Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 03:33   #1
Post Plimycol vaginalete

ne znam da li je već bila tema o ovome, ne mogu naći, ali me zanima jel ima netko iskustva s njima i kakva su..?
sooKie212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:15   #2
Quote:
sooKie212 kaže: Pogledaj post
ne znam da li je već bila tema o ovome, ne mogu naći, ali me zanima jel ima netko iskustva s njima i kakva su..?
pliymicol je antimikotik na bazi klotrimazola i daje se za liječenje gljivica. ja sam ih koristila i ok su vaginalete, ništa posebno. ako imaš gljivice sigurno će ti pomoći.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 12:45   #3
Unhappy

Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
pliymicol je antimikotik na bazi klotrimazola i daje se za liječenje gljivica. ja sam ih koristila i ok su vaginalete, ništa posebno. ako imaš gljivice sigurno će ti pomoći.
Hvala, problem mi da mi drugi dan kad to izlazi bude roze boje i s malo krvi, pa me zanima dal je to normalno :/ i dal djeluju ak ih se ne gurne uvijek dosta duboko.
sooKie212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 13:23   #4
Quote:
sooKie212 kaže: Pogledaj post
Hvala, problem mi da mi drugi dan kad to izlazi bude roze boje i s malo krvi, pa me zanima dal je to normalno :/ i dal djeluju ak ih se ne gurne uvijek dosta duboko.
pa sve vaginalete treba gurnuti duboko jer u suprotnome nemaju djelovanja osim na izlazu iz rodnice pa ti se sekret cijedi iz dubine, a tada si napravila zapravo ništa. ovo za rozu boju i krv ne bi smjelo biti. jel trebaš možda dobiti mengu? ako ne posavjetuj se s ginekologom, možda je u pitanju neka jača infekcija, a ne samo gljivice. a postoji mogućnost i da si "zagrebla" sluznicu prilikom stavljanja vaginalete...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 13:46   #5
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
pa sve vaginalete treba gurnuti duboko jer u suprotnome nemaju djelovanja osim na izlazu iz rodnice pa ti se sekret cijedi iz dubine, a tada si napravila zapravo ništa. ovo za rozu boju i krv ne bi smjelo biti. jel trebaš možda dobiti mengu? ako ne posavjetuj se s ginekologom, možda je u pitanju neka jača infekcija, a ne samo gljivice. a postoji mogućnost i da si "zagrebla" sluznicu prilikom stavljanja vaginalete...
Ok, hvala ti puno.. ne trebam dobiti, tek za 10tak dana..pijem pilule sad prvi put, ovaj mjesec..:/ nisam zagrebala jer mi je eto već treći dan tako.. ginekologu mogu tek u ponedjeljak, a do tad mi već gotovo, jer su mi ostale još 3..valjd će biti sve ok.. hvala još jednom na odgovoru
sooKie212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 16:02   #6
Quote:
sooKie212 kaže: Pogledaj post
Ok, hvala ti puno.. ne trebam dobiti, tek za 10tak dana..pijem pilule sad prvi put, ovaj mjesec..:/ nisam zagrebala jer mi je eto već treći dan tako.. ginekologu mogu tek u ponedjeljak, a do tad mi već gotovo, jer su mi ostale još 3..valjd će biti sve ok.. hvala još jednom na odgovoru
ako sad prvi put piješ pilule onda krv nije od vaginaleta već je to tzv. točkasto ili probojno krvarenje koje se javlja u prvim mjesecima uzimanja kontracepcijskih pilula. samo uzmi preostale vaginalete, nemaju one nikakve veze s krvarenjem.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:31   #7
Imam i ja jedno pitanje, bila sam jučer kod gin i imam gljivice, rekla da plimycol vaginalete stavljam tri večeri zaredom, a još tri vaginalete po jednu nakon svake menstruacije, a za dragog krema. eh sad, to mi je sve jasno, aliiii u ljekarni kad sam sve to išla podignut na recept sam dobila i dvije kreme plimycol i sad mi nije jasno, trebam li se i ja mazati time? inače već sam razmišljala promijeniti gin jer dosta govori tiho i nerazgovjetno i već mi je neugodno svaki je put pitat da mi ponovi proces terapije pošto to izblebeta brzo i sebi u bradu tek u ponedjeljak je mogu nazvat pošto je petak navečer, pa ako netko ima neki pametan savjet ili je dobio sličnu terapiju pa mi zna reći, super
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:36   #8
Možeš se slobodno mazati izvana s time. A jesi sigurna da nisi te dvije kreme dobila za dragoga?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 21:01   #9
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Možeš se slobodno mazati izvana s time. A jesi sigurna da nisi te dvije kreme dobila za dragoga?
e vidiš to sam i ja pomislila, ali zašto baš dvije kreme za njega, hm? ma mislila sam se do ponedjeljka mazuckati time, pa ako i kaže da nisu za mene ne može škodit, jel? jojjj koje dileme
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 21:09   #10
Ma slobodno se maži pa ako kaže da nije za tebe proslijediš kremu dragome. Ne može ti ništa biti, to ti je isto kao i vaginalete samo za vanjsku upotrebu. Postoji recimo pakiranje canestena (koji je identičan lijek kao i plimycol samo je drugačije ime) gdje dobiješ 3 vaginalete i malu kremicu da se s njom maže izvana.
Tako da nećeš nikakvu štetu napraviti ako se i mažeš.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 21:14   #11
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma slobodno se maži pa ako kaže da nije za tebe proslijediš kremu dragome. Ne može ti ništa biti, to ti je isto kao i vaginalete samo za vanjsku upotrebu. Postoji recimo pakiranje canestena (koji je identičan lijek kao i plimycol samo je drugačije ime) gdje dobiješ 3 vaginalete i malu kremicu da se s njom maže izvana.
Tako da nećeš nikakvu štetu napraviti ako se i mažeš.
Znala mi je dati prije baš te canesten vaginalete i kremicu i uvijek bi se i ja trebala mazati, zato mi je čudno kako to da sad kao ne moram
hvala ti puuno, bar si me malo riješila nedoumica!
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 14:59   #12
Quote:
Helou Kiti kaže: Pogledaj post
Imam i ja jedno pitanje, bila sam jučer kod gin i imam gljivice, rekla da plimycol vaginalete stavljam tri večeri zaredom, a još tri vaginalete po jednu nakon svake menstruacije, a za dragog krema. eh sad, to mi je sve jasno, aliiii u ljekarni kad sam sve to išla podignut na recept sam dobila i dvije kreme plimycol i sad mi nije jasno, trebam li se i ja mazati time? inače već sam razmišljala promijeniti gin jer dosta govori tiho i nerazgovjetno i već mi je neugodno svaki je put pitat da mi ponovi proces terapije pošto to izblebeta brzo i sebi u bradu tek u ponedjeljak je mogu nazvat pošto je petak navečer, pa ako netko ima neki pametan savjet ili je dobio sličnu terapiju pa mi zna reći, super
trebaš se mazati s time, bar ja tako mislim, jer moja je prijateljica isto dobila kreme uz te tablete, i s time se mora dolje mazati, sad neki dobiju, neki ne.. :/ al nije mi ništ spomenula da joj se i dečko mora koristiti tim kremama.
ja sam danas prestala s tim tabletama, i često mi krv ide, tako da nadam se da je to od tih kontr. pilula
sooKie212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 19:26   #13
Quote:
sooKie212 kaže: Pogledaj post
trebaš se mazati s time, bar ja tako mislim, jer moja je prijateljica isto dobila kreme uz te tablete, i s time se mora dolje mazati, sad neki dobiju, neki ne.. :/ al nije mi ništ spomenula da joj se i dečko mora koristiti tim kremama.
ja sam danas prestala s tim tabletama, i često mi krv ide, tako da nadam se da je to od tih kontr. pilula
Mažem se i ja, što god da je ona rekla eh sad, baš uvijek kad bi me te napasti napale dole bi mi dala kremu i za dečka, iako on nema simptome niti išta i koristimo zaštitu, ali eto valjda sigurnosti radi
prestala si s kojim tabletama, kontracepcijskim? onda koliko znam to krvarenje se zna desiti, hm? ne pijem ih, ali mislim da mi je prijateljica tako nešto spominjala
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 22:38   #14
pitanjce

dobih danas kremu i vaginalete Plimycol , i kremicu isto za dragog

e sad imam 3 vaginalete stavit pa cu onda dobit mengu pa onda jos 3...reko doca da moze tako
jel mi se uvijek pojaca ta kandida kad prestanem sa pilulama i cekam mengu...i sad sam jos na antibioticima za grlo pa je bas sou...a isla taman kod gin po recept za pilule i papu i tak... redovni pregled

e sad ja nisam nikad do sad koristila vaginalete i te kremice ...pa me zanima sad kad odradim kuru sa vaginaletama, i budemo i ja i dragi u fazi mazuckanja, ono 2-3-4 tjedan kolko pise

dal smijemo imat odnose u to vrijeme?
jel sem azemo jel oboje .... znam da dok su vaginalete da ne smijemo, al ovo dalje ?
jel zna tko
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 21:06   #15
imam problem pa vas molim za pomoć!imala sam gljivice i kupila sam canesten 3 kremu ali koristila sam je neton prije mjesečnice.nakon terapije sam očekivala da ću dobiti i ništa.da li mi je zbog kreme izostala mjesečnica?
crnokosamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:38   #16
Koliko vremena treba proći između zadnjeg dana terapije i pape?
June177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 19:05   #17
Quote:
June177 kaže: Pogledaj post
Koliko vremena treba proći između zadnjeg dana terapije i pape?
pa bilo bi dobro da prođe 10-14 dana.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 19:28   #18
Hvala :-)

Sent from my E10i using Tapatalk
June177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:35   #19
Za sve se preporuča oko 2 tjedna jer postoji u suprotnom mogućnost da neke stvari budu lažno negativne ili sterilne a zapravo nisu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 15:19   #20
Zbog upale, doktorica mi je propisala Plimycol vaginalete.
No, stigle stvari danas, pa me zanimala dali se one mogu stavljati i za vrijeme stvari ili je bolje pricekati kraj, pa nastaviti sa terapijom ( naime jos 5 tableta mi ih je preostalo) ?
...Honey... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.