Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2010., 00:28   #7741
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga moja Generacijo,
ti znas da i ja pijem svakodnevno Ksalol(za opustanje), mozda malo i to utice, a juce sam , umesto njega popila nesto na biljnoj osnovi, kupio mi tata u apoteci. Radi se o tabletama hmelja-koje su za opustanje.Mozda je i to uticalo na moju pospapnost.
Oh, kad se setim koliko sam imala periode nespavanja, bas kao sto si ti opisala, a tada sam jos radila u skoli, deca bila mladja, mnogo vise obaveza, a ja, ustanem pre 7 , a zaspim, jedva oko 2 nocu. Pamtim to kao los period i ovo, sto kazes, moze biti i pokazatelj da sam bolje, da sam u harmoniji, kako bih ja volela da kazem ( a i postignem to stanje).
Ovo za Pronison, pravo kazes, ja isto, uzmem ga u 6 ujutro kad mi je prva inhalacija i ne znam kako bih funkcionisala bez njega. E sad, na njegovoj deklaraciji pise da se uzima u jednoj dozi, ujutro, i moj reumatolog to preporucuje, a moj pulmolog (jer se on koristi i za fibrozu) uvek misli da je bolje da podelim dozu i da 2/3 uzmem ujutro, a 1/3 uvece, bas iz razloga koji si ti navela.
Dirnulo me je ono sto pises o Lanetovom ekspertu-pravi ljudi se prepoznaju medjusobno-vidis kako je on za tebe rekao a i ti si isto stalno ponavljala kako je pozitivan. Ma samo da Lanetu prijaju lekovi i da se iznivelise doza-bice sve OK. Za neurologa, ako bolovi nisu niezdrzivi, onda ti je i taj termin prihvatljiv.

Sad je naravno, jutro, pa ti draga moja Ziza, zelim dobar dan,
kao i celom drustvancetu
ja ti draga generacijo pijem hexalid isto za opustanje ali ga pijem samo dva puta sedmicno bas kad osjetim da sam sva u grcu i on mi pomogne i kod nemirnih nogu ali taj dan ne smijem uzeti lexilium za smirenje. ma drago mi je da se ti osjecas bar malo bolje a molim Boga da svaki dan bude sve bolje i tebi i svima nama jer nam je to ostalo kao jedan od motiva da docekamo sutrasnji dan odnosno daje nam nadu da ce biti bolje pa i ako ne bude opet Bogu hvala na jos jednom podarenom danu a nikad nece prestati nade a vec sam pisala da je mene jedna stara nana poducila davno da treba pomagati Nadu i to me nekako cesto podsjeti na tu staru ali jako mudru zenu i bude mi neka toplina oko srca. ona je umrla samo jednu sedmicu prije mog tate ali mi je uspomena na nju jos uvijek friska. jako sam tugovala kad je umrla ali tuga za tatom je preovladala ali njima nek dragi Bog dusu prosti i da pocivaju u miru a meni su ostale divne uspomene na njih.
i meni su isto tako milice moja savjetovali da pijem obje tablete ujutro i dugo sam pila tako a sad na zadnjoj kontroli mi je reumatolog kad mi je smanjio dozu pronizona rekao da pijem jednu tabletu ujutro a pola tablete navece a ako se budem osjecala bolje da ostanem samo na jednoj tableti pronizona ujutro.
ma ne znam sta mi je sa ovom glavoboljom sto mi je ucestala tako i danas sam imala tezu nego juce ali Bogu hvala kracu pa se nadam da ce me mozda tako i prestati. seka mi je savjetovala da idem na hitnu ali nisam se usudila izaci na ulicu jer su putevi zavejani a ima jako puno leda pa sam se lijecila sama sa paracitamolom a na kraju stavila one hladne naocale sto su mi davali poslije operacije kapaka i to mi je pomoglo da ponovo progledam kako treba.
najvise me bolilo u ocnim dupljama.

ma hvala ti mila moja na ovome za experta i ja sam juce pomislila identicno kao ti da dragi Bog prepoznaje dobro i spaja ih.
malo si me utjesila sa ovim za pregled danas sam dobila pismo da je 02.03 kako su mi i juce rekli ali podvucena mi je recenica na pismu da mi se vrijeme moze odgoditi ako bude hitnih slucajeva iskreno se nadam da nece. razgovarala sam sa rodicom onom med.sestrom iz Sarajeva i kaze da se tamo ne ceka uopste jer se moze uraditi privatno pa vidjet cu moram prethodno provjeriti da li bi mi priznali uopste taj nalaz. nije problem za novac ne trazim da mi plate racun pregleda samo da priznaju nalaz.
ja ti se zadnjih par sati zaplela i vrijeme mi profuralo kad sam pogledala na sat ono vec skoro 23 sata.
sad se osjecam puno bolje a probat cu i ja potraziti preko nekoga te tablete od hmelja samo mi molim te napisi kako se tacno zovu.
ljubi te sestrica sto puta
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 00:41   #7742
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


Pozdravljam vas sve samo na kratko, jako me bole ovi mali zglobovi na prstima već 2 dana pa ne mogu baš puno tipkati. Sve sam pročitala što ste mi pisali (dobro me Pero opisao, ja izgledam ko Štrumfeta kad poplavim). Zizo za sada mi ne trebaju čarape (mama mi je kupila 4 para nekih toplih čarapa, nisam ih još isprobala). Al hvala ti puno što misliš na mene i javit ću ti se ako mi budu trebale.

Pozdravljam sve ostale, sve vas puno volim i imate ogromnu pusu od mene!
dusice moja draga bas mi je zao da tako kuburis sa tim bolovima i otecenim prstima a jesi li probala da ih malo zagrijes ako imas onaj jastuk sa zobi sto mozes zagrijati u mikrovalnoj. pa da ruke umotas u to. ja sam ga kupila kod jedne sekretarice sto je radila kod moje fizioterapeutkinje a mozes i sama napraviti taj jastuk bitno je da je materijal koji koristis da se moze grijati. to su ti obicno oni deblji materijali koji se koriste za paravane a unutra mozes puniti i rizom samo sto se ona brze hladi. isto je jako bitno da jastuk ne bude pretrpan tim zitom ili rizom i mora se prositi na nekoliko mjesta ono kao na kocke. onda ga mozes fino umotati i zagrijati u mikrovalnoj na samo 2x1 minutu a mozda ima i onih kesa parafina kao sto je led i one bi ti mogle pomoci. ako ne budes nista od ovoga mogla naci vidjet cu ja mogucnost da ti posaljem jer ne vjerujem da bi za to pravili neke probleme na granici a mogla bi ti poslati po busu. a molim te javi ako budu trebale i te carape jer ih sada ima kupiti a kad bude toplije ne vjerujem da ce ih biti u prodaji.

zelim ti od srca da te to sa prstima sto prije prodje a nemoj ih ni zamarati samo ti odmaraj a mi znamo da ti mislis na nas i ako nam se ne javis.

ljubim te sto pusa i fige ti drzim za trenutne probleme
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 00:53   #7743
Quote:
luna mn kaže: Pogledaj post
Kako da se ne sjećam . Pisao Mate Lovrak , bila mi je omiljena lektira. Mislim da je pored Pere tu bio i Šilo , Medo , Divljak , Budala...
Ma nisam ti ja mladunica , nosila sam pionirsku maramu i polagala zakletvu Titu.
A kako si m i ti ,sekana moja ?
Juče sam se obradova snijegu , padao je svu noć ima ga 17 cm - neviđeno.

Ljubim vas sve.
eh lijepo vrijeme ja sam i sacuvala crvenu maramu i bjelu kapicu koju je i moja srednja seka koristila a najmladja je imala plavu kapu i crvenu maramu i ona je to cak i donijela iz sarajeva a moja je jos uvijek tamo. ma moja najmladja seka ovdje u stanu ima i statuu i sliku Tita ona je odani titov pionir.
ma eto ja sam zaboravila to da smo mi to imali za lektiru a sjecam se serije da su prikazivali a vidi ti se sjetila i svih likova pametnice moja a bogami jesi i mladunica ne zali se vidjela sam te kako izgledas a i uvjerila sam se da se tako i osjecas preko ovih svih tvojih zivahnih postova. ma volila bi da mi je ostalo bar malo od onog mog temperamenta a ti to Bogu hvala jos uvijek imas.
izgleda da smo mi rijetke koje se radujemo snijegu. pitala sam i Leeloo a podrazumijeva se da se odnosi i na tebe i na ostale sa Ray.sin. za one pernate carape ovdje ih ima kupiti pa samo reci ako treba a ne brini za dostavu. posto se ne utrefimo na skype zvala sam Karolinu i stvarno je divna osoba ma znam ja da se ti ne druzis sa svakim, ajme zeno koliko te nafalila a ja kontam u sebi e kao da je ja nisam upoznala i sve to znala.

i ja tebe ljubim sekana moja i svaku srecu ti zelim.
poseban pozdrav tvom tati i sveki i brz oporavak. jeli sveki dosla kuci
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 01:12   #7744
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro vece,
drago drustvance!!!

Napolju je predeo kao iz bajke-napadao divan sneg.
Sad, mogu ovo samo vama da "sapnem", jer je ostatak porodice cistio sneg kod nase kuce, pa kod mojih mame i tate (muzevljevi zive u zgradi, pa su se tamo neki drugi junosi isprsili).
Rekla bih da im je snega preko glave, ali, posto ih je docekao omiljen rucak i kolaci, naravno( a, Bogami, otvorili se apetiti, hvala Bogu), nisu bili mrzovojni, naprotiv.
Evo, Luna, kako se secamo nekih dragih knjiga iz lektire. Zao mi je sto medju klincima vise nije "in" citati knjige, a opet, svako vreme...i da ne filozofiram vise.
Moji jos i citaju, kcerka, sa zadovoljstvom, a sin "pod moranje"-mi mu izaberemo knjige koje ne bi smo zeleli da ne procita. On valjda misli-sad citam strucne stvari za faks i -to je to! A nedavno me pita kcerka sta da pokloni drugu (stalno, kao poklone, nosi neke komplete sa dezodoransima i drugim miris. stvarima), ja se zamislim , pa kazem, "mi smo obicno poklanjali plocu ili knjigu". Naravno, neupotrebljiv savet

Leeloo, otkoci prstice, navijam za tebe! Da li si radila probe za RA? Nema veze sto nije simetricno, krvne analize i rendgenski snimci su najbolji pokazatelji, uz lekarski pregled, naravno.
Kako ste i svi ostali?
Pjetra, ima li snega i kod tebe, ili samo "puse, a vitar puuuuse'' , pa bih onda nastavila " jer ja sam skitnica, ne drzi me mjesto..."

POljupce vam svima saljem i, ako ste se smrzli, a nisje vam zabranjeno-mnogo je lepo kuvano vino-ziveli!
pa generacijo moja i ti si odigrala veliku ulogu danas bez lopate za snijeg ali sa kuhacom u ruci. ma nek si ti njima nabubala stomake. opet o mom Lanetu kad dodje iz skole a stomacina mu prva udje na vrata ja ga pitam sine Boga mi si se ti, a on dodaje, "nabubo" i tako od majke zaradi poljubac umjesto kritike sto je jeo nesto mimo onoga sto smo mu mi spakovali.

ista sam skitnica ali samo bi tamo vama a ne nigdje drugo. ne bi birala poslije sarajeva gdje bi bitno je da cujem svoj jezik bez razlike bio on srpski, hrvatski ili bosanski a razumjela bi ja i slovenski jer sam lezala u Ljubljani a i svake godine nam slovenacki pricaju na granici. doduse tu nije tesko razumjeti zna se sta trazi na granici nece traziti metlu ili nesto drugo nego pasos.

sjecam se i ja da smo mi za rodjendane poklanjali knjige ili omiljenu plocu ali moja generacijo proslo je to vrijeme sad je najpozeljniji poklon onaj baby lap.top. kako ga mi ovdje zovemo a bogami ne rijetko i stariji vole igrati Wii ili nintendo.
moja starija princeza je vec teti i keki rekla pokazala sta bi zeljela da joj kupimo za rodjendan pa je seka kritikuje a teto mm. je brani i kaze seki da je proslo vrijeme kad smo se zadovoljavali i necim manjim. mozes misliti sa 5 godina vec zna napraviti spisak zeljenih stvari sunce moje drago.

evo ja s tobom kao da sjednemo piti kafu u jednom domu tvom ili mom pa razvezem ali ti si krivac sto me podsjetis i izazoves pa ti moram sve na tenane ispricati. eh da je da mi san postane stvarnost jer vas cesto sanjam kako s vama budem i vizuelno.

ljubim te za laku noc i vec dobar dan
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 01:13   #7745
Draga moja Ziza,
nesto mi nije pokazivalo tvoje postove, (zastekao moj komp), ja se vec uplasila da si otisla tako naglo. Vidis, celo vece pustamo muziku, mozda ti je malo prijalo, mada, kad je glavobolja... Boze, kad se setim, koliko sam ih imala i sto kazes, boli u ocnom dnu, mene prosto iza ociju, umela sam da stavim prst koliko mogu preko ocne jabucice, pa guram iza, ne bi le se "izmasirala".
U poslednje vreme, kuc, kuc, sve su slabije i , cesto popijem onaj moj sveden biter(tinktura od raznog bilja i svedske grancice, probaj, stvarno je delotvorno) +vit. C od 1000. Sama sebi kazem-ako ne prodje, krknucu neki lek. mada, paracetamol je dosta blag, ako moze od njega da ti prodje, super!

Ovo sto kazes, potpuno te razumem, da li bi oni prihvatili te nalaze, ako bi ti privatno uradila u drugoj zemlji. A sto ne pitas svog reumatologa? Ja kad sam isla kod dr u USA, sve sto sam odavde mogla da uradim, uradila sam, a jedna prijateljica odande, dr (nasa) mi je prevela i oni su to prihvatili (doduse, to je drugo, nisam njihov osiguranik, samo sam isla na pregled).
Ove tablete se bas tako zovu-tablete od hmelja.
Draga moja generacijo, i ja sve vise zaboravljam, a opet kazem, pa moram i da imam neki simptom menopauze(ja mislim da je to ).

Ja sad moram na inhalaciju, pa u svoje krpice,
ljubim te, drzi nam se
iva64 is offline  
Old 19.12.2010., 01:22   #7746
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
pa generacijo moja i ti si odigrala veliku ulogu danas bez lopate za snijeg ali sa kuhacom u ruci. ma nek si ti njima nabubala stomake. opet o mom Lanetu kad dodje iz skole a stomacina mu prva udje na vrata ja ga pitam sine Boga mi si se ti, a on dodaje, "nabubo" i tako od majke zaradi poljubac umjesto kritike sto je jeo nesto mimo onoga sto smo mu mi spakovali.

ista sam skitnica ali samo bi tamo vama a ne nigdje drugo. ne bi birala poslije sarajeva gdje bi bitno je da cujem svoj jezik bez razlike bio on srpski, hrvatski ili bosanski a razumjela bi ja i slovenski jer sam lezala u Ljubljani a i svake godine nam slovenacki pricaju na granici. doduse tu nije tesko razumjeti zna se sta trazi na granici nece traziti metlu ili nesto drugo nego pasos.

sjecam se i ja da smo mi za rodjendane poklanjali knjige ili omiljenu plocu ali moja generacijo proslo je to vrijeme sad je najpozeljniji poklon onaj baby lap.top. kako ga mi ovdje zovemo a bogami ne rijetko i stariji vole igrati Wii ili nintendo.
moja starija princeza je vec teti i keki rekla pokazala sta bi zeljela da joj kupimo za rodjendan pa je seka kritikuje a teto mm. je brani i kaze seki da je proslo vrijeme kad smo se zadovoljavali i necim manjim. mozes misliti sa 5 godina vec zna napraviti spisak zeljenih stvari sunce moje drago.

evo ja s tobom kao da sjednemo piti kafu u jednom domu tvom ili mom pa razvezem ali ti si krivac sto me podsjetis i izazoves pa ti moram sve na tenane ispricati. eh da je da mi san postane stvarnost jer vas cesto sanjam kako s vama budem i vizuelno.

ljubim te za laku noc i vec dobar dan
Eto, Generacijo, nisam mogla da odolim, jer tek je sad stigao ovaj tvoj post, malo si me i nasmejala i rastuzila... I mi imamo slican izraz-"dobro se nabokao", a danas je bas bilo mljackanje. Ma nek su oni nama dobro, onda smo i mi uvek dobro.
Inace, sto se tice jezika, moja deca, posebno kad su bila mladja, stalno su me terala da im "imitiram" razne likove, jer ja, mogu za tili cas da "udjem u lik"sto bi rekli prof. glumci i da koristim razna narecja-valjda mi ostalo kako smo dosta po tadasnjoj zemlji putovali , a i gledali razne televizije iz svih republika. I dan danas, kad se setimo, ja krenem. Zato mislim, da bih odmah progovorila onako kako se u toj sredini prica.
Eto, mila moja, ovako bi ja s tobom divanila do jutra, a moram sad stvarno, zato, laku noc, mirnu i spokojnu i tebi i svima tvoji zelim
iva64 is offline  
Old 19.12.2010., 01:23   #7747
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Zbilja, kako Pjetra kaže ovo ledeno doba vas je sve posakrivalo...

samo kod moje Ive gori lampica,
pozdrav djevojčice moja... nije kava, nego čaaaaj

a na moru ne vidim kako bi se zaliječila,
kako to da nas ima ovoliko "šugavih" s mora
ako je more i maslinovo ulje ljekovito,

Pjetra kod kojeg imunologa ideš?

uh prestravila si me sto ti ne gori i moja lampica ali vidim da moji postovi odlaze redovno. i ja sam ti za caj danas vise.
ma nije to bas tako mila moja da vas je najvise s mora a doci ce i vase vrijeme rado bi se ja s vama zamijenila meni jako pase taj slani zrak. ma sjecam se jednog septembra u Porecu bilo mi je divno zaista samo sto nam je moje Lane pokvarilo to jer se njemu tu nije svidjalo zato sto je u gazdaricinoj kuci bio ogroman cuko a on se boji a mi nismo mogli naci drugi smjestaj pa Sima umjesto planiranih 10 dana ostao samo 5 a poslije sam u putu do sarajeva skuzila da je i muz volio sto smo posli ranije a razumijem ga zazelio se covjek svoje rodbine jer su svi njegovi tamo osim jednog brata.
ma ima on gumenu mamu ne zali se, tako kod nas zovu punice ili svekrve.

bice dobro naravno kako ti kazes a svima nam je to nekako i vodilja kroz zivot

pusa i svako dobro ti zelim

Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
druga pisma kaze:a vitar puse,nek samo puse..meni je u kuci bas super.Ljiljana,moja dr ti je na Rebru,dr Sentic.Sad vise ne mogu ni pisati ni citati,dolazi mi moja princezica,unucica,cujemo se sutra!
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Drage moje Dalmatinke,

ne znam zasto mi posle one "A vitar puse" -odmah u glavi "Skitnica', ali , da malo uzivamo,
http://www.youtube.com/watch?v=IguVd...eature=related

Pozdrav svima
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga moja Ljiljana,
mozda dr misli da idem tamo "gde je srcu drago"-mozda i on ima holisticki pristup, a zna koliko i ja i muz volimo more. Ma ko zna, mozda kad se i muz(tek 48.god, ali mastamo ) penzionise ili promeni posao, a deca se odskoluju, resimo da nas neki talasi zapljuskuju.
A to sto ima vas sa mora sa ovom bestijom - ko zna, ako bi se radile neke analize, mozda bi se pokazalo da je mnogo manje zastupljen na moru. Ili, da pitamo Pera?
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
ziza presretna sam zbog tvog laneta što su mu nalazi dobri.znam da ćeš i ti odmah bit bolje.iva olivera ti ja obožavam,on mi je predivan,njegova muzika me liječi.hvala na spotu.lelo brzo nam razgibaj prste,i piši.pjetra svako dobro ti želim u zg.javi nam kako je prošlo.veliki pozdrav svima.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 01:48   #7748
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga moja Ziza,
nesto mi nije pokazivalo tvoje postove, (zastekao moj komp), ja se vec uplasila da si otisla tako naglo. Vidis, celo vece pustamo muziku, mozda ti je malo prijalo, mada, kad je glavobolja... Boze, kad se setim, koliko sam ih imala i sto kazes, boli u ocnom dnu, mene prosto iza ociju, umela sam da stavim prst koliko mogu preko ocne jabucice, pa guram iza, ne bi le se "izmasirala".
U poslednje vreme, kuc, kuc, sve su slabije i , cesto popijem onaj moj sveden biter(tinktura od raznog bilja i svedske grancice, probaj, stvarno je delotvorno) +vit. C od 1000. Sama sebi kazem-ako ne prodje, krknucu neki lek. mada, paracetamol je dosta blag, ako moze od njega da ti prodje, super!

Ovo sto kazes, potpuno te razumem, da li bi oni prihvatili te nalaze, ako bi ti privatno uradila u drugoj zemlji. A sto ne pitas svog reumatologa? Ja kad sam isla kod dr u USA, sve sto sam odavde mogla da uradim, uradila sam, a jedna prijateljica odande, dr (nasa) mi je prevela i oni su to prihvatili (doduse, to je drugo, nisam njihov osiguranik, samo sam isla na pregled).
Ove tablete se bas tako zovu-tablete od hmelja.
Draga moja generacijo, i ja sve vise zaboravljam, a opet kazem, pa moram i da imam neki simptom menopauze(ja mislim da je to ).

Ja sad moram na inhalaciju, pa u svoje krpice,

ljubim te, drzi nam se
ma zvat cu ja reumatologa sledece sedmice a u ponedjeljak cu razgovarati i s mojom doktoricom opste prakse mozda mi ona bude znala dati odgovor hoce li priznati nesto se nadam da hoce jer njima je bitno samo da im ne trazim novac ali opet ne znam jer BiH nije u EU. ma ne bi me zacudilo i da ne priznaju jer su nasi pojedinci znali stvarno to zloupotrijebiti sto su oni do prije 5 godina priznavali sve racune donesene od nas. cula sam da su pojedini znali dati doktoru nadoknadu da im napise racun da se ne izrazim bas nasom cuvenom rijeci mito.
evo vidis mila moja koliko sam ti ja dobra sa pamcenjem da cak i od iste osobe moram post obiljeziti da bi procitala dok odgovaram da nesto ne zaboravim. kod tebe moze biti razlog menopauza a ja sam vec 4 godine free.
ne znam u stvari ni zasto se zalis da zaboravljas ne ureklo se kuc.kuc. ti si super i uvijek maksimalno ustekana u sve. hvala ti za ove divne pjesme ma jesam uzivala a evo i mm u onoj Oliverovoj koju je odabrao tvoj muzic slicnih su ukusa. spomenula si Petra Grasu i meni je on stvarno super. sto se tice mojih glavobolja Bogu hvala i juce i danas sam prosla sa paracitamolom i sumecim kalcijem s vitaminom C. Hvala ti za ovo o tabletama hmelja, ja ti imam hmeljovog brasna pa ponekad stavim u hljeb malo pa mi promijeni okus.
cesto pravim domaci hljeb ili pogacice posto u vecini ovih kupovnih ima onaj E 471 za koji mi je ona moja divna reumatologinja rekla da ga izbjegavam zbog kancerogenih cestica kojim je sklon moj organizam. dala je ona meni citavu listu tih emulugatora koju bi trebala izbjegavati ali ovaj je najopasniji.

Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Eto, Generacijo, nisam mogla da odolim, jer tek je sad stigao ovaj tvoj post, malo si me i nasmejala i rastuzila... I mi imamo slican izraz-"dobro se nabokao", a danas je bas bilo mljackanje. Ma nek su oni nama dobro, onda smo i mi uvek dobro.
Inace, sto se tice jezika, moja deca, posebno kad su bila mladja, stalno su me terala da im "imitiram" razne likove, jer ja, mogu za tili cas da "udjem u lik"sto bi rekli prof. glumci i da koristim razna narecja-valjda mi ostalo kako smo dosta po tadasnjoj zemlji putovali , a i gledali razne televizije iz svih republika. I dan danas, kad se setimo, ja krenem. Zato mislim, da bih odmah progovorila onako kako se u toj sredini prica.
Eto, mila moja, ovako bi ja s tobom divanila do jutra, a moram sad stvarno, zato, laku noc, mirnu i spokojnu i tebi i svima tvoji zelim
ma i mislila sam da si ti dobar imitator sto se tice glume nesto mi je u meni to govorilo a mene ne prevari cesto taj moj osjecaj.
jeste mila moja samo nek su oni nama zivi i zdravi i dao Bog da ih sto duze sluzimo ne moze se opisati taj divni osjecaj.
i ja ti se jako brzo uklopim u okolinu i prihvatim naglasak a moja najmladja seka pa to je nevjerovatno da je ne mozes razlikovati od ostalih ona ti za tili cas sve snimi i pohvata a tako isto i njena starija kcerkica. doduse mladja je jos mala nema ni dvije godine ali vjerujem da ce i ona.

ljubice i tebi laka noc i dan sa sto manje bolova i sto boljeg raspolozenja zelim.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 01:51   #7749
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
ziza presretna sam zbog tvog laneta što su mu nalazi dobri.znam da ćeš i ti odmah bit bolje.iva olivera ti ja obožavam,on mi je predivan,njegova muzika me liječi.hvala na spotu.lelo brzo nam razgibaj prste,i piši.pjetra svako dobro ti želim u zg.javi nam kako je prošlo.veliki pozdrav svima.
draga renchi hvala ti puno na tome. bit ce mo mi svi dobro dat ce dragi Bog.
i ja volim Olivera ali ponajvise onu njegovu oprosti mi pape, ta me stvarno nesto posebno dirne ali slazem se da je svaka njegova melem za dusu.

pusa i vec ugodan dan ti zelim sa dobrim raspolozenjem
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 02:03   #7750
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
Sta se radi u ovo ledeno doba?Nije valjda da se skicete,ili ste kraj tople peci,ugodno zasuskane,cituckate?Ja se smrzla jutros,sad ne mrdam iz kuce.Koristim ovo zatisje u kuci,svi odgibali na kavice,a ja gustam evo ovako,s vama.Ziza,kako je kod tebe?Sigurno ste zameteni snijegom,tako javljaju na tv.Iva,mirisu li kakvi kolacici danas?Meni moji naredili da ih docekaju palacinke,sad nema vrdanja.Leeloo,stvarno te zeza ova zima,kako tvoje mace podnose hladnocu?Moj psic se jedva da izvuci iz kuce.Lijep pozdrav svim ostalim curkama i deckima!
draga Pjetra dobro vam javljaju ma ovo je vrijeme uzas ne dao Bog da sam danas morala gdje izaci iz kuce. da vam ne pricam dalje nisam cak ni smece mogla iznijeti ali je to moj muzic obavio umjesto mene ali zato smo ga kad se vratio morali okrijepiti vrelim cajem.

moja Pjetra samo sto nam polarni medo nije poceo nositi postu a ne bi me iznenadilo i da sretnem kog pingvina na ulici. pisala sam vam vec prije da sam ja u najsjevernijem vecem gradu.

ma meni ovo pase samo kad ne moram ici napolje sjedim i gledam zimsku idilu kroz prozor kako nam je vec opisala i moja generacija Iva.

i ja pozdravljam sve kojima se nisam obratila postom i naravno svima puno srece zelim i zdravlja.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.12.2010., 16:43   #7751
Lipe i zaleđene moje... okupirane unučičima i sve ostale
pozdrav...

Nešto nam ne ide pisanje, čak san i kod sebe učorila krivo napisano...

triba biti:
zima nije moje godišnje doba, a lupus u meni ne voli LITO...

utoplite se i uživajte u kućnim čarolijama....

do idućih slova
Ljines is offline  
Old 19.12.2010., 17:51   #7752
Drage moje curice,

evo samo da vam se kratko javim, bila sam hospitalizovana zbog onih mojih bolova u donjem delu pupe, dok sam lezala u bolnici uradila sam puno pregleda, pa su me onda pustili na par dana kuci da ambulantno uradim jos neke pretrage(ponovo su trazili sve imunoloske, ja ih nisam uradila, jer dok budu gotove, ja cu se i poroditi , radila sam ih u oktobru i bili su ok), a sutra se opet prijavljujem u bolnicu.

Ne znam da li cu morati opet da ostanem u bolnici, ionako niko ziv ne zna zasto me boli pupa, no ipak su savesni, pa me drze pod nadzorom. U medjuvremenu je bol iscezla, ali i dalje osecam napetost u celom stomaku kao da cu svakog momenta da se raspuknem. Mozda je to i posve normalno, s obzirom da me prestala boliti besika i uretra i da manje piskam, imam osecaj da se beba pomerila prema gore(cak su se i udarci promenili, sad ih osecam oko i malo iznad pupka, te sa obe strane, dok me doskora udarala najvise u pelvicnom delu, nisko).

Necu vas gnjaviti detaljima, najnovije je i da je beba zaostala u rastu za oko 2nedelje, pa su mi produzili termin za jos dve nedelje, no to jos uvek nista ne znaci, beba moze jos uvek da postigne dobru tezinu, a i izaci ce kad ona bude htela, a ne kad doktori kazu!

E da, s obzirom da su mi menstr. na svakih 43 dana otprilike, umesto na 28 i to moze biti razlog zasto je beba po UZ manja, no videcemo uskoro kako napreduje.

Ljubim vas sve puno i nadam se da ste svi dobro!
Betili is offline  
Old 19.12.2010., 23:13   #7753
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Drage moje curice,

evo samo da vam se kratko javim, bila sam hospitalizovana zbog onih mojih bolova u donjem delu pupe, dok sam lezala u bolnici uradila sam puno pregleda, pa su me onda pustili na par dana kuci da ambulantno uradim jos neke pretrage(ponovo su trazili sve imunoloske, ja ih nisam uradila, jer dok budu gotove, ja cu se i poroditi , radila sam ih u oktobru i bili su ok), a sutra se opet prijavljujem u bolnicu.

Ne znam da li cu morati opet da ostanem u bolnici, ionako niko ziv ne zna zasto me boli pupa, no ipak su savesni, pa me drze pod nadzorom. U medjuvremenu je bol iscezla, ali i dalje osecam napetost u celom stomaku kao da cu svakog momenta da se raspuknem. Mozda je to i posve normalno, s obzirom da me prestala boliti besika i uretra i da manje piskam, imam osecaj da se beba pomerila prema gore(cak su se i udarci promenili, sad ih osecam oko i malo iznad pupka, te sa obe strane, dok me doskora udarala najvise u pelvicnom delu, nisko).

Necu vas gnjaviti detaljima, najnovije je i da je beba zaostala u rastu za oko 2nedelje, pa su mi produzili termin za jos dve nedelje, no to jos uvek nista ne znaci, beba moze jos uvek da postigne dobru tezinu, a i izaci ce kad ona bude htela, a ne kad doktori kazu!

E da, s obzirom da su mi menstr. na svakih 43 dana otprilike, umesto na 28 i to moze biti razlog zasto je beba po UZ manja, no videcemo uskoro kako napreduje.

Ljubim vas sve puno i nadam se da ste svi dobro!
Evo mi se još nismo upoznale ja sam nova na forum. Moja starija sestra koja je isto trudna i nema lupus niti išta slično fala Bogu, ali ima iste bolove kakve si ti opisala, njena ginekologica kaže da joj je to zbog toga šta je beba nisko i mora mirovati, ležat. Njoj se beba također nekada pomjeri prema gore pa je manje boli. Mislim da je to normalan dio trudnoće i da će sve biti dobro za vas obje. Puno se odmaraj i nemoj raditi ništa fizički zahtjevno. Sretno
tanja_24 is offline  
Old 20.12.2010., 00:10   #7754
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Lipe i zaleđene moje... okupirane unučičima i sve ostale
pozdrav...

Nešto nam ne ide pisanje, čak san i kod sebe učorila krivo napisano...

triba biti:
zima nije moje godišnje doba, a lupus u meni ne voli LITO...

utoplite se i uživajte u kućnim čarolijama....

do idućih slova
ma bitno je draga moja Ljiljana da smo se mi shvatili sta si ti htjela reci a i ja sam pogresno napisala. mom vuku nekako bolje pase zima ako nije ovako preostra a ljeto nikako ne podnosim. pa sjecas se da mi se iza ljeta sve aktiviralo i da sam morala dobiti tri doze citostatika Endoksana.
sad sam Bogu hvala bolje bar se moze podnositi ali mi je briga sto su nama ovdje za sutra najavili kisu a to znaci da ce biti tesko hodati po tom ledu kao po staklu a ja moram ici ljekaru da mi ocita nalaze. ovaj put su mi vadili i B vitamine pa cu znati jeli mi ovo trnjenje nogu i ruku moze biti od manjka vitamina. volila bi da bude to jer bi mi bilo lakse pojacati B vitamin nego se navikavati na neki eventualno novi lijek protiv neuropatije.
ako bude bolje vrijeme vrlo je moguce da ja ovaj vikend budem u svom sarajevu. ali to je jos uvijek na dugom stapu.
ljubim te
Ziza Kovacevic is offline  
Old 20.12.2010., 00:17   #7755
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Drage moje curice,

evo samo da vam se kratko javim, bila sam hospitalizovana zbog onih mojih bolova u donjem delu pupe, dok sam lezala u bolnici uradila sam puno pregleda, pa su me onda pustili na par dana kuci da ambulantno uradim jos neke pretrage(ponovo su trazili sve imunoloske, ja ih nisam uradila, jer dok budu gotove, ja cu se i poroditi , radila sam ih u oktobru i bili su ok), a sutra se opet prijavljujem u bolnicu.

Ne znam da li cu morati opet da ostanem u bolnici, ionako niko ziv ne zna zasto me boli pupa, no ipak su savesni, pa me drze pod nadzorom. U medjuvremenu je bol iscezla, ali i dalje osecam napetost u celom stomaku kao da cu svakog momenta da se raspuknem. Mozda je to i posve normalno, s obzirom da me prestala boliti besika i uretra i da manje piskam, imam osecaj da se beba pomerila prema gore(cak su se i udarci promenili, sad ih osecam oko i malo iznad pupka, te sa obe strane, dok me doskora udarala najvise u pelvicnom delu, nisko).

Necu vas gnjaviti detaljima, najnovije je i da je beba zaostala u rastu za oko 2nedelje, pa su mi produzili termin za jos dve nedelje, no to jos uvek nista ne znaci, beba moze jos uvek da postigne dobru tezinu, a i izaci ce kad ona bude htela, a ne kad doktori kazu!

E da, s obzirom da su mi menstr. na svakih 43 dana otprilike, umesto na 28 i to moze biti razlog zasto je beba po UZ manja, no videcemo uskoro kako napreduje.

Ljubim vas sve puno i nadam se da ste svi dobro!
draga moja Betilli bas si me bila zabrinula i razmisljala sam da ti se javim PP postom i eto prizvala sam te.
nemoj se mila moja brinuti bit ce sve u redu a eto vidis da se i beba pomjerila gore pa ti je sad bar malo lakse nositi trudnocu. ma samo ti igraj na sigurno i sto kazes doktori su savjesni i to ti je jako bitno da ne zele nista rizikovati. to sto beba nije dovoljno dobila za dvije nedjelje ne mora znaciti da je ista lose i da ce biti pomjeren i termin a nasa princeza ce izaci kad dragi Bog bude htio samo je najbitnije da se ti pridrzavas uputa ljekara i da si u sigurnim rukama.
ljubim te sto puta i neka vas dragi Bog cuva a ti ne brini samo odmaraj i slusaj doktore.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 20.12.2010., 00:25   #7756
mene je malo zekio forum a vjerujem da i drugi imaju slicnih problema jer mi je nepojmljivo da nam se moja generacija Iva danas nije javila.
iskreno se nadam da ste sve u dobrom zdravlju i to vam od srca zelim a i da nam se brate ovo vrijeme popravi ja opet danas nisam nigdje nosa pomolila.

danas nisam imala glavobolje Bogu hvala ali sam imala bolove iza uha i sreca pa mi je seka bila tu ova sto radi na otorini i ona mi je masirala tu pljuvacnu zlijezdu koja je bila jako tvrda i uspjela sam je otvoriti i osjetila neku kiselu pljuvacku u ustima a to mi se i prije desavalo. znam da je tome razlog moj shjogren a to me i malo utjesilo jer mislim da su mi i one uzasne glavobolje koje sam imala u zadnja dva dana mogle doci od toga bar se tako nadam.

inace na zapadu nista novo danas prava nedjeljna atmosfera svi na okupu i rucku kod nas i bas smo uzivali a pogotovo moje Lane sa svojim rodicama. doduse nije mu dosao rodjak i stalno ga je spominjao, jer je on izvadio dva zuba pa seka nije htjela rizikovati da ga povede da ne bi prehladio rane.

sve vas ljubim i grlim i zelim vam dobro zdravlje i raspolozenje.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 20.12.2010., 10:42   #7757
Dobar dan, draga moja virtualna porodico!

O, draga Betili,
najzad od tebe glasa. Znas li koliko smo bili uplaseni i u neznanju, ali i pretpostavljali da si hospitalizovana, pa da se zato ne javljas.
Ako dr-i ne vide nikakav patooski problem, onda, hvala Bogu, bices u onom manjem procentu, gde boli stomak pri trudnoci, ali, razliciti smo, i kad si se opisivala, shvatila sam da nisi krupna, a to, verujem, moze da utice(vec sam pisala, mozda nedovoljno rastegljiva koza, uska karlica). Samo da je bebica OK, ne valja ni prekrupna, posebno zbog tezeg porodjaja. A sto kazes, izaci ce princeza kad ona zazeli, a ne kad dr-i kazu.

Koliko god mi kukali na zimu, tacno je to da se leti razbukta lupus(bez obzira sto se krijemo od sunca). Tako da si, draga Betili,ostala u pravo vreme trudna.

Drzim ti fige i za sve nadalje, ako se dobro osecas, ne obracaj paznju mnogo na imunoloske rez. ( ako ev. budu losiji, mada ne verujem).
iva64 is offline  
Old 20.12.2010., 11:18   #7758
A ovu pesmicu preporucujem za dobro jutro

http://www.youtube.com/watch?v=ZBR2G-iI3-I
iva64 is offline  
Old 20.12.2010., 11:25   #7759
Uf jeste se raspisale,a vidi Ziza nam prednjaci u postovima ne uspijem ja to sve procitat(Zizo da pises roman ko bi ti papira napripravio ),vidim da se i Perica javio... ukratko nemam nekih bolova ali su mi zadnji nalazi losiji sed.opet blizu 100 c3 c4 snizeni a cekam kontrolu ko zna kad cu se uspit uvalit jer su im rasporedi katastrofa mada znam da mi nece nista novo rec ali mozda malo promijeni terapiju sa 10 mg Dec jer mi zadnji put spominjao dr.pa cemo vidjeti
Pozz svima
sudoku22 is offline  
Old 20.12.2010., 11:36   #7760
Pozdrav mom malom društvancu!

Evo ja sam bolje, popustili su ovi mali zglobići pa mogu malo više tipkati.

Zizo
pisala si mi da zagrijem oblog pa da si stavljam. Meni ti ne godi toplo, od toga mi nateknu još više zglobovi. Imam ja tu kod kuće nekih kremica koje hlade pa se mažem s time i bude mi bolje, a ako je baš jako gadno onda namažem sa Voltaren gelom. Evo jučer sam namazala s njime i danas me puno manje bole zglobovi.

Iva
ma vadila sam ti ja za RA pretrage prije 2 godine, bio mi je malkoc povišen reuma faktor i waler rosa (recimo ako je normala do 25 meni je bilo 35) a doktori su mi rekli da kod RA to bude jako visoko. A i u tom periodu su mi baš jako bili upaljeni zglobovi pa ako onda nije bilo povišeno sumnjam da bi mi sada bilo kad me zglobovi uhvate tu i tamo.

Betili moja baš si nas zabrinula. Ma bolje je da su te ostavili u bolnici nego da su nemarni. A ovo što su ti rekli da beba zaostaje u rastu za 2 tjedna ti ne mora značiti ništa, nemoj se brinuti. Nismo svi isti a te njihove mjere su standardne (neko ima manju glavu i kraće bedrene kosti i obrnuto a oni to mjere po nekom prosjeku), a i sama si rekla da ti ciklusi nisu bili 28 dana tako da si vjerovatno imala i kasnije ovulaciju od onoga što oni tebi računaju.
Legicina seka je kao po njihovim procjenama rodila 3 tjedna ranije a mali je kad se rodio imao 4 kg (možeš misliti, baš je nedonošće ako ima 4 kg), tako da te njihove procjene se mogu okačiti mačku o rep.
Samo se ti fino odmaraj i nemoj se brinuti, još malo pa ćeš držati svoju mrvicu u naručju. Imaš ogromnu pusu od mene i obavezno nam se javi kad se dočepaš kompa.

Pozdrav svima ostalima i čujemo se malo kasnije. Čuvam naćakinju pa je sad već nervozna jer je zapostavljam zbog kompa i ne zabavljam je.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.