Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 10:32   #1
crowdfunding

pozdrav,imam pitanje u vezi gore navedenog prikupljanja sredstava,a ukoliko je ova tema već bila,ispricavam se.
dakle,radi se o americkim crowdfunding siteovima,gdje je normalo da pojedinac/fizicka osoba postavi kampanju gdje iz raznoraznih osobnih razloga portažuje financ. pomoc.npr. zdravlje,putovanje,...
ja sam imala ideju za nesto slicno,gdje bi se dio prikupljenih sredstava donirao jednoj humanitarnoj udruzi.
što nas zakon kaze o tome,koje bi dokumene trebalo imati,kakva je procedura,te da li fizicke osobe kod nas to uopce smiju raditi?molim samo strucne osobe da odogovore,hvala
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:10   #2
no1?
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:29   #3
http://bp3.blogger.com/_k6RMtcpLE70/.../s320/broj.gif
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:29   #4
Zakaj ta udruga sama to ne organizira?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:44   #5
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Zakaj ta udruga sama to ne organizira?
srsly?!
altruizam je sramota,da to mi je apsolutno jasno,a da se radilo o kakvoj priglupoj aplikaciji onda čisto sumnjam da bi mi itko postavio takva pitanja ili ostavljao no1 lika,jerbo samo It industrija ima pravo financiranja ,jel?

također,pomalo sam razocarana da nisam dobila bas nikakav hvalevrijedan odgovor.i najmanji info bi mozda nekome tko ovo čita možda i pomogao.
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:14   #6
Oke, evo ti savjet.
Fizička osoba ne može započeti kampanju na bilo kojem od popularnih sajtova namijenjenih tome.
Kod npr. Kickastartera moraš otvoriti ltd u inozemstvu ili doo kod nas (ne preporuča se). Ali to je samo za komercijalne svrhe.
Za udrugu osnovanu u humanitarne svrhe bi najbolje bilo da se jave UNDPu (united nations development programme) da smisli za njih projekt koji bi se na taj način financirao.

A da uzmeš škrabicu i ideš od vrata do vrata? To ti je praktički neoporezivi prihod.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:29   #7
ok.hvala.ali to vrijedi samo za nas ili ..?kickstarter ne prihvaca ,inace nikoga iz hrv,ali indiegogo da.tamo fizicke osobe i otvaraju kampanje.
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:03   #8
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
srsly?!
altruizam je sramota,da to mi je apsolutno jasno,a da se radilo o kakvoj priglupoj aplikaciji onda čisto sumnjam da bi mi itko postavio takva pitanja ili ostavljao no1 lika,jerbo samo It industrija ima pravo financiranja ,jel?

također,pomalo sam razocarana da nisam dobila bas nikakav hvalevrijedan odgovor.i najmanji info bi mozda nekome tko ovo čita možda i pomogao.
Crowdfunding platforme su kod nas i dalje siva zona, ali nedavno je izdan vodič za crowdfunding, ne znam dal' si s tim upoznata:

http://www.mrrak.info/wordpress/wp-c...ruga-SMART.pdf

Možeš pratiti i facebook stranicu crowdfunding.hr-a, možda i tamo nekaj saznaš, javi im se za pitanja.. pozz
Shirley M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 08:03   #9
pozdrav shirley!
puno hvala!pogledat cu link,mozda dobijem konkretnije rijesenje,bez tog se ne upustam u nis.a sto se fb-a tice,eh...ja ti ih izbjegavam u sirokom luku. principa radi.smatram da nije ok,nekome uskratiti informacije tko nema fb,odnosno limitirati do određene mjere,a korisnike eksponirati. i ne radi se uvijek samo o starijim osobama,da nemaju fb.
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:58   #10
Gledaš stvari na pogrešan način ..

nije uskraćivanje informacija ako netko nema fb. već veliki dio pružatelja informacija smatra da će informacija najbolje i najbrže doći do nekoga uprav putem fb. A tvoj je odabir hoćeš informaciju tražiti na fb ili ne ..

Otvoriš si pay pal acc i tamo ti svatko može uplatiti sredstva koja ti kasnije možeš (a ne moraš) prebaciti na svoj bankovni račun ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:23   #11
hm mislim da nije sve bas tak simple.jedino ak si se vec upustao pa imas neko iskustvo. ak da ili imas znalca koji je,mogao bi ,pa ono,malo šerati
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.