Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 20:53   #3481
Quote:
Nickshola kaže: Pogledaj post

E sad, prvo me zanimalo za sami upis, imate li kakvih informacija o tome kako bi proša neko ko prolazi 3.5 prvi raz, 3.4, drugi raz, planiram imati 3.7 na kraju trecega, a cetvrti cemo vidit. Postoji li mogucnost da se sa relativno losim prosjekom upise na faks sa hipotetski 70% polozenom maturom(ako je 70 opce dovoljno?)?

Drugo, ne znam je ovo opce relevanto pitanje za ovaj podforum, pa me ispravite ako sam falija

Gledao sam po prijasnjim raspravama, dosta se o matematici prica, a ja nju 2 imam. Znam basic osnove, ali nisan glup, ja mogu to sist i naucit, a to je izgleda dosta bitno tu.
Što se tiče mature i upisa, ne bih ti znao, no mogu ti reći par riječi ako uspiješ upasti na FESB.

Nije bitno kakvo predznanje imaš iz matematike ako je imaš volje učiti na faksu. Realno, za prolaz na ovom fakultetu, a uglavnom i na svim ostalima, potrebna ti je barem prosječna inteligencija i puno volje za rad i učenje. Po mojem iskustvu najbolje su prolazili oni s lošim ocjenama iz srednje i velikom voljom za rad, dok smo se mi s 3x većim predznanjem na kraju šlepali kroz cijelo školovanje.

Profesori i asistenti su vrlo susretljivi i dostupni za sva tvoja pitanja, a iz matematike imaš i demonstratore, odnosno starije studente koji ti pomažu sa zadacima.

Ako pak misliš da ti je preddiplomski studij ipak preveliki zalogaj, pokušaj sa stručnim pa vidi kako ide. Nakon završenog stručnog imaš mogućnost upisati razliku predmeta i nastaviti dalje na diplomski studij, ukoliko ti to bude želja. Računarstvo ti je trenutno najtraženiji smjer na burzi rada, tako da za kasnije zaposlenje ne trebaš brinuti. Ipak, potrebno je spomenuti kako su matematički koncepti osnova svega, pa ako ti prirodno ne leži takav način razmišljanja možda dođe do manjka motivacije za učenje.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:41   #3482
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Što se tiče mature i upisa, ne bih ti znao, no mogu ti reći par riječi ako uspiješ upasti na FESB.

Nije bitno kakvo predznanje imaš iz matematike ako je imaš volje učiti na faksu. Realno, za prolaz na ovom fakultetu, a uglavnom i na svim ostalima, potrebna ti je barem prosječna inteligencija i puno volje za rad i učenje. Po mojem iskustvu najbolje su prolazili oni s lošim ocjenama iz srednje i velikom voljom za rad, dok smo se mi s 3x većim predznanjem na kraju šlepali kroz cijelo školovanje.

Profesori i asistenti su vrlo susretljivi i dostupni za sva tvoja pitanja, a iz matematike imaš i demonstratore, odnosno starije studente koji ti pomažu sa zadacima.

Ako pak misliš da ti je preddiplomski studij ipak preveliki zalogaj, pokušaj sa stručnim pa vidi kako ide. Nakon završenog stručnog imaš mogućnost upisati razliku predmeta i nastaviti dalje na diplomski studij, ukoliko ti to bude želja. Računarstvo ti je trenutno najtraženiji smjer na burzi rada, tako da za kasnije zaposlenje ne trebaš brinuti. Ipak, potrebno je spomenuti kako su matematički koncepti osnova svega, pa ako ti prirodno ne leži takav način razmišljanja možda dođe do manjka motivacije za učenje.
Hvala na odgovoru, ulijeva mi nadu

Nadam se da će neko imati odgovore na prvo pitanje, al svejedno, HVALA!

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Nickshola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:58   #3483
Zanima me postoji li mogućnost upisa diplomskog studija na FESB, smjer industrijskog inženjerstva, nakon završetka preddiplomskog studija na ekonomiji?
Pitam jer bih volio upisati industrijsko inženjerstvo, a vidim da na tom studiju postoji velik broj predmeta sa ekonomije koje sam već položio.
Je li to uopće moguće i koliko bih predmeta trebao pisati zbog razlike?

Hvala
Mamba25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:53   #3484
Quote:
Mamba25 kaže: Pogledaj post
Zanima me postoji li mogućnost upisa diplomskog studija na FESB, smjer industrijskog inženjerstva, nakon završetka preddiplomskog studija na ekonomiji?

Pitam jer bih volio upisati industrijsko inženjerstvo, a vidim da na tom studiju postoji velik broj predmeta sa ekonomije koje sam već položio.

Je li to uopće moguće i koliko bih predmeta trebao pisati zbog razlike?



Hvala


Vjerovatno je moguće, ali mislin da bi onda triba dosta predmeta polagat...
Nije da ima bas puno ekonomskih na industrijskom, jedan do eventualno dva po semestru. Tako da neznan bas je li to pametno...
Ali ajde u referadu i pitaj.



Sent from my iPad using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:29   #3485
Pozdrav, trazio sam po nekim pravilnicima i glupostima od FESBa po netu, ali nisam naisao na odgovor. U vezi prebacivanja predmeta s prve godine na drugu, koliko ih se moze prebacit, tj. koliko ECTS bodova? Mislim da sam prije koji mjesec cuo kolegu te da je rekao maksimalno 18 ECTS bodova.
Dubtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 04:39   #3486
Quote:
Dubtrap kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trazio sam po nekim pravilnicima i glupostima od FESBa po netu, ali nisam naisao na odgovor. U vezi prebacivanja predmeta s prve godine na drugu, koliko ih se moze prebacit, tj. koliko ECTS bodova? Mislim da sam prije koji mjesec cuo kolegu te da je rekao maksimalno 18 ECTS bodova.
možeš ti pribacit koliko hoćeš predmeta, ali ovisno o tome koliko si ects-a pribacio, toliko ćeš morat platit školarinu iduću ak. god.
također, skoro svi predmeti iz 2. god imaju kao preduvjet za upis položene određene predmete iz 1. god, tako ovisno o tome što nisi položio, neke predmete iz druge nećeš moć upisat.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 15:57   #3487
kolika je razlika između stručnog i preddiplomskog računarstva? mislim se prebaciti na stručni.
imao sam problema sa elektrotehnikom i fizikom na preddiplomskom. matematiku sam položio. znam da fizike nema. da li je elektrotehnika iste težine ili je jednostavnija na stručnom?
lp
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 14:40   #3488
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
kolika je razlika između stručnog i preddiplomskog računarstva? mislim se prebaciti na stručni.
imao sam problema sa elektrotehnikom i fizikom na preddiplomskom. matematiku sam položio. znam da fizike nema. da li je elektrotehnika iste težine ili je jednostavnija na stručnom?
lp
Po nastavnom planu uglavnom nema velike razlike, neki predmeti su nešto olakšani i generalno je veća prolaznost nego na preddiplomskom studiju, što naravno ne znači da možeš prolaziti bez učenja.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:46   #3489
Da li je moguce prebacivanje medu smjerovima,npr. sa strojarstva na racunarstvo? I ako da,kako to funkcionira. Naravno mislim prebacivanje odmah nakon 1.godine ili sto prije je moguce.
Grecka131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:03   #3490
upisi

bog,prije svega ispricavam se ako sam fulala podforum
uglavnom,zavrsila sam sad treci razred klasicne gimnazije i prolazim s 5,doduse prvi razred sam prosla cetri,mene zanima s kojim prosjecima upadaju na fesb i za koje ocjene otprilike napisu mature,i zanima me razlika izmedu fesba i fera u zagrebu ako netko zna,i takoder razlika s pmf-om,i jel pmf u splitu samo nastavnicki
e i da molim vas recite mi za predznanje nije toliko bitno i da se sve moze nauciti,sad posebno mislim na fiziku?
cicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:53   #3491
Moze li mi netko udijelit kakav savjet sto se tice popravnog iz mat2.Po cemu se pripremat,mislim da standardni pdf-ovi nisu dovoljni za ono sto dolazi na ispitu.Kolika je uopce prolaznost?Isplati li mi se to ucit ako jos imam oe2,rip i programiranje?
Mind Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 19:27   #3492
Cicmi, otvori usporedi studije.hr, tamo imaš sve detaljno.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:31   #3493
FESB stručni i preddiplomski

Pozdrav,
maturant sam i nažalost fali mi 10 mjesta za upad na preddiplomski na FESB-u računalstvo.
E sad me zanima par stvari:

1) Mogu upisat stručni za računalstvo što i planiram, ali volio bih čuti mišljenje drugih studenata o tom stručnom studiju. Isplati li se?

2) Postoji li mogućnost prebacivanja sa stručnog na sveučilišni studij? Ne nakon 3 završene godine, nego onako nakon prve ili druge godine?

3) Kolika je teška ta razlika za polaganje ako se misli upisat diplomski nakon stručnog? Traje li to cijelu godinu ili položiš samo par ispita i ne trebaš gubit godinu?

Eto, ako tko zna i odgovori, hvala mu puno!

Lp.
__________________
Being still and doing nothing are two very different things.
Andreas-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:48   #3494
1. Ako ne upadnes na sveucilisni, isplati.
2. Samo nakon tri.
3. Razlika je srednje teska, traje cijelu godinu.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:23   #3495
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
možeš ti pribacit koliko hoćeš predmeta, ali ovisno o tome koliko si ects-a pribacio, toliko ćeš morat platit školarinu iduću ak. god.
također, skoro svi predmeti iz 2. god imaju kao preduvjet za upis položene određene predmete iz 1. god, tako ovisno o tome što nisi položio, neke predmete iz druge nećeš moć upisat.
Hvala na odgovoru, znaci mogu prebacit 5 predmeta ( dosta ECTS predmeta pa nagadam da cu platit cijelu skolarinu od 8000kn?), samo 1 predmet necu moc upisat u drugoj godini radi preduvjeta.

Znači, pitam(Bilo koji odgovor je dobrodosao) -
1. Zna li netko tocan iznos školarine? Placam li cijelu ako prebacivam 28 ECTS bodova)
2. Ako placam cijelu jeli ju se moze platit na rate? Negdje sam pronasao nesto o opciji placanja iz 2 navrata, pri upisu i pri kraju godine.
3. Makli su dokumente tj. ne mogu nac nikakve detalje o prebacivanju... Osim onih ih 2006 koji kazu da moras proc sve ili ponavljas prvu godinu. Zato pitam dali 100% mogu prebacit tih 5 predmeta i upisat sve predmete druge godine osim tog 1 predmeta s preduvjetom?
4. Taj 1 predmet koji ne mogu upisat je isto preduvjet za 1 predmet u trecoj godini. Dali to znaci da cu cetvrtu godinu ici radi samo jednog predmeta kojeg nisam mogao upisati u trecoj godini?
Dubtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:11   #3496
Quote:
Dubtrap kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, znaci mogu prebacit 5 predmeta ( dosta ECTS predmeta pa nagadam da cu platit cijelu skolarinu od 8000kn?), samo 1 predmet necu moc upisat u drugoj godini radi preduvjeta.

Znači, pitam(Bilo koji odgovor je dobrodosao) -
1. Zna li netko tocan iznos školarine? Placam li cijelu ako prebacivam 28 ECTS bodova)
2. Ako placam cijelu jeli ju se moze platit na rate? Negdje sam pronasao nesto o opciji placanja iz 2 navrata, pri upisu i pri kraju godine.
3. Makli su dokumente tj. ne mogu nac nikakve detalje o prebacivanju... Osim onih ih 2006 koji kazu da moras proc sve ili ponavljas prvu godinu. Zato pitam dali 100% mogu prebacit tih 5 predmeta i upisat sve predmete druge godine osim tog 1 predmeta s preduvjetom?
4. Taj 1 predmet koji ne mogu upisat je isto preduvjet za 1 predmet u trecoj godini. Dali to znaci da cu cetvrtu godinu ici radi samo jednog predmeta kojeg nisam mogao upisati u trecoj godini?
Odluka o trošku školarine za Sveučilište u Splitu:

http://www.unist.hr/Portals/0/docs/s...a%20Senata.pdf

Ova se odluka odnosi na tekuću akademsku godinu, ali ako sve ostane isto, vrijedit će i za narednu. Uglavnom, iznos školarine ovisi o bodovima koji su ostvareni u prethodnoj godini. Znači, vidiš koliko bodova si ostvario na kraju akademske godine i u tablici (stupac koji se odnosi na tehničke studije) vidiš koliko iduće godine plaćaš.

Što se FESB-a tiče, još nije odlučeno hoće li se iznos pune školarine od 8000 kn moći plaćati u dvije rate...ako ostane isto kao i prošle godine, prvi će dio trebati podmiriti do kraja 11. mjeseca, a drugi do kraja 2. mjeseca...kažem - ako ostane sve isto kao i prošle godine
OctoberO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:17   #3497
Pozdrav starijim kolegama sa EITe,ovdje novopečeni brucoš

da li bi netko od iskusnijih kolega mogao odvojiti vremena i prokomentirati prof (koliko je teško proc kod pojedinih,da li zahtijevaju puno,jesu li zeznuti...)

Matematika 1 i 2 - Slapničar,Matković
OE 1- N.Kovač
Računala i programiranje- Bonković,Goić
Inženjerska grafika i prezentacija- D.Begušić
Eng 1 i 2- Sirković
Komunikacijske vještine- M.M.Kovač
Fizika 1- I.Puljak
OE 2- S.Šesnić (zašto OE 1 i 2 imaju različite prof??)
Programiranje- M.Sikora
Grecka131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 17:24   #3498
Bok ekipa. Jel ima netko možda program statistika 13.1

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:12   #3499
FESB diplomski

Pozdrav,

zanima me da li je netko upisao diplomski studij računarstva na FESB-u a da je završio preddiplomski studij informatike na PMF-u u St-u, da li je to moguće, koji su predmeti razlike i ako ih ima da li se upišu sa predmetima s 1. godine diplomskog?
Looraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:04   #3500
Quote:
Looraa kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me da li je netko upisao diplomski studij računarstva na FESB-u a da je završio preddiplomski studij informatike na PMF-u u St-u, da li je to moguće, koji su predmeti razlike i ako ih ima da li se upišu sa predmetima s 1. godine diplomskog?
Ne znam, ali odgovore na ovo možeš dobiti od prodekana za nastavu. Pošalji mu e-mail ili još bolje otiđi popričat s njim na fakultet.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.