Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2004., 13:56   #1
Biserne ogrlice

odlucila sam sebi sama kupiti bisernu ogrlicu za mjesec, dva (nakon visegodisnjeg uzaludnog ocekivanja od mame i tate koji su jos daaaavnooo obecali, al' nist' od toga).

znate li na sta treba da obratim paznju? znam da ima nesto oko boje na sto treba pripaziti. kakve su cijene? ja bih i cijenom i kvalitetom neku (visu) srednju klasu.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 16:55   #2
Pogledaj ovdje, mozda nadjes nesto:
http://zlatarna.com/kamenje/biser.htm
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 17:38   #3
Posebno obrati pažnju na mjesta gdje su sastavljeni... odnosno gdje su bušene rupe.

Ako treba ponesi i lupu. Ako je sedef ispucao na tim mjestima, ne kupuj to, jer postoji mogućnost da se brzo ogule...
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 17:57   #4
tijana, hvala puno. zgodan onaj site.
i tebi leeloo.
jesi ti ono iz Sarajeva? znas li mozda cijene, i je l' to dodje s nekim certifikatom?
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 18:22   #5
Jesam, ali ti ne mogu pomoći. totalno sam operisana od nakita bilo koje vrste, tako da stvarno ne znam cijene...


A i ovo što sam ti rekla saznala sam od tete Oprah

u toj epizodi nisu spominjali certifikate...
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 11:02   #6
Mislim da moras dobiti certifikat uz prave bisere.
Ja htjela sebi kupiti crne bisere, oni su mi prekrasni. Al kostali su 15 000 kn tak da nis od toga.
Vjerovatno cu ih uzeti u Austriji za par godina, dosta nakita kupujem tamo.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 11:09   #7
dobila sam prije nekoliko godina ogrlicu, uz nju je bio i certifikat (sa opisom ogrlice, tipovima, broju i veličini bisera i briljanata) i priložena fotografiju (navodno da se lakše nađe ako je ukradu)
za cijenu nisam baš sigurna (jer je bio poklon) ali mislim da nije bilo više od 2-3 tisuće DM (tad su još bile marke)
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 13:44   #8
je l' 15 000 kuna oko 2000 eura? necu ja tako skupo. ja bih nesto duplo jeftinije.

Tijana, a zasto ces radije u Austriji? zbog cijene ili kvalitete?

ja sam sad, onako, brzinski prosla kroz odjel za nakit u jednoj robnoj kuci i imaju neke bijele za 700 eura, al nije bas ogrlica nego lanac. ja ne bih dugacko. ali za tu cijenu, prema ovome sto vi pisete, sigurno nisu bas nesto. nisam imala vremena da priupitam.

i meni su crni predivni.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 13:48   #9
mislim da za 1000 eura možeš dobiti sasvim pristojnu
mojoj je vjerojatnije cijena bila veća zbog kopče s kamemčićima
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 13:57   #10
a za certifikate me zanimalo u Sarajevu (znam da bih ih trebala dobiti), jer ne znam jesu li te sve zlatarnice ovlastene i sta ja znam. mislim, ako pukne ogrlica i to, hoce li oni meni to popraviti, ako se izgubi perlica, hoce li dati zamjenu.

a nesto sam razmisljala da bi tamo mogle biti jeftinije ako su pravi biseri al dizajn je no name.

i to sto kaze medeja, necu da placam nekoliko stotina eura vise zbog kopce.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 15:03   #11
Quote:
charlize kaže:

Tijana, a zasto ces radije u Austriji? zbog cijene ili kvalitete?
I jedno i drugo. A i zbog certifikata. I povrata poreza tj. MWST-a.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 15:34   #12
Ja sam na poklon od dragog dobila bisernu ogrlicu, kupljena je u Zlatarni celje u Zagrebu, umjetno uzgojeni biseri, sa obicnom kopcom, i mislim da ih je platio oko 2000 kuna.

Pitanje je da li ti zelis prave prave bisere ili bi se zadovoljila umjetno uzgojenima iz Japana.

I da, dobijes certifikat.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 18:25   #13
Quote:
Tijana kaže:
Mislim da moras dobiti certifikat uz prave bisere.
Ja htjela sebi kupiti crne bisere, oni su mi prekrasni. Al kostali su 15 000 kn tak da nis od toga.
Vjerovatno cu ih uzeti u Austriji za par godina, dosta nakita kupujem tamo.
i ja

dobila sam jednu od umjetno uzgojenih bisera, isto kupljenu vani, ima tome vec 6-7 godina
biseri su sivi (bili su mi bili preozbiljni na pragu 20-etih sam bila tad) plus kombinacija bilo zlato
ludilo
znam koliko kosta jer sam bila pri kupnji prisutna
tad su bile marke
bilo nekih 1200 maraka
i bila je medju najjeftinijim u tom nekom fensi ducanu (prva do nje je vec isla od 1600 maraka pa do 5000 mene bilo sram da toliko spizdi na mene)
ne sicam sam se jesam dobila certifikat
al je kutija ta uz ogrlicu ako si ju tio posebno bez nakita
kostala 150 maraka
onda znate kakva je bila
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 09:58   #14
mislim da bih se zadovoljila umjetno uzgojenim u japanu

moracu dorbo pogledati po prodavnicama.

fala svima na info.
charlize is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 17:43   #15
Cijena ti ovisi o nizu stvari -
jesu li biseri prirodno ili umjetno uzgojeni - umjetno uzgojeni =jeftinije,
obliku kuglica - savrseno okrugli=najskuplji, tvz. barokni imaju nepravilan oblik, a imas ih i ovalnog oblika,
velicini kuglica - ovo ti je zapravo glavni faktor u cijeni, sto veci to naravno skuplji,
boji - bijeli, sivi, ruzicasti, a uz to se gleda ne samo glavna boja nego i boja onog tankog sloja koji prekriva glavnu boju kao i odsjaj koji lezi ispod same povrsine
sjaju - sto sjajniji to skuplji
Bilo kakve nepravilnosti na povrsini bisera smanjuju njegovu vrijednost. Svaki biser ima prirodne mrljice ali sto ih je manje vrijednost je veca.
Vrlo je bitno da su biseri nanizani na svilu sa cvoricem izmedu svake kuglice tako da se kuglice medusobno ne dodiruju.
Sretno pri kupovini i povecalo u ruke.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 17:58   #16
Quote:
diadora kaže:
Vrlo je bitno da su biseri nanizani na svilu sa cvoricem izmedu svake kuglice tako da se kuglice medusobno ne dodiruju.
.
sad sam se sjetila i da je pisalo da ih svakih nekoliko (ne sjećam se koliko) godina trebam odnijeti da ih ponovo nanižu
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 18:27   #17
ne volim bisere.to mi je oduvjek starobabski.imama jednu narukvicu od bisera pa roza remen,isprepleteno,ali ju ne volim nositi jer ne volim bisere...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 18:49   #18
Quote:
ne volim bisere.to mi je oduvjek starobabski
za nositi bisere treba imati stila
uskasuknjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 20:19   #19
ovisno sto je kome stil!
npr. meni su biseri za jednu pok. onasisku..mada mi je njen stil ruzan i staracki.drugim rjecima,o ukusima se neda raspravljati.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 20:27   #20
Talking

Quote:
uskasuknjica kaže:
za nositi bisere treba imati stila
_______________________________

Sve ste u pravu kaj velite da biseri mogu "postariti".
Medjutim na trzistu su se pojavili novi designs. Neki su veoma mladelack, nap. nejednaki biseri nanizani na svilenu vrpcu i sl. Dodaci svile i drugih elemenata mogu izgledati bas savrseno ako su dobro skombinirani.
Za ogrlicu sam premlada, ali bih si nabavila jednu super punk-otkacenu bisernu narukvicu.
Za rodjendan sam dobila nausnice od crnih Tahitian perls ( ono samo jedan biser u svako uho, sa minijaturnim dijamanticem na vrhu. Nosim ih samo za poslovne sastanke ili kad sam jako fina prema decku - onda ih nosim samo za njega ( jer ih je on odabrao i kupio).
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.