Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 15:07   #201
Quote:
forumblog kaže: Pogledaj post
Već nekih tjedan dana ujutro kad se probudim pri zijevanju mi se jako ukoči donja čeljust i iskoči mi kvržica. Cijeli vrat mi bude ukočen dok ne vratim kvrgu natrag unutra i onda se opusti. Poprilično je neugodno, ali neznam je li potrebno ići doktoru ili ne.
forumblog, obavezno uputnicu. Kojim putem ćeš krenuti ne znam, netko ti je savjetovao fizijatra, ja bih samo nadodala da uzmeš možda uputnicu ili za maksilofacijalnu kirurgiju dubrava ili za stomatološku protetiku - prof. Badel. Do tada, probaj iskontrolirati zijevanje! Ako baš ono moraš, radi to polagano! Znači, ne nagla i jaka otvaranja ustima, ne žvakače i ne tvrda hrana..
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:28   #202
Ponekad čudno spavam na ruci i kad se probudim imam škljocanje u čeljusti kod uha, nakon što doručkujem i malo razgibam čeljust nestane.. Znači, oko 2-3 puta šljocne i to svakih nekoliko mjeseci, a kažem pretpostavljam da mi je to od čudnog spavanja, jer ne želim ležati na uhu pa si stalno podmečem ruku.. Je li to moguće i je li zahtjeva neku intervenciju?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 11:01   #203
Već godinu dana imam užasne bolove u zglobu,lijevom.
Prošla sam i dr Kraljević i dr Kašaja.
Bolovi su i dalje prisutni.U Pragu su mi rekli da bi zglob
isprali.Cijena nije previsoka.
Jeste li radili magnet zgloba?
megi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 11:44   #204
Već godinu dana imam užasne bolove u zglobu,lijevom.
Prošla sam i dr Kraljević i dr Kašaja.
Bolovi su i dalje prisutni.U Pragu su mi rekli da bi zglob
isprali.Cijena nije previsoka.
Jeste li radili magnet zgloba?
megi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 20:48   #205
Imam već puno godina problem sa desnim zglobom, nije baš problem jer ne boli i rijetko stvara ikakav problem, ali u jako rijetkim slučajevima moram pazit kako otvaram usta jer imam osječaj kao da će zablokirat ili iskočit.

Ne ćujem nikakvo škljocanje, jedino kad držim zube skupa i gurnem vilicu naprijed dok je zatvorena, u trenutku kada doljnji zubi prelaze granicu gornjih vilica mi preskoči u tom trenutku kada izlazi van, i linija gornjih zuba se ne poravnava sa doljnjima.

Kada prislonim ruku na lice čini mi se da je mišić kod vilice veči na lijevoj strani nego desnoj.

Sad, dal da idem kod nekog doktora ili ne, s obzirom da, kažem, ne stvara mi to zapravo nikakve probleme, ali brinem da se ne pogorša, a vidim tu neki forumaši pričaju da su im doktori zabrljali stvari.

1. dal da idem?

2. kod koga da idem?

3. što oni mogu napravit u takvom slučaju?
Istist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:44   #206
Bump, dajte pa zna neko valjda nešto o ovome.
Istist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:20   #207
Quote:
megi66 kaže: Pogledaj post
Već godinu dana imam užasne bolove u zglobu,lijevom.
Prošla sam i dr Kraljević i dr Kašaja.
Bolovi su i dalje prisutni.U Pragu su mi rekli da bi zglob
isprali.Cijena nije previsoka.
Jeste li radili magnet zgloba?
Megi, nažalost ovaj thread nisam gledala godinu dana..ne znam da li ste u hr ili češkoj. Nadam se da ste do sada pronašli rješenje
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:27   #208
Quote:
Istist kaže: Pogledaj post
Imam već puno godina problem sa desnim zglobom, nije baš problem jer ne boli i rijetko stvara ikakav problem, ali u jako rijetkim slučajevima moram pazit kako otvaram usta jer imam osječaj kao da će zablokirat ili iskočit.

Ne ćujem nikakvo škljocanje, jedino kad držim zube skupa i gurnem vilicu naprijed dok je zatvorena, u trenutku kada doljnji zubi prelaze granicu gornjih vilica mi preskoči u tom trenutku kada izlazi van, i linija gornjih zuba se ne poravnava sa doljnjima.

Kada prislonim ruku na lice čini mi se da je mišić kod vilice veči na lijevoj strani nego desnoj.

Sad, dal da idem kod nekog doktora ili ne, s obzirom da, kažem, ne stvara mi to zapravo nikakve probleme, ali brinem da se ne pogorša, a vidim tu neki forumaši pričaju da su im doktori zabrljali stvari.

1. dal da idem?

2. kod koga da idem?

3. što oni mogu napravit u takvom slučaju?
Istist, vidim da si banan, ali možda provjeriš ovaj topic. Ako imaš strpljenja i vremena slobodno provjeri svoju situaciju, znači kod zubara po uputnicu za stomatološku protetiku. Ako ustanove da imaš nepravilan zagriz, krenuti će od izrade udlage s kojom će ga pokušati namjestiti..ali prvo ako te to toliko muči, moraš otići i provjeriti o čemu se radi.
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:39   #209
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ponekad čudno spavam na ruci i kad se probudim imam škljocanje u čeljusti kod uha, nakon što doručkujem i malo razgibam čeljust nestane.. Znači, oko 2-3 puta šljocne i to svakih nekoliko mjeseci, a kažem pretpostavljam da mi je to od čudnog spavanja, jer ne želim ležati na uhu pa si stalno podmečem ruku.. Je li to moguće i je li zahtjeva neku intervenciju?
Vjerovatno si do sada već istražila to svoje škljocanje
copy/paste čisto za ubuduće ako nekog zanima sa stomatologija.hr stranice:

''Neobični zvukovi — Škljocanje, pucketanje ili škripanje prilikom otvaranja usta česta su pojava kod ljudi sa disfunkcijom čeljusnog zgloba. Istovremeno može se javiti i bol. Prema tvrdnjama Američkog Nacionalnog Instituta za Dentalna i Kraniofacijalna Istraživanja (NIDCR), istraživači vjeruju da većina ljudi sa škljocanjem zgloba vjerojatno imaju pomaknuti disk (zglobnu pločicu). Međutim, dokle god nema bolova ili problema sa pokretanjem zgloba, terapija možda neće biti potrebna.''

npr.moja mama 'cijeli' svoj život ima škljocanje ali nikada nije imala bolove, ograničeno pokretanje čeljusti i sl. dok u mojem slučaju, nikakvo škljocanje a jedan od težih slučaja.
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:26   #210
Škljocanje

Problem čeljusnog zgloba i okolnih struktura uljučujući škljocanje zgloba i ostalih simptoma spada u skupinu tzv.disfunkcija.Jedina korektna diojagnostika i terapija je moguća kod specijaliziranih stomatologa na području funkcijske dijagnostike i terapije. maksioaficijalna kirurgija nije nikada prva adresa osim ako se ne radi o teškoj traumi, tumori i apscesu čeljusnog zgloba. Američka škola se razlikuje od Europske i jedine informacije se mogu dobiti od CMD Centra u Europi ( Centar za kranio mandibularne disfunkcije). S obzirom da sam prošla veliku muku sa sličnim problemima , pravu informaciju i terapiju sam dobial od jednog od tih Centara.





Quote:
Dugine boje kaže: Pogledaj post
Vjerovatno si do sada već istražila to svoje škljocanje
copy/paste čisto za ubuduće ako nekog zanima sa stomatologija.hr stranice:

''Neobični zvukovi — Škljocanje, pucketanje ili škripanje prilikom otvaranja usta česta su pojava kod ljudi sa disfunkcijom čeljusnog zgloba. Istovremeno može se javiti i bol. Prema tvrdnjama Američkog Nacionalnog Instituta za Dentalna i Kraniofacijalna Istraživanja (NIDCR), istraživači vjeruju da većina ljudi sa škljocanjem zgloba vjerojatno imaju pomaknuti disk (zglobnu pločicu). Međutim, dokle god nema bolova ili problema sa pokretanjem zgloba, terapija možda neće biti potrebna.''

npr.moja mama 'cijeli' svoj život ima škljocanje ali nikada nije imala bolove, ograničeno pokretanje čeljusti i sl. dok u mojem slučaju, nikakvo škljocanje a jedan od težih slučaja.
Mirka67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 01:49   #211
Quote:
Mirka67 kaže: Pogledaj post
Problem čeljusnog zgloba i okolnih struktura uljučujući škljocanje zgloba i ostalih simptoma spada u skupinu tzv.disfunkcija.Jedina korektna diojagnostika i terapija je moguća kod specijaliziranih stomatologa na području funkcijske dijagnostike i terapije. maksioaficijalna kirurgija nije nikada prva adresa osim ako se ne radi o teškoj traumi, tumori i apscesu čeljusnog zgloba. Američka škola se razlikuje od Europske i jedine informacije se mogu dobiti od CMD Centra u Europi ( Centar za kranio mandibularne disfunkcije). S obzirom da sam prošla veliku muku sa sličnim problemima , pravu informaciju i terapiju sam dobial od jednog od tih Centara.
Postoji li to u Hrvatskoj?

Ja sam isto malo istraživao o tome i znam da je to jako komplicirano i puno ljudi radi krivo pa ne znam isplati li mi se uopće ići na stomatološki faks da mi oni rade te udlage.

Moja situacija je da nemam bolova i jako jako rijetko imam neki problem tipa osjetim na trenutak kao da bi mi vilica mogla iskočit iz zgloba, dakle nije mi ovo problem, ali brinem da ne bi slučajno postao ako ne liječim to.

Sad, pošto mi nije problem, jel bolje ništa ne radit, da ne bi oni slučajno zajebali ili da idem?
Kwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 00:17   #212
Evo mene nakon dužeg vremena nestala sam s ove teme jer sam dobrih recimo cca dvije godine bila bez bolova kako u mišićima tako i u samom zglobu. Nažalost, jučer sam u momentu pri otvaranju usta osjetila probadanje i nakon toga šripanje preskakanje i evo opet bolovi i tenzije u mišićima. Damn it ilitiga K'vragu.
Ono što znam jest da se bacam na tretmane Bowen/Emmet tehnika. Ljudi moji kad mi ništa nije pomoglo, niti operacija niti udlage niti fizikalna. Te dvije tehnike su uradile čudo i smatram da bi svi koji imaju TMJ poremećaj trebali krenut što prije. Ja sam sa samim pritiskom nazovimo to tako koji se napravio u tri repeticije otvorila usta koja su bila zakočena.
Ugl trenutno dok ne krenem ponovno s tim tehnikama samomasaža i opuštanje mišića...također isprobati ću samanešto što ima veze s namještanjem pa javim ako je imalo ikakvog učinka.
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:32   #213
Quote:
Dugine boje kaže: Pogledaj post
Evo mene nakon dužeg vremena nestala sam s ove teme jer sam dobrih recimo cca dvije godine bila bez bolova kako u mišićima tako i u samom zglobu. Nažalost, jučer sam u momentu pri otvaranju usta osjetila probadanje i nakon toga šripanje preskakanje i evo opet bolovi i tenzije u mišićima. Damn it ilitiga K'vragu.
Ono što znam jest da se bacam na tretmane Bowen/Emmet tehnika. Ljudi moji kad mi ništa nije pomoglo, niti operacija niti udlage niti fizikalna. Te dvije tehnike su uradile čudo i smatram da bi svi koji imaju TMJ poremećaj trebali krenut što prije. Ja sam sa samim pritiskom nazovimo to tako koji se napravio u tri repeticije otvorila usta koja su bila zakočena.
Ugl trenutno dok ne krenem ponovno s tim tehnikama samomasaža i opuštanje mišića...također isprobati ću samanešto što ima veze s namještanjem pa javim ako je imalo ikakvog učinka.
Gdje ides na tretmane? Hvala.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:20   #214
Bok

Prije nekih 10 dana mi se donja celjust bila zakocila uslijed dugog smijanja i naknadnog zijevanja Inace mi celjust skljoca vec desetak godina, ali nista strasno do sad. Kad se zakocila jedva sam ju uspjela vratiti tj zatvoriti usta Sutradan me malo bolilo i 2-3 dana sam imala manje probleme s jelom. Nakon toga je sve proslo. Ali sam skuzila da mi i dalje donja celjust se malo zakoci, tj kao da ne mogu do kraja otvoriti usta. Svakako planiram kod zubara, samo pitanje je kada ce me moci ubaciti.
Zna li netko kako mogu si pomoci dok ne dobijem termin za pregled? Neugodan je osjecaj kada moras paziti kako se smijes, zijevas... Malo me je strah uhvatio hocu ikad vise moci normalno otvoriti usta
BeigeFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:15   #215
nisam znala da kriva čeljust može uzrokovati nejednake kukove
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:12   #216
Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post
nisam znala da kriva čeljust može uzrokovati nejednake kukove
???
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:22   #217
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Gdje ides na tretmane? Hvala.
Jezebel, nažalost nisam često na forumu svratim tu i tamo pa sam tek sad vidjela poruku... Taj instant wow momenat kad sam otvorila usta sam imala u Ergoviti kod gosp. Ozane samo što sam ja mogla otić tek 3 puta a vjerujem da treba to malo dulje prakticirati ak nije više akutno neg kronično... Nažalost nisam više u Hr..a ne mogu reć da sam izlječena jer mi čeljust i dalje definitivno nije kak spada ali sam bez jačih bolova...
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 17:53   #218
Da podignem temu, prije 5 dana kad sam zijevala bolilo me lijevi zglob. Mislila sam da sam se zalezala, dva dana nakon toga kad sam otvorila usta iznad zglob u podrucju sljepoocnice javlja se lagana oteklina a kad lagano otvorim usta iskace kvrga velicine kovanice od 5 kn. Zubarica me salje na stomatoloski. Meni ne skljoca nista u zglobu sto im je cudno a i cudna im je kvrga. Predpostavka da je sve to posljedica krivog zagriza i. Nedostatka 3 zuba s donje desne strane. Preporucen mi je ortopan, u medjuvremenu navecer ibuprofen od 600 mg, sto manje pricanja i zvakanja i oblozi. U pocetku topli a ako mi pocne smetat toplina onda hladni. Trebam doci na kontrolu u ponedjeljak. No medjutim mene to. Sve vise boli cak i kad pijem ibuprofen.
Jesam li mozda trebala ici u Dubravu?
Jel je netko imao slicna iskustva?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 17:53   #219
Da podignem temu, prije 5 dana kad sam zijevala bolilo me lijevi zglob. Mislila sam da sam se zalezala, dva dana nakon toga kad sam otvorila usta iznad zglob u podrucju sljepoocnice javlja se lagana oteklina a kad lagano otvorim usta iskace kvrga velicine kovanice od 5 kn. Zubarica me salje na stomatoloski. Meni ne skljoca nista u zglobu sto im je cudno a i cudna im je kvrga. Predpostavka da je sve to posljedica krivog zagriza i. Nedostatka 3 zuba s donje desne strane. Preporucen mi je ortopan, u medjuvremenu navecer ibuprofen od 600 mg, sto manje pricanja i zvakanja i oblozi. U pocetku topli a ako mi pocne smetat toplina onda hladni. Trebam doci na kontrolu u ponedjeljak. No medjutim mene to. Sve vise boli cak i kad pijem ibuprofen.
Jesam li mozda trebala ici u Dubravu?
Jel je netko imao slicna iskustva?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 15:31   #220
Ja sam išla u Dubravu zbog problema sa TM zglobom i nisam obavila apsolutno ništa. Takodjer sam djelomično imala atipične simptome i specijalizantica mi je htjela pomoći, no prof. Virag je zaključio da nema potrebe i da će sve proći samo od sebe
I sad imam nestabilni TM zglob koji "šeta" u kombinaciji sa lošom vratnom kralježnicom
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.