Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 00:47   #501
Uh, pa zar i on to radi? Mislim, ovo je užas. Šta pacijente boli briga koliko se on isprsio zbog uređaja, jel on nas pita koliko mjesečno plaćamo režije, podstanarstvo, kredite i ostalo. Ajde da daje račun pa ideš tražit svoja prava preko HZZO i lovu natrag, al ako je soc. gin., pacijentica uredno upisana kod njega, sve preko hzzo-a - ima pravo na jedan besplatan uzv i papu godišnje i ciao.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:11   #502
i meni je dekovićka prodala istu priču,da je ona od privatnog kredita uzela aparat za uzv i da to mora nekako isplatit...u pola sata ugura 5naručenih pacijenata,puta 2 i koliko sati radi dnevno,puta misec i godina..ispadne kiša isusova para,a računa ni za lik...isto i kod đirlićke,sestra mi je naplatila uzv 200kn i još mi rekla da dr ništa ne govorim jer mi je napravila 'lažni karton' kad mi je bia hitan pregled(dekovićka naruči za skoro 2mj) pa sam došla privat u nje..
tražila račin a dobila hrpu kopiranih posjetnica da razdilim prijama
toliko sam se zbunila da sam joj platila i uzela te papiriće
__________________
Another mother's breakin'..heart is taking over..when the violence causes silence we must be mistaken...
šmizly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 16:34   #503
Ja sam isto kod dr.Đirlić i sjećam se da mi je med.sestra prvoj trudnoći naplaćivala svaki UZV 50kn,a u drugo trudnoći mi je naplatila samo tri UZV po 50kn,naravno bez računa.
Inače,ta sestra mi je antipatična užasno.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:43   #504
Quote:
Ntrstenik kaže: Pogledaj post
Da, dr. Vulić je sve to kako si ga opisala, sve do trenutka dok ne zatražiš račun, za npr. UZ. Goru osobu i zdravstvenog radnika nisam srela, na što se sve čovjek može spustit žalosno je. Ukratko, cvilio je i objašnjavao mi pola sata koliki su njegovi troškovi a kolika zarada od pregleda, pa je primoran naplaćivati određene usluge (iako sam upisana kod njega). I još puno toga, za ne povjerovati A medicinska sestra koja radi sa njim...ne sviđa mi se onakav odnos sa pacijenticama. I da mi je sestra, na radnom mjestu trebala bi se ponašati profesionalno, jer i to je dio kulture.
A ispisat se od doticnog doktora i upisat se u nekoga tko ne naplacuje..pa ti se nece rigat od doticnog doktora...
A sta sestra radi na radnom mjestu neprofesionalno...lakira nokte ili ima frizerske usluge...daj malo pojasni, na kraju krajeva nije mi ni bitno kakva je sestra nego da li mi je lijecnik dobar,ima li znanja, moze li mi pomoci i na kraju rjesiti moj slucaj

Cinjenica je da svi naplacuju i on nije jedini...samo je sad pitanje ko koliko cijeni i koliko naplacuje svoje usluge...naravno da to ne bi smili radit...ali ako vam to ne pase pitat uputnicu i u bolnicu napravit uzv mukte ako imate dopunsko ili 50 kn participacije ako nemate
Ja sam u dr. Grzunova vodila sve svoje trudnoce i bila upisana preko HZZO i nije mi smetalo sta me svako drugi put okrpi za 200 ili 300 kad sam u svakom momentu dobila vrhunsku uslugu i sve precizno...bar je kod mene bio slucaj, ali 100 ljudi sto cudi....

Zato me nije briga koliko ce mi moj ginekolog naplatit jer mi nije zao dati ni lipe za uzv i one lipe slije moje male ekipe...
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 18:10   #505
Novac dan bez računa nije plaćanje ni ultrazvuka, ni dobre usluge ili pregleda već ljetovanja, auta ili novih timberlandica.
evan22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 20:02   #506
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
A ispisat se od doticnog doktora i upisat se u nekoga tko ne naplacuje..pa ti se nece rigat od doticnog doktora...
A sta sestra radi na radnom mjestu neprofesionalno...lakira nokte ili ima frizerske usluge...daj malo pojasni, na kraju krajeva nije mi ni bitno kakva je sestra nego da li mi je lijecnik dobar,ima li znanja, moze li mi pomoci i na kraju rjesiti moj slucaj

Cinjenica je da svi naplacuju i on nije jedini...samo je sad pitanje ko koliko cijeni i koliko naplacuje svoje usluge...naravno da to ne bi smili radit...ali ako vam to ne pase pitat uputnicu i u bolnicu napravit uzv mukte ako imate dopunsko ili 50 kn participacije ako nemate
Ja sam u dr. Grzunova vodila sve svoje trudnoce i bila upisana preko HZZO i nije mi smetalo sta me svako drugi put okrpi za 200 ili 300 kad sam u svakom momentu dobila vrhunsku uslugu i sve precizno...bar je kod mene bio slucaj, ali 100 ljudi sto cudi....
Što se tiče mog iskustva sa ginekolozima, nemam baš riječi pohvale za one u kojih sam bila upisana. Da ne ispadne da tražim dlaku u jajetu, ono što mislim da je važno i tražim od svog doktora je da me ne gleda kao broj ili još jednu novčanicu od 100 ili 200 kn, očekujem ginekologa koji će mi svojim znanjem pomoći, tj. izliječiti me, savjetovati i uputiti u zdrav i normalan život. Ako od svoje plaće dajem redovito u HZZO za preglede, od čega i on dobije svoj dio, jednom godišnje imam pravo na besplatan UZ, zašto mi želi naplatiti i taj jedan jedini pregled? Zašto bi sa uputnicom išla u bolnicu na UZ kad on to može i treba obaviti u svojoj ordinaciji? Pa on ima uređaj za UZ koji je prijavio u HZZO i za njega prima od svake pacijentice naknadu, a sve ovo su mi rekli baš u HZZO. Poznato mi je da većina ginekologa naplaćuje preglede svojim upisanim pacjentima, a mi to uredno uz smješak platimo bez izdavanja računa. Trebat će on meni opet, pa bolje biti u dobrim odnosima sa njim i tako...Ja sam na žalost imala jednu operaciju ginek. i zbog toga i toliko puno žena koje se razbole a ne izliječe, ogorčena sam na njega i sve slične njemu. Pa ne tražim ništa nemoguće, želim samo običan pregled. Istina, nešto trebamo učiniti, eto, kad mi je rekao da mi neće napraviti UZ jer prošli nisam htjela platiti, rekla sam mu da to nije točno. Htjela sam platiti ali sam za to tražila račun, a onda sam odslušala njegovo pojašnjenje, tj. zašto on mora naplaćivati ovo i ono. Vjerujte mi da sam i sada zgrožena njegovim riječima. Kao pojedinac ću nastojati nešto učiniti, a mislim da bi svaka od nas mogla, odvojimo minutu vremena i napišimo par rečenica o ovome našem Ministru zdravlja, pogotovo sada kad slušamo o preventivnim pregledima za rak grlića maternice.

Zadnje uređivanje Silvery : 21.01.2013. at 01:33. Reason: popravljen quote
Ntrstenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 21:53   #507
Wink senka talajić

Ja sam u Senke talajić,neznam sta da kazem nekad je ljubazna nekad nije...a koliko je dobra vidit ćemo kroz vrijeme.
pahuljica888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:14   #508
Wink dr. Radić

Cao Cure !
Dali mi može ko reći kakav je ginekolog Radić.Trebao bi me operirati,vodena cista laparoskopski zahvat?
Ima li ko iskustva s njim=?dali vas je operirao?
POzzz
pahuljica888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 01:11   #509
Čitajući vaše priloge, moram sa vama podijeliti i svoje iskustvo! Biti će možda malo opširnije, ali nadam se da za neku od vas ohrabrujuće za napraviti isti korak...
Upisana sam kod doktorice (ne želim imenovat) koja ima ugovor sa HZZO i naravno da ultrazvuk također naplaćuje. Pri normalnom pregledu 150 Kn u trudnoći po 100 Kn. Pošto sam se informirala na HZZO, gdje mi je rečeno da dr koji imaju ugovor ne bi smjeli naplaćivat a pogotovo ne trudnicama, pri sljedećem pregledu sam pokušala med. sestri ne platit, ali bezuspješno. Kad sam zatražila račun, začuđeno me je pitala šta će mi kad ga ionako ne mogu više pravdat na povrat poreza. Nisam se dala odbiti i tražila račun za taj i prethodna 2 pregleda.
Tako i svaki sljedeći put kada mi je bio napravljen UZV a to je bilo skoro svako drugi pregled, što se isto baš ne preporuča, pogotovo ako je trudnoća u redu. Ali od čega bi jadni doktori živili ?
Da skratim priču. Nakon poroda sam otišla na HZZO, napisala izjavu o neopravdanom naplaćivanju, priložila račune i kopije UZV-a. U roku cca 10-ak dana sam dobila rješenje o pravu na povrat i u sljedećih 10-ak dana oko 1000 Kn nazad na svome računu .
A sad sam u potrazi za novim ginekologom, al čitajući vaše priloge, sumnjam da ću naći nekoga kojemu neću morati financirati novi auto, vikendicu, godišnji odmor,.... ili kako oni kažu neki novi uređaj za ordinaciju koji su sami platili
tina-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 01:22   #510
Pahuljice, ne znam jesi li obavila operaciju, ali ja sa Radićem nemam dobro iskustvo. Meni nikako nije sija.... Prvi porod sam mislila da nećemo ni ja ni dite ostat živi... Tek nakon 24 sata muka i trudova sam ga uz urlik i plač uspila nagovorit na carski....
Ne da mi se o tome niti pisat. Nadam se da mi neće biti pri sljedećem porodu. Nisam bila jedina, koju je taj dan namučija a onda si je sutra lipo otiša na 3 tjedna na godišnji. Doktori u viziti su se čudili šta je radija.
Ne znam možda je samo ima loš dan....
tina-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 20:13   #511
Jos nisan nikako bila u ginekologa a bilo bi mi vrime pa koga biste preporucili? i po mogucnosti da je zensko jer mislin da ce mi bit lakse tako haha
honeyxheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 05:24   #512
Koliko dugo čekate nalaz papa testa kod soc.ginekloga? Meni se mjesec dana ipak čini previše..ili se varam?
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 22:12   #513
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Koliko dugo čekate nalaz papa testa kod soc.ginekloga? Meni se mjesec dana ipak čini previše..ili se varam?
Kod mog je trenutno dva tjedna !!!!
Ali znam da se lani cekao i do 4 mjeseca u neko doba.
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 21:01   #514
Quote:
nast kaže: Pogledaj post
Ja sam u Antice Pervan Vrcic.Zena je super. Jednostavno zna kako s mladim curama. Pristupacna je,opusti te i srdacna je i nadasve simpaticna.Jos nisam cula losu rijec o njoj.
I ja bih se pridružila pohvalama doktorici Vrčić-Pervan! Baš je fina, pristupačna osoba i jako pažljiva pri pregledu
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 01:18   #515
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
Kod mog je trenutno dva tjedna !!!!
Ali znam da se lani cekao i do 4 mjeseca u neko doba.
Hm...mjesec i nešto dana mi se ipak čini previše..pogotovo ako je problem nekakav...
A kod privatnika, cijena pape i vrijeme čekanje, zna netko (st i okolica)?

Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
I ja bih se pridružila pohvalama doktorici Vrčić-Pervan! Baš je fina, pristupačna osoba i jako pažljiva pri pregledu
Jel se vi šalite? Ja sam povjerovala ovdje pohvalama na njen račun pa jadnica otišla kod nje i to u najgorem razdoblju očekujući zrno utjehe, podršku, savjet. A dočekalo me..a)totalna neorganizacija, b)masa pacijenata koje nije stizala pregledat i c)nerazumijevanje dotične

Zadnje uređivanje Tajda : 14.02.2013. at 01:26.
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 01:46   #516
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Hm...mjesec i nešto dana mi se ipak čini previše..pogotovo ako je problem nekakav...
A kod privatnika, cijena pape i vrijeme čekanje, zna netko (st i okolica)?

Prije pola godine u Citu mi je bio gotov za 10 dana.
Cijena...mislim da je sve zajedno bilo 400 kn.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:12   #517
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Jel se vi šalite? Ja sam povjerovala ovdje pohvalama na njen račun pa jadnica otišla kod nje i to u najgorem razdoblju očekujući zrno utjehe, podršku, savjet. A dočekalo me..a)totalna neorganizacija, b)masa pacijenata koje nije stizala pregledat i c)nerazumijevanje dotične
Baš mi je žao što imate negativno iskustvo. Kad sam bila nema gužve, čekala desetak minuta, doktorica vedra. Mislim da joj je bio loš dan kad ste vi bili, jer puno mladih žena ide kod nje i baš su zadovoljne. Nadam se da vama nije bila neka jako ružna situacija sa zdravljem.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:20   #518
Ja isto kod Vrčić-Pervan nisam nikad čekala kraće od sat vremena, a unutra budem 5 minuta s presvlačenjem, jedva stignem koje pitanje postaviti.. I što je najgore, unatoč gužvi upisuju i dalje nove pacijente.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:59   #519
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Prije pola godine u Citu mi je bio gotov za 10 dana.
Cijena...mislim da je sve zajedno bilo 400 kn.
Hvala.

Neću ništa više pisat za gđu doktoricu Anticu. Neka ona samo skuplja pacijente, sretno joj bilo
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 14:59   #520
Quote:
mare0309 kaže: Pogledaj post
Ja isto kod Vrčić-Pervan nisam nikad čekala kraće od sat vremena, a unutra budem 5 minuta s presvlačenjem, jedva stignem koje pitanje postaviti.. I što je najgore, unatoč gužvi upisuju i dalje nove pacijente.
Ja sam kod nje već 4-5 godina, kakva je bila prije i ovo sada - nebo i zemlja. I ja sam je ovdje hvalila, ali zgadila me s nekoliko gnjusnih komentara(neću u detalje ), uglavnom tražim novog ginića.
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.