Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 00:09   #41
Film koji može biti zanimljiv samo ljudima iz Zagreba i okolice.
__________________
Samo priroda, ništa više
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 01:27   #42
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
a kad film pogledaju tek neće biti sretni. prikazani su kao kromanjonci kojima je najvažnije dobro se isprdit ili ispovraćat.
Ah, ah kakva šteta...
A išli su se šorat na tekme samo zato kaj su im komunisti branili ulaz u HNK i Lisinski...

Svaka čast dečkima kaj su se borili za ovo nešto kaj imamo, ali cijela je ta spika previše nasilna.

Zanimljivo, ja sam ta generacija, ali više su me privlačile pičke i bioskop...

Ontopičk, bojim se da će me film razočarati jer mrzim kad zajebu elementarnu faktografiju...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 09:42   #43
Grozan film. Al' baš grozan. Ne znam previše o tome kako su funkcionirali navijači na području bivše države u tom vremenu ali sam poprilično siguran da nam redatelj u gotovo njihovoj stilizaciji nudi prototip navijača devedesetih, možda i nultih. Točnije ne nudi on to namjerno nego je uzeo od svega po malo što mu je odgovaralo da napravi kupus od filma. Iskreno sumnjam da će se čak i okorjelim ultrasima svidjet ovaj uradak, iako je na projekciji bilo dječice iz Sesveta koja su pljeskala na scene tučnjava i uvrede tipa - molim, opalim te golim, i osam - nos ti posran(te doskočice su očito bile jako popularne među navijačima jer nam ih se baca u lice tijekom cijelog filma).

Postavlja se pitanje što je uopće htio redatelj postići s filmom osim proglasit navijače, cijeli Balkan i kino publiku totalnim idiotima i zaradit pare. A sudeći po reakciji tih istih gledatelja, čovjek zna što radi.
Malo trendy freeze frameova s voice overima, jer ipak je to istinita priča dabome. Podosta kvartovskih seljobera iz Zagreba i Beograda. I jako smiješni beogradski taksist. Toilet humora najniže vrste, i eto ti hit u hrvatskim kinima.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:08   #44
RIP
Buba; stvarni...ne onaj izmišljeni/ekranizirani.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 04.09.2016. at 16:22.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 22:11   #45
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
Film koji može biti zanimljiv samo ljudima iz Zagreba i okolice.
Zašto?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 22:47   #46
Oduševljen sam! Išao sam pun skepse ali na kraju sam se dobro zabavio. Konačno pravi tojlet humor u našem filmu bez pretjerane patetike i drame! Nadam se iskreno da bi mogli probat i snimiti nastavak.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 14:26   #47
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Postavlja se pitanje što je uopće htio redatelj postići s filmom osim proglasit navijače, cijeli Balkan i kino publiku totalnim idiotima i zaradit pare. A sudeći po reakciji tih istih gledatelja, čovjek zna što radi.
Malo trendy freeze frameova s voice overima, jer ipak je to istinita priča dabome. Podosta kvartovskih seljobera iz Zagreba i Beograda. I jako smiješni beogradski taksist. Toilet humora najniže vrste, i eto ti hit u hrvatskim kinima.
Bio si potpuno u pravu:

http://www.havc.hr/infocentar/novost...rvatskog-filma

Prestar sam..
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 11:44   #48
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
Bio si potpuno u pravu:

http://www.havc.hr/infocentar/novost...rvatskog-filma

Prestar sam..
A ček kad se festivalski fejkeri odluče spustit među narod - eto hrvatskog filma u govnima do grla.

Btw, možda sad Balenović govori Šeregiju - trebao je među Boysima biti i mladi Milanović. Ulaze u Beogradu na kolodvor, a Zoki ustaša, ispaljuje šmrklje na Cigane.
Iz HAVC-a dolazi hint - Ivo, ne talasaj.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:45   #49
Možda ste malo pregrubi, i presubjektivni. Prvo, vrsta humora je takva kakva je - nekome se to sviđa, nekome ne. Meni recimo ne pada na pamet da to pogledam sa guštom, jer znam da mi se neće dopsti, no nekome se i sviđa takva vrsta humora - recimo Jim Carrey mi tu pada na pamet, koji često isto tako radi istu vrstu toilet humora. Meni odvratno, ali OK, nekome je to u redu.

Marketinškim trikom se film nadovezuje na Metastaze, pa su onda mnogi ostali osupniti i ostali zatečeni, jer ovo je obična akcijska bezmozgovna komedija. I kao takva ima svoje mjesto.

Nije ovo ni zamišljeno da bude dokumentarac, ni realan prikaz jednog vremena, ni prikaz Boysa, ni Delija. Mislim, ovo je više Žikina dinastija nego ozbiljan film takve vrste kakvim su izgleda mnogi očekivali

E sad, kritike na račun karakterizacije (priglupi neandertalski navijači). E sad, jebi ga. Nama recimo na pamet ne pada na taj način kritizirati američki film kada karikira svoje rednecke, ili šumske ljude sa svakojakim sklonostima. Neki od tih filmova su - klasici. Boli neke zato jer se eto prikazuje - Hrvat kao takav. Ne moramo ni ići toliko daleko, drugačije bismo doživjeli film da je u putanju Čeh, Austrijanac, Slovak, Slovenac.... Zabolilo bi ih, te bi vjerojatno još i bacili koju sprdačinu u komentarima i drugačije doživjeli film.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 13:37   #50
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post

Nije ovo ni zamišljeno da bude dokumentarac, ni realan prikaz jednog vremena, ni prikaz Boysa, ni Delija. Mislim, ovo je više Žikina dinastija nego ozbiljan film takve vrste kakvim su izgleda mnogi očekivali
Ali redatelj se koristi tehnikom pripovijedanja karakterističnom za film koji prati stvarne događaje, ili one koji se takvima žele prikazati. A istovremeno nije konzistentan s vremenom koje prikazuje. Bez obzira na komičnost, meni je to fejk. Još kad uz to dodaš i broj 80 u naslovu filma, samo još fali Igor Mirković na Marakani.

Ja nisam očekivao ozbiljan film. Daleko od toga. Ali nisam isto tako očekivao da cijela dvorana čeka klimaks kad će Bitorajac konačno prdnut.

U tome i je problem što je ovo Žikina dinastija. Što se mene osobno tiče i mog posta, evo ispravit ću se. Film nije loš. Meni je film loš.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 13:54   #51
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ali redatelj se koristi tehnikom pripovijedanja karakterističnom za film koji prati stvarne događaje, ili one koji se takvima žele prikazati. A istovremeno nije konzistentan s vremenom koje prikazuje. Bez obzira na komičnost, meni je to fejk. Još kad uz to dodaš i broj 80 u naslovu filma, samo još fali Igor Mirković na Marakani.

Ja nisam očekivao ozbiljan film. Daleko od toga. Ali nisam isto tako očekivao da cijela dvorana čeka klimaks kad će Bitorajac konačno prdnut.

U tome i je problem što je ovo Žikina dinastija. Što se mene osobno tiče i mog posta, evo ispravit ću se. Film nije loš. Meni je film loš.
Stoji, ali ni nije nešto nepoznato u filmu - stavljanje radnje u kontekst nekog vremena, ali tu staje svaka sličnost.

Zato i kažem da mi se čini da je veliki dio kritika upravo uperen u tome smjeru - obzirom da se radi o jednom dijelu naše povijesti, pa još onima koji su malo dublje u nogometnu i tim zbivanjima, gledaju to sa svojim naočalama. Naravno. Dal je loš ili nije, to je ionako sporedno.

Napravi mentalnu vježbu - daš ovaj film da pogleda netko, recimo Finac, koji nema apsolutno nikakvog saznanja o nama i o tome, a voli tu vrstu humora. Film bi mu zasigurno bio dobar. I živo bi mu se jebalo za izvornost i istinitost, ne bi ni pitao.

Kao što se ni ti ni ja vjerojatno ni u jednom trenutku nismo zapitali jesu li back-country ljudi u Americi kako su prikazani u filmu Deliverance doista homo-degenerični-divljaci
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 14:14   #52
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post

Napravi mentalnu vježbu - daš ovaj film da pogleda netko, recimo Finac, koji nema apsolutno nikakvog saznanja o nama i o tome, a voli tu vrstu humora. Film bi mu zasigurno bio dobar. I živo bi mu se jebalo za izvornost i istinitost, ne bi ni pitao.

Kao što se ni ti ni ja vjerojatno ni u jednom trenutku nismo zapitali jesu li back-country ljudi u Americi kako su prikazani u filmu Deliverance doista homo-degenerični-divljaci
Ne vjerujem da postoji osjetna razlika između standardiziranog Finca, Španjolca, Eskima i Hrvata, pa ne sumnjam da bi mu se film svidio. Slažem se. Do mene je

Da se svi likovi u Deliveranceu žele guzit, i još uz to prdit, povraćat i psovat, imao bih upitnik nad glavom.

Kužim što je redatelj htio s tim filmom osim lagano dovest publiku u kino. Ali ta stilizacija odnosno parodiranje do te mjere gdje čak i likovi u dvanaest sekundnim ulogama moraju počastit s majkom, mi je forsiranje s namjerom dobivanja jeftinog smijeha, odnosno igranje na najsigurniju kartu mogućeg uspjeha filma. Mislim to je ono tipa radiš političku satiru i lupiš scenu u kojoj se ljudi s Downovim sindromom gađaju govnima, a onda u sljedećoj sceni su na biralištu i zaokružuju s govnastim prstima svoju političku opciju.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 15:50   #53
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da postoji osjetna razlika između standardiziranog Finca, Španjolca, Eskima i Hrvata, pa ne sumnjam da bi mu se film svidio. Slažem se. Do mene je

Da se svi likovi u Deliveranceu žele guzit, i još uz to prdit, povraćat i psovat, imao bih upitnik nad glavom.

Kužim što je redatelj htio s tim filmom osim lagano dovest publiku u kino. Ali ta stilizacija odnosno parodiranje do te mjere gdje čak i likovi u dvanaest sekundnim ulogama moraju počastit s majkom, mi je forsiranje s namjerom dobivanja jeftinog smijeha, odnosno igranje na najsigurniju kartu mogućeg uspjeha filma. Mislim to je ono tipa radiš političku satiru i lupiš scenu u kojoj se ljudi s Downovim sindromom gađaju govnima, a onda u sljedećoj sceni su na biralištu i zaokružuju s govnastim prstima svoju političku opciju.

Pa i ovdje nije cijeli društvo nego samo jedan segment - navijači

Zato ipak mislim da je analogija dobra.

Sa ostalim se mogu složiti
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 18:27   #54
Pa zašto tražiti u ovom filmu neku dubinu? Lijepo je netko rekao da je to žikina dinastija stajl! Prvi put viđeno u našem filmu. Glumci fenomenalni. Apsolutno svi.Kad se ide pogledat taj film onda se isključuje mozak u potpunosti i prepušta se pitkosti humora. Slažem se da će najviše možda privuć ekipu iz Zagreba i tu bi mogao postojat problemčić. Ovo definitivno nije loš film samo nije za svakoga. Navijači su prikazani skoro pa savršeno!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 23:11   #55
Ono što mene muči nije nepoklapanje nekih činjenica već njihovo potpuno fasilficiranje. Da suzim: uzeli su stvarne ljude za likove i onda od njih napravili nešto što oni nikada nisu bili. Zdravko Mamić je prodavao stiropor, ali ne u Beogradi i definitivno nije nikada bio ni u kakvoj tuči koja je podrazumijevala navijački kontekst. Buba je tek problem... no on je mrtav i neće se buniti, baš kao ni Mamić jer po ovom filmu ispada frajer a u stvari je bio sitni lopov i švercer. To nije iskrivljavanje, to je lažiranje.

A ovo o humoru - je, nije to za mene i ok, tko voli nek ide i gleda.

A o pratećoj sili gluposti (molotovljevi kokteli u Jugi, situacija s bordelom, ona zmijanac beogradska familija, intervjui navijača, murjaci potpuni debili, prdeće tučnjave i u stvari sve vezano uz tučnjave) već se pisalo: Žikina dinastija.
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 23:13   #56
@dim
mozes li mi objasniti zasto su molot. kokteli nemoguci u jugi? nisam 1980. bio ziv pa pitam.

nadalje, sto ti je smetalo u vezi bordela?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 23:30   #57
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
Ono što mene muči nije nepoklapanje nekih činjenica već njihovo potpuno fasilficiranje. Da suzim: uzeli su stvarne ljude za likove i onda od njih napravili nešto što oni nikada nisu bili. Zdravko Mamić je prodavao stiropor, ali ne u Beogradi i definitivno nije nikada bio ni u kakvoj tuči koja je podrazumijevala navijački kontekst. Buba je tek problem... no on je mrtav i neće se buniti, baš kao ni Mamić jer po ovom filmu ispada frajer a u stvari je bio sitni lopov i švercer. To nije iskrivljavanje, to je lažiranje.

A ovo o humoru - je, nije to za mene i ok, tko voli nek ide i gleda.

A o pratećoj sili gluposti (molotovljevi kokteli u Jugi, situacija s bordelom, ona zmijanac beogradska familija, intervjui navijača, murjaci potpuni debili, prdeće tučnjave i u stvari sve vezano uz tučnjave) već se pisalo: Žikina dinastija.
A hebi ga po to je čist normalno. Pa normalno da su iskoristili Zdravka da bi dobili sprdiona efekt. Pa nije to dokumentaristički prikaz odlaska stvarne skupine navijača te i te godine na točnu tu neku utakmicu?A tog navijača Bubu su također prikazali fenomenalno. Pa toga lika su svi tam obožavali.Uglavnom karakterna razrada likova za jedan film od sat i pol mi se čini poprilično zadovoljavajućom.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 00:02   #58
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@dim
mozes li mi objasniti zasto su molot. kokteli nemoguci u jugi? nisam 1980. bio ziv pa pitam.

nadalje, sto ti je smetalo u vezi bordela?
molotovljev koktel ti je značilo otprilike 20 godina zatvora. tada se to nije radilo, vjeruj mi.

a bordel - sve. apsolutno svaka situacija je kretenska:

SPOILERI!

- nema šanse da uđu u njega jer ne otvara ženska već krkan
- nema šanse da je samo jedan krkan unutra
- nema šanse da navijači u čoporu budu pušteni unutra
- nema šanse da prostitutke odu s njima
- nema šanse da im oni daju lovu za ništa
...

Ma problem mi je da film uopće nisam osjećao kao parodiju a parodija je. Ne znam kako drugačije objasniti - znaš što gledaš ali ne osjećaš to takvime.


Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A hebi ga po to je čist normalno. Pa normalno da su iskoristili Zdravka da bi dobili sprdiona efekt. Pa nije to dokumentaristički prikaz odlaska stvarne skupine navijača te i te godine na točnu tu neku utakmicu?
A zašto ga onda nisu sprdali kao recimo šibicara? Zna producent Zdjelarević valjda...

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A tog navijača Bubu su također prikazali fenomenalno. Pa toga lika su svi tam obožavali.Uglavnom karakterna razrada likova za jedan film od sat i pol mi se čini poprilično zadovoljavajućom.
Prikazali su ga lažno, baš kao i Mamića. I OK da su lika napravili kako su htjeli ali dati izmišljenim likovima stvarna imena i to imena ljudi koji su u stvarnosti bili posve drugačiji no što su prikazani je lažiranje.
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 00:31   #59
dupli
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 00:33   #60
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
...

Ma problem mi je da film uopće nisam osjećao kao parodiju a parodija je. Ne znam kako drugačije objasniti - znaš što gledaš ali ne osjećaš to takvime.



A zašto ga onda nisu sprdali kao recimo šibicara? Zna producent Zdjelarević valjda...


Prikazali su ga lažno, baš kao i Mamića. I OK da su lika napravili kako su htjeli ali dati izmišljenim likovima stvarna imena i to imena ljudi koji su u stvarnosti bili posve drugačiji no što su prikazani je lažiranje.
Ok.Pretpostavljam da su to uradili jer im je on možda bil sponzor? No meni je to kaj se tiče filma bilo potpuno zadovoljavajuće odrađeno. Prikazan je ko neki lik koji ne preza ni pred čim da bi zaradio pare. Pa sad ti vidi da li je to baš tak loše prikazano ili je stvar percepcije gledatelja? Taj Buba mi je baš prikazan kao neki tragični i posebno interesantni lik i ne vidim gdje je tu uopće upitnik? Očito isto stvar percepcije. Ponavljam meni je karakterna razrada likova za jedan ovakav film fenomenalna. Pa naravno da se treba doživljavat kao parodija. Pa sama uopće pomisao da postoje navijači koji idu u neki drugi grad kako bi se tukli zbog nogometa je parodija sama po sebi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.