Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 11:21   #81
Wink

Quote:
Spitamo Zarathusztra kaže: Pogledaj post
Medju prvima je Stjepan Krizin Sakacz koji u svojim dijelima tvrdi da su Hrvati prijeklom iz unutarnjega Irana,to jest iz stare ahemenidske Perzije.Nastavljac njegova djela je Silvije Grubisic u knjizi -Od pradomovine do domovine- Chicago 1979.On kaze da arheoloski dokazi prstom upiru na krajeve od Irana do Palestine kao na kolijevku udomljenja ljudskog drustva i pocetak povijesnosti zapocete po svoj prilici u IX tisucljecu prije Krista.Iz onih se je krajeva ,nekad u drevnoj starini,otrgla jedna skupina naroda Hruhata i udarila pocetke nama,Hrvatskom narodu.Grubisic nastavlja:U XIII.st.pr.Kr. sa Zagros-gorja spustio se u mezopotamsku dolinu narod Kaszu(Kuszani),zagospodario njome i tamo vladao punih 450.g.Sastavsi se s nasim praocima,kuszansko je plemejos u davnoj starini postalo sastavni dio Hrvatskoga naroda.Jedan od ono petoro bracse,sto su predvodili Hrvate na Jadransku obalu,Kosencije,bio je Kuzan. To tvrdi dr.Hauptmann
Stanko Guldescu,autor knjige -Povijest sredovijecne Hrvatske-(History of meideval Croatia),The Hague,1964.,tvrdi da Hrvati potjecu od onih Harahvata,koji se spominju na Darijevoj spomen-stijeni u Bagastanu.Oni su zivjeli u Satrapiji ili pokrajini Harouvatis.Ona se u dobe Kserksova vladanja nalazila u danasnjem Afganistanu,a srediste joj se nalazilo u blizini grada Kandahara.
Dominik Mandic u knjizi -Hrvati i Srbi dva stara razlicita naroda-, Muenchen-Barcelona 1971.,Zagreb 1990.tvrdi da se hrvatsko ime u danasnjem obliku a u starom kajkavskom imenu Horvat prvi puta spominje u pocetku III.st.po.Kr. na dvjema spomen-plocama na javnim zgradama u gradu Tanaisu na uscu Dona u Azovsko more.Ovo ime je u svezi s imenom naroda Harauvat-is koji se spominje na kamenu natpisu kralja Darija I(522-486.pr.Kr.)
Perzijske svete knjige Avesta(Vendidad) zovu taj narod Harahvaiti..Iranskog su porijekla i nazivi:kral(kralj),ban,zupan kako su se zvali stari,a i danasnji upravitelji Hrvata.Vjera takodjer nosi iranske oznake:bog svijetla i tame,sztovanje vatre,spaljivanje mrtvih...Vjerski pojmovi:vjera,Bog,zrtva,vazam,raj,vapiti,zazivati, gatati...
Vazno je napomenuti da su iranskim nacinom stari Hrvati bojama oznacavali strane svijeta i zemalja u kojima su stanovali:bijela-zapad,crvena-jug,zelena-istok, crna-sjever.Hrvatski troplet i narodni grb takodjer su iranskog porijekla.
Bozidar Vidov u knjizi -Povijest Hrvata- Toronto,1975.,str.15.pise.Jos nije konacno rijeseno pitanje podrijetla Hrvata ,ali se drzsi da hrv. narod ima dosta osobina ,koje upucuju na njegovo iransko podrijetlo.Iz Irana su se Hrv. odselili,kad su Skiti provalili u Iran.Ti iranski Hrvati naselise se najprije na istocnoj obali Dona. Grcki i latinski pisci su ih nazivali u pocetku Sauromati,onda Sarmati,prema helenskom nazivu iranskih Harauvata: Saromati.Kad su se brojcano i vojnicki ojacali,presli su Don i nametnuli svoju vlast "slavenskim" plemenima medju Germanima i istocno od Rimskog carstva.Sto se ticze znacenja imena Hrvat,njegov je korijen u praindoeuropskoj rijeci Sarasvati(u sanskritu),Harahvaiti(u zendu).To je ime bozanstva vode.Po njemu je u starom Iranu bila prozvana rijeka Harahvaiti(danasnja Helmand-Hilmand),koja se ulijeva u Nazaretsko jezero i po njoj je poslije oko 1500.g.pr.Kr. bila nazvana drzava Harahvaiti. O.K.?
U svojim istrazivanjima Tomislav Heres dosao je do zakljucka da pradomovinu ,pocetke hrvatske glagoljice i starohrvatske pleterne umjetnosti treba traziti u ahemenidskoj Perziji.
Staroiranski tragovi mogu se naci takodjer na podrucju sjeverne Hrvatske (nosnja,hrvatski grb,ime Zagreb,Szcsitarjevo...).K tome,u blizini danasnjeg Kandahara jos uvijek postoji selo imenom Harvacija i u njemu pletinac slican krcskom i istarskom.
Pripadnost sv.Jeronima,njegov jezik,sveza arijanstva s glagoljskim prijevodom Biblije i s hrvatskim glagoljskim bogosluznim knjigama,te istrazivanja podrijetla hrvatskog imena i prve pojave u starom Iranu do danas.
U dijelu -Hrvatska povijest od 6 st.pr.Kr. do 10.st.po.Kr.- Gata 1989.,str.95. Marcinko pise: Izisavsi iz Irana Hrvati su utemeljili dvije pradomovine-jednu na crnomorsko-zakarpatskom prostoru a drugu u Rimskoj Dalmaciji.Neumoljivom nuznoscu te dvije pradomovine prisilom povijesnih zbivanja spojile su se konacno u jednu domovinu-danasnju ,i vjecnu,Domovinu Hrvatsku.
Pod naslovom -Bosanska crkva u svijetlu novih spoznaja- u nastavcima objavila Nasa ognjista od svibnja 1989. ovu temu obradjuje Marcinko.Iz tih tekstova da se zakljuciti: 1)Ime Sarmat inacica je imena Hrvat-sarmatska povijest ujedno je i hrvatska povijest.2)Hrvati su se u manjim selidbenim valovima poceli doseljavati u Rimsku Dalmaciju i u obliznje krajeve daleko prije Kristova rodjenja i to u nekoliko pravaca:kopnom i morem Grcke do unutrasnjosti Bosne,te preko Crnomorja i Zakarpatja u rimske provincije Panoniju i Dalmaciju.3)Hrvati su bili kvasac u oblikovanju svih takozvanih slavenskih naroda i njihovih jezika.4)Goti o kojima govori ljetopis -Kraljevstvo Hrvata- i Toma Arhidjakon govore da je hrvatsko pleme iranskog podrijetla i u pocetku nose hrvatsko narodno ime koje je u povijesnim izvorima zabiljezeno u obliku Horothi.
Da li znas sta znaci serban,na staro iranskom,svuda gde se pominju hrvati ,pominju se i srbi.kreeni od toponima po avganistanu,gde vecinski narod se zove Zerbendi,a isto se tu pominje lokacije horohvat,herat.
Sto se tice Sarmata i Slovena,SRBA i Hrvata,najbolje proctaj Mariju Giimbutas,jedna od najvecih etnologa i antropologa,sta kaze za ta imena.svuda se ta dva etnonima javljaju zajedno,od antike,pa do danas.

sta ces,svako bi pobegao da moze,ali istorija i cinjenice kazu drugo
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:24   #82
Jekaterina II Aleksejevna, (21.4., 1729 – 6.11., 1796), rođena kao Sofija Augusta Frederika, poznata kao Katarina Velika, vladala je kao carica Rusije od 28.6. 1762 do svoje smrti 6.11. 1796. U srodstvu sa Gustavom III od Švedske i Čarlsom III od Švedske, ona je primer prosvećenog vladara.

Poznata kao katarina velika,u vreme krimskih ratova je vldao nikolaj I,ili aleksandar II.
PROCITAJ PONEKAD SA STRANE
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:25   #83
E, koja god.Ja jos mislim, da je Katarina vladala.Katarina Velika je bila Njemica, koja je presla na Pravoslavlje i kasnije postala Ruskinja

Imala je muza alkoholicara, i stalno ju je varao

Kasnije je ubila muza, i uzela prijesto
rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:26   #84
Cuj pretio,a trazio od Njegosa da mu pomogne,a Njegosa pomagao Milos Obrenovic,cuj pretio,momak on se zalio sultanu sto je Srbiji vracena teritorija,hteo da vodi retrogardnu politiku,zbog sultanovih reformi.
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:30   #85
Kozarac,jbg,pa nisi dosledan,kao kada bih ja izjavio da je sada bosna deo osman.carstva,kako god bila jeste,ali vise nije,

katarina,je poreklom luzicka srpkinja,prezime devojacko,ANHALT ZERBST,i njena porodica je poreklom iz luzicke Srbije,oblast u sev.Nemackoj ,odakle su se doselili i moji i tvoji pretci
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:30   #86
Obrenovic je sa Jadra napadao na Bosnu

I jos je tjerao Muslimane i ubio ih.Te, stao na Hercegovacku struju pobunjeniku pod Cengicem, i Ali Agom Rizvanbegovicem
rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:32   #87
Sa tobom se sve mora proveriti,ali znam da je uspeo da oslobodi desnu obali drine
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:37   #88
Moji su doselili iz regije Saksonije, Zapadna Njemacka

Nije moji nego moj pretak



Nema bas nikakve veze moj kraj sa Luzickom Srbijom.Ama bas nikakve

Hoces mapu Njemacke, da ti zaokruzim odakle je dosao moj predak
rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:39   #89
http://en.wikipedia.org/wiki/Cologne

Odavde

rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:40   #90
Zar nije fin grad

Tamo je rodjen moj pretak 1427 godine
rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:41   #91
Naravno necu ja reci da nemam Srpske krvi, jer bih lagao

Kao da mi je pranena bila cista Turkinja(Kapidzicka)

Nije da poricem to, ali na balkanu se vise gleda patrijarhalno porijeklo familije, nego kod zidova matrijarhat

rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:47   #92
ja negovorim o tvom dedi,ili osnivacu fmilije,vec o doslejenim plemenima,Srba i Hrvata,koji su naselili ovaj deo Balkana,od istre do draca,a sada je luzicka srbija deo brandeburga,i majsena
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:48   #93
Keln je u zapadnoj Njemackoj

rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:50   #94
Luzicki Sorabi.Ne pise nikad Srbi nego Sorabi

Sorab znaci sluga bozji, na Staroslavenskom jeziku

I Do Ota 940 A.D Istocna Njemacka je bila miks Pomeranaca, Soraba i drugih dok nisu Germanska plemena uzela i taj dio zemlje od Slavena

Nije bilo Srba
rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:50   #95
brandeburg,je na severu nemacke,a keln,kakve to veze ima,pa i moja zena je polu nemica,mislim da u tebi ima vise krvi srpske,jer nemci nisu tako povrsni
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:52   #96
bosnje,bosnjaci,muslimani,balije,da li se misli na jedan narod,
naravno da sad mi govorimo kao srbi,ali koliko je bilo slovena pre dolaska srba,i pod njima se znacajno promenio jezik.

nacionalni instrument tih Soraba,pogodi sta je,omiljeni bosanski instrument,gusle
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:53   #97
Ima velike veze, pokusaj sa linkom kojeg sam ti dao

I skopcaj svoje korijene od 1427 i onda meni pocni da solis o Poturicama

Haj sad na spavanje
rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:53   #98
Ne, laprdanja i pisanja u prazno

Kao da je i Darvinov Majmun bio Srbin

rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:55   #99
Svaka cast

Rece Zeljko Joksimovic da su Opanci Srpski

Kasnije su mu ispricali odakle su opanci

Mozete li jos sta da ukradete, pokradete, varate ili slazete, ili ste samo take prgave naravi, da vam je laz sinonim za svakodnevni zivot
rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:56   #100
Kozarac,pa nisam ja taj,koji gresi cirka jedan vek,i sada da ti verujem,ajde molim te,mrnjana je iz hlivna,a dolina neretve je izgubljena tek posle 1326,posle pobune Branojevica
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.