Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2015., 22:00   #481
Zanima me kakve se kontrole provode u zadnje vrijeme nad prtljagom u osobnim automobilima na granici sa Slovenijom te između Italije i Švicarske. Naime, ovaj mjesec trebao bi mi doći jedan kupac iz Švicarske i odvesti proizvode sa sobom u osobnom automobilu. Radi se o jednoj vrsti sitnih životinja koje su u takvom obliku da ih se vrlo jednostavno može spakirati u 4 kutije od cipela. Pošto još ne postoji regulativa za izvoz te vrste to bi za sada išlo ne prijavljeno. Pregledavaju li detaljno kontrole na prijelazima prtljagu u osobnim automobilima?
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 02:37   #482
Pozz

Imam pitanje dal zbog duga na kreditu..ovrhe ili tuzbe zbog dugovanja na kreditu mogu dobit zabranu izlaska iz zemlje...hvala
gosparka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 12:39   #483
Samo ako sud zatraži takvu mjeru.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:08   #484
Ja sam u Srbiji trenutno 90 dana, ali zbog pravnih problema moram ostati još 4,5 dana. Kad ću putovati imala bi 95 dana, od 90 dozvoljenih. Da li ću morati platiti kaznu na granici, ili progledaju kroz prste ako je par dana u pitanju.

Ovo mi se prvi puta desilo, a inače sam iz Hrvatske u koju me ionako moraju pustiti. Zanima me kazna, plaćam li ili mi budu progledali kroz prste jer mi je ovo prvi puta u Srbiji da sam bila tako dugo.

Do sad sam se uvijek prije roka vraćala i nije bilo problema.

Hvala
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 21:11   #485
Ako nemaš ulazni pečat nikome ništa a ako imaš osobnu opet nema dokaza.

Možda uopće neće ni kontrolirat.

Ne moraju te pustit dok ne riješiš ono što si kriva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 00:44   #486
Negdje sam procitao da se moze preci granica sa Slovenijom i na stalnom granicnom prijelazu za POGRANICNI promet. Jel to istina ? Jel neko pokusavao to i jel mu uspjelo ?
mr s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:42   #487
Može,svi ti prijelazi su i za sve državljane eu-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 10:53   #488
Pozdrav. Pitanjce jedno.
Nedavno sam se vjenčala u drugoj državi i trenutno sam u procesu sudske promjene prezimena jer u toj državi prvo ide prezime supruga pa moje pa sad to prebacujem na hrvatsku varijantu da ide prvo moje pa njegovo. Nisam htjela mjenjati dokumente dok to ne bude gotovo jer bi ih dva puta morala raditi. E sad da li ja mogu prelaziti granicu sa mojom starom osobnom i vjencanim listom ili moram čekati da mi to sve završi i da napravim move dokumente jer će to trajati minimalno mjesec dana a ja živim pola mjeseca u jednoj pola u drugoj državi.
Valjda sam uspjela razjasniti situaciju. Hvala na pokoci

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:43   #489
Ići ćeš sa starim dokumentima bez pokazivanja vjenčanog lista i govora da si vjenčana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 22:46   #490
Mala (beba, 7 mjeseci) mi ima americko i HR drzavljanstvo i obje putovnice.

E sad.

Uskoro putujemo u Kanadu na vise mjeseci unutar cega ce se desiti i nekoliko izleta u USA.
Iz muzevog iskustva ( i on ima dva drzavljanstva) znam da se uvijek koristi ista putovnica za izlazak i ulazak, ali sto je s putovanjem u drugu zemlju izmedju izlaska i ulaska natrag u zemlju u kojoj je prebivaliste?

Nadam se da nisam previse zakomplicirala.

Moja je logika da za izlazak iz RH, ulazak u Kanadu i ulazak natrag u RH koristi RH putovnicu, a za ulaske u USA iz Kanade americku.

Ima li netko drugacija iskustva/ideje/cinjenice da podijeli sa mnom?
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 01:38   #491
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Mala (beba, 7 mjeseci) mi ima americko i HR drzavljanstvo i obje putovnice.

E sad.

Uskoro putujemo u Kanadu na vise mjeseci unutar cega ce se desiti i nekoliko izleta u USA.
Iz muzevog iskustva ( i on ima dva drzavljanstva) znam da se uvijek koristi ista putovnica za izlazak i ulazak, ali sto je s putovanjem u drugu zemlju izmedju izlaska i ulaska natrag u zemlju u kojoj je prebivaliste?

Nadam se da nisam previse zakomplicirala.

Moja je logika da za izlazak iz RH, ulazak u Kanadu i ulazak natrag u RH koristi RH putovnicu, a za ulaske u USA iz Kanade americku.

Ima li netko drugacija iskustva/ideje/cinjenice da podijeli sa mnom?
Sve ovisi o lokalnim zakonima i jedini problem bi bio s Kanadom ali - zašto ne koristiti samo američku putovnicu i riješiti se svih problema?
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 13:22   #492
Quote:
Stravinsky kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o lokalnim zakonima i jedini problem bi bio s Kanadom ali - zašto ne koristiti samo američku putovnicu i riješiti se svih problema?

Zato jer ima prebivaliste u RH i nekako mi ne zvuci pravilno da ulazi u RH s putovnicom koja nije hrvatska... Mislim, s americkom putovnicom ona je u RH de facto turist.
Da pokazem obje pa nek biraju?
Ili da dam americku putovnicu svugdje, a u RH jos prilozim i njenu osobnu na kojoj je prebivaliste?
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:27   #493
Zanima me kakve se kontrole provode na granici sa Srbijom. Uskoro planiram do jednog rođaka a kad se budem vraćao ponijet ću sa sobom jednu kutiju s nečim za što nisam siguran kako bi policija reagirala da vidi . Išao bih busom, jel kontroliraju prtljagu u busevima? Postoji mogućnost da idem i autom, ali pretpostavljam da će prije pretresti auto nego bus.
kengy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:29   #494
Kontroliraju jedno i drugo,i carina i policija.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 08:14   #495
Molim vas za pomoć ili linkanje nego zakona ili da me uputite koga da pitam- nalazimo se u inozemstvu i osoba s kojom se tu nalazim je privedena na policijsko ispitivanje zbog sumnje u neku nebulozu- kako bilo, pušten je jer nemaju ništa protiv njega. Ovih dana bi se trebali vratiti doma- ako ne postoji sudska odluka o zabrani napuštanja zemlje (radi se o EU), bi li mogli imati problema pri prelasku granice?
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 09:37   #496
Može se slobodno vratit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:51   #497
Molim znalce za pomoć !

Privremeno se nalazim u Njemačkoj. Kćeri koja ima 15 godina i 10 mjeseci je završila škola i došla bi k meni malo u posjetu, te bi se zajedno vratili.
Bivša supruga komplicira, a ja odavde ne mogu provjeriti zakone. Da li ju slobodno može dopratiti na autobus , predstaviti se vozačima, te reći da će ju otac dočekati u Munchenu na kolodvoru.!!?
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:15   #498
nema problema,ima više od 14 godina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 21:04   #499
Ako putujem u nekoliko zemalja EU i jednu ne EU zemlju putovnicom koja važi više od 6 mjeseci od ulaska u navedene zemlje, ali imam osobnu koja ističe 20 dana nakon POVRATKA u državu (dakle dok god sam u svim tim zemljama osobna važi), kršim li neki zakon, propis ili da u sve zemlje uđem putovnicom tako da nemam nikakvih problema?

Ne znam imaju li pravo tražiti osobnu i onda mi prigovarati što uskoro ističe :S
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 08:15   #500
Možeš ići s kojim dokumentnom želiš.Zašto bi tražili osobnu kad imaš putovnicu.Dok vrijedi vrijedi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.