Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2008., 13:09   #41
Dresura pasa - skupna tema

Odlucila sam psica dati na dresuru.. Kakava su vasa iskustva s tim? Nekakvi savjeti ili prijedlozi?
Hvala
lucy07 is offline  
Old 13.05.2008., 15:05   #42
Najbolje ti je da ti zajedno sa svojim psom ideš u školu za pse. Tako ćeš biti sigurna da ti nitko sa spom neće postupati grubo, a i sama ćeš naučiti puno o odgoju pasa.
Jelena-82 is offline  
Old 13.05.2008., 20:07   #43
Ja sam dao svojeg na dresuru, jer škole gdje i ja sudjelujem mi zbog udaljenosti nisu bile opcija.
Ispočetka sam bio sumnjičav kako će čovjek postupat prema psu. No pas je u mjesec dana savladao osnove poslušnosti, naredbe "dodji, sjedni, sjedni-čekaj, lezi-čekaj, uz nogu i ne-to". I pas nije bio izmaltretiran, čist normalno se ponašao kad sam ga došao posjećivat. Ja sam zadovoljan i nije mi žao tih 3000kn, jer ja psa nisam znao naučit ništa, a narast će veliki i tko bi imao kontrolu nad njim da ne sluša. Nakon dresure sluša doduše samo mene, moje ukućane ne ferma previše. Što nije čudno, jer ja se njime i jedino bavim.

www.tara.hr je web stranica škole dresure gdje sam ja bio. Ne ističem da je ta škola jedina prava dresura, meni je to bila jedina opcija pa sam ga zato tamo dao i rezultati su vrlo vidljivi. I zamislite, i to sve bez maltretiranja samog psa.
Graphite is offline  
Old 13.05.2008., 21:33   #44
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je da ti zajedno sa svojim psom ideš u školu za pse. Tako ćeš biti sigurna da ti nitko sa spom neće postupati grubo, a i sama ćeš naučiti puno o odgoju pasa.
i ja bi ti savjetovala da obavezno budeš sa svojim psom tijekom dresure
Una1980 is offline  
Old 13.05.2008., 22:29   #45
Quote:
Graphite kaže: Pogledaj post
Ja sam dao svojeg na dresuru, jer škole gdje i ja sudjelujem mi zbog udaljenosti nisu bile opcija.
Ispočetka sam bio sumnjičav kako će čovjek postupat prema psu. No pas je u mjesec dana savladao osnove poslušnosti, naredbe "dodji, sjedni, sjedni-čekaj, lezi-čekaj, uz nogu i ne-to". I pas nije bio izmaltretiran, čist normalno se ponašao kad sam ga došao posjećivat. Ja sam zadovoljan i nije mi žao tih 3000kn, jer ja psa nisam znao naučit ništa, a narast će veliki i tko bi imao kontrolu nad njim da ne sluša. Nakon dresure sluša doduše samo mene, moje ukućane ne ferma previše. Što nije čudno, jer ja se njime i jedino bavim.

www.tara.hr je web stranica škole dresure gdje sam ja bio. Ne ističem da je ta škola jedina prava dresura, meni je to bila jedina opcija pa sam ga zato tamo dao i rezultati su vrlo vidljivi. I zamislite, i to sve bez maltretiranja samog psa.
Pa dobro, ne kažem da je to nužno loše. Samo sam izrazila svoj dojam.
Ja sam napravila ovak: kupila sam knjigu gdje je objašnjeno školovanje pasa po radnim ispitima, pročitala, naštrebala i sama ga sve naučila, vrlo uspješno.
Samo nije na odmet napmenuti da sam tada još išla u školu, bili su ljetni praznici i imala sam slobodnog vremena da nisam znala kud bi s njim.
Netko tko nema vremena će malo teže to izvesti.
Jelena-82 is offline  
Old 13.05.2008., 22:34   #46
http://www.dog-best.com/stranice/obuka.htm ima ti ovdje par objasnjenja za osnovne stvari...
iksde is offline  
Old 14.05.2008., 08:26   #47
NEMOJ NI POD RAZNO U tara.hr jer ti mogu samo pokvariti psa iz mog iskustva ...
poa1 is offline  
Old 14.05.2008., 09:15   #48
Moja preporuka je da ides negdje gdje ces TI raditi sa psom. Bitno je da ti i pas naucite zajedno raditi. To ce ti dobro doci i ako ikada budes odlucila imati jos jednog psa, znati ces i sama sto treba raditi i kako.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Old 14.05.2008., 09:37   #49
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
Moja preporuka je da ides negdje gdje ces TI raditi sa psom. Bitno je da ti i pas naucite zajedno raditi. To ce ti dobro doci i ako ikada budes odlucila imati jos jednog psa, znati ces i sama sto treba raditi i kako.
Bolje tako nego da ga ostavi nekome

I da, nakon prvog psa se sve zna bolje za drugi put
Ava Adore is offline  
Old 14.05.2008., 13:16   #50
Kada bi bilo najbolje ići s psom na dresuru. moj će 21.05. navršiti 3 mjeseca, a mislila sam s njim krenuti u školu 02.06. Jel to prerano.
I još jedno pitanjce. Jučer se igrao (nasred pet centra) s drugim štenetom i kada su se pošteno zaigrali počeo je kao režati (ali se nastavio igrati). Jel to inače tako kod štenadi ili se moram početi brinuti?
cufi is offline  
Old 14.05.2008., 13:31   #51
Mislim da nije prerano. Bolje ranije nego kasnije
Ava Adore is offline  
Old 14.05.2008., 15:10   #52
Quote:
poa1 kaže: Pogledaj post
NEMOJ NI POD RAZNO U tara.hr jer ti mogu samo pokvariti psa iz mog iskustva ...
Krasno si objasnio svoje iskustvo, ali doista...
Graphite is offline  
Old 14.05.2008., 15:12   #53
Quote:
cufi kaže: Pogledaj post
Kada bi bilo najbolje ići s psom na dresuru. moj će 21.05. navršiti 3 mjeseca, a mislila sam s njim krenuti u školu 02.06. Jel to prerano.
I još jedno pitanjce. Jučer se igrao (nasred pet centra) s drugim štenetom i kada su se pošteno zaigrali počeo je kao režati (ali se nastavio igrati). Jel to inače tako kod štenadi ili se moram početi brinuti?
Sumnjam da se moras brinuti zbog tog rezanja u igri.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Old 14.05.2008., 21:03   #54
Quote:
cufi kaže: Pogledaj post
Kada bi bilo najbolje ići s psom na dresuru. moj će 21.05. navršiti 3 mjeseca, a mislila sam s njim krenuti u školu 02.06. Jel to prerano.
I još jedno pitanjce. Jučer se igrao (nasred pet centra) s drugim štenetom i kada su se pošteno zaigrali počeo je kao režati (ali se nastavio igrati). Jel to inače tako kod štenadi ili se moram početi brinuti?
I ne samo kod stenadi ... psi rezanje znaju koristiti i kao smirujuci signal, ne samo kao prijetnju/u strahu, tako da je to sasvim normalno u igri s drugim psom (naravno, kad je rezanje upozoravajuce, pas ce se ponasati drukcije i nece se vise igrati).
Misery's Crown is offline  
Old 14.05.2008., 21:24   #55
Sve kaj te zanima pogleč sim http://www.kossp.hr/
__________________
...čovjeku treba pseča toplina a psu treba dječji dlan...
RoadBear is offline  
Old 15.05.2008., 22:50   #56
Talking

što se tiče tog režanja mislim da je to normalno...moj terry se najcesce igra sa zenkama (jer svi muski skacu na njega)...i pri tome stalno netko reži...on najcesce druge pse poteže za uši ili za facu..a većim pasminama se objesi za facu i nepušta...ja sam isto mislio da se kolju u početku..al to je sve igra...
iksde is offline  
Old 02.06.2008., 16:27   #57
bok ljudi!
trebam pomoć..imam goldena starog 6mjeseci i sve pet prekrasan lijep ali znate i sami da su malo tvrdolgavi....a bojim se da ga ne otruje netko točnije prvo moj susjed pa smo muž i ja pričali kako bi bilo možda ok da ga dresiramo ne..i ja sam našla jedan broj na netu-tip je u istri radi valjda za mup i tako i cijena je 5000,00ja sam se sledila..a stvarno ne znam je li too prava cijena ili je malo pretjerao ne znam ..traje dva mjeseca po dva tri puta tjedno oko sat vremena točnije 45minuta i mogu birat hoću li dolazit kod njega ili pustit psa tamo(to mi ne dolazi u obzir)..pa molim bilo kakvu informaciju nalazim se na krku tako da ne mogu baš birat gdje bi išla..zna li netko neku privatnu osobu ili možda neku škkolu u rijeci ili tu negdjepo kojoj cijeni i do kada se može psa vodit na dresuru kad je kasno?please!!!!!
krizia is offline  
Old 05.06.2008., 00:43   #58
help!!!

Imamo labradora starog 7 mjeseci koji jos uvijek pisa u kuci i samo u kuci i nigdje osim u kuci...Znamo ga satima setati,evo jedan dan smo ga u smjenama setali pola dana samo da napokon TO napravi vani ali on je cijelo vrijeme trpio,da bi sve sto ima obavio cim smo stigli doma!I izvicemo ga i vani u dvoriste ga posaljemo ali on nikako da shvati...
Vec pomalo svi ludimo..Kako ga nauciti na kucni red?
gogilivanili is offline  
Old 05.06.2008., 01:41   #59
Svaki pas je individua, problemi nastaju kad ljudi uzmu laba s mišlju da se ti psi rađaju znajući sve što treba, poznavajući nas i sa znanjem svih naredbi Bogom danih valjda-radite sa svim labovima kao i sa svakim psom i bit će ono što od njega napravite, ništa više ni manje, samo pas, preslika vas i vašeg truda.
Naučiti psa van ponekad je jednostavno, ponekad nije jer je svaki pas drugačiji, drugačijeg karaktera i da bih vam rekla što dalje, treba mi ipak više informacija, npr. kako ste ga do sada učila na obavljanje nužda vani? Što njemu znači šetnja?
Šetnju ili obavljanje nužde, da li je opušten u šetnji ili napet? ...
white alien is offline  
Old 05.06.2008., 08:56   #60
Slažem se, ljudi nabave labradora, jer kao "to je pametan pas, jedan od inteligentnijih, brzo će sve naučit i nije mu potrebna škola". Krivo, jer, istina, vrlo su pametni, pravi genijalci ali ako se ne školuje, inteligentan je i naći će naćin da se nametne kao vođa, da ne ferma nikog.
Sad imam drugog labradora, išla sam 1,5 godinu s njim u školicu, ne tako dugo samo iz potrebe, nego je on jako volio otići na trening i meni je s njim nagrada velika, zapravo, on je odraz mog truda oko njega, da uspostavimo dobar odnos i naučimo poslušnost. Sad je naš zajednički život prekrasan, nema vike, dreke, čak ni nepravi nešto što ne bi željela, ljubazan je i ne želi se svađati, rađe me preko volje posluša nego da se inati, da ja vičem, da ga kažnjavam.....
Kako se stvarno fino ponaša, mogu ga povesti svugdje sa sobom, nikad ga ne ostavljam samog doma (ostavljam, ali samo kad sam na poslu, nakon radnog vremena je stalno samnom, kud ja, tu i on). Da nije tako, već da me ne sluša, da laje kad negdje sjednemo, da ga ne mogu povest bilo gdje kad nešto moram obaviti, vjerojatno ga ne bi ni vodila, ostavila bi ga doma, tako bi mi bilo lakše.
Zato, moj savjet je da odete zajedno u neku školicu, bilo koju, jer neće škodit, samo ćete oboje imati o nje koristi, isplati ti se sad pomučit oko odgoja, ali nagrada je ogromna, imati poslušnog, ljubaznog labradora s kojim možeš bilo gdje. Što prije nešto poduzmete bit će ti lakše (kažeš da ima 13 mj.).
Sretno
nika35 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.