Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 21:22   #21
buditedobro, nisam stručnjak, prenijela sam ono što su nama rekli oftamolozi koje pohodimo.
kod pokrivanja jednog oka, otkriveno se napreže na način da očni živac bolje radi - vježba, bilda, provodi signale, loše svjetlo napreže oči bez ikakvog korisnog efekta. tko nema problema sa vidom može čitati i pod umjetnim svjetlom ako je kvalitetno. obična noćna lampa samo šteti, nije stvorena za čitanje.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 13:12   #22
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da je čitanje pod noćnom lampicom sinonim za čitanje uz neadekvatnu rasvjetu, da.
da

koliko se ja sjećam, najbolje je imati opći izvor svjetla - sobno svjetlo i dodatni izvor svjetla - lampu.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 14:27   #23
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post

Zato sam im stavio kvalitetnu rasvjetu. U startu su to bile halogenke a onda sam žiže zamjenio sa "daylight" LED-icama.
Dobra ideja. Ja sam svojima stavio halogenke pa je, u početku, bilo i manjih opeklina. Kako dolazi ljeto, bit će im vruće i definitivno ih moram mijenjati.

Koliko watne ledice? 3 W ili slabije?
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 08:58   #24
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
Dobra ideja. Ja sam svojima stavio halogenke pa je, u početku, bilo i manjih opeklina. Kako dolazi ljeto, bit će im vruće i definitivno ih moram mijenjati.

Koliko watne ledice? 3 W ili slabije?
Ja sam stavio od 3 W ali slobodno bi mogle biti i slabije jer s njima imam gotovo isti nivo rasvjete kao i sa 50W halogenkom.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.