Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2006., 14:00   #1
AutoCAD

potrebni su mi podprogrami autocada za zakljucvanje crteza i dali se moze iz acad nacrt prebaciti u pdf. i ako netko zna za jos koji program za acad i neku preporuku jednostavnog programa za 3D prezentaciju
devil1 is offline  
Old 27.01.2006., 10:02   #2
Acad u pdf može. Samo za printer odabereš "adobe pdf."
Ali, možda je bolja opcija da acad prebaciš u .dwf, dobiješ čišću sliku, a često je i manji fajl nego sa pdf-om.
H3MAT0M is offline  
Old 27.01.2006., 16:50   #3
problem je u tome sto neke nacrte moram slati ljudima koji nemaju acad i neznam kako zakljucati nacrt da mi ga nemogu mjenjati sto mi se esto dogada
devil1 is offline  
Old 27.01.2006., 17:21   #4
Pa imaš programčić Solid Converter DWG koji konvertira DXF i DWG u PDF tako da nemogu mijenjat ništa.

Košta laganih 450-500 kn i ima ih firma Infovita

Baš je bila recenzija u jednom starijem PC Chipu...

E sad neznam jel ima besplatnih takvih programčića al ovo je neko trajnije rješenje, jest da košta al dobar soft nikad nije besplatan
mobyXXL is offline  
Old 27.01.2006., 22:56   #5
ma ovo je jos i jeftino, meni su preporucili neki program zaboravio sam ime kad su rekli cijenu
800 eura
prodaje ga neka firma iz banjaluke
Program zakljucava leyere i nedopusta printanje a otvaras crtez nornalno u cadu
devil1 is offline  
Old 28.01.2006., 08:48   #6
a vec duze vrijeme trazim neki plugin ili program iz .dwg u jpeg, ali bez gubitka kvalitete slike što je slučaj pri klasičnom sejvanju u metal file...
Dakle kako iz .dwg u .jpg cijeli crtež bez gubitka?
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Old 31.01.2006., 20:27   #7
Quote:
Maky kaže:
a vec duze vrijeme trazim neki plugin ili program iz .dwg u jpeg, ali bez gubitka kvalitete slike što je slučaj pri klasičnom sejvanju u metal file...
Dakle kako iz .dwg u .jpg cijeli crtež bez gubitka?


Našao sam neki shareware za to pa se može isprobati jer je free to try a za kupit košta 83$.


Zove se AnyDWG

http://www.soft32.com/download_76302.html

Pa probaj...
mobyXXL is offline  
Old 31.01.2006., 21:43   #8
Quote:
Maky kaže:
a vec duze vrijeme trazim neki plugin ili program iz .dwg u jpeg, ali bez gubitka kvalitete slike što je slučaj pri klasičnom sejvanju u metal file...
Dakle kako iz .dwg u .jpg cijeli crtež bez gubitka?
Aj da si rekao tiff ili psd, pa gif, ali di baš u jpg?
SETRA Samoborček is offline  
Old 19.05.2008., 11:31   #9
Možete li mi pomoći pliiiiiiz? Dobili smo iz eplan-a u pdf prebačen file. Kada ga konveriram u Acad jednostavno izgubim sav text, da li je problem do toga što je rađeno u eplan-u a ne cad-u pa zatim prebačeno u pdf? Ako mi neko može pomoći mudrim savjetom bila bih mu veoma zahvalna jer mi je frka oko tih nacrta velika
__________________
Covjek je jedina greska prirode.
fish_51 is offline  
Old 19.05.2008., 22:17   #10
Quote:
devil1 kaže: Pogledaj post
problem je u tome sto neke nacrte moram slati ljudima koji nemaju acad i neznam kako zakljucati nacrt da mi ga nemogu mjenjati sto mi se esto dogada
možeš probati i sa Project Freewheel.
Spremiš file u dwf, uploadaš ga na server i pošalješ im link i imaju tvoj crtež na netu. Ne mogu ga mijenjati, ali ne mogu niti mjeriti na njemu, što je po meni najveći nedostatak ovog alata. Inače, odlična stvar kada želimo prikazati nekome crtež (2D, 3D), a on nema CAD program.

Ako ti to ne odgovara, onda PDF i DWF i nitko ti ga neće promijeniti. Ako imaš Adobe Professional, onda možeš spremiti crtež sa layerima te ih korisnik može po izboru paliti i gasiti.
Mislim da Windows Vista ima native support za DWF fileove (nisam probao, neka me netko ispravi ako sam u krivu), pa ne moraš se brinuti za viewer.
JackOfHearts is offline  
Old 19.05.2008., 22:21   #11
Quote:
Maky kaže: Pogledaj post
a vec duze vrijeme trazim neki plugin ili program iz .dwg u jpeg, ali bez gubitka kvalitete slike što je slučaj pri klasičnom sejvanju u metal file...
Dakle kako iz .dwg u .jpg cijeli crtež bez gubitka?
pogledaj ovdje. Tu sam napisao mali tip kak printati u rasterski format, pa probaj tako, možda ti pomogne ako ti je pdf nepoželjan.
JackOfHearts is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.