Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 09:08   #1
Bosansku vozacku zamijeniti za hrvatsku vozacku

Kako i sam naslov kaze interesuje me da li je moguce zamijeniti bosansku vozacku dozvolu za hrvatsku bez polaganja prakticnog dijela ispita? Koliko traje takva jedna procedura i koliko kosta? Koji su specijalni uslovi, ako ih ima?

Nadam se da neko ima iskustva sa vozackim dozvolama....

Hvala
bluetooth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:29   #2
a pitati u mup-u mozda?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:50   #3
vrlo rado ali nisam trenutno u hrvatskoj i necu sigurno biti jos jedno mjesec dana tako da mi je potrebna informacija na ovaj nacin.
bluetooth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:52   #4
probaj na mup.hr
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:54   #5
Članak 8.

Kada se izdavanje vozačke dozvole traži na osnovi inozemne vozačke dozvole, uz zahtjev za izdavanje dozvole prilaže se:

1. inozemna vozačka dozvola,

2. prijevod inozemne vozačke dozvole, ukoliko se iz inozemne vozačke dozvole ne može zaključiti za koje kategorije se može zamijeniti i vrijedi li, odnosno da joj nije protekao rok valjanosti više od šest mjeseci,

3. uvjerenje o duševnoj i tjelesnoj sposobnosti za upravljanje vozilima koje ne smije biti starije od šest mjeseci,

4. dvije istovjetne fotografije veličine 30 mm ¤ 35 mm.

Kada se vozačka dozvola izdaje na osnovi inozemne vozačke dozvole, umjesto datuma polaganja vozačkog ispita upisuje se datum izdavanja inozemne vozačke dozvole.

Članak 9.

Zahtjev za izdavanje vozačke dozvole, odnosno preslik inozemne vozačke dozvole čuva nadležno tijelo koje vozača vodi u evidenciji.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:26   #6
Quote:
bluetooth kaže: Pogledaj post
Kako i sam naslov kaze interesuje me da li je moguce zamijeniti bosansku vozacku dozvolu za hrvatsku bez polaganja prakticnog dijela ispita? Koliko traje takva jedna procedura i koliko kosta? Koji su specijalni uslovi, ako ih ima?

Nadam se da neko ima iskustva sa vozackim dozvolama....

Hvala
sve je to moguce ako imas Hr. drzavljanstvo, trebas obaviti ljecnicki u Zgb, treba ti 70 kn biljega, bosanska bozacka, 2 slike i Hr. osobna te ides u mup u Heinzelova 98.

telefon ti je 003851-6333-333
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:47   #7
super hvala na brzim odgovorima
bluetooth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:12   #8
Question hallo pistacija

hallo pistacija vidjela sam da si ti jedina neki odgovor dala za mjenjanje bosanske vozacke u hrvatsku , pa sam htijela biti sigurna da li je to tako i zato sto bihi ja svoju bosansku vozacku koju sam u bosni 99 polagala , i imam boravak u zagrebu mjenjala , opa da li bi mi mogla reci kako ide taj proces i koliko se ceka i sta mi sve treba od dokumenata, hvala ti unaprijed
amalijada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 21:20   #9
Zna li netko kod zamjene BH vozačke za hrvatsku, da li je novo liječničko uvjerenje potrebno iz Hrvatske, ako je vozački položen u BiH, i nije proteklo više od 6 mjeseci od liječničkog pregleda?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 09:06   #10
Bit će uvjerenje iz RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 20:30   #11
Baš tako. Hvala.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 05:14   #12
mogu li ja kao HR drzavljanin otic u Bosnu polozit A kategoriju i to poslje upisat u HR vozacku i ako mogu,kako,koliko i gdje
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 10:30   #13
Quote:
bublica kaže: Pogledaj post
mogu li ja kao HR drzavljanin otic u Bosnu polozit A kategoriju i to poslje upisat u HR vozacku i ako mogu,kako,koliko i gdje
Ne.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 16:05   #14
Quote:
bublica kaže: Pogledaj post
mogu li ja kao HR drzavljanin otic u Bosnu polozit A kategoriju i to poslje upisat u HR vozacku i ako mogu,kako,koliko i gdje
Ukoliko imaš dvojno državljanstvo to možeš napraviti tako da se prijaviš privremeno u BIH,položiš vozački,dođeš u HR i preneseš vozačku dozvolu.
Num_Lock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:20   #15
Netočno.Za privremeni boravak neće dobit vozačku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:32   #16
pozdrav svima!!!

Molio bih ljude koji znaju a vidim da ih ima da mi kazu dali je moguce prevesti bosansku vozacku sa svim kategorijama na hrvatsku.Imam hrv.osobnu kartu.sta mi jos treba i dali se to mora raditi u zg ili moze tamo gdje mi je osobna.hvala svima unapred!!!
tonicanto is online now Prijavi nepoćudan post
Odgovori s citatom
tonicanto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:49   #17
Trebaju ti slike i liječnički za kategorije koje želiš da imaš u vozačkoj.
I novci naravno.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:20   #18
Pozdrav, da dignem temu iz mrtvih
Imam polozeno u bih vozacku, odjavio sam se iz bih i prijavio u bjelovar
Imam hrv osobnu vec skoro 2 godine (i prije imo ali sluzbena odjava radi dvojnog drzavljanstva), medjutim poslom trenutno nisam u bjelovaru
Krenuo sam radit u porecu i da li mogu u porecu zamjenuti vozacku dozvolu za hrvatsku ili moram ici nazad za bjelovar?
Pretpostavljam da mi treba slika, lijecnicko i par biljega, ali ne znam moze li se u drugoj zupaniji mjenjati dozvola
Da znam da bih trebao otici do mupa ali trenutno zbog posla (konobarenje) nemam slobodnog vremena
__________________
Uvik kontra...
Tobi20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 08:48   #19
U bilo kojoj PP možeš napravit vožačku.Pošto tamo radiš tebao bi imat í prijavljen boravak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:17   #20
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U bilo kojoj PP možeš napravit vožačku.Pošto tamo radiš tebao bi imat í prijavljen boravak.
Hvala ti
__________________
Uvik kontra...
Tobi20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.