Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 00:44   #281
Ja sam doduše čuo da su neki ljudi skloni neke njegove filmove iz 40-ih svrstati u noir.

Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Zavisi sto podrazumijevas pod "korijenima". Za mene je film noir historijska pojava, vrsta filma koja nastaje u drugoj polovici 1930ih, vrhunac dozivljava tokom 1940ih, a svrsava negdje sredinom 1950ih.
Zaboravih prokomentirati ovaj dio...Nije li uglavnom konsenzus da je noir počeo i završio nešto kasnije? Odnosno, da se za početak uzima Maltese Falcon (1941.) a za kraj A Touch of Evil (1958.)?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 02:52   #282
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ja sam doduše čuo da su neki ljudi skloni neke njegove filmove iz 40-ih svrstati u noir.



Zaboravih prokomentirati ovaj dio...Nije li uglavnom konsenzus da je noir počeo i završio nešto kasnije? Odnosno, da se za početak uzima Maltese Falcon (1941.) a za kraj A Touch of Evil (1958.)?
Neki tvrde da je poceo ranije. Nije moguce doci do definitivnog zakljucka. No mislim da si u pravu da je zavrsio nesto kasnije, dakle sa filmovima kao A Touch of Evil. Imas i Blast of Silence koji se takodjer smatra kasnim primjerom noir filma. Snimljen je 1961. E sad, da li ga ima smisla svrstavati medju noir filmove, to neka svatko za sebe prosudi.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 02:59   #283
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Prvo, nisi odgovorio kakve veze ima De Palmin film s neo -noirom.
Drugo, nigdje nisam spomenuo Woodsa, moraš pažljivije čitati, a i to da Woods ne valja je naravno glupost.
Treće, ne postoje kriminalni trileri, osim ako nisu kriminalno loši. Mislio si valjda na kriminalističke, ali ti ih, zbog jednostavnije komunikacije valjda, nazivaš kriminalnima.
Četvrto, nisam dugo pročitao više pretencioznih idiotarija na forumu, ali samo nastavi, konkurencija ti ovdje nije zanemariva.
Ne znam zasto sam napisao "kriminalni trileri" niti mi je to vazno. To nije bas neki argument protiv mojih komentara.

U svakodnevnoj komunikaciji koristim iskljucivo njemacki. Caka i kada pisem ovdje razmisljam "njemacki" tako da ces sigurno pronaci gresaka.

Sto se mene tice, ova rasprava izmedju tebe i mene je gotova. Nisam ja taj koji De Palmine filmove smatra neo-noirom nego upravo vidim problem u tome da ih drugi trpaju u tu kategoriju.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 18:53   #284
Netko modernim filmovima tj. pakiranjima daje štih 80-tih, fora.

__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.