Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2012., 20:31   #81
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vrlo je, hm, hrabro upisati dijete u Waldorfsku školu.

Naime, dijete koje krene tim putem trebalo bi ići i u Waldorfsku gimnaziju, na Waldorfski fakultet, vjenčati se s waldorfovcem i živjeti u Waldorflandu.

U protivnom ga, prije ili kasnije, čeka susret s newaldorfskim svijetom - a to može biti zeznuto.
a čuj... ljudi se valjda nadaju upravo tom - "neukalupljivanju"... ali kao što kažeš - uvijek postoji taj SLIJEDEĆI korak na kojem "zapne", koliko god možda u prvi mah izgledalo super i divno i krasno..
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 21:10   #82
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vrlo je, hm, hrabro upisati dijete u Waldorfsku školu.

Naime, dijete koje krene tim putem trebalo bi ići i u Waldorfsku gimnaziju, na Waldorfski fakultet, vjenčati se s waldorfovcem i živjeti u Waldorflandu.

U protivnom ga, prije ili kasnije, čeka susret s newaldorfskim svijetom - a to može biti zeznuto.
Ti si zadovoljan ovakvim poretkom i obrazovnim sustavom? Ne pitaš se nikada o smislu ovakva načina života? Mnogi ljudi žive od godišnjega do godišnjega, od produženog vikenda do produženog vikenda, bježe na vikendice (od čega?).
Jesi li razmišljao bi li život mogao biti stalno kao na godišnjem odmoru ili na vikendici? Zašto bi itko morao raditi što ne voli? Zašto je rad tako omražen? Zašto ostatak dana nakon radnoga vremena ne bi mogao biti opušten kao za produženi vikend?
Moja obitelj i ja nastojimo organizirati život tako da ga ne propustimo, no sve je teže... Katkad ne uspijevamo... Željela bih svojoj djeci da imaju izbora - da mogu birati društvo određenog svjetonazora - ako žele, neka trče za materijalnim, ako ne žele, neka mogu živjeti na svoj način a da pritom ne budu usamljeni.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 23:56   #83
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
ako žele, neka trče za materijalnim, ako ne žele, neka mogu živjeti na svoj način a da pritom ne budu usamljeni.
eh željela bih i ja i djeci - bome i nama samima - da imamo izbor. Imamo - djelomično, a sumnjam da će se svjetski poredak TOLIKO promijeniti da ćemo doživjeti neki - nematerijalni svijet. Jer želio ne želio - moraš PREŽIVJETI. Vodu - plaćaš, osnovnu hranu - plaćaš, tu hranu stavljaš u frižider i kuhaš - pa plaćaš i struju i plin... Možda možeš djeci priuštiti da ne razmišljaju na način da je "imati = biti" pa da ta trka za materijalnim postane SMISAO života, ali i za čisti opstanak - u toj utrci MORAJU biti. Osim ako se ne utrkuješ ti za njih, pa im pustiš naslijedstvo koje im je dovoljno za preživljavanje do kraja života...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 09:53   #84
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vrlo je, hm, hrabro upisati dijete u Waldorfsku školu.

Naime, dijete koje krene tim putem trebalo bi ići i u Waldorfsku gimnaziju, na Waldorfski fakultet, vjenčati se s waldorfovcem i živjeti u Waldorflandu.

U protivnom ga, prije ili kasnije, čeka susret s newaldorfskim svijetom - a to može biti zeznuto.
Od frendice mala je išla u taj vrtić, svi oduševljeni, mala draga, pristojna i uljudna, sve se na svijetu poštuje i vrapci i prasci...
Prvi dan škole, smjestili ju u klupu s malim cigićem koji joj ponosno objavi kako će "njegov otac da prikolje jagnje za slavlje".
Mala sva u šoku, kao - nismo mi to tako učili.
Dejcu treba zaštititi, navavno, ali ne ih izolirati od svih potencijalno stresnih događaja u životu (uključujući i ocjenjivanje).
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 10:17   #85
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Jesi li razmišljao bi li život mogao biti stalno kao na godišnjem odmoru ili na vikendici? Zašto bi itko morao raditi što ne voli? Zašto je rad tako omražen?
ima samo jedan problem: ima li dovoljno ljudi koji baš vole prati tuđe wc-e, kopati u rudnicima, raditi na tvorničkim trakama, istiskivati tuđe gnojne prišteve ili čitave dane pisati financijske izvještaje.

većina voli uzgajati tratinčice i šetati šumom do bistrog potoka, ali nažalost za tim profilom radnika nije velika potražnja.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 11:45   #86
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ima samo jedan problem: ima li dovoljno ljudi koji baš vole prati tuđe wc-e, kopati u rudnicima, raditi na tvorničkim trakama, istiskivati tuđe gnojne prišteve ili čitave dane pisati financijske izvještaje.

većina voli uzgajati tratinčice i šetati šumom do bistrog potoka, ali nažalost za tim profilom radnika nije velika potražnja.
Al...kad bi uredili svijet tako da se za svaku ubranu tratinčicu dobije kila kruha i porcija čevapa....
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 14:16   #87
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Od frendice mala je išla u taj vrtić, svi oduševljeni, mala draga, pristojna i uljudna, sve se na svijetu poštuje i vrapci i prasci...
Prvi dan škole, smjestili ju u klupu s malim cigićem koji joj ponosno objavi kako će "njegov otac da prikolje jagnje za slavlje".
Mala sva u šoku, kao - nismo mi to tako učili.
Dejcu treba zaštititi, navavno, ali ne ih izolirati od svih potencijalno stresnih događaja u životu (uključujući i ocjenjivanje).
joj pliz, ja sam isla u normalni vrtic i da mi je netko poslije prica o klanju jaganjaca isto bih reagirala.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 21:24   #88
završavam 8.razred i ja osobno bih htijela da ostave zaključivanje ocjena na 1.polugodištu
lampica777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 21:56   #89
Quote:
lampica777 kaže: Pogledaj post
završavam 8.razred i ja osobno bih htijela da ostave zaključivanje ocjena na 1.polugodištu
Jednostavno pitanje: zašto misliš da je tako bolje?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:10   #90
Sada ja jedan životni primjer. Sinek na polugodištu iz jednog težeg predmeta imao trojku. E sada mu zaključila dvojku zbog jedinice iz testa.
Pitala ga profačica pošteno jel želi pisati za tri - odbio je. Dobro, njegova odluka. I koja je sada svrha prvog polugodišta - pitam se?
Uljuljavanje u sigurnost - eto na polugodištu sam imao trojku pa ću se na kraju provući na temelju toga..e pa nije..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:14   #91
Meni osobno da znam na cemu sam,gdje se moram potruditi i jače stisnuti u 2.pol,bas suprotno od uljuljavanja u sigurnost,ali to sam samo ja :-)
lampica777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:25   #92
Quote:
lampica777 kaže: Pogledaj post
Meni osobno da znam na cemu sam,gdje se moram potruditi i jače stisnuti u 2.pol,bas suprotno od uljuljavanja u sigurnost,ali to sam samo ja :-)
Treba ti netko reći na čemu si? Imaš iz "Matematike" 3,2,3,5,5 i treba ti netko reći trebaš li "jače zapeti" ili ne? Kako će ti to reći zaključena ocjena: ako ti zaključi 3, zapet ćeš, a ako ti zaključi 4 uljuljat ćeš se u sigurnost?

Na kraju bi se tako i tako trebalo zaključiti ocjenu na temelju svi9h ocjena tijekom godine - tu zaključna ocjena iz prvog polugodišta ne bi trebala puno značiti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:32   #93
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Treba ti netko reći na čemu si? Imaš iz "Matematike" 3,2,3,5,5 i treba ti netko reći trebaš li "jače zapeti" ili ne? Kako će ti to reći zaključena ocjena: ako ti zaključi 3, zapet ćeš, a ako ti zaključi 4 uljuljat ćeš se u sigurnost?

Na kraju bi se tako i tako trebalo zaključiti ocjenu na temelju svi9h ocjena tijekom godine - tu zaključna ocjena iz prvog polugodišta ne bi trebala puno značiti.
Okej,to je moje mišljenje. U mojoj skoli profesori gledaju cijelu godinu-9.-6.mjesec
lampica777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:53   #94
Quote:
lampica777 kaže: Pogledaj post
Meni osobno da znam na cemu sam,gdje se moram potruditi i jače stisnuti u 2.pol,bas suprotno od uljuljavanja u sigurnost,ali to sam samo ja :-)
Pa po svojim ocjenama znaš gdje si. I sama si napisala da gledaju cijelu godinu.
Ako ostane prvo polugodište i dobiješ zaključno 4 iz nekog predmeta to ne znači da na kraju ne možeš doći čak na 2 a da ne kažem i do popravka.
Djeco moja, kako to mislite da znate na čemu ste?
Niste na ničemu ako ne učite. Ako učite konstantno cijelu godinu uvijek ćete znati da čemu ste - zar ne?
Polugodište vam ne daje apsolutno ništa, nikakvu sigurnost niti pojam - aha - znam na čemu sam!
Jedino što vaši roditelji tada vide vauu gle kak je super na polugodištu pa vam to odgovara zbog subjektivnih razloga...
Na žalost tebe i drugih učenika - mjerodavna vam je jedino ocjena na kraju godine..zbir svih ocjena i truda tijekom godine i još ako ste dobri po ponašanju (jer se i to boduje) gdje ćeš bolje..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 23:06   #95
To što sam imala 5 iz nekog predmeta na polugodištu,meni ne znači prestanak učenja vec daljnji trud da zadrzim tu ocjenu
lampica777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 22:59   #96
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Na kraju bi se tako i tako trebalo zaključiti ocjenu na temelju svi9h ocjena tijekom godine - tu zaključna ocjena iz prvog polugodišta ne bi trebala puno značiti.
ja zaključujem upravo ovako. i uopće ne gledam ocjenu zaključenu na polugodištu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 23:24   #97
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na kraju bi se tako i tako trebalo zaključiti ocjenu na temelju svi9h ocjena tijekom godine - tu zaključna ocjena iz prvog polugodišta ne bi trebala puno značiti.
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ja zaključujem upravo ovako. i uopće ne gledam ocjenu zaključenu na polugodištu.
Dodje nekako na isto...ako je ova na polugodistu zakljucna za 1. polugodiste (a bazira se na ocjenama iz prvog polugodista), a ona za 2. polugodiste je zakljucna za drugo polugodiste (i bazira se na ocjenama iz 2. polugodista)...ukupna ocjena je ...ista ona koja se dobiva ako se uzimaju sve ocjene tokom godine.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 10:50   #98
iz ocjena 2, 2, 2, 3, 3, 3, 3 možeš zaključiti 3, ali i iz ocjena 4, 4, 4, 3, 3, 3, 3. nije isto. zato ja ne gledam ocjenu zaključenu na polugodištu, nego samo ocjene u rubrikama.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 13:10   #99
Quote:
lampica777 kaže: Pogledaj post
Meni osobno da znam na cemu sam,gdje se moram potruditi i jače stisnuti u 2.pol,bas suprotno od uljuljavanja u sigurnost,ali to sam samo ja :-)
A bez toga ne bi vidjela da ti trigonometrija zapinje, da ti iz hrvatskog idu lektire ali iz gramatike dobivaš lošije ocjene, i tako dalje?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 16:19   #100
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A bez toga ne bi vidjela da ti trigonometrija zapinje, da ti iz hrvatskog idu lektire ali iz gramatike dobivaš lošije ocjene, i tako dalje?
vjerojatno ne. u glavama učenika je jedino ocjena bitna, učenje je za ocjenu, a ne za stjecanje znanja. i to je jednostavno nešto što se treba promijeniti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.