Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 14:46   #81
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja čitala o tome - rizik za stvaranje ugrušaka nose ama baš sve kontracepcijske tablete, jedino se izdvaja Logest, koji ima nešto veći rizik od ostalih.
A sadrži najmanje hormona - tako da očito nije sve ni u samoj količini hormona.

S time da, ako redovito kontroliraš krvnu sliku i sve je u redu, sigurno nećeš dobiti moždani od kontracepcijskih.
Taj rizik je u slučaju da ti nešto ne valja sa zgrušavanjem krvi, zato se i rade nalazi.
Meni je moja ginekologica dala Logest, ali me poslala vaditi krv - između ostalog napraviti nalaz koagulanata.
nemoj zezat..
otkud takva istraživanja? i zašto logest? što to ima u njemu da tako djeluje? loši hormoni ili nedostatak nečeg, ili prisustvo nečeg dodatnog?
a kaj nije bilo nešto riječi i o negativnom utjecaju k.tableta baš na krvne žile (ne mislim na ugruške nego baš na žile)?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 19:40   #82
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
nemoj zezat..
otkud takva istraživanja? i zašto logest? što to ima u njemu da tako djeluje? loši hormoni ili nedostatak nečeg, ili prisustvo nečeg dodatnog?
a kaj nije bilo nešto riječi i o negativnom utjecaju k.tableta baš na krvne žile (ne mislim na ugruške nego baš na žile)?
Gle, nisam doktor, pa ti ne znam takve detalje.
Ali, nije to sada za dizati paniku.
Ja sam samo napisala što je meni rekla moja ginekologica - Logest su jako dobre tablete, ali je potreban nalaz koagulanata (kao uostalom i za sve kontracepcijske tablete), jer je kod Logesta nešto veći rizik.
Ali, ako je s krvnom slikom sve u redu, nema bojazni od nečeg takvog.

Uostalom, znaš kakvi su doktori.
Meni je radila test na trudnoću, a rekla sam joj da sam koristila kondome i da nijedan nije puknuo, skliznuo ili nešto slično.
Jednostavno se u svemu žele maksimalno osigurati, a to ponekada zna zvučati puno gore, nego što je.

Ja znam na desetke cura koje već godinama piju razne vrste kontracepcijskih tableta, ali nijedna nije imala problema s krvnim žilama, ugrušcima, niti je dobila moždani udar.
To su minijaturni postoci u pitanju, samo što su liječnici takvi sami po sebi da što manje toga prepuštaju slučaju.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 14:39   #83
čuj...takve stvarce dođu na naplatu kad se uđe u pedesete, šezdesete...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 12:41   #84
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
čuj...takve stvarce dođu na naplatu kad se uđe u pedesete, šezdesete...
Mislim da to baš ne vrijedi za kontracepcijske pilule, zato što se tu radi o hormonima.
Čim ih prestaneš piti, razina hormona ti relativno brzo dođe na "normalnu" (prirodnu) kao da ih nikada nisi niti pio.
One djeluju, sa svim svojim nuspojavama, samo dok ih piješ.
Znači, ako je problem sa stvaranjem ugrušaka, on postoji dok piješ tablete.
Kada ih prestaneš piti, sigurno nećeš imati problema nakon 20 godina.

Uostalom, kontracepcijske pilule su najpoznatiji i najrašireniji tip uzimanja sintetiziranih hormona, ali mnogi ljudi piju hormone i iz zdravstvenih razloga i to ne samo za kontracepciju.

Npr. ljudi sa problemom štitanjače ili sa izvađenom štitanjčom i sl.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 13:35   #85
presigurna si ti u štošta

trošio sam kortikosteroide u osnovnjaku. danas ih ne bih uzeo ni pod razno. ionako su mi dovoljno problema pričinili na sasvim sekundarni način
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 16:31   #86
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
presigurna si ti u štošta

trošio sam kortikosteroide u osnovnjaku. danas ih ne bih uzeo ni pod razno. ionako su mi dovoljno problema pričinili na sasvim sekundarni način
Vjerujem ti, ali ti ne pričinjavaju probleme sada kada ih ne uzimaš već godinama.
To sam pokušala reći.
Ako piješ kontracepcijske pilule, recimo 10 godina i prestaneš ih piti, ne vjerujem da ćeš imati posljedice nakon 10 godina što ih više ne piješ.
Zato što to nisu tvari koje se nakupljaju u organizmu, pa su nakon 10 godina još prisutne i predstavljaju rizik.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 16:39   #87
Nego, čini mi se da si negdje spomenuo da ti žena pije Logest.
Kako ih ona podnosi? Ima li kakvih nuspojava?
Znam da to ne mora ništa značiti i da ih ja mogu skroz drugačije podnositi nego ona, ali me ipak zanima.
Ja bih ih trebala početi piti s početkom idućeg ciklusa, ali još uvijek od moje menge ni M već više od mjesec dana.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 13:27   #88
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Vjerujem ti, ali ti ne pričinjavaju probleme sada kada ih ne uzimaš već godinama.
To sam pokušala reći.
Ako piješ kontracepcijske pilule, recimo 10 godina i prestaneš ih piti, ne vjerujem da ćeš imati posljedice nakon 10 godina što ih više ne piješ.
Zato što to nisu tvari koje se nakupljaju u organizmu, pa su nakon 10 godina još prisutne i predstavljaju rizik.
to je slično kao i GMO. ti tvrdiš nešto što je nemoguće znati, što je uzročno-posljedično jako teško dokazivo. pa svejedno si sigurna

to su stvari u koje vjerujemo. ja se bojim jer postoji evidencija nekih štetnih posljedica, a ti želiš vjerovati da štete nema
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 13:30   #89
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Nego, čini mi se da si negdje spomenuo da ti žena pije Logest.
Kako ih ona podnosi? Ima li kakvih nuspojava?
Znam da to ne mora ništa značiti i da ih ja mogu skroz drugačije podnositi nego ona, ali me ipak zanima.
Ja bih ih trebala početi piti s početkom idućeg ciklusa, ali još uvijek od moje menge ni M već više od mjesec dana.
dva-tri mjeseca nekih iscjedaka kad je počinjala, pa zatim sve ok. udebljala se ponešto kroz ove tri godine i libido je vjerojatno istrpio ponešto, tko bi znao
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 17:44   #90
Meni isto kontracepcijske jako utječu na libido.

A, jbg, danas se sve svodi na biranje manjeg zla, više ništa nije apsolutno zdravo.
Mene užasno nerviraju te tablete, jer imam nuspojave koje mi smetaju, ali šta ću?
Ako ih piješ ne valja, ako ih ne piješ opet ne valja.

Jedina alternativa je "djece koliko Bog da" ili kondomi, ali mislim da oni u nekakvoj stalnoj vezi ili braku baš i nisu praktični.
A sada još imam i te policistične jajnike. Što da radim?
Bez tableta je definitivno puno gore.
Ne znam kako druge žene, ali ja se osjećam jako nervozno i nikako se na ništa ne mogu koncentrirati, nemam neke konkretne fizičke simptome, ali to što već 2 mjeseca nemam mengu definitivno loše utječe na psihu.

Inače sam ja osobno jako protiv ikakvih tableta i ne pijem ih, osim u krajnjoj nuždi.
Često znam imati glavobolje, ali nikada nisam htjela piti tablete za to.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 00:55   #91
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ne znam kako druge žene, ali ja se osjećam jako nervozno i nikako se na ništa ne mogu koncentrirati, nemam neke konkretne fizičke simptome, ali to što već 2 mjeseca nemam mengu definitivno loše utječe na psihu.

to.
Naravo da se osjećaš tako, mislim da bi bilo čudnije da se pored poremećenih hormona osjećaš skroz o.k., i meni ti je tako (hipofiza, jajnici,povratna sprega...to je to)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 02:16   #92
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Naravo da se osjećaš tako, mislim da bi bilo čudnije da se pored poremećenih hormona osjećaš skroz o.k., i meni ti je tako (hipofiza, jajnici,povratna sprega...to je to)
Pa zato i kažem - radije ću piti kontracepcijske, samo da ne moram ovaj teror stalno prolaziti, jer mi je ovo gore od bilo kakve migrene.
Naravno da bi bilo najbolje da nitko ne pije ništa, jer je sve potencijalno opasno, ali jbg.
Tablete su zato i izmišljene, a kontracepcijske ne pokazuju baš tako strašne opasnosti da bih odustala od njih.
Trenutno jedva čekam da dobijem prokletu mengu i počnem s Logestom da konačno malo odahnem od ovih turbulencija.
Krvna slika mi je odlična, mislim da objektivno nemam razloga za nekakav strah od komplikacija s krvnim žilama ili zgrušavanjem krvi.

Samo se nadam da ću ju uopće i dobiti, danas mi je bio zadnji dan Utrogestala, što znači da bih trebala dobiti za koji dan.
Ako ne dobijem, morat ću sve ispočetka s time da ću onda morati uzimati i progesteron i estrogen.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 13:20   #93
hobby ja jako vjerujem scenaru, terapeutskoj napravi koju koristim. najveći problem s njom je vrijeme, jer je naprava polivalentna i djeluje na blago rečeno svašta, bi čovjek istovremeno mogao tretirati 3-4 svoja problema, a ne stigne jer sama sebi ne možeš tretirati leđa a svatko ima svoje probleme, a tretman minimum pol sata. pa onda tretiraš jedno po jedno

no obzirom da živimo u zemlji gdje će ljudi radije strošiti 4000 kn na odjeću nego na zdravstveni boljitak, nema smisla niti preporučivati tako skupe stvarce. ja sam riskirao kad sam kupio. eto da kucnem u drvo, zasad nisam niti lipe požalio
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 17:57   #94
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
hobby ja jako vjerujem scenaru, terapeutskoj napravi koju koristim. najveći problem s njom je vrijeme, jer je naprava polivalentna i djeluje na blago rečeno svašta, bi čovjek istovremeno mogao tretirati 3-4 svoja problema, a ne stigne jer sama sebi ne možeš tretirati leđa a svatko ima svoje probleme, a tretman minimum pol sata. pa onda tretiraš jedno po jedno

no obzirom da živimo u zemlji gdje će ljudi radije strošiti 4000 kn na odjeću nego na zdravstveni boljitak, nema smisla niti preporučivati tako skupe stvarce. ja sam riskirao kad sam kupio. eto da kucnem u drvo, zasad nisam niti lipe požalio
Nije da ja ne vjerujem nekakvim alternativnim pristupima liječenja, ali ne vjerujem da postoji ikakav čudotvoran i opći lijek ili sprava koja poboljšava zdravstveno stanje bez obzira kakav imaš problem.

Jedno su alergije, glavobolje i sl. koje doista mogu biti uzrokovane nečime što takvo što može izliječiti.
Ali, nije isto bolila te glava zato što imaš tumor na mozgu ili zato što spavaš na krivom mjestu.

Jedna moja znanica to ima i doista joj pomaže kod problema s kralježnicom i alergijama.
Ali, ne vjerujem da može moje jajnike dovesti u normalno stanje, jer postoji konkretan fizički problem koji je uzrok tome.

Isto tako sam poznavala jednog čovjeka koji je tvrdio da se alternativnim metodama liječenja izliječio od raka pluća.
Mjesec dana kasnije probudio se sav naotečen i deformiran, da bi se ustanovilo da ima još par mjeseci života, jer ne samo da se nije izliječio, već mu je metastaziralo na mozak.

Znam da to baš nije za usporedbu s mojim jajnicima i ne znam na kojem principu ta tvoja sprava radi, ali najiskrenije ti kažem - da je u pitanju npr. glavobolja, alergija ili nešto slično, pokušala bih, jer je moguće da u takvim slučajevima djeluje, ali kako može izliječiti moje policistične jajnike, kada se to ne može riješiti niti operacijom (bez vađenja jajnika).

Sve bi to bilo OK, ali najčešće te alternativne metode zahtijevaju prestanak uzimanja lijekova i, oprosti, ali to je za mene igranje sa vlastitim zdravljem.

A kontracepcijske tablete bih ionako pila, bez obzira na policistične jajnike.

I sam kažeš da se radi o poprilično skupoj napravi i vjerujem da je korisna, uopće ja to ne omalovažavam - samo, zanima me na kojem principu radi, jer postoje neki zdravstveni problemi koji se naprosto ne mogu riješiti jednostavnim blagotvornim djelovanjem nečega.

Npr. znam jednu curu koja ima policistične jajnike, ali više ne pije tablete, jer si je uspijela to donekle regulirati prehranom.
Međutim, njezini jajnici su i dalje policistični, ona je samo otklonila simptome (i to je pitanje koliko će takvo stanje potrajati).
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:54   #95
imaš opisan i tretman ginekoloških područja. no osim vanjskog tretmana, postoji i posebna ginekološka elektroda za to koja se priključuje i stavlja u vaginu. pa ti meni reci jesu li tvorci to zamislili (i) za ginekološke tretmane ili nisu

sve ima svoj rizik. možeš probati i ne uspjeti. no koliko bi ti vrijedilo ako bi uspjela?

koliko sam onako 'seljački' uspio shvatiti što se krije iza objašnjenja kako to radi, izgleda da radi na principu stimuliranja protoka energije kroz tijelo i transferiranja energije tamo gdje je potrebna. ima neke logike. naše tijelo ima puno energije da bi funkcioniralo, čak i kad smo bolesni

e, da, što bi mogla time dobiti? postojeće ciste gotovo da nemaš šanse ukloniti. po nekom mišljenju i osjećaju, moglo bi se spriječiti nastanak novih cisti, i mogla bi ukloniti sve simptome i bez tableta. to je u okviru realnog i mogućeg
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:42   #96
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
e, da, što bi mogla time dobiti? postojeće ciste gotovo da nemaš šanse ukloniti. po nekom mišljenju i osjećaju, moglo bi se spriječiti nastanak novih cisti, i mogla bi ukloniti sve simptome i bez tableta. to je u okviru realnog i mogućeg
Da, slažem se, to je moguće.

Ali, ja bih kontracepcijske ionako pila, jer ne želim zatrudnjeti.
Samo, ja sam ipak do sada povremeno radila pauze s tima tabletama, ako ništa drugo, onda zbog jetre.

A sada to baš ne mogu, jer ako napravim pauzu, vrlo vjerojatno će mi se ovo stanje ponoviti.

Btw, dobila sam mengu prekjučer.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 10:51   #97
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Da, slažem se, to je moguće.

Ali, ja bih kontracepcijske ionako pila, jer ne želim zatrudnjeti.
Samo, ja sam ipak do sada povremeno radila pauze s tima tabletama, ako ništa drugo, onda zbog jetre.

A sada to baš ne mogu, jer ako napravim pauzu, vrlo vjerojatno će mi se ovo stanje ponoviti.

Btw, dobila sam mengu prekjučer.
iz današnjeg metro expresa: u engleskoj svaka 10. žena dobiva rak dojke visoki postotak povezuju direktno s kontracepcijskim tabletama. rizik je naročito velik kod žena koje ne rađaju. kažu da je rizik nastanka raka dojke kod žena koje su rođene poslije 60.-te u odnosu na žene koje su rođene prije 20.-te narastao gotovo 6 puta

uz uvjet da možeš na neki alternativni način postići da te jajnici više ne zezaju, trebalo bi razmisliti o drugim kontracepcijskim metodama. od prijatelja koji koriste prirodnu metodu saznajem da je njima super. u preko 15 godina veze/braka niti jedna neželjena trudnoća, sad će dobiti treće dijete (svaka je bila planirana trudnoća). kombiniraš to i kondom i to je super
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 12:39   #98
Problem je što kod policistčnih jajnika baš ne možeš koristiti prirodne metode, zbog divljih hormona.
Nikada ne možeš izračunati kada je ovulacija, a niti LH trakice baš nisu pouzdane, zbog hormonalnog poremećaja.

A nerotkinje općenito imaju povećani rizik od raka dojki, bez obzira na pilule (negdje sam to pročitala, više se niti ne sjećam gdje).
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:08   #99
hm...pa prvo alternativno izlječiš jajnike nareguliraš si ciklus prirodno tako da novi folikuli počnu izlaziti

a što se tiče tebe, dok si u ovakvim zdravstvenim problemima, to ti je jasno da i bez kontracepcije ti jako teško možeš ostati u drugom stanju...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 13:10   #100
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
A nerotkinje općenito imaju povećani rizik od raka dojki, bez obzira na pilule (negdje sam to pročitala, više se niti ne sjećam gdje).
trebalo bi negdje potražiti statistiku, ali ovo ne znači da je razina rizika ista kod nerotkinja koje ne uzimaju i kod nerotkinja koje uzimaju (uzimale su) kontracepcijske tablete
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.