Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 11:46   #81
sto se tice posla knjiznicara, problem je sto on ulazi u zbroj strucnih suradnika...pa onda ispadne da skola ima dva strucna suradnika, pedagoga i knjiznicara, a zapravo ima jednog.
ne ulazim u to dal radi i kako radi, al nije isto imati pedagoga i psihologa u skoli, ili pedagoga i knjiznicara.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 13:47   #82
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
sto se tice posla knjiznicara, problem je sto on ulazi u zbroj strucnih suradnika...pa onda ispadne da skola ima dva strucna suradnika, pedagoga i knjiznicara, a zapravo ima jednog.
ne ulazim u to dal radi i kako radi, al nije isto imati pedagoga i psihologa u skoli, ili pedagoga i knjiznicara.
Svakako nije isto, no sve se na kraju valjda svodi na problem novaca. Da ima za plaću za sva tri, ne bi bilo problema.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 16:14   #83
Upisi u srednje škole za učitelje u osnovnim školama

Ministar Jovanović kaže da će upisi u SŠ pojeftiniti, prevedeno jeftiniji je rad učitelja u OŠ. Profesori u SŠ koji su bili zaduženi za upise imali su (istina tek dijelom) plaćen rad povezan s upisima. Osnovnoškolski profesori ove godine preuzimaju taj posao, no besplatno. Dodatna administracija, i papirnata i računalna, dodatni poslovi s djecom i roditeljima, dodatni roditeljski sastanci, dodatno educiranje... Znači li to da smo prije imali nepuno radno vrijeme kad to nismo radili? Znači li to i da ministar proglašava besplatnim rad učitelja u OŠ? U SŠ profesori koji su administratori i koordinatori upisa na fakuletete imaju taj posao plaćen ili smanjenu satnicu, s pravom, jer imaju najmanje stotinjak sati dodatnoga posla. Zašto takve benefcije nema i u OŠ?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 16:28   #84
Privreda, škola i prosvjedi

To što se govori o prosvjedima za Prvi maj stvarno ne mogu više slušati. Premda sam učiteljica u OŠ, nije mi jasno što ti kao naši sindikati žele. Mi imamo plaće od oko 4,5 tisuće do oko 6 tisuća. Sve više zaduženja, sve manje plaće, i to je poražavajuće. Ipak, sindikalisti bi trebali tražiti pokretanje privrede, a ne veće plaće. Stvarno ne shvaćam kako netko želi od mrtve krave musti mlijeko. Prvi svibanj trebao bi biti dan kad će se pokazati opće stanje i zahtijevati POKRETANJE privrede, a ne žicanje zadnjih kapljica...
Nezadovoljna sam što svaki mjesec radimo više, a primamo sve manje (a lažu da je jednako), no tko god ima imalo razuma, vidi da nije rješenje nama dati nekim novim nametom, nego pokrenuti proizvodnju.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:54   #85
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
... Profesori u SŠ koji su bili zaduženi za upise imali su (istina tek dijelom) plaćen rad povezan s upisima...
Nisu. Posebno su plačeni ispitni koordinator za državnu maturu tj. to im ulazi u satnicu. Poslove oko upisa o kojima govoriš obavljaju najvećim dijelom razrednici.

S ostatkom se slažem.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 20:29   #86
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Nisu. Posebno su plačeni ispitni koordinator za državnu maturu tj. to im ulazi u satnicu. Poslove oko upisa o kojima govoriš obavljaju najvećim dijelom razrednici.

S ostatkom se slažem.
Prvo, koordinator za državnu maturu ima isti posao kao što će sad imati koordinator ili koordinatori u osnovnoj školi za upis u SŠ. No osim savjetodavnih aktivnosti i pomoći pri upisu, u OŠ imamo i provjeru podataka (umjesto roditelja), kontrolu i prikupljanje dokumenata za dodatne bodove, unos podataka o dodatnim bodovima, provjeru ostalih beneficija, dodatne informacije za roditelje i barem dva izvanredna roditeljska sastanka, printanje učeničkih "lista želja" i svih priloženih podataka i dokumenata te davanje na uvid i potpis roditeljima. I tko zna što još.
Drugo, poznajem šest profesorica u SŠ u Zagrebu koje su za poslove upisa u SŠ dosad dobivale honorare. Možda to nije pravilo, ali dosad je postojalo.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 20:43   #87
Imati će isti posao kada se uvede "mala državna matura". Do tada ...
Provjera podataka, dodatni bodovi itd. je do sada bila domena upisnih komisija u srednjim školama, sada je to prešlo na osnovne škole.
Što se tiče honorara za upise sve je moguće ali mi nije poznata takva praksa.

Zadnje uređivanje zoks : 25.04.2013. at 20:49.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 16:32   #88
"Ako ima nekih koji se žale u ovo doba krize, bilo doktori, profesori ili bilo što drugo, mislim da bi se trebali utišati, jer svi bi trebali jednako podnijeti teret."-bravo miss o ovome se radi...
Istina je da su svi radnici u ovoj pokradenoj zemlji pačenici i da su potplačeni,ali u globalu sami smo si krivi jer umjesto da svakodnevno štrajkamo i nešto konkretnije poduzmemo mi samo čekamo da nam valjda bude još gore od ovoga.Svak od nas je drukčiji i nekome ni plača od 6000-7000 tk nije dovoljna(i nije ako uzmemo u obzir kredite,režije,školovanje djece itd),ali takva je trenutna situacija i teško će sse promijeniti jer nam je gospodarstvo katastrofa,a moje nekakvo skromno predviđanje je da će se hrvatska zemlja lagano rasprodavati jer nemamo drugog izbora....što se profesora tiče i njihove male plače-netko je spomenuo med.sestru(i ja sam)-gomila cura koje rade s mojom ženom u bolnici i rade stvari koji niti ne smiju,a imaju faks tj viša.med.sestra zanimanje+noćne,praznici te 1 sestra često na odjelu ima 30-ak bolesnih pacijenata...e to si ne možete ni zamisliti kakav je to posao,a učenici su zdravi i ne seru,pišaju,nemaju hepatitis,sidu i još ko zna kakve bolesti-iste cure od 50-ak kila moraju iste smirivati i vezati za krevet!!! strahota-e to je po meni vrijedno tih 5000-6000 tk,a kad mi neki profesor kaže da je jadan iscrpljen i počne se žaliti,samo bih ga uputio na interni odjel bolnice kb merkur pa neka onda vidi što je krvavo zarađen kruh-KRVAVO!
profesor ako hoće može eskivirati nastavu i ladno preko k.... odraditi sate(barem sam ja okružen s par takvih)i nikome ništa,a ovi jadnici u bolnici ne stignu po cijele dane ići i na gablec i na zahod koliko posla imaju i narade se ko životinje...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 18:19   #89
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
e to si ne možete ni zamisliti kakav je to posao,a učenici su zdravi i ne seru,pišaju,nemaju hepatitis,sidu i još ko zna kakve bolesti-iste cure od 50-ak kila moraju iste smirivati i vezati za krevet!!! strahota-e to je po meni vrijedno tih 5000-6000 tk,a kad mi neki profesor kaže da je jadan iscrpljen i počne se žaliti,samo bih ga uputio na interni odjel bolnice kb merkur pa neka onda vidi što je krvavo zarađen kruh-KRVAVO!
profesor ako hoće može eskivirati nastavu i ladno preko k.... odraditi sate(barem sam ja okružen s par takvih)i nikome ništa,a ovi jadnici u bolnici ne stignu po cijele dane ići i na gablec i na zahod koliko posla imaju i narade se ko životinje...
Svaki posao je krvav ...ili ako ne bas krvav...onda tezak, ako ga odgovorno radis. I na svakome mozes muljati i raditi ga preko one stvari.
Medicinskih sestara ima svakakvih. Kad mi je tata lezao u bolnici, sestra me potjerala van jer ga mora oprati. Poslje, kad sam se vratila i pitala jel mu sad ugodnije, rekao je da ga nije nitko oprao. (a nije ga oprala ni kasnije, a niti sutradan)
Kad me (nakon poroda) sestra tjerala da ustanem, pa se tada desilo da je iz mene "ispala litra krvi" na pod...pocela se derati na mene ...da sto sam to napravila. I tako....
Svakome se valjda cini da je onom drugom lakse/bolje...ali dok sam ne probas raditi isto, ne mozes znati...lako je pricati o tome kako nastavnicki posao nije tezak i kako je s djecom i (i njihovim roditeljima) jednostavno i ugodno raditi. Imo, dok ne probas sam, nemas pojma, ma koliko to sa strane mozda djeluje kao neka idila.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 19:29   #90
kajperinja-u pravu ste globalno,ali pisao sam po svojem primjeru i primjeru moje žene.Naravno da ima svakakvih profesora i med.sestara te doktora itd i to sam osjetio na svojoj koži-krivo operiran prst,ženi napraviliprobleme oko poroda pa je morala skoro 3 mj. ležati u Petrovoj i ima još primjer...pisao sam o poslu u kb merkur kao i onim sestrama za koje znam da krvavo rade i to s manjkom ljudi,a ne pričam o sestrama u npr. Bjelovarskoj bolnici na očnom ili ušnom odjelu gdje sam tamo kao zaštitar morao navečer prvo pozvati sestru i reči joj da ide pacijent jer one malo spavaju! to je nebo i zemlja posao,a ista struka i slično plačen...posao profesora je mila majka,a tamo je najvažnije danas biti dobar psiholog i sa što manje stresa riješavati probleme jer najvažnije je čuvati svoje zdravlje...ja sam išao na kif i imao sam praksu s djecom i osjetio sam kako je raditi i naspram zaštite za 2500kn gdje čuvaš banku-vjeruj mi to se ne može uspoređivati...usput gomilu sati sam kao manji pratio jer mi je pokojna baba bila učiteljica te sam vidio kako je na selu bilo lijepo raditi ko učitelj-baba je dobivala sve skoro besplatno,a uz popa i veterinara bila je glavna figura u selu...e to su bili dani za pamčenje,tada je bilo lijepo biti učitelj...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:21   #91
Čitam i gledam i razmišljam a sada ću i u pisanom obliku.
Jel vi vidite ljudi kuda nas je ova i prijašnja vlast dovela
Da prigovaramo jedni drugima, blatimo se međusobno.
To je to, to su htjeli - zavadi pa vladaj.
Smatram da smo svi u istom da prostite dreku i iskreno mi je žao kada vidim kako glođemo jedni druge kao gladni psi.
Moje isprike jer ovo nije u skladu s temom.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 22:40   #92
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
kajperinja-u pravu ste globalno,ali pisao sam po svojem primjeru i primjeru moje žene.Naravno da ima svakakvih profesora i med.sestara te doktora itd i to sam osjetio na svojoj koži-krivo operiran prst,ženi napraviliprobleme oko poroda pa je morala skoro 3 mj. ležati u Petrovoj i ima još primjer...pisao sam o poslu u kb merkur kao i onim sestrama za koje znam da krvavo rade i to s manjkom ljudi,a ne pričam o sestrama u npr. Bjelovarskoj bolnici na očnom ili ušnom odjelu gdje sam tamo kao zaštitar morao navečer prvo pozvati sestru i reči joj da ide pacijent jer one malo spavaju! to je nebo i zemlja posao,a ista struka i slično plačen...
Sorry, ali mislim da stvarno pricas gluposti. U svakom poslu se desava da je netko s istom strukom vise, a netko manje placen.
A ne mozes usporedjivati "ocni" u Bjelovaru i bilo koji odio bolnice na kojem su - tezi bolesnici.
Kao sto sesre muku muce i krvavo rade, tako i tete u vrticima ..jer nema zamjena pa odradjuju smjene i smjene...
Nije to lagan posao. Kao ni nastavnicki.
Quote:
posao profesora je mila majka,a tamo je najvažnije danas biti dobar psiholog i sa što manje stresa riješavati probleme jer najvažnije je čuvati svoje zdravlje
Ok, vjerujem da je posao profesora na fakultetu ipak lezerniji, ali nije da taj posao moze dobiti bilo tko.
Quote:
...ja sam išao na kif i imao sam praksu s djecom i osjetio sam kako je raditi i naspram zaštite za 2500kn gdje čuvaš banku-vjeruj mi to se ne može uspoređivati..
Ja mislim da se praksa i stvarni posao ne mogu usporedjivati. A pogotovo ne tjelesni i neki drugi predmet...sorry, ali tako je...ne omalovazavam taj predmet (zao mi je sto je zapostavljen), ali mislim da je puno lakse uspostaviti odnos s djecom...nema toliko presinga, gradiva, provjere, intervencije i negodovanje roditelja...itd.
Quote:
.usput gomilu sati sam kao manji pratio jer mi je pokojna baba bila učiteljica te sam vidio kako je na selu bilo lijepo raditi ko učitelj-baba je dobivala sve skoro besplatno,a uz popa i veterinara bila je glavna figura u selu...e to su bili dani za pamčenje,tada je bilo lijepo biti učitelj...
Od kud si sad iskopao pokojnu babu...i usporedbu lokalne skolice s danasnjim poslom nastavnika u nekoj srednjoj skoli, npr.
Da, bila je figura. Danas su ucitelji (i nastavnici) u ocima (vecine roditelja) nitko i nista, ne postuju ih, ne postuju njihovo oprazovanje, znanje i ne postuju ih kao osobe. Cesto. Ne svi.
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Čitam i gledam i razmišljam a sada ću i u pisanom obliku.
Jel vi vidite ljudi kuda nas je ova i prijašnja vlast dovela
Da prigovaramo jedni drugima, blatimo se međusobno.
To je to, to su htjeli - zavadi pa vladaj.
Smatram da smo svi u istom da prostite dreku i iskreno mi je žao kada vidim kako glođemo jedni druge kao gladni psi.
Moje isprike jer ovo nije u skladu s temom.
Da,slazem se, upravo to i jesam rekla...da nema smisla gledati u tudji tanjur i biti zavidan, svima je tesko. (naravno, osim nekima)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 08:37   #93
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Čitam i gledam i razmišljam a sada ću i u pisanom obliku.
Jel vi vidite ljudi kuda nas je ova i prijašnja vlast dovela
Da prigovaramo jedni drugima, blatimo se međusobno.
To je to, to su htjeli - zavadi pa vladaj.
Smatram da smo svi u istom da prostite dreku i iskreno mi je žao kada vidim kako glođemo jedni druge kao gladni psi.
Moje isprike jer ovo nije u skladu s temom.
Evo, ja ću ti dati potporu, jer mislim da je to sasvimu skladu s temom.
Uopće je glupo raspravljati o bilo čijoj satnici i opterećenju: svaki posao ima svojih krvavih i malo lakših momenata,
Slažem se da u ovoj općoj krizi naprosto nema smisla tražiti još novaca u državnom proračunu jer je sve popljačkamo - pa i više od svega - ali ne treba drvlje i kamenje na jednu profesiju.

Uostalom, svatko je svoj posao izabrao, bilo zato što je mogao, bilo zato što se potrudio. Ili nije.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 11:17   #94
Moram reći da stvarno nije za uspoređivati niti osnovnu sa srednjom školom, naročito obrtničkom di dođu ponekad zbilja problematična djeca,
imala sam prilike razgovarati na pedagoškom tečaju sa različitim ljudima koji rade po srednjim školama i u ZG i u drugim gradovima po Hrvatskoj, jer nas je bilo odsvakuda...

i ne bih ja bome tu koricu kruha uzela. To divlje kao da su iz džungle, pa onda neki kojima su roditelji bogatiji ili na položajima...pa se prijete, pa mu ne smiješ dat 1, pa te hoće šamarat, pa hoće stolicu bacit na tebe...
Ti ljudi zasluže svoju plaću, većina ih je bila mlađih, do 30 godina, nekoliko starijih.

Još jednom ću ponoviti, onaj koji radi i trudi se najbolje šta može, mislim da se nema šta žaliti, svako zanimanje ima svojih prednosti i mana, ništa nije savršeno.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 01:52   #95
"Ja mislim da se praksa i stvarni posao ne mogu usporedjivati. A pogotovo ne tjelesni i neki drugi predmet...sorry, ali tako je...ne omalovazavam taj predmet (zao mi je sto je zapostavljen), ali mislim da je puno lakse uspostaviti odnos s djecom...nema toliko presinga, gradiva, provjere, intervencije i negodovanje roditelja...itd."-bravo,vidi se da nisi imala veze s ovim predmetom...dok djeca još nekako i imaju nekakav odnos prema matematici,hrvatskom,fizici itd prema tjelesnom se odnose nikako jer misle da iz njega ne mogu imati 1.Dolaze u cipelama na nastavu,jedu burek sa strane i podbadaju,polupijani i svakakvi...zamisli punu dvoranu djece kako trče,bacaju se i nerijetko se ozljede zbog svoje nepažnje,a tko će se ozljediti na satu matematike? ne piši gluposti...ali ako možeš takve stvari progutati još se može nekako provesti nastava...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 10:42   #96
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
"Ja mislim da se praksa i stvarni posao ne mogu usporedjivati. A pogotovo ne tjelesni i neki drugi predmet...sorry, ali tako je...ne omalovazavam taj predmet (zao mi je sto je zapostavljen), ali mislim da je puno lakse uspostaviti odnos s djecom...nema toliko presinga, gradiva, provjere, intervencije i negodovanje roditelja...itd."-bravo,vidi se da nisi imala veze s ovim predmetom...
Kakve veze?
Quote:
dok djeca još nekako i imaju nekakav odnos prema matematici,hrvatskom,fizici itd prema tjelesnom se odnose nikako jer misle da iz njega ne mogu imati 1.Dolaze u cipelama na nastavu,jedu burek sa strane i podbadaju,polupijani i svakakvi
To kako se djeca odnose prema predmetu ne ovisi bas o samom predmetu, vec i o nastavniku. Ako nekome djeca dolaze pijana na sat i rade gluposti...trebao bi malo razmisliti o tome sto krivo radi.
Quote:
...zamisli punu dvoranu djece kako trče,bacaju se i nerijetko se ozljede zbog svoje nepažnje,a tko će se ozljediti na satu matematike? ne piši gluposti...ali ako možeš takve stvari progutati još se može nekako provesti nastava...
A ako te tako jako muci trcanje i skakanje, pa zamisli samo kako je teti u vrticu gdje okolo nje skace i trci 20 i vise djece ...non-stop, svaki dan.
Znam za jednog nastavnika tjelesnog ...istina hitlerovski je tip..ali djeca su mogla na spravama (skoro)isto sto i gimnasticari..uz dobru atmosferu i dobru asistenciju, strah od ozljeda je minimalan. Kao sto rekoh, ozljediti se moze uvijek i svuda, desava se.
Pa ako vec usporedjujes pijanu djecu (prije bih rekla da se to odnosi na mlade), eto znam da je na jednom satu fizike decko izvukao noz i prijetio nastavnici, tako da tako da, ocito, stradati se moze uvijek i svuda, ako nema onog neceg sto u skoli i odnosu nastavnik - ucenik treba biti.
Ali...ako vec mislis da je ...biti nastavnik tjelesnog najtezi posao i/ili da nije za tebe, dobro da si od njega odustao.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 22:10   #97
"To kako se djeca odnose prema predmetu ne ovisi bas o samom predmetu, vec i o nastavniku. Ako nekome djeca dolaze pijana na sat i rade gluposti...trebao bi malo razmisliti o tome sto krivo radi."...ma ti sama ne znaš što pišeš-kakve veze ima nastavnik s time što mu učenik dođe na nastavu pijan...pa da sigurno zbog nastavnika??? hahahaha kakva gl.....
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 00:04   #98
#Moram reći da stvarno nije za uspoređivati niti osnovnu sa srednjom školom, naročito obrtničkom di dođu ponekad zbilja problematična djeca,
imala sam prilike razgovarati na pedagoškom tečaju sa različitim ljudima koji rade po srednjim školama i u ZG i u drugim gradovima po Hrvatskoj, jer nas je bilo odsvakuda...

i ne bih ja bome tu koricu kruha uzela. To divlje kao da su iz džungle, pa onda neki kojima su roditelji bogatiji ili na položajima...pa se prijete, pa mu ne smiješ dat 1, pa te hoće šamarat, pa hoće stolicu bacit na tebe...
Ti ljudi zasluže svoju plaću, većina ih je bila mlađih, do 30 godina, nekoliko starijih."
Da završim više s ovime-biti profesor ili učitelj danas sigurno i nije baš tako lako jer su nekad roditelji,a i njihova djeca imali puno više obzira i poštovanja prema istima i točka ,ali...od 12 mjeseci kad radiš nekih 9 u prosjeku,svaki praznik slobodan,noćni rad za koji nikad neki niti ne budu znali pa rad u toplome bez zime i nepogoda itd,svaki dan u prosjeku u školi provede učitelj oko 4-5 školskih sati,a ostalo je kuća i ispravljanje testova,priprema itd...moje osobno mišljenje(možda sam nekome u krivu,a nekome ne)jest da je to ipak jedan od "gospodskijih" poslova i da je u ovim kriznim vremenima još dobro i plačen bez obzira na fakultet....usput svi spominju djecu kao da su oni najgori,ali ja im preporučujem da rade s odraslim osobama pa da onda vide što je gore...kad netko ima 30,40,50 god. i misli da je najpametniji i nikoga ne poštuje,krade,ne surađuje,smrdi,prdi,bezobrazan,prijeti,alkoholizir an i još puno toga,e onda čovjek poželi da nikad s ljudima nije ni radio...
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 09:23   #99
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
usput svi spominju djecu kao da su oni najgori,ali ja im preporučujem da rade s odraslim osobama pa da onda vide što je gore...kad netko ima 30,40,50 god. i misli da je najpametniji i nikoga ne poštuje,krade,ne surađuje,smrdi,prdi,bezobrazan,prijeti,alkoholizir an i još puno toga,e onda čovjek poželi da nikad s ljudima nije ni radio...
Da ne spominjem roditeljske sastanke, dolaženje roditelja na inf. ili pravdanje izostanaka, a pogotovo kad se desi neka frka i pi*darija s klincima, utjeravanje dugova od roditelja i sl. Čovjek bi stvarno mislio da je u tuđem dvorištu zelenija trava, ali zbilja većinom ispadne da nije ili je jednako zelena.
Slažem se da je više "gospodski" posao, na toplom su, nemaju bijesne smjene od ranog jutra ili noćne i sl. (fala bogu, ako su ljudi završili fax da se ne očekuje da kopaju kanale).
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 16:30   #100
ma svi smo mi u pravu na jednu ruku...svatko na ovo gleda iz svoje perspektive pa su viđenja posve različita i to je normalna stvar...ali ja sam bio dio te priče i imam prijatelje koji rade pa kad sve zbrojim ovaj posao profesora je još i mila majka naspram drugih kakvih ima bez obzira na faks jer gomila fakultetski obrazovanih ljudi kod "privatnika" radi za siću,a škola je državna institucija pa mislim da ne moram dalje objašnjavati.Ne znam ljude ovdje pa ne mogu reći tko je što radio,ali ja sam promijenio dosta poslova pa vidim razliku.
Jedan forumaš prije mene spominje roditelje-pa ja npr. kao trener nogometa moram trpjeti konstantne uvrede istih i njihovu razmaženu djecu,raditi po vjetru i kiši bez osnovnih pomagala i hrvati se sa "pola sela" a sve to za 1500kn mjesečno-pa toliko neki profesor zaradi za svojih 6-7 sati instrukcija i to doma u toplome...postoji mnogo nepravilnosti i to u istim zanimanjima te mislim da ovakvim sistemima upravljanja mora kad tad doći kraj baš zbog nepoštenog vrednovanja rada!
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.