Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2015., 21:53   #181
po mojim saznanjima za djelove je lakše s bekom nego gorenjem
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 21:12   #182
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
po mojim saznanjima za djelove je lakše s bekom nego gorenjem
A za uređaj stariji od 6-7 godina (tj. za toliko od uređaja koji kupimo danas)?
Firme se obvezuju na dobavu rezervnih dijelova samo za toliko vremena.

Za odličnu Candicu staru 15 god. prije godinu - dvije uspio sam pronaći neke dijelove. Možda univerzalne sa novijih modela...

Ipak Turska je dalje nego Slovenija.
Po pitanju lakše/brže dobave dijelova nekako više vjerujem Gorenju iako ne navijam za Gorenje. Možda su danas druga vremena.
Gorenje nema više tako dobar servis/prodaju dijelova kao što je bio u Šeferovoj/Zagreb...

Ne treba pretjerivati - perilica nije investicija kao auto pa nama siromašnim Hrvatima treba misliti 10 godina unaprijed...
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 21:38   #183
slovenije je jako blizu, ali tu ne rade ni jedan jedini dio za svoje aparate!
rade se na dalekom istoku, daljem od turske

oni imaju problema s dobavom dijelova i nakon 2-3g.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 00:13   #184
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
slovenije je jako blizu, ali tu ne rade ni jedan jedini dio za svoje aparate!
rade se na dalekom istoku, daljem od turske

oni imaju problema s dobavom dijelova i nakon 2-3g.
Kladi,
pozdrav i hvala na konverzaciji.

Na Candy stroju otišao je lager - ne isplati se popravljati. Mogu pokušati sam ali brtve i gume su stare i teško da nakon zatvaranja neće curiti.

Planiramo kupiti neku perilicu recimo A+++ klase, sa inverterskim kontroliranim motorom. Napr. BEKO WMY81483LMB2.
http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...irina=&dubina=

Što me odbija od Beka?
===============
1) Ako se u pretraživač ukuca "BEKO WMY81483LMB2" većina rezultata daje linkove za Hrvatsku ili Sloveniju! Zar se taj model ne prodaje u zapadnoj Europi? Baš nikakvog traga o user manualu ili osvrtu? Djeluje neozbiljno.

2) Kad se ode na http://www.beko.hr/Perilice-rublja.html tamo se uopće ne može naći model WMY81483LMB2. Što onda prodaje Elipso - zastarjeli tip uređaja? Harvey Norman (plaćanje na 24 rate) uopće ne nudi Beko.

Na http://www.gorenje.co.uk/ ne navode baš iste modele kao na http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije...erilice-rublja ali broj više odgovara onom što se prodaje kod nas.

Nisam se odlučio za Gorenje ali Beko doživljavam kao Daciu kod automobila koja je imala velik uspjeh u Francuskoj pokraj Renaulta iako je u vlasništvu spomenutih. Puno perfomansi za uložen novac ali zar niža cijena u startu za više perfomansi nema svoju cijenu? Kod takvog proizvoda negdje se moralo štedjeti.

Na Gorenje ima puno glasina - pritužbi.
Kupili smo Gorenje samostojeći rostfraj štednjak i nov rostfraj je bio manje kvalitetan od Iskre nakon 30 godina eksploatacije.
Dizajn Beko štednjaka nije nam se svidio.
Sestrični u inozemstvu brzo se pokvario Miele štednjak uz skup popravak tako da svakako nije opravdao visoku cijenu.

Iskustva ljudi možda ovise o seriji uređaja. Uređaji se više ili manje kvare i danas se možda smanjila razlika između brandova i no brand name proizvoda na način da su brandovi lošiji i skupi a ovi drugi obrnuto. Pozicije na tržištu mijenjaju se kroz vrijeme.

Pitam se koliko ovakvo razmišljanje prije kupnje uopće ima smisla?
Tek nakon kupnje i eksploatacije duže vrijeme vidimo što smo kupili i kako smo uložili dragocjene novce.

Vjerojatno ćemo otići pogledati uživo Beko te Gorenje i možda će "izgled laka" konačno presuditi.

Laka ti noć.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 08:37   #185
Quote:
boomer5999 kaže: Pogledaj post
...

Što me odbija od Beka?
===============
1) Ako se u pretraživač ukuca "BEKO WMY81483LMB2" većina rezultata daje linkove za Hrvatsku ili Sloveniju! Zar se taj model ne prodaje u zapadnoj Europi? Baš nikakvog traga o user manualu ili osvrtu? Djeluje neozbiljno.

...
Vrlo vjerojatno je razlog to što se za različita tržišta isti modeli različito zovu. Guglaj detaljnije
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 10:09   #186
drugacije su oznake u zemljama. npr u Turskoj na sluzbenim stranicama ima taj model ali sa max 1200 okretaja. na UK npr ima isti model ali jedino sa 1600 okretaja centrifuge. U Australiji imaju bas ovaj model na sluzbenim stranicama ali opet druga oznaka.
__________________
nakovana
nakovana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 13:57   #187
to nije slučaj samo s bekom.
svi imaju tako podijeljena tržišta. k nama dolazi predzadnja klasa

mislim da je potpuno svejedno što kupiti, ovi što daju 5g.garancije, nakon 7g. nitko više nije dužan prodavati dijelove za te aparate.

možda je bolje uzeti nešto s godinu-dvije garancije, nije ni to bez razloga tako
možda
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 11:28   #188
Quote:
bababa kaže: Pogledaj post
Kupuj!!!
Imam ga ja dvi godine! Dobar skrrroooz!
http://www.beko.hr/urun_detay.aspx?u...484&lang=hr-HR
Kako ti se pokazao hladnjak nakon sad skoro 4 g korištenja? Koliko je bučan?
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:28   #189
Imam Beko vešmašinu, staru 8 godina, tada najjeftiniji i najjednostavniji model. Super pere, iduća je sigurno opet Beko.

Kažu mi trgovci da Beko jedini daje 5 godina garancije na kombinirani uređaj perilica-sušilica.

Znam, da oni daju na sve 5 godina, i sama sam to odvratila trgovcu,ali mi je baš napomenuo, da su oni jedini sa 5 godina garancije na taj kombinirani uređaj.

Hladnjaci: mama mi ga ima, bučan je kad se uključi, poznanica ima, kaže isto da je bučan, trgovkinja mi to isto potvrdila...
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 10:54   #190
Ja imam sve od beka i stvarno sam zadovoljna sa svim uredjajima..od perilice posudja, do ugradbene pecnice i stednjaka, nape i frizidera..

Nisam bas primjetila da mi je frizider bucan..ok, nisam uzela no frost zbog losih iskustava sa tom tehnologijom ( ne s bekom)..ali stvarno nisam primjetila buku..

Napu sam htjela uzeti onu "samostojecu", ali buduci da ionako nemam cijev na koju se spaja, uzela sam napu vulgaris i jedino je beko imao istu sa 2 motora ( svi majstori su mi rekli da ako vec uzimam takvu, da uzmem sa 2 motora)..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 10:58   #191
I da, starci imaju takodjer sve od beka vec cca 7 godina i nikad problema s uredjajima..jedino su imali problem sa ledenicom, ali su je reklamirali i dobili su novu, jer je bila neka tvornicka greska
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:18   #192
Ja imam beko samostojeci stednjak sad ce tri godine, i sve je ok, osim sto mi je trebalo vremena da se sprknateljim s pecnicom jer pece ko luda, sve trebam na manjoj temp peci

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:49   #193
Moj Beko hladnjak je smeće i očaj (starost oko 3 godine), dva puta je bio na popravku, a uz to je bučan i vrlo iritirajući zvuk proizvodi od prvog dana što je izgleda uobičajeno, police su od najnekvalitetnije plastike, pa su sve popucale na mjestima gdje se postavljaju na nosače, pa si zamislite zabavu kada na lijevu ili desnu stranu stavite težinu kako kao klackalica propadnu. Superljepilo je dodatna oprema potrebna za moj hladnjak.
Što se tiče servisne mreže, također očaj, 45 radnih dana je prvi put hladnjak bio na popravku, nekoliko dana nakon što je vraćen evidentirali smo da se kvar vratio, pa je na ponovljenom servisu bio novih 45 radnih dana. Od tada ne radi problem vezan uz kvar No Frost-a. Usput, očito su ga na servisu potpuno demontirali, jer su one cijevi iza vrlo nestručno vraćene, tako da su neki nosači popucali i jedna strana više nije fiksirana na leđa hladnjaka, uglavnom smeće nad smećem.
Od Beka više nebi kupio ništa, pa i da je 30% jeftiniji od Vivaxa i Quadra.

Da ne postoji druga marka hladnjaka kada ovaj rikne, kupio bi klimu i ljeti hladio hranu njome, a zimi sve držao na lođi koliko mrzim tu marku.
Hladnjak je bio prilično skup, cijena 3800 kuna, visina 185 cm.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:54   #194
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Moj Beko hladnjak je smeće i očaj (starost oko 3 godine), dva puta je bio na popravku, a uz to je bučan i vrlo iritirajući zvuk proizvodi od prvog dana što je izgleda uobičajeno, police su od najnekvalitetnije plastike, pa su sve popucale na mjestima gdje se postavljaju na nosače, pa si zamislite zabavu kada na lijevu ili desnu stranu stavite težinu kako kao klackalica propadnu. Superljepilo je dodatna oprema potrebna za moj hladnjak.
Što se tiče servisne mreže, također očaj, 45 radnih dana je prvi put hladnjak bio na popravku, nekoliko dana nakon što je vraćen evidentirali smo da se kvar vratio, pa je na ponovljenom servisu bio novih 45 radnih dana. Od tada ne radi problem vezan uz kvar No Frost-a. Usput, očito su ga na servisu potpuno demontirali, jer su one cijevi iza vrlo nestručno vraćene, tako da su neki nosači popucali i jedna strana više nije fiksirana na leđa hladnjaka, uglavnom smeće nad smećem.
Od Beka više nebi kupio ništa, pa i da je 30% jeftiniji od Vivaxa i Quadra.

Da ne postoji druga marka hladnjaka kada ovaj rikne, kupio bi klimu i ljeti hladio hranu njome, a zimi sve držao na lođi koliko mrzim tu marku.
Hladnjak je bio prilično skup, cijena 3800 kuna, visina 185 cm.
Ja sam za te novce nedavno sa popustom platila Bosh-ov konbinirani hladnjak ,200 cm...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 13:23   #195
I ja bi išao sada na Bosch, Liebherr, Samsung, LG, sve ostalo nula bodova.

5 godina garancije je pogrešan argument i navlakuša u korist proizvođača. Toliko će poživjeti ako ne crkne i prije.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 14:09   #196
E da, samo da još kažem kako u Elipsu imaju prodavače koji guraju Beko proizvode u prvi plan, pozivaju se na garanciju i jednu lažnu parolu, da Beko proizvodi aparate po licenci Boscha.
Za krepat.
Povezali su tursku tvornicu Boscha sa Bekovom tvornicom, po njima iz iste tvornice izlaze gotovi proizvodi, sve je isto.

Ne nasjedajte na te priče.

Taj Beko se probio općenito na EU tržište kao ISIL u Irak i Siriju, pošast sa lažnim marketingom.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 14:25   #197
Fic, to sto ti imas losa iskustva, ne znaci da je cijela marka sranje..moji starci su, ponavljam imali problema sa ledenicom, pa su se reklamirali, dobili novu i eto i ona sada funkcionira bez greske.

Ja sam recimo imala lose iskustvo sa lg no frost friziderom, koji mi je sve zivo smrzavao..serviseri su me setali s jednog na drugo mjesto itd..na kraju nisu uspjeli naci problem..ali opet ne pricam da je lg sranje i da ga nikada vise ne bih kupila i bla bla
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 14:32   #198
Razumijem, ali i dalje mi je Beko odbojan što god drugi rekli.
A dodatan motiv da pljujem po Beku su laži i izjednačavanje sa Bosch firmom.

Licenca Boscha, smješno.

Inače, probajte zamisliti život 90 dana bez hladnjaka, a servisna mreža glumi da radi sve po tom pitanju.
Srećom pa su pod pritiskom dali na kraju zamjenski Samsung (imali smo ga 2 zadnja tjedna) uz napomenu da pazimo na svaku mrvicu i da ne skidamo selotejp koji drži police, da uređaj mora biti ganc novi kad nam vrate Bekov popravljen.
Logičan zaključak, taj korišteni Samsung će netko kupiti i misliti da ima novi.
Krasna im je servisna mreža u Hrvatskoj.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 19:53   #199
Pozdrav,
Evo prije nekoliko mjeseci kupili smo Beko hladnjak-ledenica no frost i perilicu rublja 9kg. Za sada mogu napisati samo riječi hvale. Sve radi savršeno i naravno nije bilo skupo za tu kategoriju proizvoda, Ja sam sa hladnjakom prezadovoljan hladi kao niti jedan kučni hladnjak sa kojima sam se susretao. Malo je bučniji pri uključenju ali to je problem no frost tehnologije i rashladnog plina R-600a sa kojim se susreću i drugi proizvođači. Perlilica rublja dobro pere i ispire rublje puno mogućnosti regulacije itd. supruga je zadovoljna a to ipak nešto znači. Sve u svemu za Beko sve pet.



Samo da se nadovežem na ono "bučniji" pri uključenju. Kada se kompresor uključi pojavi se zvuk zujanja koji traje cca 1 min.dok plin ne procirkulira u sistemu poslije toga se ne čuje. Puno je tiši od starog hladnjaka koji sam imao ali to vas ne treba smetati sa obzirom koliku raskoš hlađenja daje. Taj zvuk prestaje nakon nekoliko mjeseci upotrebe.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.08.2015. at 09:55. Reason: spajanje postova - koristiti edit
soča is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 21:54   #200
Indukcija

Cao,

Ima li neko Bekovu indukcionu ploču ili pecnicu sa pirolizom?

Jeste li zadovoljni?
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.