Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 15:08   #121
vidim da u našem vrtiću ima valdorfski program
kaj je to točno?
čitam na netu nešto bla bla, niš pametno ne piše, nitko zdravo seljački da ti veli o čem se radi

znam da je montesori nešto s drvenim igračkama, ali isto ne znam točno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:03   #122
kak niš pametno ne piše na netu? uguglaj waldorfska škola/vrtić, rudolf steiner.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:20   #123
ajde mi molim te objasni šta možeš saznati iz ove rečenice??

Ova pedagogija zauzima posve drugačije stajalište od klasične pedagogije, čije se metode primjenjuju u državnim vrtićima i školama. Glavni cilj ove pedagoške metode je težnja za usklađivanjem djetetovog „duhovnog i zemaljskog dijela“, kroz mnogo veću slobodu u odgoju. Njemu se pristupa kao pojedincu čiji se razum, emocije, i htijenje nastoje oplemeniti i razviti kao cjelovito biće.

mene zanima da mi netko konkretno veli, u običnom vrtiću djeca se igraju tak i tak, a u waldorfskom tak i tak
baš konkretno na primjerima
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:31   #124
ne da mi se pisati i obrazlagati o toj pedagogiji. stvarno imaš tekstova na netu. najbolje bi ti bilo da odeš u taj vrtić/grupu i vidiš i pitaš sve na licu mjesta.
i u "klasičnim" vrtićima se u rad s djecom integriraju waldorfska i montessori pedagogija (doduše ne tako kao u tim specijaliziranim vrtićima/grupama).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:53   #125
Quote:
marehor kaže: Pogledaj post
I predzadnje - ali najvažnije: ne razumijem zašto ne mogu platiti 400 kn dodatno da nastavnik tjelesnog uzme moje dijete (i ostalu djecu uključenu u program) na tih sat vremena i nakon toga ih vrati u svoju matičnu grupu. Među svoje prijatelje, tete.. Zašto sve ili ništa (napominjem - naš vrtić ima još jedan vrtićki program koji ide 2x tjedno, stoji 200 kn i djeca na njega idu upravo tako - bez pritisaka na roditelje, odu, vježbaju sat vremena i vrate se..)
Ja sam u sportskom programu riječkih vrtića.

Program je odličan. Iskreno, po meni bi ovo trebao biti program u svim vrtićima, bez engleskog/informatike/vjeronauka i ostaloga.
Djeca se danas premalo kreću, mislim da je ovakav program neophodan kao zdravstvena preventiva.

Sad odgovor na pitanje:
kod nas ovo tvoje nije moguće jer program nije samo 4x tjedno vježbanje s trenerom ili tetama u dvorani.
Kod nas je dio programa i:
- posjete sportaša vrtićima i posjeta djece sportskim objektima nekoliko puta kroz godinu (prezentacija različitih sportova, vidjeli su svašta, judo, tenis, kuglanje, nogomet itd).
- odlasci djece na plivanje (dođe ujutro autobus i vozi ih na bazen).
- priprema za vrtićku Olimpijadu i sudjelovanje na njoj

Dakle stalno bi neka djeca negdje išla, a ostala bila ostavljena. Ovako jedna grupa ima jedan program, a druga drugi.


Rezultati su vidljivi i mjerljivi. Dobijemo listu gdje pišu rezultati testiranja djeteta na početku godina i na kraju. Imamo prezentaciju sportskog programa, gdje djeca pokažu roditeljima što sve vježbaju i što sve mogu.
Kad vidite djecu od 4+ kako idu po gredi, penju se itd skontate koliko ih sputavamo u razvoju.

Moj svašta može i zna, voli sport, aposlutno smo zadovoljni i mi i on.

Ove je godine na Olimpijadi sudjelovao i njegova ekipa je osvojila prvo mjesto tako da idu i na županijsku Olimpijadu.
Mi kao roditelji ništa dodatno ne plaćamo za to, već je sve to u sklopu plaćanja sportskog programa.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:54   #126
Ima li netko da mu dijete ide u vjersku grupu u vrtiću? Što ima od vjerskih sadržaja?

Mi smo u situaciji da su nam ponudili tu grupu za moje dijete s teškoćama u razvoju. Sve druge grupe su prepunjene. Međutim, mi nismo katolici, ali smo jako praktični vjernici (bliski protestantizmu).
Odlčno mi je to što pretpostavljam da je ta vjerska grupa mirnija i drži do dobrih odnosa među djecom jer je moje dijete jako povučeno i slabo bi napredovala u nekoj agresivnoj grupi.

S druge strane, ne želim da mi dijete uče da se moli Mariji ili svecima... nadam se da ću to moći iskomunicirati s tetama.

Ako netko ima iskustva iz prve ruke, javite.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:25   #127
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
vidim da u našem vrtiću ima valdorfski program
kaj je to točno?
čitam na netu nešto bla bla, niš pametno ne piše, nitko zdravo seljački da ti veli o čem se radi

znam da je montesori nešto s drvenim igračkama, ali isto ne znam točno
Evo ja ću ti reći, nemoj upisivati djecu u Waldorf, nije vrijedno više love
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:17   #128
gugolina, nemam iskustva, ali me zanima je li to pvt vrtić? postoji u državnome?

Pipi, zašto?

:radoznala:
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:14   #129
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
gugolina, nemam iskustva, ali me zanima je li to pvt vrtić? postoji u državnome?

Pipi, zašto?

:radoznala:
To je vjerska grupa u sklopu državnog vrtića.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:50   #130
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
To je vjerska grupa u sklopu državnog vrtića.
http://www.nku.hbk.hr/planovi-i-prog...redskoske-dobi
Mozda ovdje nadjes neke odgovore.

No, vjerojatno spominju i Isusa i Mariju i uce neke molitve.
Nemam direktnog iskustva, samo logicki razmisljam.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:36   #131
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
http://www.nku.hbk.hr/planovi-i-prog...redskoske-dobi
Mozda ovdje nadjes neke odgovore.

No, vjerojatno spominju i Isusa i Mariju i uce neke molitve.
Nemam direktnog iskustva, samo logicki razmisljam.
Puno hvala na linku! Naravno da ću još direktno pitati.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:29   #132
Od jeseni cemo moci birati dodatne aktivnosti u sklopu vrtica - engleski, sport i ritmiku. Zanima me, ako mali krene na nesto i nakon nekog vremena skuzimo da nije zainteresiran i ne suraduje, moze li se prebaciti na nesto drugo?
Ne znam jos ni sama jel bi ga upisivali ili ne... na engleskom bi mu moglo biti dosadno, sport mi se cini ko skakanje i divljanje bez reda (mozda i nije, nemam pojma, pisem samo kaj mislim), a o ritmici ne znam kaj bi mislila, voli plesati ali bi mu mozda bilo dosadno biti samo s curicama... nemam pojma.
Kad pitam njega, svaki put veli nekaj drugo.
Na kaj idu vasi klinci, kako ste se odlucili bas za to i kak ste zadovoljni?
Kada se uopce odvijaju ti dodatni programi i koliko se placaju?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:24   #133
moj ide na sport i mogu ti reći da nije skakanje bez veze. moraju unaprijed imati razrađeni plan, program i ciljeve. mali je oduševljen i stvarno prođu kroz sve elemente. ovu zadnju godinu su imali i gimnastiku (greda, kozlić i sl.). osim tih univerzalnih sportskih aktivnosti u dvorani periodično su organizirali i konkretne sportove (rolanje, plivanje, tenis...). kao opciju za izlet su odabrali planinarenje.
vjerujem kak je u osnovi svugdje isto i kak se realizacija provodi na isti ili vrlo sličan način, te da i surađuju sa učiteljskim faksom, no ovi dodatni sportovi sigurno ovise od vrtića do vrtića i tetama koje provode te programe. najbolje ti je da se ovih dana informiraš kod teta koje provode te programe.
svojeg sam upisala jer je od malena motorički vrlo spretan.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:42   #134
Meni ovo sa sportom zvuci super. Mislim da kod nas ima samo eng sto mi je bezveze.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:41   #135
Pitala sam tete, ali vele da cemo sve cuti na jesen
Garga, ovo kaj pises se cini ok, ja sam si zamislila da je to sat/dva jurcanja po dvorani.
A kak cesto imaju te aktivnosti i u koja doba? Nakon spavanja?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:53   #136
Naši imaju sport 3 x tjedno u jutarnjim satima, od jeseni će imati krajem dana što meni osobno više i paše

Kod nas ne vode tete nego dolaze izvana treneri i baš je super to organizirano, imali smo sad pokazni sat krajem godine i nije uopće da samo trče bezglavo već je vrlo strukturirano vođeno
I super ih klinci slušaju, imaju neku svoju spiku sa njima i baš sam se oduševila

Moj mali je bio baš motorički nesiguran, strašljiv, sav neki oprezan.
Na ovom pokaznom satu mogu reći da je bio jedan od 10-tak (od 40-tak) fokusiranih i strpljivih koji su ekšli i radili što je trener rekao (ipak je bilo 6 popodne, mamice i tatice su bili tu pa je bilo puno i drekavih) i baš sam bila ponosna kako on to ozbiljno shvaća

Puno rade razne vrste poligona ali rade i gimastiku, donesu im karike, gredu, razboj, svašta...

Ja sam prezadovoljna i svakako preporučam sport za dečkića
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:08   #137
nasi su sport imali poslje vrtica, u pol 5.
super je bilo, bas trening.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:28   #138
Kod nas postoje vrticke grupe obogacene programom (imamo sportsku, englesku, i jos neke), ali moja ne ide u takve pa ne znam puno o njima.

I postoje dodatne aktivnosti koje, osim sto se odrzavaju u prostoru vrtica, nemaju veze sa vrticem. Moja ide na sport i engleski, a isla je jedno krace vrijeme i na ritmiku. To su aktivnosti sa koje se moze ispisati u bilo kojem trenu iz bilo kojeg razloga, drze ih vanjske skole i klubovi, i program ovisi o skoli/klubu.

Ja sam poslala na sve (jer je sve bilo u vrticko vrijeme kad sam ja na poslu pa mi je super da ona to sve odradi prije nego sto dodjem po nju) i dalje je ovisilo o njoj kolko dugo ce ici - na sport je isla 2 godine, na eng 1 godinu (oni upisuju malo starije), na ritmiku jedno 1-2mj i onda je pocela plakat kod svako odlaska pa smo ju ispisali. Sljedece godine ce opet sigurno na sport, a ostalo cemo vidjeti
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:32   #139
Sportski program kod nas organiziraju Sportske piramide, a program je verificiran od MZOS. Engleski pise "u realizaciji vrtica", ritmika isto.
Svida mi se web ovih Sporstkih piramida.
Do jeseni cemo odluciti. Htjela bi da se mali izjasni, ali kuzim da je to njemu sve apstraktno. On meni sad svaki dan cvili kak mu je u vrticu dosadno. Tako da mislim da bi mu i eng bio dosadan, pa mozda onda odlucimo za taj sport. On i tak ima petardu u guzici, spretan je (bio je vjezbac).... ako to ipak nije bezglavo jurcanje po dvorani, sport mi se cini najbolja opcija.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:35   #140
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Pitala sam tete, ali vele da cemo sve cuti na jesen
Garga, ovo kaj pises se cini ok, ja sam si zamislila da je to sat/dva jurcanja po dvorani.
A kak cesto imaju te aktivnosti i u koja doba? Nakon spavanja?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
sve 4 godine u jutarnjem terminu. ponekad u popodnevnom sa studenticama na praksi. često su imali aktivnosti i na otvorenom.
na jesen obično na roditeljskom iznesu plan programa, ali mi je svejedno glupo kaj su ti tak rekli jer ipak moraš znati neke stvari da bi se odlučila. svaki mjesec (ili svaka 3 ) su na oglasnoj ploči izvjesili plan i program za to razdoblje. uredno su se radila antropološka i motorička mjerenja.
osim tog programa kaj vode tete također dolaze vanjski treneri, ali oni ne rade s našima. to je za ostale klince koji žele sport.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.