Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 13:52   #2801
Kod nas ih 2 od 21 ne ide na vj. Četvrtkom je zadnji sat da mogu ići doma, a ponedjeljkom drugi pa su s učiteljicom.
Pričam o drugom razredu, i tako je od prvog razreda. Jedan je dječak druge vjeroispovijesti, a za drugog ne znam.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:33   #2802
Moj sin ide na vjeronauk...al gledat cu sad od petog da ne ide vise....ako mogne...
Kcer ce mi na jesen u skolu i sad sam na upisu zaokruzila NE vjeronauku...
Nista pametno se ne uci i samo zbunjuju djecu...
I ne zelim da ide jer ona ne zeli da ide...
Pa ako ima pravo nazvat plavi telefon ima pravo izbora i ne ic na vjeronauk....
Muz mi je kao vjernik,ja nisam....za sad znam da ih jos dvoje nece ici plus moja mala to je troje...a mozda ih bude jos ...

Kad je sin isao u prvi samo jedno nije islo....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:47   #2803
Sad na vjestima da svećenik u Slavoniji neće sutra pričestiti troje djece zajedno s ostalima jer imaju posebne potrebe.
Moraju stajati sa strane.

Ovo je za smrtnu kaznu! Van sebe sam.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:23   #2804
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Koliko djece po vasim iskustvima ne ide na vjeronauk?

Nemam ideju hoce li bit jedina. Da li se moze u 2. razredu ispisati?
Kod nas 16 ide, 12 ne ide (Rijeka). Škola ima vjeronaučnu učionicu, tako da ovi koji idu napuštaju razrednu učionicu, ostali ostaju i imaju sat gledanja crtanih ili idu van.

Može se ispisati u bilo kojem razredu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:02   #2805
Volim rijeku

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 09:59   #2806
Moji su 1. I 5. razred i ne idu (od 2 prva dvoje ucenika ne ide a od 4 peta ne ide samo moj). Populacija je vecinom uz BiH, ravnatelj je vjeroucitelj koji bi najradje po mojoj predpostavki katolucku skolu. Dosta roditelja ne bi da im idu (a i sami ne prakticiraju vjeru) ali idu svi pa sam i ja njega/nju upisala...sto ce drugi reci...i ostale zalopojke a uredno kukaju o programu, zadaci, cijeni prve pricesti, krizme...
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 16:56   #2807
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Moji su 1. I 5. razred i ne idu (od 2 prva dvoje ucenika ne ide a od 4 peta ne ide samo moj). Populacija je vecinom uz BiH, ravnatelj je vjeroucitelj koji bi najradje po mojoj predpostavki katolucku skolu. Dosta roditelja ne bi da im idu (a i sami ne prakticiraju vjeru) ali idu svi pa sam i ja njega/nju upisala...sto ce drugi reci...i ostale zalopojke a uredno kukaju o programu, zadaci, cijeni prve pricesti, krizme...
svaka čast

Ovi roditelji koji šalju djecu jer eto "svi idu" su , samo nek se žale i neka papaju gov.. koja su sami izas....
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 18:10   #2808
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Sad na vjestima da svećenik u Slavoniji neće sutra pričestiti troje djece zajedno s ostalima jer imaju posebne potrebe.
Moraju stajati sa strane.

Ovo je za smrtnu kaznu! Van sebe sam.
dal se na vjeronauku, skolskom, uopce prica o djeci s posebnim potrebama? i kako ih Crkva dozivljava i gdje i "stavlja"?

smiju li sutra djeca doc na sat skolskog vjeronauka i postaviti pitanje o ponasanju svecenika/nadbiskupa/ostali zupljanja vezano uz ovaj dogadjaj, ili sve ide po nastavnom planu i programu pa se na to nece gubiti vrijeme?
meni bi bilo fora da se sa klincima, kad je vec ovaj zajebo, malo porazgovara

(ili sam samo naivna )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:57   #2809
Vjerojatno si naivna samo
Nema sanse da ce o tom pricat...
Barem ovaj nas jado nece....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:03   #2810
Kao i u svakom drugom predmetu, i to ovisi o profesoru.

Kod nas se priča, pogotovo jer i ove godine imamo sedmero djece s posebnim potrebama na prvoj pričesti pa je tema kod nas aktualna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 14:10   #2811
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si naivna samo
Nema sanse da ce o tom pricat...
Barem ovaj nas jado nece....
Hi!

mafri, i ja sam zaokruzila ne - pa ako se nisi preselila (otkad si rodila )nece ici ni moja
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 15:56   #2812
Ovo sa tim svecenikom da se ne izrazim ruzno i ne pokupim karton je preprestrasno
zalosno a toga ima koliko volis samo ne stigne sve u javnost.siroti deckic i mater mu,da je to mom djetetu napravio puno lose bi prosao mislim da nema tv ili novina gdje ne bi pisalo o tome.kad sam gledala to srce mi puklo i rasplakala se.on kao da sluzi vragu a ne Bogu

zanima me nesto...
ako dijete ne dam na vjeronauk u skoli da li se moze svejedno pricestit i krizmat danas sutra?
Jer kad vidim ovakve svinjarije prodje me volja za sve a opet bi voljela posto sam vjernik da mi dijete sve to odradi kako sam i ja bila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 16:03   #2813
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
a opet bi voljela posto sam vjernik da mi dijete sve to odradi kako sam i ja bila
dozvoli mu da odraste i da sam odluči što i kako želi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:33   #2814
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post

zanima me nesto...
ako dijete ne dam na vjeronauk u skoli da li se moze svejedno pricestit i krizmat danas sutra?
Jer kad vidim ovakve svinjarije prodje me volja za sve a opet bi voljela posto sam vjernik da mi dijete sve to odradi kako sam i ja bila
Nek me netko ispravi ako nisam u pravu,ali mislim da mora ići i na školski i na župni vjeronauk ako želi primiti Prvu pričest i Potvrdu.Naravno govorim o tome ako želi ići u isto vrijeme kad i druga djeca (vršnjaci iz razreda). Koliko sam ja upućena, jedno bez drugog ne ide (tak su meni objasnili).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:12   #2815
Navodno u nekim školama može i odvojeno, ali kod mene je bilo vjeronauk u školi i u crkvi, subotom pjevanje, nedjeljom misa u 8:00, da se ne spava predugo. Tako je bilo i za pričest, i za krizmu.

Sve ovisi o koordiniranosti škole i župe, kod nas su očito bili solidno iskordinirani.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:42   #2816
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
dal se na vjeronauku, skolskom, uopce prica o djeci s posebnim potrebama? i kako ih Crkva dozivljava i gdje i "stavlja"?
Na ovu temu dječaka s posebnim potrebama - pitanje je davanja sakrametana pričesti ili krizme onima koji ih ne mogu sasvim shvatiti.
Mislim, meni je jasno da danas djeca idu na krizmu da dobiju poklon od 1000 €, i jasno mi je da "katolici" pojma nemaju što njihova vjera njih uči, ali eto, ja se nekako sjećam iz davnina svog vjeroučenja (u koje više ne vjerujem, dakle ne pišem s pozicije katolika) da bi uvjet za primanje sakramenta svete pričesti trebalo biti shvaćanje istoga.

Dakle, moje je mišljenje da je taj župnik dobio packu od nadređenih isključivo zbog medijskog cirkusa, a da mediji pišu o temi o kojoj ne znaju ništa, osim da je Crkva naravno zločesta.

Koji je smisao ispovijediti dijete koje ni ne zna što se zapravo događa?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 15:49   #2817
Zašto misliš da ne zna?

Iz iskustva osobe koja ih priprema na tako nešto unutar crkve, tvrdim da su sasvim sposobni ispovijediti ono što prepoznaju kao "ružno" ponašanje, a granice spoznaje takvog ponašanja šire se godinama iza pričesti kako za takvu djecu, tako i za djecu tipičnog razvoja.

Potreban je dobar odgajatelj u vjeri i dobar svećenik za dobru ispovijed i za kvalitetan sakramente prve pričesti. No, nisu li takvi potrebni i svoj drugoj djeci?



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 15:50   #2818
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Na ovu temu dječaka s posebnim potrebama - pitanje je davanja sakrametana pričesti ili krizme onima koji ih ne mogu sasvim shvatiti.
Mislim, meni je jasno da danas djeca idu na krizmu da dobiju poklon od 1000 €, i jasno mi je da "katolici" pojma nemaju što njihova vjera njih uči, ali eto, ja se nekako sjećam iz davnina svog vjeroučenja (u koje više ne vjerujem, dakle ne pišem s pozicije katolika) da bi uvjet za primanje sakramenta svete pričesti trebalo biti shvaćanje istoga.

Dakle, moje je mišljenje da je taj župnik dobio packu od nadređenih isključivo zbog medijskog cirkusa, a da mediji pišu o temi o kojoj ne znaju ništa, osim da je Crkva naravno zločesta.

Koji je smisao ispovijediti dijete koje ni ne zna što se zapravo događa?
Nisi pazljivo citala, on je htio pricestiti djecu ali ne da stoje gore na oltaru sa ostalima jer valjda ne izgledaju lijepo ili sto

Uz to, djete ima Downa, pohada skolu uz asistenta - mislis da stvarno ne zna sto se dogada?

Downici nisu mentalno retardirani, jako puno razumiju i shvacaju i sigurno su cisci vjernici od mnogih "pravih katolika"
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 17:01   #2819
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Na ovu temu dječaka s posebnim potrebama - pitanje je davanja sakrametana pričesti ili krizme onima koji ih ne mogu sasvim shvatiti.
Mislim, meni je jasno da danas djeca idu na krizmu da dobiju poklon od 1000 €, i jasno mi je da "katolici" pojma nemaju što njihova vjera njih uči, ali eto, ja se nekako sjećam iz davnina svog vjeroučenja (u koje više ne vjerujem, dakle ne pišem s pozicije katolika) da bi uvjet za primanje sakramenta svete pričesti trebalo biti shvaćanje istoga.

Dakle, moje je mišljenje da je taj župnik dobio packu od nadređenih isključivo zbog medijskog cirkusa, a da mediji pišu o temi o kojoj ne znaju ništa, osim da je Crkva naravno zločesta.

Koji je smisao ispovijediti dijete koje ni ne zna što se zapravo događa?
mozda se ne treba ispovjediti
ako osoba nije nista sagrijesila, onda niti ne treba na sv.ispovjed i moze primiti pricest (ne ide se na ispovjed svaki put prije pricesti, osim ak osoba nije sgrijesila. nije cilj grijesiti i ispovjedati se, nego zivjeti bez grijeha, tak su mene u crkvi ucili )

ako svecenik ovak dozivljava sakrament kak ti pises, onda taj mali uopce nije trebao ici na sv.pricest, a mozda niti na vjeronauk, ak ne shvaca kaj se tamo uci. pitanje je zasto ga je do sada pustao? zasto mu je dao da primi sakrement, ako ga ne razumije?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 07.05.2017. at 17:18.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 17:12   #2820
Ovaj, i krstenje se isto prima sa razumijevanjem. Ljudi moji, nema tu razuma. To je slijedba.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.