Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2010., 18:08   #241
mozda si skinuo ekscentar (ako je spina za toplu i hladnu vodu), a navjerojatnije ti je puknuo produzetak koji je bio obican pocinčani i dosao je tanak kao papir. pokusaj kao sto ti je majstor 52 rekao uz naglasak na zagrijavanje plinskom kartusom jer inace ces tesko skinuti. i preporuka je staviti mesingani produzetak koji je 4-5 puta skuplji, ali to se radi o 2-3kn za pocincani ili 10kn za mesingani.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:09   #242
Bok svima,
Od prije godinu dana na hrvatskom tržištu možete naći najbolje kanalice za tuš kabine - Easy Drain.

Dubina ugradnje neće biti nikakav problem jer najplića kanalica ima ukupnu dubinu ugradnje samo 6 cm.

Po kvaliteti nekoliko stepenica su iznad svih ostalih kanalica koje ste do sada mogli naći.
pogledajte stranicu:

www.inova-san.hr


Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Na ovoj adresi se sve lijepo vidi: http://www.viega.com/xbcr/en-com/668...ppe_HR_net.pdf

Dakle ,kad se skine kada i ukloni šuta biti če poznato kakove se odvodne cijevi nalaze u podu?
Ako su olovne ,vjerojatno su spojene u podni sifon ,a sifon u glavnu kanalizacionu cijev ili u odvod od Wc-a. Sada treba donijeti dobru procjenu – za olovne cijevi- dali su u dobrom stanju ili ih treba zamijeniti. Preporučam obaveznu zamjenu , jer sve to daleko manje košta nego naknadni popravci.
Ako su odvodne cijevi plastične, tada bi bilo manje problema.
Ovakav sifon koji se stavlja u pod (kao na slici)to jest podna šina,košta između 3000,00 i 4000,00 kuna ( treba točno provjeriti cijenu ,nisam siguran).
Minimalna visina ,odnosno dubina je 12 cm da se sve sakrije . Ako nema visine poda ,tada se za razliku podigne gore i dobije se stepenica.
Duljina tuš šine određuje i veličinu cijele kabine i samih vrata. Mislim da se vrlo lako uskladi širina vrata i tuš šine-rešetke. Rešetka se postavlja kod samih vrata ,tako da sav pod u tuš kabini ima pad prema vratima. Ispod pločica potrebno je izraditi kvalitetnu hidro izolaciju,što i nije problem ,jer danas postoje zaista široka paleta takovih proizvoda , kao na primjer proizvodi od Sica : http://www.sika-croatia.hr/ , gdje postoji veliki izbor dobrih riješenja.
Nakon toga treba svoj dio također odraditi i keramičar ,koji također imaju na ponudi specijalna ljepila za takove zahvate i mase za fugiranje.
Sve u svemu ,ne vidim razloga za zabrinutost.
I naravno sve ovisi o tome tko izvodi radove,sami ili se to povjeri nekome tko je tu doma.
salekovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:13   #243
Quote:
salekovic kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Od prije godinu dana na hrvatskom tržištu možete naći najbolje kanalice za tuš kabine - Easy Drain.

Dubina ugradnje neće biti nikakav problem jer najplića kanalica ima ukupnu dubinu ugradnje samo 6 cm.

Po kvaliteti nekoliko stepenica su iznad svih ostalih kanalica koje ste do sada mogli naći.
pogledajte stranicu:

www.inova-san.hr
kolika je cijena takve jedne kanalice?
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 00:54   #244
Kad sam mijenjao nedavno mješalicu stariju (Unitas) i stavljao noviju (Armal), primjetio sam da Armal stavlja u svoje ekscentre nekakav gumirani nastavak koji suzuje protok vode. U prijašnjoj instalaciji toga nije bilo, bio je običan ekscentar bez tog gumiranog dijela.

Zanima me što je to točno, i da li sam pogriješio ako ga nisam upotrijebio s novom mješalicom?
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 11:52   #245
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije se radi o mesinganom produžetku (produljenje). Potreban je nekakav konusni komad koji po profilu može uči u promjer produljenja,koje je ostalu u zidu. Još bolje je ako se može naći takav dio stare turpije sa tri brida koja se može brušenjem prilagoditi promjeru.
Uz to prije skidanja se može taj dio zagrijati plamenom ( sa plinskom kartušom ) da se lakše odvine.

Na kraju treba kupiti novi komad za nastaviti slavinu,najbolje mesingani od tvrtke Viega.
Zašto?
Zato jer su dobri,imaju na sebi utore za imbus ključ i dovoljno su jaki.
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
mozda si skinuo ekscentar (ako je spina za toplu i hladnu vodu), a navjerojatnije ti je puknuo produzetak koji je bio obican pocinčani i dosao je tanak kao papir. pokusaj kao sto ti je majstor 52 rekao uz naglasak na zagrijavanje plinskom kartusom jer inace ces tesko skinuti. i preporuka je staviti mesingani produzetak koji je 4-5 puta skuplji, ali to se radi o 2-3kn za pocincani ili 10kn za mesingani.

Ispričavam se što se nisam ranije javio, i zahvalio bi se na savjetima. Bratić, koji inače se bavi tim stvarima je uspio izvaditi taj dio koristeći vaše savjete.
Još jednom veliko hvala.
Zix85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 00:52   #246
Quote:
Zix85 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što se nisam ranije javio, i zahvalio bi se na savjetima. Bratić, koji inače se bavi tim stvarima je uspio izvaditi taj dio koristeći vaše savjete.
Još jednom veliko hvala.
Zadovoljan ti.....zadovoljni mi.
Hvala.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:32   #247
Pozdrav!
Imam problem sa slavinom iznad kade. Naime, voda najnormalnije curi, ali ne i kroz tuš. “Pipac“ za preusmjeravanje vode baš i nije u najboljem stanju, protok vode kroz tuš se broji u kapima.. zanima me kako i je li moguće to nekako popraviti bez da se mijenja cijela slavina? Tuš je očišćen i nije blokiran prljavštinama. Hvala!
slavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:09   #248
Quote:
slavina kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam problem sa slavinom iznad kade. Naime, voda najnormalnije curi, ali ne i kroz tuš. “Pipac“ za preusmjeravanje vode baš i nije u najboljem stanju, protok vode kroz tuš se broji u kapima.. zanima me kako i je li moguće to nekako popraviti bez da se mijenja cijela slavina? Tuš je očišćen i nije blokiran prljavštinama. Hvala!

Sigurno je blokiran mehanizam za prebacivanje lijevo desno ili gore dolje, ovisno o vrsti slavine - mješalice.

popravak je svakako moguč, ali kako da to ocijenim kad ne vidimo mješalicu?

Jedan savjet svima; dajte pokušajte poslikati , ako ikako možete one detalje koji vas muče, da se može eventualnim savjetom što bolje pomoći.

http://i625.photobucket.com/albums/t...g?t=1286464123

U crnom krugu je jedan takav podizać za tuš , i to novije generacije , koji se može zamijeniti.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 22:08   #249
molim za savjet, u kuhinju bi trebao staviti perilicu za suđe. Nema predviđenog priključka za vodu. Ispod sudopera imam ventil za hladnu vodu koji zatvara vodu na pipi na sudoperu...
jel moguče umjesto glave ventila tu ušerafiti kutni ventil i na njega spojiti perilicu, da li bi pasale dimenzije navoja. Htio bi izbjeći kopanje zida za stavljanje novog priključka..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 07:50   #250
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
molim za savjet, u kuhinju bi trebao staviti perilicu za suđe. Nema predviđenog priključka za vodu. Ispod sudopera imam ventil za hladnu vodu koji zatvara vodu na pipi na sudoperu...
jel moguče umjesto glave ventila tu ušerafiti kutni ventil i na njega spojiti perilicu, da li bi pasale dimenzije navoja. Htio bi izbjeći kopanje zida za stavljanje novog priključka..

Može, samo pod uvjetom da su isti navoji.
Ako je instalacija jako stara , preko 30 godina , tada se može dogoditi da navoji na tijelu ventila ne odgovaraju navojima od slavine za veš mašinu.
Osoba koja se razumije može to zaključiti na prvi pogled, odnosno kada skine obrtalj od ventila.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:12   #251
Pitanje za majstora!
Prilikom montaze nove zidne mjesalice, a zbog problema s cijevima, malo smo ostetili holender maticu. Odnosno, zgulili smo ju. Da lise holender matica na slavini moze promijeniti i ako moze KAKO?
Unaprijed zahvaljujem!
Schwesterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 08:07   #252
Quote:
Schwesterica kaže: Pogledaj post
Pitanje za majstora!
Prilikom montaze nove zidne mjesalice, a zbog problema s cijevima, malo smo ostetili holender maticu. Odnosno, zgulili smo ju. Da lise holender matica na slavini moze promijeniti i ako moze KAKO?
Unaprijed zahvaljujem!
Svaka holender matica spojena je na tijelo mješalice sa dosjedom ili «sicom» koji se uz pomoć imbus ključa pritegne na tijelo.

Kada se mješalica skine sa zida u samom holenderu se vidi šesterokutni otvor, to je mjesto za imbus ključ. Odvine se u lijevu stranu ( ponekad može biti i lijevi navoj) i zamijeni se oštećeni holender. Kod vračanja sica , na isti treba malo namotati kudelje ili teflonske niti da se spoj dobro zabrtvi.
Na nekim se modelima nalazi okrugla gumica koja dobro brtvi, i u tom slučaju nije potrebno stavljati kudelju.
Kod vračanja mješalice na zid, dobro je zamijeniti brtve.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:21   #253
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Svaka holender matica spojena je na tijelo mješalice sa dosjedom ili «sicom» koji se uz pomoć imbus ključa pritegne na tijelo.

Kada se mješalica skine sa zida u samom holenderu se vidi šesterokutni otvor, to je mjesto za imbus ključ. Odvine se u lijevu stranu ( ponekad može biti i lijevi navoj) i zamijeni se oštećeni holender. Kod vračanja sica , na isti treba malo namotati kudelje ili teflonske niti da se spoj dobro zabrtvi.
Na nekim se modelima nalazi okrugla gumica koja dobro brtvi, i u tom slučaju nije potrebno stavljati kudelju.
Kod vračanja mješalice na zid, dobro je zamijeniti brtve.
http://i625.photobucket.com/albums/t...g?t=1288254055
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:27   #254
Hvala
Schwesterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:20   #255
Pukla cijev za vodu - od sata na dalje (a ima je bome jedno 10-15 metara). Sada neprestano curi voda, ali ne znamo gdje. Cijevi su dosta stare (imaju jedno 50-ak godina).
Prvo smo mislili da je vodokotlić, ali nije u njemu problem.
U kupatilu se neprestano cuje sum vode, ali nigdje nema nikave fleke ni traga vodi?

Ima li tko kakav pametan prijedlog? Di bi mogao biti "za*eb"?
Bio je cak i covjek sa nekim instrumentom koji moze otkriti di curi, ali nije uspio nista otkriti
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2010., 22:04   #256
cijevi stare 50 godina treba mijenjat u kompletu.
zmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 10:35   #257
Quote:
tiki66 kaže: Pogledaj post
Pukla cijev za vodu - od sata na dalje (a ima je bome jedno 10-15 metara). Sada neprestano curi voda, ali ne znamo gdje. Cijevi su dosta stare (imaju jedno 50-ak godina).
Prvo smo mislili da je vodokotlić, ali nije u njemu problem.
U kupatilu se neprestano cuje sum vode, ali nigdje nema nikave fleke ni traga vodi?

Ima li tko kakav pametan prijedlog? Di bi mogao biti "za*eb"?
Bio je cak i covjek sa nekim instrumentom koji moze otkriti di curi, ali nije uspio nista otkriti
Sa instrumentom se može samo otkriti gdje ima vode, teško se otkrije toćno mjesto curenja.
Treba pokušati na trasi kuda ide cijev, otkopati na par mjesta i prema kolićini vode evenmtualno pronaći mjesto puknuća.
Ne navodi se o kakovim je cijevima rijeć: plastićne, olovo, pocinćane....Ali ako je moguće treba sve promijeniti.
To je ipak najisplativije,jer pucanje se može vrlo lako nastaviti.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 14:03   #258
Quote:
paul kaže: Pogledaj post
Koliko otprilike vodoinstalateri naplacuju svoj rad - npr. za adaptaciju kupaone (mijenjanje cijevi, postavljanje novih, montaža...)?
cijene se kreču od 300-400 kn po izljevu tj. po mjestu + montaža sanitarija od 50-150 ovisno o čemu se radi
majstortomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 12:22   #259
Da li neko zna dali ja smijem niskotlačni bojler spojiti tako da cijev od tuša spojim na ulaz hladne vode i samo crijevo sa izlaza tople vode koristim za tuširanje...naravno tuš spajam poslije pipe , pa kad pustim hladnu vodu kroz tuš ..jel..radi se o končarevom niskotlačnom bojleru ETA 1733 od 5 KW..
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 12:48   #260
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Da li neko zna dali ja smijem niskotlačni bojler spojiti tako da cijev od tuša spojim na ulaz hladne vode i samo crijevo sa izlaza tople vode koristim za tuširanje...naravno tuš spajam poslije pipe , pa kad pustim hladnu vodu kroz tuš ..jel..radi se o končarevom niskotlačnom bojleru ETA 1733 od 5 KW..

Oprosti ne razumijem te kaj bi točno htio napraviti. Probaj malo pojasniti ili napraviti skivu kako je to sada i kaj hočeš.

Niskotlačni bojler za kupaonu je jedno , a za kuhinju nekaj sasvim drugo.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.