Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 20:04   #261
Hvala na odgovoru.
Hiddenface is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:57   #262
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
...

Još samo pitanje: temeljem presude oslobođen sam plaćanja troškova prekršajnog postupka ovog suda, no moram li ipak platiti troškove izdavanja prekršajnog naloga (100HRK) i ako moram, vrijedi li i tu pravilo da se plaćanje 2/3 u roku 8 dana smatra plaćanjem sjelokupnog iznosa.
Mora se platiti, 100kn bez popusta. Preskočio sam to i FINA mi je skinula s tekućeg + 80 kn troškova ovrhe. Sad znam.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 01:31   #263
Quote:
Hiddenface kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
sredinom drugog mjeseca dobila sam kaznu za alkohol i napisala sam prigovor. Sada je došlo rješenje poštom, ali nisam kući kako bi ga mogla podignuti u pošti. Ako mi prodje 5 dana i vrati se policiji, da li onda oni to opet šalju ili kako?
Hvala
Ista stvar kod mene, ne mogu podići jer trenutno nisam kod kuće. Zanima me ako se šalje ponovo jel ide odmah ili se pričeka malo? Ako dolazi policija uručiti da li plaćam dodatne troškove? Hvala
senaite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 02:41   #264
Neće ti ništa naplatit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 23:31   #265
Unhappy

E ovako, ja imam 14 godina, moj otac radi kao vozac kamiona (cisterne) i on se danas navecer oko 9H malo zabio u jedan auto kada je isao kuci da sto prije stigne, (jer je umoran i planirali smo ici na ljetovanje u Zadar da se svi odmorimo jer smo previse umorni) on se pozurio da ga vidimo i klap udari u nekog covijeka malo u auto. Ostecenja su neka mala ali se ipak vide. Vozio je 60 km/h koliko sam cuo i napuhao je 0.015 promila, sto je nista jer je popio samo jedno pivo usput kad krene. I policajac mu isto kaze pa joj sta se niste mogli dogovorit da sad ne zovete policiju i to sve jer vidi da nije pijan i nije vidio jer je mislio da je prazna cesta a bila je noc i nevrijeme je bilo, padala kisa i grmilo i slaba je bila vidljivost. Ali covijek u koga se zabio je inzistirao da se pozove policija. Vozacka mu je oduzeta do 2H ujutro a on sada ceka u kamionu pa mora ic u postaju. Sad me zanima s obzirom da je vozio 60 km/h (na znam koliko je dozovljeno) i da je napuhao 0.015 promila kolika ce bit otprilike kazna jer njemu je potrebna vozacka jer radi takav posao, svaki dan je na putu. Hvala .
Blauu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 08:00   #266
700 za alkohol,1000 za prometnu+prekršaj zbog kojeg je došlo do nezgode i zabrana.kad dobije PN žalit će se da mu ne ode vozačka ili će to tražit od suca ako bude išao optužni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 19:01   #267
Pozdrav,
Imam jedno pitanje. Napuhao sam na alkotestu 0,77 promila i dobio kaznu u inosu 1000 kn + 1 mjesec oduzimanja vozačke. S obzirom da se radi o najmanjoj mogućoj kazni kako mi je rekao i sam policajac ne vidim da mi se baš isplati žaliti na odluku.
Ukoliko platim u roku od 8 dana, tada mi je novčana kazna 2/3 iznosa od 1000 kuna.
Da li mjera oduzimanja vozačke od mjeseca dana počinje u trenutku kada platim kaznu ili moram čekati obavijest policije?
Hvala unaprijed
grooveman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 19:23   #268
Ne platiš kaznu a žališ se samo da ti ukinu mjeru (ako želiš),ako ti je prvi put neće bit mjere.
Zabrana ide tek kad od policije dobiješ obavijest,a do onda slobodno voziš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 00:45   #269
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne platiš kaznu a žališ se samo da ti ukinu mjeru (ako želiš),ako ti je prvi put neće bit mjere.
Zabrana ide tek kad od policije dobiješ obavijest,a do onda slobodno voziš.
Hvala na odgovoru. E nije prvi put. Prije 7 godina je bio isti slučaj, tad sam napuhao 0,68 tako da nisam baš siguran da postoje šanse da skroz ukinu mjeru oduzimanja vozačke.
grooveman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 08:26   #270
Bez brige,za to si odavno rehabilitiran tj.smatraš se zakonski nekažnjavan pa piši.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:16   #271
Poštovani ,
pišem ovaj post jer je 2017 i ne znam da li se što promijenilo.
Svakako sam dobio kaznu ukupno 6800 kn ( plative 2/3 ako se odmah plaća ) i 6 mjeseci bez dozvole.
Pitam Vas da li se kazna može smanjiti , osobito onaj dio o 6 mjeseci .
Također me zanima da li prigovor ukida mogućnost plaćanja 2/3 kazne.
Vozač sam od 1988 i ovo mi je prva kazna.
Hvala na odgovoru
cinerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 12:57   #272
Piši prigovor i traži smanjenje i kazne i mjere. Uvijek ide 2/3 u zadanom roku.a od suda možeš tražit i na rate.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 15:29   #273
Pozdrav,ako mi netko moze pomoci,bio bih zahvalan.
Imao sam laganu prometnu nesrecu i stigao mi je obavezni prekrsajni nalog na adresu sa kaznom od 4000 kn,oduzimanjem vozacke dozvole 2 mjeseca i troskovima prekrsajnog postupka od 100kn.napisao sam prigovor,ali me zanima moram li platiti troskove prekrsajnog postupka?

Na prekrsajnom nalogu pise:Okrivljenik je duzan nadoknaditi troskove prekrsajnog postupka u iznosu od 100 kn uplatnicom u roku od 8 dana pod prijetnjom izvrsenja.

Dok u nastavku pise:Placanje novcane kazne prije podnosenja prigovora ili nakon sto je prigovor podnesen,smatra se okrivljenikovim odricanjem od prava na podnosenje prigovora odnosno odustajanje od vec podnesenog prigovora protiv prekrsajnog naloga.

Brine me ako platim tih 100 kn,da mi ne poniste prigovor,ili su troskovi postupka neovisni od prigovora(samo placanje kazne od 4000 kn ponistava prigovor)
Antonio2810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 09:31   #274
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Piši prigovor i traži smanjenje i kazne i mjere. Uvijek ide 2/3 u zadanom roku.a od suda možeš tražit i na rate.
Puno hvala na odgovoru.
Još samo jedno pitanje : pišem li onu varijantu prigovora u kojoj priznajem krivnju i kajem se ...
Hvala na odgovoru
cinerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:09   #275
Naravno,bez toga nema ni smanjenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 17:03   #276
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Naravno,bez toga nema ni smanjenja.
Hvala ,
javit ću kako sam prošao
pozdrav svima
cinerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:54   #277
Prošle godine u 12 mjesecu napuhao 1.52,oduzeta vozačka na 1 dan, kazna 3000 kn + 6 mjeseci.... Žalio se, smanjenje kazne na 1000 + 1 mjesec zabrane, rješenje stiglo 15.1. Sutkinja me pitala kada mi odgovara oduzimanje, velim odmah... Prošlo 8 mjeseci i još nisam dobio obavijest iz policije. Koliko treba da mi je dostave?
Ima kakav rok?
josipaivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 11:23   #278
Ima,3 godine od pravomoćnosti presude.Ako ti se baš žuri zovi ih da ti pošalju obavijest.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:46   #279
Prekršaj u prometu i kazna 3300kn i 5 mjeseci bez dozvole. Piše se žalba i čeka poziv kod prekršajnog suca. Umjesto poziva stiže njegova presuda (bez saslušanja) gdje djelomično uvažava žalbu i smanjuje kaznu na 1500kn i 2 mjeseca bez dozvole. Na rješenje nema se prava žalbe. Koji su pravni lijekovi na to? Nije problem novčana kazna, već 2 mjeseca. Postoji li uopće pravni lijek na ovo?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:33   #280
Ne postoje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.