Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2014., 18:30   #2301
on se dosta znoji...

Prvo mu ne daj začinjena jela i pržena i pečena i manje će se znojiti (a i treba skinuti nešto kila pa će i to pomoći)- ok, sad je zeznuto jer je nogomet. prvenstvo... ali iza toga

Drugo, bezveze je mladoženja bez sakoa, ako se znojiš šta se vjenčaš onda u rujnu... ah...
koja je alternativa? Prsluk? Samo košulja? Kad vidim one kravate neke široke lepezaste dobijem 100 slomova živaca, nadam se da nemate u vidu tako neki modni masakr.


(pliz nemoj shvatiti post kao neko podje*vanje jer to nije, nego tek kao opaske koje bi mogle pomoći simptomima vezanim uz znojenje i kilažu i odijelo), e sad gdje rade (osim po mjeri) odijela za dvometraše i nešto jače... hm... znam za Gjuro XL u Vlaškoj.
Ova konfekcija po gradu a la Varteks (Di Caprio) ili ovi koji su spominjani... treba nazvati ili otići do njih i pitati). Nešto sam vidio da Varteks i ima te velike brojeve.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 20:10   #2302
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje ima za kupiti gotovih odijela, ali većih dimenzija (zaručnik je visok oko 2 metra, a težak oko 120 kila mada se na njemu to ne vidi)?

Također, ja sam planirala dati šivati haljinu u pin-up stilu (planiram crvenu haljinu s bijelim točkicama, ako uspijem naći takav materijal). BIlo bi idealno da budemo usklađeni po pitanju odjeće - ima li netko ideju što se nosilo tada i što bismo mu mogli dati šivati, a da budemo usklađeni? Kako je vjenčanje početkom 9. mjeseca, a on se dosta znoji, možda bismo išli i na neku varijantu bez sakoa.

Hvala
Malo sam off ali vezano za tvoj outfit, ne znam od kud si ni koliko ti je Bec blizu ili daleko, no u Becu ima trgovina par bas samo sa pin up odjecom koja dolazi iz Londona mislim (iz Eng je sigurno) i haljina kakvu si opisala je izmedju 60 i 70€, da znas okvirno kad ces se raspitivati za sivanje kod sebe...
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 11:58   #2303
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
on se dosta znoji...

Prvo mu ne daj začinjena jela i pržena i pečena i manje će se znojiti (a i treba skinuti nešto kila pa će i to pomoći)- ok, sad je zeznuto jer je nogomet. prvenstvo... ali iza toga

Drugo, bezveze je mladoženja bez sakoa, ako se znojiš šta se vjenčaš onda u rujnu... ah...
koja je alternativa? Prsluk? Samo košulja? Kad vidim one kravate neke široke lepezaste dobijem 100 slomova živaca, nadam se da nemate u vidu tako neki modni masakr.
Nisam se uvrijedila niti shvatila krivo

On ide u teretanu, tako da to nije težina "trpam u sebe kao da sutra ne postoji", nego je više mišićave građe, kad je bio dosta mršaviji izgledao je bolesno, a jednako se znojio - genetika. Kad bi barem bilo tako jednostavno

Mi smo mislili u stilu 50-ih, tipa hlače, tregeri, fedora, to mi je fora. Rujan je zbog moje haljine, ne volim hladnoću. Nećemo imati modni masakr, bez brige, previše mi je stalo do modne estetike da bih to napravila.

Hvala na prijedlozima za odijelo.

Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Malo sam off ali vezano za tvoj outfit, ne znam od kud si ni koliko ti je Bec blizu ili daleko, no u Becu ima trgovina par bas samo sa pin up odjecom koja dolazi iz Londona mislim (iz Eng je sigurno) i haljina kakvu si opisala je izmedju 60 i 70€, da znas okvirno kad ces se raspitivati za sivanje kod sebe...
Iz Zagreba sam, tako da mi nažalost Beč nije blizu. Našla sam i ja par stranica, ali mislim da je možda najsigurnije da idem na neki finiji materijal i dam na šivanje - našla sam curu koja bi mi sašila haljinu, verzija s manje svečanim materijalom je cijena kao u Beču, a sa svečanijim duplo skuplja, ali opet jeftinija od vjenčanice.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 14:32   #2304
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Nisam se uvrijedila niti shvatila krivo

On ide u teretanu, tako da to nije težina "trpam u sebe kao da sutra ne postoji", nego je više mišićave građe, kad je bio dosta mršaviji izgledao je bolesno, a jednako se znojio - genetika. Kad bi barem bilo tako jednostavno

Mi smo mislili u stilu 50-ih, tipa hlače, tregeri, fedora, to mi je fora. Rujan je zbog moje haljine, ne volim hladnoću. Nećemo imati modni masakr, bez brige, previše mi je stalo do modne estetike da bih to napravila.

Hvala na prijedlozima za odijelo.
Fedora kao šešir (ili nešto što ne znam što je fedora )?
Ajde, u nekom retro stilu tvoje haljine i cijele priče to može biti skroz fora.

(i razumijem za znojenje itd., zeznuta stvar- i drago mi je da ide u teretanu)


Meni je osobno zeznuto da od mladoženje bude elegantnije 90% muškaraca na vjenčanju, ali ako se isfura da bude zgodno i ukusno stilski kao priča, ajde- neka.
Sad me zanima i boja tvoje haljine, s obzirom da se ipak radi o vjenčanici, a treba biti pin up. Zanimljivo...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 15:21   #2305
Fedora kao šešir, da. Ovako sam nekako njega zamislila, naravno, varijacija na temu i možda druga kombinacija boja. Zato sam baš i znatiželjna ima li ovdje ikoga tko je tako nešto napravio, da podijeli iskustva.

Moja bi haljina trebala biti crvena s bijelim točkicama, ako nađem materijal.

Nešto ovakvo mi je prvi izbor.

Ovo mi je drugi izbor
.

Obožavam ovaj stil i oni koji me dobro poznaju su mi rekli, kad sam im rekla koji je plan, da sam to baš ja, tako da neće biti isforsirano i "fejk".

Nikad nisam bila ljubitelj klasičnih fešta i procedura, imat ćemo malo vjenčanje s najužim krugom obitelji i prijatelja (maksimalno 40 ljudi).
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 02:17   #2306
Super su haljine, iako bi stare babe doživjele multiple infarkte.
Super!


A i muška kombinacija je okej. Moje opaske od gore (glede sakoa) ostaju, no u ovoj priči to je zapravo logičan izbor koji će spojiti ugodno (vrućina) s korisnim (konačni izgled).

Pogledaj na Fejsu Gelato sisters (3 naše curke koje pjevaju tu pin up mjuzu), ovih dana je bio u Rovinju i Dolce vita festival s tom pin up spikom.
https://www.facebook.com/DolceVitaRovinj
Djevojka Ana Perduv ili na Fejsu
https://www.facebook.com/ana.perduv
zna sve o toj odjeći, ako trebaš što budi slobodna pitati ju...


Ma, vjerojatno sve to znaš, ali za slučaj da ne
pozz i sretno

(a kvragu, odosmo s temom v rit- u svakom slučaju sviđa mi se fedora- eto i ontopic)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 21:13   #2307
Odijelo od 65% poliestera i 35% viskoze. Valja li to išta po ljetu (znojenje)? Gužva li se? Konkretno radi se o Galileu, turska izrada, jeftino no pitanje hoće li biti bačen novac ili je bolje tražiti nešto pamučno?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 01:12   #2308
Osobno se ježim od poliestera u svakom obliku. A pogotovo po ljeti- od svraba do smrada pa nadalje.
Mislim da to nije dobra ideja.
Ne znam da li je u pitanju odijelo za gosta ili za mladoženju. Ako je za gosta po meni može proći i laneno odijelo. Ali uvijek definitivno pamuk.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 20:36   #2309
Ma lan je super (obično komb 40% lan, 60% pamuk), ali se gužvaaaaaa... Dobar ako se neće puno sjediti. Inače, pre NEformalan, super za more.

Ok, znači umjetne materijale - izbjegavati!
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 21:05   #2310
Ivica Klarić

Neće muž, pa ću ja na pisati za buduće mladoženje, kumove itd.
Ivica Klarić je majstor za muška odijela, presimpatičan topao i zezant, ali savršeni profić koji ima najfinije materijale, od prve je shvatio što je mm zamislio i to napravio besprijekorno i u svim dogovorenim rokovima! Nikada mi mm nije tako dobro izgledao u odijelu slina mi je curila na to kako su mu hlače stajale. Napravio je i košulju i leptir mašne za njega i za našeg psa, ma sve savršeno! A cijena mi je nestvarno mala za kvalitetu i izvedbu dobivenog.
amanarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 22:14   #2311
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Fedora kao šešir, da. Ovako sam nekako njega zamislila, naravno, varijacija na temu i možda druga kombinacija boja. Zato sam baš i znatiželjna ima li ovdje ikoga tko je tako nešto napravio, da podijeli iskustva.

Moja bi haljina trebala biti crvena s bijelim točkicama, ako nađem materijal.

Nešto ovakvo mi je prvi izbor.

Ovo mi je drugi izbor
.

Obožavam ovaj stil i oni koji me dobro poznaju su mi rekli, kad sam im rekla koji je plan, da sam to baš ja, tako da neće biti isforsirano i "fejk".

Nikad nisam bila ljubitelj klasičnih fešta i procedura, imat ćemo malo vjenčanje s najužim krugom obitelji i prijatelja (maksimalno 40 ljudi).
Ako još uvijek tražiš haljinu, Mod Cloth ima fantastičnih i stvarno ogroman izbor:http://www.modcloth.com/ Uz haljinu imaju i matching cipele, nakit, ma sve. Cijela pin up filozofija
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 22:26   #2312
Quote:
amanarija kaže: Pogledaj post
Neće muž, pa ću ja na pisati za buduće mladoženje, kumove itd.
Ivica Klarić je majstor za muška odijela, presimpatičan topao i zezant, ali savršeni profić koji ima najfinije materijale, od prve je shvatio što je mm zamislio i to napravio besprijekorno i u svim dogovorenim rokovima! Nikada mi mm nije tako dobro izgledao u odijelu slina mi je curila na to kako su mu hlače stajale. Napravio je i košulju i leptir mašne za njega i za našeg psa, ma sve savršeno! A cijena mi je nestvarno mala za kvalitetu i izvedbu dobivenog.
jel se može znat cijena odijela?
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 00:33   #2313
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Ma lan je super (obično komb 40% lan, 60% pamuk), ali se gužvaaaaaa... Dobar ako se neće puno sjediti. Inače, pre NEformalan, super za more.

Ok, znači umjetne materijale - izbjegavati!
Da, zajebi jeftino odijelo s groznim sadržajem materijala.


Quote:
amanarija kaže: Pogledaj post
Neće muž, pa ću ja na pisati za buduće mladoženje, kumove itd.
Ivica Klarić je majstor za muška odijela, presimpatičan topao i zezant, ali savršeni profić koji ima najfinije materijale, od prve je shvatio što je mm zamislio i to napravio besprijekorno i u svim dogovorenim rokovima! Nikada mi mm nije tako dobro izgledao u odijelu slina mi je curila na to kako su mu hlače stajale. Napravio je i košulju i leptir mašne za njega i za našeg psa, ma sve savršeno! A cijena mi je nestvarno mala za kvalitetu i izvedbu dobivenog.
Daj cijenu pliz. Jasno je da su kreatori nešto skuplji od konfekcije koja se šiva serijski za dućane i masovnu prodaju i zato jer on radi baš po mjeri.
Zanima me cijena.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 11:43   #2314
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Super su haljine, iako bi stare babe doživjele multiple infarkte.
Super!


A i muška kombinacija je okej. Moje opaske od gore (glede sakoa) ostaju, no u ovoj priči to je zapravo logičan izbor koji će spojiti ugodno (vrućina) s korisnim (konačni izgled).

Pogledaj na Fejsu Gelato sisters (3 naše curke koje pjevaju tu pin up mjuzu), ovih dana je bio u Rovinju i Dolce vita festival s tom pin up spikom.
https://www.facebook.com/DolceVitaRovinj
Djevojka Ana Perduv ili na Fejsu
https://www.facebook.com/ana.perduv
zna sve o toj odjeći, ako trebaš što budi slobodna pitati ju...


Ma, vjerojatno sve to znaš, ali za slučaj da ne
pozz i sretno

(a kvragu, odosmo s temom v rit- u svakom slučaju sviđa mi se fedora- eto i ontopic)


Znaš li možda gdje se može nabaviti jeftino fedora? Znam za Anu, već sam se čula s njom prije par tjedana po tom pitanju, a cure ću svakako pogledati/poslušati.


Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

Daj cijenu pliz. Jasno je da su kreatori nešto skuplji od konfekcije koja se šiva serijski za dućane i masovnu prodaju i zato jer on radi baš po mjeri.
Zanima me cijena.
Ja sam na budi.in našla ovu informaciju: "Ivica Klarić kreira odijelo po mjeri za 3000 do 3500 kn. Cijene prsluka kreću se od 500 do 700 kn, a košulja 400 do 600 kn."

I mene zanima iskustvo iz prve ruke po pitanju cijene.

Zadnje uređivanje Carla Marx : 16.06.2014. at 12:03.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:27   #2315
Moj buduci ce najvjerojatnije kod Klarica sivat odjelo, pa sam poslala upit. Cijena je cca 3500kn, idemo na dogovor sljedeci tjedan
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:47   #2316
Ok, čini mi se fer cijena za Klarića.
Daj nek neko fotka neko odijelo od Klarića i stavi ovdje...




Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post


Znaš li možda gdje se može nabaviti jeftino fedora? Znam za Anu, već sam se čula s njom prije par tjedana po tom pitanju, a cure ću svakako pogledati/poslušati.
Hm... za šešire mi jedino pada na pamet
Cahun http://www.cahun.hr/

a vidim sad da ima i ovaj Škrgatić http://www.sesiri-skrgatic.hr/
(kod njega ti čak pišu i cijene kad dođeš mišem nad šešir), po 650 kuna su- ako se ne varam

glej, glupo mi je tražiti jeftinjaru za vjenčanje; neke šiptarica- look šešire uvijek možeš potražiti po njujorkerima i Zarama itd., ali ovo je kvaliteta, ovo je zg tradicija (sa svjetskim štihom, jasno) i mislim da ta lova nije previše za nešto što će ti ostati (odnosno njemu) em za trajnu uspomenu, em za nošenje za neke prigode ubuduće.

evo ti još i ovo

Zadnje uređivanje Deedy : 17.06.2014. at 14:54.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:27   #2317
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

glej, glupo mi je tražiti jeftinjaru za vjenčanje; neke šiptarica- look šešire uvijek možeš potražiti po njujorkerima i Zarama itd., ali ovo je kvaliteta, ovo je zg tradicija (sa svjetskim štihom, jasno) i mislim da ta lova nije previše za nešto što će ti ostati (odnosno njemu) em za trajnu uspomenu, em za nošenje za neke prigode ubuduće.
Slažem se.

To je ok cijena za kvalitetan šešir. Nisam nikad kupovala šešire, a znam da je moj deda kupio neki šešir koji je koštao preko 1000kn, što mi je ipak malo previše.

Hvala na prijedlozima. Deedy, jesi ti neki organizator vjenčanja? Imaš sve odgovore.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 16:43   #2318
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Slažem se.

To je ok cijena za kvalitetan šešir. Nisam nikad kupovala šešire, a znam da je moj deda kupio neki šešir koji je koštao preko 1000kn, što mi je ipak malo previše.

Hvala na prijedlozima. Deedy, jesi ti neki organizator vjenčanja? Imaš sve odgovore.
hehe... skoro
u toj sam branši glazbeno, ali znam dosta ljudi koji to rade i koji rade super- i njih mi je uvijek drago preporučiti, jer mi je okej da ljudi (pogotovo koji nemaju iskustva s tim jer se fala bogu ne vjenčavaju 100 puta) dobiju kvalitetnu informaciju i da si priušte najbolji omjer kvalitete i cijene. 100 ljudi- 100 ćudi i ukusa, to je istina...
sretno enivej, okači nešto kad nabavite 'robu'.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 15:15   #2319
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Da, zajebi jeftino odijelo s groznim sadržajem materijala.




Daj cijenu pliz. Jasno je da su kreatori nešto skuplji od konfekcije koja se šiva serijski za dućane i masovnu prodaju i zato jer on radi baš po mjeri.
Zanima me cijena.
Da, odijelo od najfinijeg materijala je 3500 kn, sa košuljom i leptir mašnama 4000 kn, ma jedva nešto skuplje od kvalitetnije konfekcije.
amanarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 22:13   #2320
Mi smo obišli puno dućana i jefitnijih i skupljih i na kraju najbolje odijelo po cijeni, izgledu i kvaliteti našli u Di Capriju, a košulju, remen i kravatu u Galileu, a manžete naručili s Aliexpressa za 25 kn
marinica1990 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.