Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 20:54   #201
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
a sto se dresura tice - jedino sam za individualne programe,sa iskusnim ljudima ne klinkicama, i s onim dreserima koji rade sa vlasnikom i psom a ne samostalno ! takva dresura je naravno skuplja ali to bi bila jedina opcija za mene !
Vjeruj da nije. Moj instruktor uzima manje nego sta su mi trazili po raznoraznim skolicama gdje sam trebala ostaviti psa
Radi s nama , na meni fantastican nacin. Tak da mene uci kako i sta, te prati nas zajednicki odnos.

To je jedina , ispravna obuka
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Old 05.02.2009., 21:17   #202
Me and myself, a bome i Ja; se slazemo..

Znam po sebi, a i po ostalima.
Cast izuzecima poput Bolhe, ali po mom misljenju toliko i vrijedi ako pricamo o necem osim osnova.
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Old 06.02.2009., 08:36   #203
Quote:
Janica Klošarić kaže: Pogledaj post
Me and myself, a bome i Ja; se slazemo..

Znam po sebi, a i po ostalima.
Cast izuzecima poput Bolhe, ali po mom misljenju toliko i vrijedi ako pricamo o necem osim osnova.

E vidis, gosp Bolha kojeg ja izuzetno cijenim kao strucnjaka, nije mogao izaci na kraj sa pasminom koju ja imam, a samo radi nacina rada.... tak da kad sam ga isla trazit savjet... rekao je" niti slucajno" uzimat tu pasminu, neuracunljivi su i nikad neznas kako ce reagirat...a ako ipak uzemem pasminu da mu sa 8 tj odmah donesem stene na 3 tjedna,sta nisam niti u ludilu htjela.... Smatram da odlican trener, sa radom UZ GAZDU , pravom trenutku kretanja na skolu , te na nacin koji pasmina " trpi " i zahtjeva, postigne cudo sa psom, bez obzira na pasminu.

Ja sam sa svojom krenula na obuku, na dan kad je tocno napunila 5 mjeseci

Nisu svi instruktori za sve pse te se sa svim pasminama ne radi na isti nacin....
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Old 06.02.2009., 09:04   #204
Da meni instruktor kaže "niti slučajno tu pasminu" okrenula bi se i otišla. Kužim da svakome ne leži svaki pas, pa čak i kad si instruktor, ali ovakva izjava je izjava nekog amatera a ne profića koji radi s psima. Al gle, mene su svojevremeno ranih 90-ih u KOSSP-u elegantno odbili jer sam imala šarplaninca. Kao, nije to pogodna pasmina blablabla... Iako se na njihovim stranicama lijepo ističe kako spada u službene pasmine. Na kraju sam radila s njom sama, vjerujem da je bilo propusta s moje strane jer je moje znanje tada bilo 0 bodova pa sam radila s frendom i čitala knjige. Ali kakav je taj pas bio - nemaju pojma šta su propustili. Vjerujem da bi se mnogi psi trenirani kod njih mogli posramiti ako ništa drugo a onda zato što je njoj bilo dovoljno pokazati nešto jednom i to je bilo to, za cijeli život.
Smartie is offline  
Old 06.02.2009., 09:20   #205
Definitivno se slažem, da mi trener/instruktor/kako god želite kaže da ne želi imati veze s tom pasminom isto bi bio okret na peti. nekako mi se čini da će dobar instruktor provesti barem neko vrijeme s psom prije nego zaključi da ta individua prelazi njegove mogućnosti. a ako si ne vjeruje, da on osobno može izaći na kraj sa dotičnim psom koje god pasmine, očekivala bi da mi to i kaže, možda čak i preporuči nekog za koga vjeruje da može pomoći tom psu.

što se tiče individualnog pristupa treningu, super, ali što je onda sa socijalizacijom. mene to recimo muči. lako (meni sa mojom pasicom) naučit 'sjedi, lezi, čekaj, bla bla' tj to već ajmo reći zna tj radi se na tome. da ju to idem učit voljela bi i ja više da smo jedan na dva, instruktor, moj pas i ja, barem u početku, da se ona može pošteno koncentrirat. ali mene izuzetno nervira što niti jedna školica nema program socijalizacije. ili moraš ići na trening poslušnosti u grupi pri čemu se pas i socijalizira. ili ništa. (jedino Nessi ima ta nekakva druženja, ali prije toga moraš proći ili školicu ili konzultaciju s trenerom, ali oni mi se ne javljaju, ne znam uopće da li još rade)

a što se tiče ovog ostavljanja psa solo s instruktorom, da ga dotični uči sam. no way.. možda ima svoje koristi, ali evo, osobno, nema šanse da bi to odabrala.
hella is offline  
Old 06.02.2009., 10:02   #206
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
no dosla sam na njihov trening da vidim kako to izgleda ! tamo je bilo more pasa,100tinjak sigurno ! pola su trcali po livadi,pola rasporedeni u neke grupice a pola ih bilo povezano na ogradu i lajalo ! to je bio takav cumez tamo da ja neznam dal su se oni medusobno uopce culi i razumili !
Dresuru su vodile curice od 17-20 godina koje neznam od kud bi uopce crpile ikakvo znanje ! u grupama je bilo kuja koje su se tjerale pa ako iko u takvoj grupi ocekuje poslusnost svog muzjaka,svaka mu cast !
za sav taj uzas od dresure,koji nit je individualan,nit zanimljiv,ni profesionalan,gdje psi zveraju i neznaju kud bi sa sobom placat novce mi se cinilo ko da bacam novce u vjetar !
a onak, sad je ovo tak bezveze opisano, nema smisla...
mislim, to da KOSSPovci nemaju baš manire prema ljudima i da će ti zatvorit vrata pred nosom, stoji, ali opis treninga je pomalo zloban...
mislim, neću lagat i reći da je moj pas iz te škole izašao poslušan i savršen i nešto, ali da sam puno JA kao vlasnik naučila, jesam...
isto kao što bi naučila da sam imala privatnog trenera...
i koja je razlika između privatnog učitelja i grupe od 7,8 pasa? baš nikakva, budući da se sve svodi na to da ono što tamo naučiš, doma sa psom ponoviš još x puta!
a to će ti u KOSSPu reći prvi sat kad dođeš tamo...
malikali is offline  
Old 06.02.2009., 10:09   #207
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
što se tiče individualnog pristupa treningu, super, ali što je onda sa socijalizacijom.
Pa ne znači individualni trening manjak socijalizacije Individualan pristup je kad radite jedan na jedan, tj. ti i tvoj pas i trener, a vi svi skupa možete trenirati ili sami ili zajednička šetnja po parku/gradu/gužvi, ali je taj trener koncentriran samo na tebe i tvoga psa, pomaže vam u vezi socijalizacije, promatra samo tvog psa i tebe. Definitivno ne izostaje socijalizacija.

Quote:
ali mene izuzetno nervira što niti jedna školica nema program socijalizacije.
koliko ja znam, imaju sve Ideš na trening poslušnosti u grupi, ali prije no što počneš sa naredbama i vježbicama koliko ja znam psi se druže međusobno. Također, puštaju se svi skupa nakon vježbica da se druže. Šta je soijalizacija nego boravak među grupom drugih pasa i kasnije druženje?

Quote:
a što se tiče ovog ostavljanja psa solo s instruktorom, da ga dotični uči sam. no way.. možda ima svoje koristi, ali evo, osobno, nema šanse da bi to odabrala.
nema teorije da bi svoga psa dala nekome na obuku bez da sudjelujem. ni govora, taman da mi je to rođena mater koja ga obučava. Nema mi to smisla i uopće ne podržavam da se to oglašava.

Quote:
malikali kaže: Pogledaj post
mislim, to da KOSSPovci nemaju baš manire prema ljudima i da će ti zatvorit vrata pred nosom, stoji, ali opis treninga je pomalo zloban..
Ma nije. ja imam dojam da uvijek nekud žure, a ne da ti iz nepristojnosti ili bahatosti zatvaraju vrata pred nosom. Ja kad god sam nekoga bilo šta pristojno pitala, isto tako bilo mi je i odgovoreno, nisam nikada osjetila da je bilo tko arogantan, neuljudan ili da ne želi pomoći.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 06.02.2009. at 13:19.
Smartie is offline  
Old 06.02.2009., 10:48   #208
Gle, ja sam vec xy puta spomenula skolicu na Jankomiru nedjeljeom i trenera, nije reklaa, jer ja nisam trener, ja samo radim s njim sa svojim psom....
sve u jednom, socijalizaicja, poslusnost, obuka za ono sta zelite, individualni pristup, razne pasmine, male, velike... tak da tko voli nek izvoli
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Old 06.02.2009., 10:50   #209
ma krivo sam se... očito...
ono, ljudi očekuju da kad dođeš tamo upisat tečaj, da će oni raširenih ruku i osmijehom dočekati tebe i tvoje novce, ali nije baš tako... uglavnom, sad su već prebukirani, i oni bi trebali to naznačiti na svojim internet-stranicama...
malikali is offline  
Old 06.02.2009., 12:39   #210
meni se kao prvo uopce ne svida takva manija oko jedne skole za pse !
to mozda je grupa od 8-10 pasa al iza tebe je ostalih 50 pasa koji nisu nimalo mirni nit tihi ! i pse to zbunjuje i dekoncentrira ! da ne kazem da je to za malamuta valjda bio najlosiji izbor !
kad sam uzela njuficu htjela sam s njom pocet kako se spada od pocetka ! odmah sam ju ucila na hodanje bez povodca ! danas mala ima 8 mjeseci i to je pas koji slusa savrseno ! ali ona je drugacija, s njom je sve islo ko po maslacu ! kako sam ju ucila tako je pamtila i usvajala novo !
s njim je bilo izuzetno tesko ! toliko tesko da sam na mahove stala i rekla "dobro zasto si uopce uzela tog psa" ! izmaro me nevideno ! toliko pameti u jednom bicu,koje razumije apsolutno sve sto mu kazes a namjerno te nece poslusat ! jer je mlad,muzjak,zaigran i pre tvrdoglav ! i na mjestu ko KOSP nisam imala sto s njim radit ! mene su oni ubiti zafrknuli jer na njihovim stranicama pise da imaju program individualnog rada za radne pasmine ! ja sam htjela TO , ne nikakve grupe od ni 2-je kamoli 10 !
tek sad kad je navrsio 2 godine on slusa recimo kako spada ! i jos uvjek s njim radim svaki dan jer jos uvjek njemu nesto pukne i nece poslusat nijednu !

ima jedna skola u osjeku,gdje covjek sam radi u svojoj kuci sa psima i usto uzgaja malamute !
njegov princip je da mu dovedes psa i odtavis na 3 mjeseca ! on ti ga navodno tak dobro istrenira da je pas ko bubica kad dode doma a ti zadnjih 2 tjedna obuke dodes , odsjednes u hotelu i budes sa psom da usvoji ne samo njega nego i tebe ko gazdu ! i covjek je satima klafro samnom na telefon , govorio mi kolko uspjeha ima u tome ! a kad sam ga pitala dali ja mogu bit citavo vrijeme sa psom jer imam poznanike u osijeku i mogu tamo provest vrijeme ! reko je ne dolazi u obzir !
a na to sam i ja rekla ne dolazi u obzir ! 3 mj ostavit psa pitaj boga kome da pitaj boga sta radi sa psom i da na kraju pas ima bojazan od njega i njega slusa a ja se ufuram 2 tjedna i kao pas ce odma mene pocet slusat ! ma ajde ! jos koja je cijena sveg tog ispala ! majko moja !
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Old 06.02.2009., 13:00   #211
ali to i jest poanta njihovog rada sa psima: pas bi trebao slušati vlasnika u svim uvjetima, pa makar pored kuje u tjeranju, grupe pasa u igri i sl...

a ovaj gospodin u osijeku je neki muljator, fala lepa; ja bez svog psa ne mogu 2 dana, a ne 3 mjeseca da ga dam nekom pa ga on malo dresira strujom i slično, yeah...
a i ljudi koji će takvima dati pesa su gotovani koji uopće nisu zaslužili imati psa, mogli su si tamagoči onda kupiti ; jer ak neće uložiti malo truda i sam odgojiti SVOG psa, neka ga poklone...
malikali is offline  
Old 06.02.2009., 13:54   #212
Quote:
malikali kaže: Pogledaj post
ali to i jest poanta njihovog rada sa psima: pas bi trebao slušati vlasnika u svim uvjetima, pa makar pored kuje u tjeranju, grupe pasa u igri i sl...
Ukrala si mi riječi iz usta
Iako, iskreno to bi tek trebalo doći nakon što je pas već usvojio neke stvari poput bar djelomične koncentracije na vlasnika. Navale za školice su velike, pre malo je instruktora i naravno nedostaje prostora, jer psi svima smetaju, tako da su gužve neminovne. No radije bi u gužvu nego kod nekog kvartovskog samoprozvanog "stručnjaka" koji će mi usrat psa.
Smartie is offline  
Old 06.02.2009., 14:02   #213
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa ne znači individualni trening manjak socijalizacije Individualan pristup je kad radite jedan na jedan, tj. ti i tvoj pas i trener, a vi svi skupa možete trenirati ili sami ili zajednička šetnja po parku/gradu/gužvi, ali je taj trener koncentriran samo na tebe i tvoga psa, pomaže vam u vezi socijalizacije, promatra samo tvog psa i tebe. Definitivno ne izostaje socijalizacija.

koliko ja znam, imaju sve Ideš na trening poslušnosti u grupi, ali prije no što počneš sa naredbama i vježbicama koliko ja znam psi se druže međusobno. Također, puštaju se svi skupa nakon vježbica da se druže. Šta je soijalizacija nego boravak među grupom drugih pasa i kasnije druženje?
Aha! opa, to mi je jako interesantno. ovo za individualne treninge socijalizacije. to bi već mogli probat. ionako više treba riješiti probleme kod mene nego kod nje..

a za školice, mislila sam da nemaju posebno socijalizaciju. krivo si me skužila. svi imaju tak sve skupa: poslušnost i socijalizacija. ali meni je gušt raditi poslušnost solo, voljela bi ju to sama učiti (i učim i ide nam fenomenalno), a u školicu ju furat samo da se druži pod nadzorom. da mi netko kaže ako nešto krivo radim. i da se naučim da joj veliki psi neće niš. sve ja to znam u teoriji. ali treba mi to u praksi. jer se smrznem kad vidim ogromnog psa s gazdom udaljenim kilometar kak mi štura prema njoj. znam da je to debilno, da vam uštedim pisanja, ali nemrem si sama pomoć. treba mi praksa.
hella is offline  
Old 06.02.2009., 14:43   #214
hella
mislim da ne postoji zasebno socijalizacija nigdje, a ovo što je bilo u Nessiju, ta druženja, to meni genijalno zvuči!
mislim, što drugo nego da ti svejedno preporučim KOSSP; mi smo zapravo te naredbe samo na TOSu radili, a kasnije je zapravo nekako više bilo orijentirano na socijalizaciju! -> ostajali smo uvijek duže jer smo puštali pse u igru (pod nadzorom trenera, naravno) i nalazili se vikendom na nasipu...
malikali is offline  
Old 06.02.2009., 16:38   #215
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Neuracunljivi su i nikad neznas kako ce reagirat...
Mislim da je ovo bio oblik profesionalne deformacije, nisam bila prisutna i nemam blage ali znam da je druga pasmina u usporedbi sa bloodline-om njemackog ovcara s kojim on inace radi; gledana iz perspektive obuke kojom se on bavi - nepredvidiva. Odnosne ne toliko predvidiva koliko i ova prva o kojoj pricam. A bila sam prisutna kad je radio sa American Staffordshire Terrierom i ne mogu reci da imam zamjerki ikakvih, iako su svi psi: psi pa pasmina, pasmine se ipak malo razlikuju, a razlika izmedu njemackog ovcara i AST je ocita, tako da sumnjam da bi odbio neku pasminu. Mozda je samo htio prilagoditi psa u ranoj dobi za stvari za koje je on mislio da ce se pas baviti s njima. Tesko je baviti se usko specijaliziranom granom profesije bez da se to odrazava na pogled na ostatak profesije, a svi znamo cime se on bavi. I svi to vidimo u vlastitim zivotima (profesionalnu deformaciju).
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Old 09.02.2009., 02:54   #216
Quote:
gorantensek kaže: Pogledaj post

Bok yin yang,
Nisam nigdje primjetio da spominješ ime dresera ili firmu pod kojom je registriran.
Izgleda da čovjek zna što radi.
Naime oduvjek mi je želja nabavit si dobermana, a njebu bu dobro došla dobra dresura. Bio bi ti zahvalan da mi daš kontakt od lika. I svaka ti čast na proživljenom i potezu koj si nakon toga poduzela
A joj;nisam dugo bila na ovom topicu,a tu i tam me ljudi pitaju na pm za podatke o dreseru. Zove se Željko Rendulić,ako hoćeš broj pošaljem na pm. On je Naš čarobjak. Tko god je pročitao u mojim postovima,zna da moj pas nebi bio danas samnom da nije ovog dresera;imala sam izbor da se dogodi neko čudo ili da ga uspavam.Drugi dreseri nisu htjeli imati posla s njim,toliko o profesionalnosti iliti znanju ili ko zna čemu.. Mislim da moje iskustvo govori samo za sebe ;a i ja sam došla do njega preko tuđih takvih iskustava.

Quote:
MaLaBeBa kaže: Pogledaj post
evp citam i nigdje da nadem odakle si i kako se dreser zove
Evo ,da ponovim;iznad sam napisala ime;još će ispast da reklamiram .

Ja sam iz Zagreba.Dresura se odvijala,uh a gdje nije u biti,ma svugdje. U centru grada u najvećim gužvama,na livadama,u stanovima,među psima,mačkama,pticama,na njegovom ranču,ma svugdje i na razne načine,to već piše u mojim postovima.. Ako želiš dam ti detalje na pm..sretno !

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 09.02.2009. at 09:41.
yin yang is offline  
Old 15.02.2009., 08:59   #217
prelazim sa pitanjima sa jedne druge teme sa plave šape di se malo digla nekakva galama na metode dresera koji rade sa psom kod sebe, tj.uzmu psa k sebi kao gdin.Rendulić, pa bi molila komentare i mišljenja.

ovo sam napisala tamo :
ali je možda dobar trenutak da pitam jednu stvar oko tih famoznih metoda gdina.rendulića.
naime, prijateljica ima konkretan problem koji je nerješiv ovim konvencionalnijim metodama kada vlasnik sam radi sa psom. živi sama, samohrana majka, mala beba, neznanje o psima kao i nemogućnost bavljenja sa istim. ne može psu dati ama baš ništa što mu je potebno osim hrane. znam, znam - nije ni trebala imati psa....... ali njen bivši je bio VELIKI poznavatelj pasa (ovo je bilo ironično, jako ironično) i dok se ona bavila sa kompliciranom trudnoćom on je "odgajao" psa batinama, naravno......
sad je sama, pas je LUD, reži na nju svaki put kad mu nešto nije po volji, on je gazda u kući. ni na livadu više ne može s njim jer je ugrizao čovjeka (tu je i čovjek malo kriv, ali opet....... hm...).
udomila bi ga, ali ne može nekome dati takvog psa (a i ko bi ga uzeo). jedino drugo rješenje je eutanazija. odbili su je svi od reda dreseri, osim jednog koji je bio spreman raditi sa psom, ali uz njen puni angažman. kako da se ona angažira uz malo dijete i posao ? nikako...

tom psu je neko kao gdin.Rendulić jedina šansa da ostane živ. ako ima neko kakvu drugu ideju neka kaže.....
dragoness is offline  
Old 15.02.2009., 11:38   #218
Quote:
dragoness kaže: Pogledaj post
tom psu je neko kao gdin.Rendulić jedina šansa da ostane živ. ako ima neko kakvu drugu ideju neka kaže.....
Gle, u takvim slučajevima, kad je takvo što jedina šansa, ja bi dala psa, ali isključivo da je osoba od povjerenja. No uz sve to, ja i dalje mislim da bi ona nekako, bilo kako morala naći vremena da ona ide raditi sa psom. Pa makar dijete čekalo i sjedilo sa strane u kolicima. Treneri su je odbili sa razlogom. ONA je ta koja treba izgraditi odnos sa tim psom i jako puno ovisi o tome da ona nauči kako da se postavi prema psu. Zato smatram da odlazak g. Renduliću i davanje psa "na dresuru" nije rješenje. Jer pas nije nešto u što se uprogramira ključ ponašanja. Taj isti pas biti će savršeno poslušan sa Rendulićem, a doma opet tjerati svoje, jer pas osjeti i kuži strahove, nelagodu, neznanje... Jednostavno kuži i dok god ona ne nauči neke stvari to nebu išlo.
Smartie is offline  
Old 15.02.2009., 15:58   #219
Potpuno se slazem sa tobom Smartie! Vlasnik je taj koji treba radit sa psom, a instruktor je onaj koji vlasnika treba nauciti i uputit sto raditi i kako raditi.
DD7 is offline  
Old 15.02.2009., 19:59   #220
ja vas potpuno razumijem, al nekako mi se čini da nisam dovoljno kvalitetno objasnila situaciju.
dakle, ponavljam - SAMOHRANA majka, dakle žena koja živi sama,ima malo djete, u gradu, nema auto, porodiljni joj je 2000 kn trenutno i radi dodatne poslove da pokrpa svakodnevne potrebe. malu je dala u vrtić, za to vrijeme radi. dakle novac i slobodno vrijeme u bilo kojem obliku su faktor kojeg nema. u gore opisanom slučaju novce bi posudila samo da psa ne da uspavati.
po mojoj slobodnoj procjeni, s tim psom treba minimalno dva puta dv+nevno po sat vremena raditi nešto, biti vani, istrčavati ga, učiti ga. što je uz trenera i ostvarivo, samo što ona ne može svom djetetu uskratiti tih dva sata dnevno. a i kako bi ? kako uskladiti djete koje treba jesti, presvlačiti ga, uspavljivati, pa rastu zubi, pa ima temperaturu.... ko god ima bebu doma i sam je, shvatiće o čemu pričam. dakle, djete u kolica i van sa psom ne može. ne može se prekidati rad sa psom svakih 5 minuta jer je djete kenjkavo.....
a + sve to skupa - nema auto i kud sa psom može otići a da za početak nema ljudi i drugih pasa ?
ima tu još 20 drugih faktora. a jedan od još bitnijih je da je njen bivši dovukao tog psa. i ostavio ga kod nje kad je odlazio. i sad ne želi ni čut za njega, naročito nakon problema koji su nastali s njim.
ja osobno ne bi dala svog psa nekome na dresuru a da ja nisam s njim svake sekunde. ali u ovakvoj situaciji mislim da se ne može izbjeći.
na udomljenje će ići sigurno poslije dresure...... ali nekome ko zna i može i ima vremena za takvog psa.
dragoness is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.