Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 20:05   #421
Pozz cure, idem na operaciju mioma za cca 2 tjedna, dosta je velik, ne znam kako će ga točno operirati, ono što me zanima je kako ide to nakon operacije? Koliko traje oporavak, možeš li normalno ustati ići na wc prošetati...
__________________
Ako si covjek - vodi ljubav, ako si cvijet - budi mimoza.
sunnyflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:16   #422
Vjv laparaskopski, ako nisi u menopauzi onda pokusavaju maternicu sacuvati iako se u menopauzi znaju povuci.
Dan nakon op bit ce ukomirana, prespavat ces ga, no cca dva dana kasnije imat ces dren i kateter tako da brige oko wc-a nemas. Naravno, oni ce te forast da se malo kreces i to ce ti biti malo muka. Cim ti izvade dren i kateter nakon par sati pocet ces osjecati sve bolje i bolje. Vadenje katetera ne boli, zakasljas se kada ga vadi, meni su ga vadile praktikantice oba puta prvi puta u skolovanje i oba puta nije bolilo. Dren, khm, srecom to traje doslovno sekundu/dvije.
Nakon tjedan dana si doma i MIRUJES. WC, uzeti klopu iz hladnjaka nije bed, ali sve vise je bas (nepotreban) napor.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 09:35   #423
hvala puno na info, odmah mi je malo lakše kad bar okvirno znam šta me čeka...
__________________
Ako si covjek - vodi ljubav, ako si cvijet - budi mimoza.
sunnyflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 09:36   #424
hvala puno na info, odmah mi je malo lakše kad bar okvirno znam šta me čeka...
__________________
Ako si covjek - vodi ljubav, ako si cvijet - budi mimoza.
sunnyflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:31   #425
Sunnyflower@ kako ne znaš kako će te operirati? Nisu ti objasnili što će ti i tko raditi?


Imam miom, narastao na 6,5cm, prije god i pol bio je 4cm. Menstruacije su mi se produzile, obilnije su, ciklusi kraći..uglavnom smetaju mi.
Odem u Vinogradsku na preporuku ginekologice iz privatne prakse, sazovu konzilij i kazu mi da me mogu operirati klasičnom operacijom, tj kao carski rez, jer laparo u ovom slučaju nije moguća. Na moje pitanje da li itko u RH ima tko je stručnjak i tko bi me bar probao operirati laparskopski, odgovaraju ne, mašući glavom.

Odmah sam si rekla da ću potrazit drugo mišljenje..u vinogradskoj su me već naručilii za klasičnu, to je gotova stvar.
kopajući po forumima, iskustvima, nađem Dr. Kalafatića u Petrovoj. Odem kod njega na pregled, pitam ga jel istina da se moj miom ne moze operirati laparo,on kaze da on ne vidi zašto se ne bi operirao, nit polozaj nit veličina ne smeta - a ako ništa bar ce probati. Postoji mogućnost potrebe za klasičnim rezom ali to je rizik svake operacije i kaze svim pacijenticama. Došlo mi je da ga zaskočim i izljubim. Znam da ništa još nije gotovo ali nije me otkantao
Idem sad u petak, i drzim sama sebi fige da uspije a ako ne, bar sam probala.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:43   #426
Ja trenutno počela uzimati 2. kutiju Esmye.Odlično ih podnosim.Da ih barem zauvijek mogu uzimati i da nikad više nema kapi krvi...Je li neka od vas uzimala i 3. i 4. Kutiju?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 21:02   #427
Quote:
sunnyflower kaže: Pogledaj post
Pozz cure, idem na operaciju mioma za cca 2 tjedna, dosta je velik, ne znam kako će ga točno operirati, ono što me zanima je kako ide to nakon operacije? Koliko traje oporavak, možeš li normalno ustati ići na wc prošetati...
Ja sam operirana klasično, laparotomija, miom vel.14cm. Oporavak je bio super, nakon što su me probudili iz anestezije nisam imala nikakvih tegoba, nisam bila "drogi", potpuno svjesna, prisebna, čak mi se nije ni spavalo kasnije kroz dan, bez većih bolova, bez drenova i katetera. Drugo jutro odmah dizanje uz fizioterapeuta, to je bilo malo teže i bolnije, ali ništa što se nemože podnijeti. Počela sam radit nakon 3 mjeseca.
Sretno
miia ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:55   #428
@free,

ne znam iz iskustva, ali čula sam da je taj Kalafatić ok čovjek. Mislim da je tvoj miom od 6cm ništa za njega. Ili za bilo koga tko ima iskustva u laparo mioma.

U Petrovoj su zaista stručnjaci. Oni ti svi manje više mogu čuda laparaskopski.

Ako sam ja operirala 3 mioma iz šuba, a jedan je bio skoro 9cm i izmešđu maternice i crijeva (nezgodan položaj), pa su me u Petrovoj operirali laparo, i čini se, bez problema.


Mene je doduše operirao njihov el hefe, Mario Ćorić. Taj operira i one od 10 cm laparo.. on i maternice vadi laparo.. tako da šta se tiče stručnosti, Petrova ti je super..
Sad.. tretman? Kod njih sve ide ko urica pa se ne boj. Ali, možda ćeš se osjećati nedovoljno informirano. I to je možda individualno. Kod Ćorića je to definitivno slučaj..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:31   #429
Ima li netko iskustva s operacijom mioma privatno u RH? Konkretno me zanima histeroskopija. Da li je netko radio to kod privatnika, koliko dugo se čeka, da li je oporavak kraći? I koliko bi to otprilike koštalo?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:41   #430
luce m@ra,ja sam trudnoću vodila privatno i još neke stvari i imam dobra iskustva sa stručnošću/brzinom dolaska na red/obavljanja nekih sitnijih problema na licu mjesta.Bez odlaženja u bolnicu.Ali isto tako sam imala histeroskopiju mioma na SD-u i više sam nego zadovoljna.Uz dopunsko ništa dodatno ne treba plaćati.Neke žene su dolazile nakon 17 h,drugi dan operirane ujutro, prespavale i išle doma ako je sve bilo ok.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:59   #431
Imala sam i ja histero u Petrovoj, pa kužim o čemu pričaš. Ali znam da ću izgubiti puno vremena ako opet idem tamo, kad obavim sve te pretrage, dobijem termin itd. Pa me zanima alternativa. Počeli smo s MPO, pa ako će mi opet trebat histero, htjela bih da to bude brzo i sigurno, da ne izgubim pola godine na to.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:41   #432
Pozz djevojčice, evo došla danas doma iz bolnice, operirana prije tjedan dana... Operacija je bila klasična laparatomija u vinogradskoj, miom je bio jako velik tako da je to bila jedina opcija... Postojala je velika mogućnost da će mi morat izvadit cijelu maternicu ali doktor je izveo čudo i uspio ju je spasiti... Jedan dan sam bila u šok sobi imala kateter tako da nisam morala ustajati, drugo jutro su kateter izvadili i opa na noge lagane, ah soba mi je bila miljama daleko ali uspjela sam! 4 dana sam imala dren, vađenje tog čuda nije toliko bolno koliko nekako baš neugodno.. Primila sam tih prvih dana dosta lijekova protiv bolova i bilo je ok, naravno ustajanje je bilo najveći problem ali malo po malo i to sam izvela uspješno... Danas mi izvadili konce pustili me doma i to je to, rez je skroz nisko, nije naravno baš mali ali neće se vidjet osoblje u bolnici je predivno, sestre pogotovo... Ako neka ide u vinogradsku nek ponese dovoljnu zalihu wc papira i maramica, toga zna nestat dosta često pa dobro dođe ako imaš sa sobom...
__________________
Ako si covjek - vodi ljubav, ako si cvijet - budi mimoza.
sunnyflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:45   #433
Pozz djevojčice, evo došla danas doma iz bolnice, operirana prije tjedan dana... Operacija je bila klasična laparatomija u vinogradskoj, miom je bio jako velik tako da je to bila jedina opcija... Postojala je velika mogućnost da će mi morat izvadit cijelu maternicu ali doktor je izveo čudo i uspio ju je spasiti... Jedan dan sam bila u šok sobi imala kateter tako da nisam morala ustajati, drugo jutro su kateter izvadili i opa na noge lagane, ah soba mi je bila miljama daleko ali uspjela sam! 4 dana sam imala dren, vađenje tog čuda nije toliko bolno koliko nekako baš neugodno.. Primila sam tih prvih dana dosta lijekova protiv bolova i bilo je ok, naravno ustajanje je bilo najveći problem ali malo po malo i to sam izvela uspješno... Danas mi izvadili konce pustili me doma i to je to, rez je skroz nisko, nije naravno baš mali ali neće se vidjet osoblje u bolnici je predivno, sestre pogotovo... Ako neka ide u vinogradsku nek ponese dovoljnu zalihu wc papira i maramica, toga zna nestat dosta često pa dobro dođe ako imaš sa sobom...
__________________
Ako si covjek - vodi ljubav, ako si cvijet - budi mimoza.
sunnyflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:59   #434
Pozdrav svima,
Živim u Rijeci. Idem uskoro na operaciju mioma, bio je oko 3 cm dugo godina, i počeo rasti- u 4. mj. je došao 10x9cm cm, brzo je rastao, usljed povećanja estrogena u mom organizmu, taj hormon mi se povećao, vadila krv i vidjela da mi je nenormalno visok- i utjecao je na rast mioma- uzimala Esmyu 6 mjeseci- uz pauzu od dva mjeseca- i smanjio se na 4x7cm, ali tek u drugoj polovici uzimanja, prva 3 mjeseca se nije smanjio nego čak povećao.
Bojim se i priraslica- ožiljaka nakon operacije koji izazivaju bolove u zdjelici... jer već i sada patim od kroničnih bolova u zdjelici... moguće od priraslica- ili mioma...ili bivših infekcija... Uglavnom upisana sam za operativni zahvat drugi tjedan- i bojim se svega- ima li tko iskustva u Rijeci i neke preporuke?
Swantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:40   #435
Quote:
Swantastic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Živim u Rijeci. Idem uskoro na operaciju mioma, bio je oko 3 cm dugo godina, i počeo rasti- u 4. mj. je došao 10x9cm cm, brzo je rastao, usljed povećanja estrogena u mom organizmu, taj hormon mi se povećao, vadila krv i vidjela da mi je nenormalno visok- i utjecao je na rast mioma- uzimala Esmyu 6 mjeseci- uz pauzu od dva mjeseca- i smanjio se na 4x7cm, ali tek u drugoj polovici uzimanja, prva 3 mjeseca se nije smanjio nego čak povećao.
Bojim se i priraslica- ožiljaka nakon operacije koji izazivaju bolove u zdjelici... jer već i sada patim od kroničnih bolova u zdjelici... moguće od priraslica- ili mioma...ili bivših infekcija... Uglavnom upisana sam za operativni zahvat drugi tjedan- i bojim se svega- ima li tko iskustva u Rijeci i neke preporuke?
moja kcerka je vadila u Rijeci, dva ogromna, i priraslice i slijepo crijevo sve laparoskopski, dr Vejnovic....nije imala ni dren ni kateter ni nista, za tri dana isla doma
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:29   #436
Pozdrav ženice,
jučer se vratih s operacije mioma u Vinogradskoj. Miom je bio velik kao da sam 14 tjedana trudna i bilo je rečeno da će me klasično rezati i bilo je čak u opciji da mi moraju vaditi maternicu, međutim dr. Butorac mi je rekao da bi on probao laparaskopski da me uvijek može klasično zarezati ako ovako ne uspije. I uspio je izveo je čudo, miom je jako krvario dok su ga vadili pa ih je namučio. On je na prvu onako strog ali je stvarno super, rekli su mi da je došao u sobu za buđenje nekoliko puta da vidi kako mi je poslije operacije još dok sam spavala, rekao je sestri da pripazi na mene, zvao je nekoliko puta po noći da vidi kako sam. Super čovjek. Da se razumijemo nisam došla do njega preko veze, ne vjerujem u veze u bolnici jednostavno sam između Petrove i Vinogradske odabrala Vinogradsku. Ostala sam tjedan dana, super se osjećam. Sestre su na odjelu bile super, susretljive. Jedino što je zamjerka to su wc-i i kupaonice. Znam da mnoge imaju isto razmišljanje kao i ja da se nakon operacije ne treba tuširati ali prevarile bi ste se. Sestra Nikolina, super sestra rekla nam je neka se slobodno tuširamo i da se onda javimo da nam previju rane, čak smo si i kosu oprale. Ako tko ima kakvih pitanja. Pitajte. Pusa svima
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:01   #437
Pozdrav!

Iduci tjedan imam operaciju velikog mioma u Vinogradskoj kod dr.Kraljević.

Molim iskustva vezana za Vinogradsku - kako izgleda dolazak, priprema za operaciju, nakon operacije, kad su vizite i kako izgledaju, jelo - jede li se u sobama ili imaju blagovanu, vrijeme posjeta, što uzeti od stvari sa sobom, iskustva kod navedenog doktora. Hvala
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:36   #438
Bok svima,
Imala pred mjesec i po operaciju mioma, s komplikacijama, u smislu da sam počela krvariti u toku operacije i izgubila puno krvi, sada sam slabokrvna. Sporo se oporavljam, još ležim i slabo hodam, svi su mi mišići oslabili. Slučajno sam pred tjedan dana digla teži teret, mačku, i nakon toga imam još dodatnih teškoća. Naime bole me prepone- pa sam posumljala na bruh, a bruh može i iznutra doći, na mjestu rane.
Nemam ideju kako da se oporavim. Ako ležim atrofiram, ako krenem u kretanje sve me boli... jučer slučajno čučnula, probbola me oštra bol u mjestu operacije, pA OPET satalno ležim... ne znam, svaki dan nešto.. nikako da krene na bolje...imam i vrtoglavicu...
U rodnici sam počela osjećati nešto, kao da mi je stalno unutra, pa se bojim da mi se od opterećenja nije i spustila maternica u rodnicu ili mjehur- s obzirom da su mi slabi mišići.
Bojim se kegellove raditi jer mi se čini da ih s njima još više pritiskam van, tako mi se čini. Molim ima li tko slična iskustva s oporavkom?
Kako se vratiti u život, a da ne dobijem još jači bruh...
Valleria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:29   #439
Pozdrav! Nova sam pa bi me zanimalo info o dr. Čoriću u Petrovoj. Imam miom van maternice kažu odozada koji je u zadnje dvije godine narastao sa 2,5cm na 7cm. 05.02 idem na pregled kod doktora pa me zanima koliko se inače čeka na operaciju i iz iskustva postoji li šansa da ne bude klasični rez ( nisam rodila i sportaš sam pa me brine oporavak )
Znam da je zdravlje bitno ali i živim od sporta pa me zanima koliko dugo je oporavak u kontekstu vračanja sportu

hvala vam!
lepideko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:05   #440
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem u alternativu jer sam čitala puno o tome kako su neki pripravci ženama pomogli.A ja svoje još moram naći.Klasična medicina ništa pametno ne nudi pa se njome ni ne bavim niti želim na operaciju.Recept je na coolinarici.
Prije 3 godine mi je dijangosticiran miom, nakon toga drugi, pa i treći. Navodno sam sad u dobi kad je rast mioma normalan, ali svejedno me gnjave s krvarenjima, bolovima i naticanjem trbuha.

Pijem već dulje vremena čaj od vrkute i stolisnika, s pauzama. Ljeti ne pijem.
Rekla sam liječnici da ne bih hormonsku terapiju, pa me podržala da probam biljno.
Prošle godine je vidjela dva, a prošli tjedan na kontroli samo jedan, nije narastao.

Čaj uopće nije gadan kad se navikneš, dodam i list metvice za bolji okus i miris. Preporučam!
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.