Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2012., 17:33   #1361
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Da bi se neki virus apsolutno isto manifestirao kod svakog koga zarazi, to bi značilo da apsolutno svi imaju identičan imunološki sustav. A nemaju. Nisu ništa usrali, to je common knowledge.
Po tvojem svi su zaraženi OK to pušim ali da netko umre i digne se iz mrtvih u 1min to je več malo previše
Uspoređuješ gripu sa SF virusom koji reanimira mrtvace i pokreče ih da jedu žive ljude
Znači zaj. su scenarij sa pokušajem da naprave nešto novo u zombi pojavi ˝svi smo zaraženi i svi se budemo vratili˝
Po meni totalno nepotrebno serija se je mogla puno bolje složiti i bez ove pojave brze reanimacije
I dalje mislim da su zaj. dosta npr hrpa mrtvih ljudi po gradu koji se nisu digli iz mrtvih a kao svi smo zaraženi
totalni fail
BD-zg is offline  
Old 17.03.2012., 19:20   #1362
to nije ideja scenarista vec autora stripa. virus se siri zrakom i automatski su svi nositelji. u to sto se netko budi prije a netko kasnije ne ulazim.
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Old 17.03.2012., 22:04   #1363
ajmo fino ovako.... 1. Svi su zaraženi, kad netko umre virus ga ponovno oživi, ne prenosi se virus ugrizima, virus je već u njima ( tako kaže tvorac stripa Kirkman). 2. Umire se na milijun načina, npr. oglođu te zombiji i iskrvariš na smrt, slomiš vrat, objesiš se, doživiš srčani...nakon bilo kojeg od tih i inih scenarija scenarija postaje se zombi. P.S. (ako ti neko sjebe mozak neposredno prije nego umreš, kad konačno umreš ne možeš postat zombi - možebitni scenarij za onog lika u autu kojem je mali Carl na autocesti uzeo torbu s noževima) 3. od jednog, dva, tri ugriza umreš zato što se tim ugrizom prenose bakterije i svakakva sranja koja uzrokuju groznicu i onda umreš (taj virus oslabljuje imunološki sustav kao i neke stvarne bolesti, te je onda lako crknut i od gripe) 4. pa jel moguće da je te jebene ljude u autima i po gradu (koji se stalno spominju) ubio neko drugi?????? Nisu Rick i ekipa jedini koji rokaju zombače unaokolo 5. kako neko ko prati ovu seriju može pitat "kako je Shane tako brzo postao zombi" pa jel vi ljudi pratite dijaloge u ovoj seriji? jel fino onaj doktor Jenner rekao da se neki ljudi vrate kao zombiji prije a neki kasnije, e pa Shane se vratio puno prije nego neki drugi i to je normalno, netko i to mora.
crotemplar is offline  
Old 17.03.2012., 22:12   #1364
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Po tvojem svi su zaraženi OK to pušim ali da netko umre i digne se iz mrtvih u 1min to je več malo previše
Uspoređuješ gripu sa SF virusom koji reanimira mrtvace i pokreče ih da jedu žive ljude
Znači zaj. su scenarij sa pokušajem da naprave nešto novo u zombi pojavi ˝svi smo zaraženi i svi se budemo vratili˝
Po meni totalno nepotrebno serija se je mogla puno bolje složiti i bez ove pojave brze reanimacije
I dalje mislim da su zaj. dosta npr hrpa mrtvih ljudi po gradu koji se nisu digli iz mrtvih a kao svi smo zaraženi
totalni fail
Prvo, ja pričam o virusima općenito, a ovo je virus. A ti pričaš o tom SF virusu i vodiš se nekakvom kvazi logikom, dok se ja vodim pravilima koja su postavljena od strane ljudi koji su ga smislili. Dakle, nisu 'po mojem' svi zaraženi, nego su svi zaraženi. Činjenica.

Al me fascinira tvoj suspension of disbelief. Spreman si prihvatit da postoji virus koji pretvara ljude u zombije, ali kad se to dogodi u minutu, tu povlačiš crtu?
Ono is offline  
Old 17.03.2012., 23:17   #1365
pa mislim da je crta povučena samom činjenicom da se radi o zombijima sad si zaglibio u realu o virusu, totalno. ne kužim.
kreativni nered is offline  
Old 17.03.2012., 23:47   #1366
Quote:
kreativni nered kaže: Pogledaj post
pa mislim da je crta povučena samom činjenicom da se radi o zombijima sad si zaglibio u realu o virusu, totalno. ne kužim.
Šta ne kužiš? Nisam ja inicirao raspravu o virusu, ja sam se samo uključio jer sam pročitao strip i jer vidim da serija, kad je riječ o samom načinu manifestiranja i prijenosa istog, prati strip. Trudim se objasnit nelogičnosti onima koji nisu čitali strip, iako polako shvaćam da neki odbijaju prihvatit objašnjenje. Nadam se da će uskoro bit jasnije, kada Rick objasni.

Ne znam na šta točno misliš kad kažeš 'u realu o virusu', vjerojatno o mojoj paraleli s gripom, koja nikako nije promašena. 'SF virus' o kojem pričamo je virus. Kao i virus gripe, kao i svaki drugi virus koji egzistira u našem svijetu. A činjenica je da se niti jedan virus ne manifestira identično kod svakog koga zarazi. To je činjenica koja vrijedi i za ovaj virus. Da ne vrijedi, to bi značilo da ovo šta mi gledamo nije ljudska rasa, niti je planet Zemlja. U seriji vrijedi 2+2=4, kao što vrijede i činjenice ustanovljene virologijom.

Šta se tiče konteksta tvog odgovora, imam osjećaj da ne razumiješ šta je suspension of disbelief, i da nisi upratila kontekst mog odgovora. BD-zg je rekao kako mu je OK da su svi zaraženi, ali da je za njega previše ako se netko pretvori u minutu. Šta meni nije jasno, jer ako prihvaćaš postojanje, u seriji, takvog virusa, i prihvaćaš da su svi zaraženi, u čemu je toliki problem oko te brze preobrazbe? Zašto sve ono prije ima smisla, a to nema?
Ono is offline  
Old 18.03.2012., 11:04   #1367
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Nije ti promakla, prešao je mučki s leđa dok je kamera bila na malom.


Pretpostavljam da je doktor šapnuo Ricku u onom centru da je virus u svima i da su oni zapravo hodajući mrtvaci, što će nam Rick pretpostavljam i reći u zadnjoj epizodi, jer dosad nije htio uznemiravat priprost puk.

Zadnje uređivanje Franem : 18.03.2012. at 11:32.
Franem is offline  
Old 18.03.2012., 12:56   #1368
Ja ne mogu vjerovati da nitko pojma nema gdje&kako je Shane zarazen, XY stranica nitko da to spomene: pocetak sezone, ljudi bozji, kad "spasava" onog debelog farmera (prilikom nabavke medicinske opreme za operaciju malog). Nismo to vidjeli, odmah na pocetku sljedece epizode sisa se na nulu i ostaje zuriti u tu posjekotinu na glavi. Gledateljima se kristalno jasno daje do znanje da je tamo i ugrizen/ogreban od strane zombaca, Shaneovo postepeno ludilo pocinje upravo od tog trenutka. Siri se zrakom my ass, malom je zavrnuo vrat (opet to nismo vidjeli), najvjerovatnije ga je prilikom tog okretanja glave i ogrebao. Dovoljno za zakljucak da se virus siri krvlju zarazenih. Logicno/nelogicno, ne ulazim u to - autori serije to su tako zamislili.

Provlacile su na topicu i neke bedastoce da je serija bila pred gasenjem, gledanost katastrofalna...

http://tvbythenumbers.zap2it.com/tag...-dead-ratings/

O cemu vi pricate?

Je, losa je, katastrofalno lose napisana, The Walking Dead ogledni je primjerak guilty pleasurea.
La Familia is offline  
Old 18.03.2012., 13:07   #1369
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati da nitko pojma nema gdje&kako je Shane zarazen, XY stranica nitko da to spomene: pocetak sezone, ljudi bozji, kad "spasava" onog debelog farmera (prilikom nabavke medicinske opreme za operaciju malog). Nismo to vidjeli, odmah na pocetku sljedece epizode sisa se na nulu i ostaje zuriti u tu posjekotinu na glavi. Gledateljima se kristalno jasno daje do znanje da je tamo i ugrizen/ogreban od strane zombaca, Shaneovo postepeno ludilo pocinje upravo od tog trenutka. Siri se zrakom my ass, malom je zavrnuo vrat (opet to nismo vidjeli), najvjerovatnije ga je prilikom tog okretanja glave i ogrebao. Dovoljno za zakljucak da se virus siri krvlju zarazenih. Logicno/nelogicno, ne ulazim u to - autori serije to su tako zamislili.

Provlacile su na topicu i neke bedastoce da je serija bila pred gasenjem, gledanost katastrofalna...

http://tvbythenumbers.zap2it.com/tag...-dead-ratings/

O cemu vi pricate?

Je, losa je, katastrofalno lose napisana, The Walking Dead ogledni je primjerak guilty pleasurea.
ummm...zato jer su u originalnoj priči svi već zaraženi i prenosi se zrakom

Uostalom jednom kada se zaraziš ugrizom, smrt je brza kao i transformacija.

A vidi se i da po sumnjičavosti likova i traženju ugriza sve vuče na to da su svi već zaraženi.

Sjeti se i onog zombija na vješalu kojeg su našli u šumi na početku sezone. Sam si je presudio i pretvorio se.


A ove fore koje ekipa tu na forumu baca i traži realnost iz SF-Survival serije mi isto nisu jasne. Kog boli kuki kako virus djeluje i koliko brzo. Taj virus je IZMIŠLJEN , može ubijat za sekundu što se mene tiče.
Naj nerealnije je to da je zbilja nevjerojatno podcjenjivanje vojske i obrane. Zar zbilja mislite da bi zombiji samo tako preuzeli svijet. Ali nitko o tome ne kuka

Nema smisla tražiti dlaku u jajetu u ovakvoj seriji. Kao da kažeš da ti je Harry Potter loš samo zato jer oni pre brzo lete na metlama, a to je nemoguće. Kog boli kurac, to je tako zamišljeno i bok.

Zadnje uređivanje Pablo : 18.03.2012. at 13:17.
Pablo is offline  
Old 18.03.2012., 13:17   #1370
@zli_pablo

Nema ama bas nikakve logike pozivati se na originalnu pricu stripa (jos manje iz toga izvlaciti zakljucke), ovo je TV adaptacija (i kao takva prepuna rupa, u jednom slucaju smrt i transformacija u zombaca je brza, vec u drugom, Shaneovom, traje danima/mjesecima). Kao sto rekoh, autori serije gledateljima su kristalno jasno dali do znanja gdje&kako je Shane zarazen, slijedom toga upravo je on i zarazio malog iz sume.
La Familia is offline  
Old 18.03.2012., 14:20   #1371
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
@zli_pablo

Nema ama bas nikakve logike pozivati se na originalnu pricu stripa (jos manje iz toga izvlaciti zakljucke), ovo je TV adaptacija (i kao takva prepuna rupa, u jednom slucaju smrt i transformacija u zombaca je brza, vec u drugom, Shaneovom, traje danima/mjesecima). Kao sto rekoh, autori serije gledateljima su kristalno jasno dali do znanja gdje&kako je Shane zarazen, slijedom toga upravo je on i zarazio malog iz sume.
Pripremi kamion pepela, sutra u ovo vrijeme će ti trebat. Autori serije, oni na koje se pozivaš, će se pobrinut za to.
Ono is offline  
Old 18.03.2012., 14:36   #1372
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Naj nerealnije je to da je zbilja nevjerojatno podcjenjivanje vojske i obrane. Zar zbilja mislite da bi zombiji samo tako preuzeli svijet. Ali nitko o tome ne kuka
Upravo zato je širenje virusa zrakom, a ne kontaktom, najlogičnije objašnjenje u ovakvim pričama. Ne govorim sad o TWD, nego o zombijima općenito. Ako se virus širi zrakom, izjeda obranu iznutra. U dosadašnjoj fikciji sa zombijima, virus se širio kontaktom, i tad stvarno nije baš imalo puno smisla da, realno, najretardiranije moguće verzije ljudi osvoje svijet
Ono is offline  
Old 18.03.2012., 14:49   #1373
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Pripremi kamion pepela, sutra u ovo vrijeme će ti trebat. Autori serije, oni na koje se pozivaš, će se pobrinut za to.
Kasno je za pepeo, ne postavljaju se pravila (kao dramaturski okviri serije) nakon 2 sezone. Uostalom, ekipa s AMC nikada nije ni postavila ta pravila o virusu/prijenosu zaraze, mogu ih krsiti (proturjeciti svakoj logici) kako im se prohtije - upravo to i rade, iz epizode u epizodu. Bas to, "Kog boli kuki kako virus djeluje i koliko brzo." Apsolutno nebitno.

Autori serije dobrano su usrali motku (to je gotovo unison stav, nakon Darabontova odlaska pogotovo, TWD se pretvorio u reduciranu soap jeftinjavu smjestenu na nekoj pripizdinu od livade sa svega jednim zombacem po epizodi), The Walking Dead jest gledan (za pojmove kablovske pogotovo, radi se o jedinoj seriji sa zombacima i ljudima je to zanimljivo pogledati), no u konacnici se TWD-a nece sjecati ama bas nitko. Odlazi u kolektivnu zaborav vec s prikazivanjem zadnje epse/sezone. Jednom rjecju, failure. The big one.

Steta.
La Familia is offline  
Old 18.03.2012., 15:02   #1374
Ni strip nije postavio ovo pravilo odma na početku, nego tek nakon nekog vremena. Uostalom, kao i strip, i serija se bazira na likovima, tako da je sve to zapravo obična trivija i relativno nebitna činjenica za razvoj priče. Al kad je već rasprava pokrenuta, nek se razglaba.
Ono is offline  
Old 18.03.2012., 18:06   #1375
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
@zli_pablo

Nema ama bas nikakve logike pozivati se na originalnu pricu stripa (jos manje iz toga izvlaciti zakljucke), ovo je TV adaptacija (i kao takva prepuna rupa, u jednom slucaju smrt i transformacija u zombaca je brza, vec u drugom, Shaneovom, traje danima/mjesecima). Kao sto rekoh, autori serije gledateljima su kristalno jasno dali do znanja gdje&kako je Shane zarazen, slijedom toga upravo je on i zarazio malog iz sume.
Shane uopće nije zaražen u školi sa Otisom.
Pablo is offline  
Old 18.03.2012., 19:03   #1376
pa zar Sanea nije Otis povlačio za kosu kad mu je ovaj pucao u nogu i tako mu isčupao čuperak kose???

i ovo što zli kaže, na tu realu sam mislila. koga briga kako i na koji način. toliko su nas smotali da više neznaš tko pije tko plaća. nisam čitala strip, tako da nemogu ništa reći, ali prema viđenome u seriji to je jako loše napravljeno. sve gore i gore. ova farma je napor žešći, zombija niti za lijeka, i boli mene briga što su oni zapravo hodajući mrtvaci, serija je o zombijima i to želim gledati ma koliko vam to debilno zvučalo. gledam je kao kad djetetu od 2godine daš crtani, bleji, nekuži klinca palca a zanima ga.
kreativni nered is offline  
Old 18.03.2012., 19:04   #1377
Ne znam kako je u stripu, ali ovdje meni nije jasno kako se zaraza širi.

Ukoliko je imaju svi, to znači da moraju prvo umrijeti da bi tek onda se vratili kao zombiji? Jer ovako očito žive sa virusom normalno. Druga stvar, što se desi ukoliko ih zombi ugrize? Pratim tako površno u zadnje vrijeme da ne znam niti jel bilo takvih slučajeva. Tom logikom pošto imaju već virus u sebi, sam ugriz zombija im ne bi trebao ništa napraviti, saniraju ranu i idu dalje. Ponavljam, tom logikom

I sjećam se ovog što kaže Familia, pokazivali su tu porezotinu na glavi kao nešto bitno, ja zaboravio na nju dok on nije spomenuo sada. Doktor im je rekao, ako se ne varam, da za mrtvaca traje od par minuta do 48 sati, transformacija.

Moja poanta (ne znam jel nešto propuštam, možda sam neki dio zaboravio ili nisam skužio) je da na kraju nema ni veze ogrebe te ili ugrize netko. Imaš virus, važno je jedino ne umrijeti

Naravno, jedino ako priča nije "imaš virus ali ako te zombij ugrize onda se virus pojača na ntu i ubije te pa te oživi". Maštovito. Treba im neku nagradu za to dati.

A i taj dio da svi imaju virus, glupa ideja sama po sebi.

I ovu verziju što imam zadnje epizode, cijeli kraj u mraku, ništa nisam skužio
Eric Delko is offline  
Old 18.03.2012., 20:31   #1378
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Shane uopće nije zaražen u školi sa Otisom.
A gdje je onda zarazen, u Letovanicu na ribiciji sa susjedima Slovencima?

Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
I sjećam se ovog što kaže Familia, pokazivali su tu porezotinu na glavi kao nešto bitno, ja zaboravio na nju dok on nije spomenuo sada. Doktor im je rekao, ako se ne varam, da za mrtvaca traje od par minuta do 48 sati, transformacija.
Zumirali je valjda minutu u toj kupaoni (pocetak 2. ili 3. epizode), koristili istu glazbu (onu iz fleseva kad se pretvara u zombaca na livadi), pa ECU na zjenicu oka, iskrivljena faca u ogledalu... Doslovno ti crtaju da je zarazen, falio je jos samo Oliver Mlakar u offu: "Draga djeco, stricek Shane je zarazen. Sad ce popizdit, postepeno izludit, i najebat se svima matere". Vodi malog po sumi i smakne ga, pronalaze ga zombificiranog (bez ikakvih tragova ugriza, stvarno ne znamo kako ga je zarazio - mozda mu uvalio jezicinu u usta i silovao ga do smrti), da bi se konacno, gle prokletog cuda, i sam pretvorio u zombaca.

Uzaludno je uopce drobiti o tome u tako aljkavo napisanoj i osmisljenoj seriji, nije vrijedno. Ne bi me uopce iznenadilo da danas/sutra u finalu na tu livadu izlete i Muppeti predvodjeni Zivotinjom:

La Familia is offline  
Old 18.03.2012., 21:20   #1379
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
A gdje je onda zarazen, u Letovanicu na ribiciji sa susjedima Slovencima?



Zumirali je valjda minutu u toj kupaoni (pocetak 2. ili 3. epizode), koristili istu glazbu (onu iz fleseva kad se pretvara u zombaca na livadi), pa ECU na zjenicu oka, iskrivljena faca u ogledalu... Doslovno ti crtaju da je zarazen, falio je jos samo Oliver Mlakar u offu: "Draga djeco, stricek Shane je zarazen. Sad ce popizdit, postepeno izludit, i najebat se svima matere". Vodi malog po sumi i smakne ga, pronalaze ga zombificiranog (bez ikakvih tragova ugriza, stvarno ne znamo kako ga je zarazio - mozda mu uvalio jezicinu u usta i silovao ga do smrti), da bi se konacno, gle prokletog cuda, i sam pretvorio u zombaca.
Ako je ono sa ribičijom trebalo biti smiješno, poškalji me da se nasmijem...Shane je bio sjeban zbog svega što se dogodilo, i obrijao si je glavu zato što ga je kosa skoro došla glave kada ga je Otis počupao i tako mu zadao onu ranu na glavi. Pretvorio se u zombija nakon što ga je Rick ubio, isto kao i sestra od Andree kako smo do sada viđali u serijama. A klinac u šumi nije jedini bez ugriza, našli si ih i epizodu ranije. Očito je i njih Shane silovao.

A nadam se da će se vrlo skoro objasniti kako se zaraza štiti.
uostalom ako nisi primjetio strip/serija se zove WALKING DEAD...pitam se zašto.



Nikako da shvatiš da virus koji ljude pretvara u zombije i koji ubija ljude nakon ugriza nije ista stvar

Ugriz ih samo ubije, a već su svi pozombificirani. Pretvaranje u zombija se događa vrlo kratko nakon smrti, a što što oni od gorznice od ugriza umiru 2 dana to je druga stvar.
Pablo is offline  
Old 18.03.2012., 21:27   #1380
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Prvo, ja pričam o virusima općenito, a ovo je virus. A ti pričaš o tom SF virusu i vodiš se nekakvom kvazi logikom, dok se ja vodim pravilima koja su postavljena od strane ljudi koji su ga smislili. Dakle, nisu 'po mojem' svi zaraženi, nego su svi zaraženi. Činjenica.

Al me fascinira tvoj suspension of disbelief. Spreman si prihvatit da postoji virus koji pretvara ljude u zombije, ali kad se to dogodi u minutu, tu povlačiš crtu?
Ok svi su zaraženi od trenutka kad je počela ˝epidemija˝ i zašto se onda nitko od živih več nije samo srušio i opet oživio?
Kužiš o čemu pričam lik u prvoj sezoni samo malo ogreben u napadu na kamp i počne buncati,gubi se,pada lagano u komu i ostave ga kraj autoceste jer mu nitko nema srca sprašiti metak u glavu
Ako su svi zaraženi onda su več odavno trebali postati zombiji i bez ugriza
Na tu činjenicu sam obratio pažnju jer ovak malo to glupo izgleda bar meni
BD-zg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.