s djecom.Moj otac je uredio i opskrbio cijeli taj stan.Grijemo se na naftu,po pola smo plaćali.Imamo ogromno dvorište za koje se brinula moja nona dok je bila živa,zadnjih 6 godina moji roditelji.Struju,vodu sve sta donji stan potroši mi plaćamo.Ne mogu vam objašnjavati cijelu obiteljsku situaciju samo ću reći da je on jako teška osoba uvijek bio.Moja teta i njem muž su isto imali s njim svađa kao i moji međutim,pošto je on patrijahalan,a moja teta je rodila prvo muško dijete njima se sad okrenuo.On je teško bolestan i pitanje je dana kad će umrijet tako da on kuću sigurno neće prodavat.Ali je tvrdoglav i ljut na nas i skoro je sigurno da će kuću propisat na moju tetu.Moja teta neće nas izbacit,ali moja mama smatra da kao njegova kćer koja živi u ovoj kući već 30 godina ima pravo na taj stani ako bude potrebe i moja teta ga ne propiše nama,ići će na sud.Mi smo u tu kuću ulagali tu živimo cijeli život i trpimo njegova sranja i sad bi trebali samo otići?Ja sam samo htjela savjet i hvala onima koji su ga dali,a ovima sta frustracije liječe na problemima drugih želim im sreću u životu jer će im trebat.
ako bude darovana nekretnina mozete pobijati darovanje do nuznog dijela, isto vrijedi za svaki ugovor, ali prema nenasljidniku samo ono sto je dano zadnjih godinu dana zivota mozete pobijati.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:32   #131
Bog, Forumaši,

zanima me kako ću doznati dali su majka i sestra sklopili ugovor o doživotnom uzdržavanju? Znači li to da neću ništa od majke nasljediti?

I dalje.: pokojni Tata je imao štednju na ljubljanskoj banci. Na upit majka tvrdi da nije a ja sumnjam da su digli te novce bez mene.
Na ostavinskoj kod javnog bilježnika nije nitko ništa spomenuo, a i ja se nisam ni sjetila. Kako bi mogla doznati dali je Tata imao štednju (u to nema zapravo sumje),
a više me ljuti što su to one dvije sebi onda prisvojili.

Hvala na vašim odgovorima!
Leclark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 19:26   #132
JHednostavno - kao nasljednica zatražiš podatke od banke, ili zatražiš od javnog bilježnika da nađe, ili od odvjetnika.
Ako se pronađe račun koji nije bio predmet ostavinske rasprave, to se računa kao naknadno pronađena imovina i pokreće se nova ostavinska rasprava.
Ne znam da li će se novac dijeliti na jednake dijelove - dakle, ako su nasljednici žena i dvije kćeri, svakoj po trećinu, ili će žena zatražiti svoj zakonski dio koji iznosi pola, a u drugoj polovini se onda dijelite u podjednakim djelovima. Po sadašnjem zakonu štedni ulog se smatra bračnom imovinom bez obzira ako račun glasi samo na jednog supružnika, osim u slučaju da je otvoren prije zasnivanja bračne zajednice.
Ima još nekih caka, npr ako je na tom računu položen novac proistekao iz majčinog nasljedstva, ali to ona onda mora dokazati.
Uglavnom, može se ući u trag računu i obavezno je pokretanje nove ostavinske.

Za sklapanje ugovora ne moraš biti obavještena jer roditelj raspolaže svojom imovinom po svojoj volji. Provjeri u gruntovnici da li je na nekretninama došlo do promjene vlasništva. Nisam sigurna jeli kod doživotnog ili dosmrtnog ide odmah uknjižba.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 13:27   #133
@ Leclark

Ugovor o doživotnom kad je sklopljen može se i ne mora staviti zabilježba u gruntovnici na tu nekretninu, ako je stavljena to možeš vidjeti putem interneta ako znaš zk. uložak ili kat. česticu na kojoj je nekretnina.
Ako nije, tek nakon smrti primatelja dož. uzdržavanja sa smrtnim listom se upisuje nasljednik. Prije toga nije moguće saznati da li je napisan, ako oni sami Vam ne kažu.
Predmet ugovora o doživotnom uzdržavanju nije predmet ostavinske rasprave, znači ni nužni dio ne možete dobiti, zato ljudi i sklapaju isti, da s nikim ne dijele.

Ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju, predmet ugovora za života prelazi u vlasništvo davatelja uzdržavanja.

Ako je tata imao štednju u LJB i umro je, vaša majka i sestra nisu mogle istu dignuti bez provedene ostavinske rasprave, ako je netko i imao punomoć ista prestaje sa smrću vlasnika računa.
Ako su zatajile na ostavinskoj tu štednju, nisu ništa napravile, jer kao što je rekao prethodni forumaš, morat ćete pokrenuti ponovni ostavinski postupak radi naknadno pronađene imovine, i snositi trošak iste, te
ćete svi to dijeliti, u kojem omjeru ne znam.
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 22:22   #134
Kao prvo hvala vama na pomoći. Savladali su me emocije, zbog njihove izdaje i sebičnosti.

Pronašla sam da se moze dostaviti banki poseban formular te zahtjev dati kao zakonski nasljednik. Ti zahtjevi se primaju još 2 godine. Dakle tako ću doznati.

A što se tiče ugovora o uzdržavanju, tu se moram jednostavno strpiti. Vidi li sam u e-izvadku nema ništa.
Leclark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 19:28   #135
plačanje poreza za nekretnine.

pozdrav zanima me, naime mama bi mi ostavila stan darovnim ugovorom, radi se o stanu veličine 41 kvadrata, dali se plača 5 % poreza makar se radi o prvom koljenu?
i još pitanje, teta bi sestri ostavila stan veličine 47 kvadrata pa me zanima dal se tamo plača 5% poreza, hvala.
vale-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 09:08   #136
Sudski spor sa stricem-nužni dio!

Pozdrav svima! Trebam vaše mišljenje..vodim sudski spor sa stricem obzirom da je djed (nakon smrti moga oca tj.vjerojatno i prije) prepisao sve nekretnine na strica. DBaka je također preminula. Dakle,izuzeta sam iz sve tri nekretnine. Kolike su mi po vama šanse da dobijem svoj nužni dio? Ima li šanse da izgubim sud? Znam da dosta ovisi od slučaja do slučaja ali meni se nekako čini da je situacija čista obzirom da su me izuzeli iz svega.. nekretnine su na strica prepisane putem darovnog ugovora. Hvala!
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 15:40   #137
Quote:
vale-car kaže: Pogledaj post
pozdrav zanima me, naime mama bi mi ostavila stan darovnim ugovorom, radi se o stanu veličine 41 kvadrata, dali se plača 5 % poreza makar se radi o prvom koljenu?
i još pitanje, teta bi sestri ostavila stan veličine 47 kvadrata pa me zanima dal se tamo plača 5% poreza, hvala.
ti ne placas, sestra mora platiti porez
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 12:18   #138
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Trebam vaše mišljenje..vodim sudski spor sa stricem obzirom da je djed (nakon smrti moga oca tj.vjerojatno i prije) prepisao sve nekretnine na strica. DBaka je također preminula. Dakle,izuzeta sam iz sve tri nekretnine. Kolike su mi po vama šanse da dobijem svoj nužni dio? Ima li šanse da izgubim sud? Znam da dosta ovisi od slučaja do slučaja ali meni se nekako čini da je situacija čista obzirom da su me izuzeli iz svega.. nekretnine su na strica prepisane putem darovnog ugovora. Hvala!
Svakako dobijas nuzni deo.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 01:04   #139
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
DBaka je također preminula.
Nužni dio ćeš svakako dobiti, odnosno nužni dio koji bi dobio tata da je živ (pretpostavljam da više nije kad ti tražiš nasljeđe), a to je pola od zakonskog dijela.
Ono što me zanima - kako je bakina imovina podijeljena?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 15:04   #140
Jel zna mozda netko tocnu proceduru za nuzni dio?

Radi se o dva brata, jedan nije dobio nista a drugi sve prije par godina ali samo darovnim ugovorom.

Ostavinska rasprava je bila i trazio se nuzni dio od strane prvog brata. Javna biljeznica je rekla da to sad ide na sud. Zadnju informaciju koju imam je da se ostavniska rasprava ponistava jer nije sklopljen dogovor izmedu brace.

Sto to znaci sad?
Zentrix5900 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.