Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 17:34   #1
The Shack (2017)

Koliba je priča o ocu čija je kći Missy oteta tijekom obiteljskog izleta i ubijena. Jedino što je ostalo, krvavu haljinicu, policija je pronašla u napuštenoj kolibi u divljini Oregona. Četiri godine kasnije ožalošćeni Mack prima čudnu poruku, poziv da posjeti onu istu kolibu. Oklijeva, no ipak odlazi i doživi susret sa samim Bogom ili, točnije, sa Svetim Trojstvom prikazanim u liku krupne vesele crnkinje Elousie (Otac), fizički ne osobito privlačnog nižeg muškarca arapskih crta lica (Sin) i nježne Azijke Sarayu (Duh Sveti). Nakon što dobije odgovore na mnoga vječna pitanja, Mack se miri s Bogom kojemu je, otkako mu je ubijena kći, gotovo okrenuo leđa.

http://www.imdb.com/title/tt2872518/?ref_=fn_al_tt_1

Je li gledao netko?
Krasan film, snimljen prema književnom predlošku koji je postao bestseller u SAD-u, ali i u svijetu...
Pogledao sam ga jučer, baš mi je bio odličan, prepun lijepih poruka i jako emotivan, svakako nešto malo drugačije naspram svih žanrova koje gledamo...preporuka
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:13   #2
gledala sam Kolibu, krasno snimljen film, prelijepa fotografija...glavni glumac i ne tako uvjerljiv, ali zato zgodan odlična Octavia Spencer (u ulozi Oca)
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:28   #3
1)Toliko sam zauzet da ne stignem pisati sve ono što bih želio.

2) Htio sam otvoriti temu o ovom filmu ali ne stignem.

3) Zapanjen sam da su ovdje otvoreni topici o svakom filmu koji igra u našim kinima ali o ovom odličnom filmu ništa

4) I htio sam barem početi večeras i ugledam ovaj topic

5) Kao prvo fascinantno je da se ovdje na desetke stranica komentiraju beznačajni filmovi a duboki filmovi tipa Shack niti imaju otvorenu temu niti imaju komentare.

6) Ja to tumačim na taj način da ljudi razumiju zabavu i sve moguće površne (filmske) stvari ALI BILO ŠTO ŠTO TRAŽI RAZMIŠLJANJE, SUSRET SA PATNJOM I SMRĆU i ISTINSKIM PITANJIMA TKO SMO I KUDA IDEMO ili nitko ne razumije ili ljude nije briga ili o tome ne žele razmišljati i suočavati se...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:35   #4
PRIJE FILMA TREBA REĆI NEŠTO O KNJIZI PO KOJOJ JE SNIMLJEN FILM !

Pročitao sam knjigu ''Koliba'' (The Shack ) koja je u svijetu prodana u više od 20 miljuna primjeraka.
Autor je Amerikanac William P. Young (otac 6 djece ).(posjetio je Zagreb kao dio promocije knjige

Zanimljivo je da je knjigu napisao za prijatelje i tiskao je u samo 15 primjeraka jer je djeci htio dati svoje viđenje boga.
Oni su bili oduševljeni i nagovorili su ga da je pokuša tiskati.
Knjigu je odbilo 26 izdavača !

Autor je knjigu tiskao sam i postigao neviđen uspjeh
-----------

Još jedan bestseler -pa što onda -mnogi će reći.

Ali po mom mišljenju to je najdublja knjiga ikada napisana o Bogu i problemu patnje i koja jednostavnim i uvjerljivim jezikom govori o susretu čovjeka i Boga i o tome kakav je ustvari Bog.

Knjiga se bavi ključnim pitanjem – gdje je Bog u trenucima ljudske patnje? Glavni lik priče je suočen sa nasilnom smrću svoje kćeri, i u svojoj razočaranosti na jako neobičan način susreće Boga i nalazi utjehu.
-------

Da li ste pročitali ovu knjigu ?
Kakav je utisak ostavila na vas i vaš svjetonazor ?
Ako ste ateist ili agnostik da li je knjiga na bilo koji način promijenila
vaš način razmišljanja o patnji,pitanju zla i Bogu ?

(nastavlja se ..
tj drugom prilikom ću o filmu )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:54   #5
duboki film? pa to je papazjanija nečijih osobnih plitkih promišljanja.
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:57   #6
Najveci zajeb mi je bio što sam se dao nagovoriti na ovo u kino bez da znam plot i čega je pamflet
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 22:54   #7
Ovo sinoc pogleda.

Ne znan stvarno sta sam ocekiva...

"Izaberi jedno od svoje dvoje djece koje ce ici u pakao"...
Divna usporedba, jer je jedno od njegove djece silovalo i ubilo pa mora u pakao...

Crnkinjo(Bože wtvr) tvoje dijete je silovalo i ubilo malu djevojcicu=monstrum
I ides uspoređivati s njegovom djecom koja su nevina...

Toliko glup film da mi je doslo da sam sebe lobotomiziran vilicom.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:50   #8
ovo nije jedan od filmova koji cu nekom preporucit pa kakav god taj netko ukus imao

odustao sam od filma kod one scene kad je iz snjezne sume zakoracio odjednm u nekakvo osuncano zelenilo .
Reacher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 07:13   #9
Film koji je upotrijebio kršćanski kič da provuče u stvari jednu jako pozitivnu poruku preko jako teške teme - gubitak voljene osobe i to djeteta. Nisam bio svoj (valjda sam bio gladan) dok sam gledao film, pa me sve to skupa na neki način i dirnulo... osim patetike ponajviše i poruka koja je provučena kroz film i koja se u stvari odmiče daleko od kako kršćanskih svjetonazora tako i onoga što bi današnji prosječni čovjek ispunjen frustracijama, sarkazmom i mržnjom prema većini toga oko sebe mogao probaviti. Svidio mi se i način na koji se ukazalo na taj začarani krug zla i koliko je to sve u stvari relativno, no jednom kada se pokrene, postajemo svi jedni drugima suci i krvnici. Tema o oprostu i spuštanju pojedinca zajedno s njegovim iluzornim osjećajem "pravednosti" na zemlju. I vječito pitanje "zašto Bog dopušta ovo ili ono". Bog ništa ne dopušta jer si sve sami radimo. Film je naravno o ljudskom rodu i svima nama.
Pouka se kosi s mnogim kršćanskim svjetonazorima, no na toliko bar naoko suptilan način da vjerojatno mnogi zadrti vjernici neće niti zamjeriti filmu što je preko biblijskih likova provukao priču o bezuvjetnoj ljubavi i bezuvjetnom oprostu. Svi mi imamo preuzak pogled na svijet i često ne vidimo dalje od sebe, svog ega i svojih zabluda za koje mislimo da su univerzalne istine. Neki muče i ubijaju druge, a pritom misle da čine ispravnu stvar.
Ne mogu čak niti ocijeniti film jer sam rastrojen između vlastitih predrasuda prema takvom načinu prikazivanja bilo koje teme i onoga što je u stvari film htio reći, a rekao je dosta toga bez potrebe da u ikoga upire prstom, ali je jasno ukazao na to da je svatko sam sebi prečesto najveći neprijatelj.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:55   #10
Jos nisam film pogledao, ali sigurno hocu. Knjigu sam procitao dva puta i to mi ubedljivo najlepsa i najdublja knjiga o Bogu i smislu vere (vere, ne religije) Mislim da je samo Dostojevski uspeo dublje da udje u sustinu vere. Nadam se da je film dobro ekranizovan i da nece podbaciti.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:43   #11
Ja ga zgasio na pola, nije mi išlo na živce to propovijedanje koliko je sam film dosadan i nezanimljiv.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:31   #12
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
duboki film? pa to je papazjanija nečijih osobnih plitkih promišljanja.


zato i je bestseller. za mediokritete.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:32   #13
Plitko i propangadistički. Gledao sam samo jer sam morao. I morao sam doć ovamo izrazit negodovanje. I s ovime moje razmišljanje o ovom filmu prestaje. Brišem ga iz pamćenja.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 20:00   #14
Predivan film
Magdalena S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 22:48   #15
Knjiga je jače sranje tako da se pomalo bojim pogledat film.


Sent from my iPhone using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 22:53   #16
The Shack (2017)

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
PRIJE FILMA TREBA REĆI NEŠTO O KNJIZI PO KOJOJ JE SNIMLJEN FILM !



Zanimljivo je da je knjigu napisao za prijatelje i tiskao je u samo 15 primjeraka jer je djeci htio dati svoje viđenje boga.
Oni su bili oduševljeni i nagovorili su ga da je pokuša tiskati.
Knjigu je odbilo 26 izdavača !

Da li ste pročitali ovu knjigu ?
Kakav je utisak ostavila na vas i vaš svjetonazor ?
Ako ste ateist ili agnostik da li je knjiga na bilo koji način promijenila
vaš način razmišljanja o patnji,pitanju zla i Bogu ?

(nastavlja se ..
tj drugom prilikom ću o filmu )

Prvi dio knjige zanimljiv dok nije došao do kolibe .... e to poslije ni pas sa maslom nebi prožvakao. Šteta sto nije ostao na tih 15 primjeraka.
A o Bogu knjiga ima veze isto koliko i Harry Potter



Sent from my iPhone using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 21:03   #17
Film ako išta treba izbjegavati zbog top3 najpatetičnije osobe koja se pojavila na platnu, Olivie Spencer.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:03   #18
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Film ako išta treba izbjegavati zbog top3 najpatetičnije osobe koja se pojavila na platnu, Olivie Spencer.
Valjda Octavia...

Anyway...već sam prije nekoliko godina izgubila nekoliko sati života jer sam pročitala taj šund, nama teorije davse ovaj put zajebem s gledanjem filma.
Ako je to opći pojam vjere/duhovnosti, nije ni čudno da je svijet u rasulu
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 20:00   #19
Quote:
Kal-El kaže: Pogledaj post
Krasan film, snimljen prema književnom predlošku koji je postao bestseller u SAD-u, ali i u svijetu...
već sam kod ove rečenicepostao sumnjičav prema filmu.
a onda dok sam scrolao dolje, očito opravdano...

čujte, ameri su vam tipa toplo hladno... malo ih pere mood there's no free lunch you son of a bitch, a onda su malo u moodu, halleluyah eeeejmeeenn. tako da obično i najveće smeće o duhovnosti i otkrivanju boga tamo super prolazi. u najmaterijalističkijoj zemlji svijeta svako sranje zapakirano u celofan izgleda kao produhovljeno, pa tako i teleevanđelisti i njihova šrot duhovnost.

ah da naravno, dok netko nije ubijen, zaklan i silovan u filmu, amerikancima mozak ne može ni doći na radnu temperaturu i grab njihovu atenšnnn.

kako god, zaobići ću taj film.
terc bela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 10:24   #20
Pogledah film, nisam preoduševljen izvedbom, ali bitna je poanta, bar meni.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.