Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2010., 14:58   #1
Darinko Kosor najveci bezveznjak hrvatske politike

Covjek se u vrlo kratkom vremenu uspio dokazati kao potpuno netalentirano lupetalo i poveci licemjer.

HSLS ( stranka besmislenog imena) je u svojoj povijesti iznjedrila puno bezveznjaka ali da je pala toliko niso da joj predsjednik bude Darinko Kosor e to jevec smijesno

Nikakav politicki instinkt zadnjih mjeseci se ponasa kao necak tetke koja ima u vlasnistvu drzavu pa joj mali Darinko svako toliko dotrci sa prijedlogom gdje bi mogli jos nesto napraviti nadajuci se nekavom jeftinom PRu.

Zadnji prijedlog sa stopom od 50% tooooo Darinko postoji sansa da se u tvom mandatu konacno rijesimo te bezvezne strancice.

Politicki intstinkt Drazena Budise i kompetencije Jadranke Kosor to je nas Darinko politicar za sljedeci Milenij
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 17:40   #2
Opet taj šugavi mentalitet pljucanja po svemu.
Čovjek nije ničim zadivio, ali ovako izrugivat nekoga tko je nedavno došao na čelo stranke, stvarno je jadno.

Šta je trebao napravit, osobno povećat BDP za 2% da ga se ne bi popljuvalo?

Bar pričekaj da kroz dvoje izbore provede svoju stranku pa onda nastavi pljucat.
Harvey_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 18:02   #3
Pa imao je odovoljno vremena i sve sto je pokazao je drzanje za Tetkine skute.

I pogotovo mu je ovaj prijedlog genijalan mislim strancica od par posto glasova koja si uzima za pravo predlagati porez na dohodak od ni manje ni vise 50%.

nakon toga kritizira HUP jer kao ne vide u kojem trenutku zive.

i to sve od covjeka na koga takav porez nece imati nikakav utjecaj

stvarno da se zbljujes
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 19:00   #4
Kakva stranka,takav i predsjednik. Ništa bolji niti lošiji od te umrtvljene prikrpe vladajućima
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 19:04   #5
Sad će se lovaši javljat koje je zasvrbilo po džepu. Predlažem da prema reakcijama na ovoj temi napravimo registar tajkuna.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 19:20   #6
Ljigaviji od Jože nemože biti sigurno.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 21:32   #7
Quote:
jim rogers12345 kaže: Pogledaj post
Covjek se u vrlo kratkom vremenu uspio dokazati kao potpuno netalentirano lupetalo i poveci licemjer.

HSLS ( stranka besmislenog imena) j...
Sa ovim boldanim se itekako slažem...
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:10   #8
Vidim kad je D. Kosor je bio dobar kad je prvi predlagao rezanje prava javnim i državnim službenicima i povlaštenih mirovina i nitko se bunio od poduzetnika, političara i medija osim onih kojih se direktno zakida,postao je zlo, licemjeran i netalentirano lupetalo kad je spomenuo 50% poreza za poduzetnike sa 25000 kn i više plaćama (čast iznimkama) one koji su zajedno s političarima isisali na desetke milijardi i milijardi ove države u ovih 20 godina i koji su jedni od najzaslužnijih za katastrofalno gospodarsku situaciju ove Hrvatske a ne radnici,seljaci,javni i državni službenici, umirovljenici i branitelji koji plačaju najveću cijenu nesposobnih političara i poduzetnika (čast iznimkama) ovu državu možda održava na životu možda recimo 20-30 % poštenih i sposobnih poduzetnika i menađera.
Ove licemjerje o D. Kosoru pokazuje koliko ste vi koji mu zamjerate licemjerni i jadni a ne on.
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card

Zadnje uređivanje DEFENSE : 29.05.2010. at 22:17.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:16   #9
HSLS - socijalno - liberalna stranka



Ipak devedesetih je hrvatsko poimanje visestranacja bilo u povojima pa jos nisu poznavali sve 'zackoljice' . (Iako i da jesu , sve bi isto bilo jer visestranacje je , uzevsi realno , za obicnog covjeka potpuno beskorisno ...)

I tako su dobili trojanskog konja koji je minirao (ponajvise) ljevicu ... da bi se dugotrajnim propagandno - politickim 'radom' spustili na danasnji nivo .
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:19   #10
it runs in the family...
brioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 22:32   #11
tom hsls-u je odavno mjesto na smetlištu.načeo budiša,ubila đurđa a definitivno će ga zatuč darinko.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:02   #12
Quote:
jim rogers12345 kaže: Pogledaj post
HSLS ( stranka besmislenog imena) je u svojoj povijesti iznjedrila puno bezveznjaka ali da je pala toliko niso da joj predsjednik bude Darinko Kosor e to jevec smijesno
Ime je tradicijsko, a takvo je jer je HSLS osnovan prije nego što su zakoni omogućili višestranačje - formalno je bio nekoliko mjeseci dio Socijalističkog saveza radnog naroda Hrvatske. No, ime ima smisla, jer daje ogradu u odnosu na klasične zapadne liberalne stranke.

Quote:
jim rogers12345 kaže: Pogledaj post
Zadnji prijedlog sa stopom od 50% tooooo
Da, udari po svom prirodnom biračkom tijelu - visoko školovanim stručnjacima. Ovo malo podsjeća na ono kada se HSLS htio postaviti desnije od HDZ-a, pa je s 25 došao na 2 zastupnika.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:42   #13
Meni je lik baš simpatičan. Zasad ima moj glas.

Quote:
jim rogers12345 kaže:
i to sve od covjeka na koga takav porez nece imati nikakav utjecaj
Zašto misliš da na njega ovaj porez neće imati nikakav utjecaj?

Quote:
jim rogers12345 kaže:
HSLS ( stranka besmislenog imena) je u svojoj povijesti iznjedrila puno bezveznjaka
Nema ništa smješno u imenu. To što vi nikad niste čuli za socijal liberalizam je vaš problem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Social_liberalism
Ishmael is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:24   #14
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, udari po svom prirodnom biračkom tijelu - visoko školovanim stručnjacima.
Još jedno od licemjerja prozvane elite(osim onoga što je naveo Defense) je stavljanje u isti kalup visoko obrazovanje i visoko plaćene poslove. Zar visoko obrazovanje znači i dobro plaćeno mjesto? Osim naravno u bogomdanoj informatici, dijelom u medicini i građevini, dobro obrazovan kadar ne znači ujedno i dobro plaćen kadar. Zar na birou nema visoko obrazovanih ljudi koji traže posao?
Ah da eno ih rade kao konobari, sobari, čistačice itd.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:50   #15
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Još jedno od licemjerja prozvane elite(osim onoga što je naveo Defense) je stavljanje u isti kalup visoko obrazovanje i visoko plaćene poslove. Zar visoko obrazovanje znači i dobro plaćeno mjesto? Osim naravno u bogomdanoj informatici, dijelom u medicini i građevini, dobro obrazovan kadar ne znači ujedno i dobro plaćen kadar.
Sve statistike plaća govore da su plaće više obrazovanih u prosjeku - više. Postoje izuzeci, npr. prosvjeta, ali pravilo je da VSS ima negdje duplo u odnosu na SSS.

Ove kategorije koje bi navedena stopa poreza zahvatila su upravo visokoškolovani stručnjaci, dakle kategorije koje su prirodni glasači liberalnih stranaka (HNS, HSLS, IDS) i općenito bliske liberalizmu kao društvenom i političkom principu. Liberalne stranke, osim par iznimaka kao što je Japan nisu nikada bile populisitčke stranke koje hvataju većinu glasača. Za to već imamo socijal-demokratske i demokršćanske stranke.

Makar osobna zapažanja nisu baš relevantna - od meni poznatih samo ih nekoliko ima prihode preko 15.000 kuna bez visokog obrazovanja. Jedan radi za stranca, drugi je privatni poduzetnik, treći vrlo umješan u IT-biznisu. Međutim, znam niz pravnika, liječnika, ekonomista, informatičara, potom sveučilišnih profesora svih smjerova koji uredno upadaju u tu kategoriju...

Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Zar na birou nema visoko obrazovanih ljudi koji traže posao?
Ah da eno ih rade kao konobari, sobari, čistačice itd.
Postoji suficitarnih smjerova, npr. novinari, no općenito visokošlovani najlakše nalaze posao. U strukturi nezaposlenih ih je upola manje nego u općoj radnoj populaciji.

Zadnje uređivanje Vojky : 30.05.2010. at 13:56.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 15:40   #16
Prijedlog o dodatnoj stopi od 50% nije loš, ali treba odrediti poštenu granicu od koje bi to počelo. Govori se o nekih 25 000 kn, pretpostavljam da je bruto. Slažem se sa onima koji su protiv te stope za 25 000 kn bruto, mislim da je to preniski iznos. Prema trenutno važećem obračunu plaća neto na taj iznos ne iznosi ni 2000 EUR. Jel netko s neto plaćom od 2000 EUR bogataš? Recimo da plaća kredit na stan (dvosobni 50 m2) od 100 000 EUR u iznosu od 5000 kn, znači da mu ostaje još oko 10 000 kn. Kredit za auto 2500 kn (nije baš neki bogataški auto). Ostaje 7 500 kn. Recimo da mora jesti i platiti režije za familiju, nekih 5000 kn. Ostaje mu fantastičnih 2 500 kn. Bogat čovjek, da bi riječ rekli. Može još skočiti u kazalište, kupiti si poneku knjigu.

S druge strane za plaće preko 4000 EUR neto, a to bi se u ovim našim prilikama mogla zvati plaća bogataša (bio on visokospecijalizirani stručnjak i recimo neki manager) trebalo bi mjesečno izdvajati 55 000 kn bruto i na iznose više od tih 55 000 kn, a sigurno takvih plaća ima, trebalo bi odrapiti malo veću stopu, recimo nekih 50%.

Postoje naravno i oni koji imaju plaće oko 70 000 kn bruto. Za njih razmisliti o stopi od 60%. 70 000 kn bruto je po današnjem načinu računanja plaće oko 40 000 kn.

Naravno ovdje nije prikazan bruto 2, ali mislim da nije bitan za računicu.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 15:46   #17
Quote:
Outcast kaže: Pogledaj post
Prijedlog o dodatnoj stopi od 50% nije loš, ali treba odrediti poštenu granicu od koje bi to počelo. Govori se o nekih 25 000 kn, pretpostavljam da je bruto. Slažem se sa onima koji su protiv te stope za 25 000 kn bruto, mislim da je to preniski iznos. Prema trenutno važećem obračunu plaća neto na taj iznos ne iznosi ni 2000 EUR.
Da, govori se o bruti plaći i prijedlogu liberala po kojoj se enormnom poreznom stopom trebaju oporezovati ljudi koji ne zarađuju ni 15.000 kn netto, što definitivno nije nikakva managerska plaća.

Uopće, kome može pasti na pamet da je netko tko ima za trosobni stan 5 km od centra na 30 godina i auto u klasi Octavije bogataš?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 15:49   #18
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, govori se o bruti plaći i prijedlogu liberala po kojoj se enormnom poreznom stopom trebaju oporezovati ljudi koji ne zarađuju ni 15.000 kn netto, što definitivno nije nikakva managerska plaća.

Uopće, kome može pasti na pamet da je netko tko ima za trosobni stan 5 km od centra na 30 godina i auto u klasi Octavije bogataš?
Moguće onom tko je situiran i ne treba zarađivati za život.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:47   #19
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, govori se o bruti plaći i prijedlogu liberala po kojoj se enormnom poreznom stopom trebaju oporezovati ljudi koji ne zarađuju ni 15.000 kn netto, što definitivno nije nikakva managerska plaća.

Uopće, kome može pasti na pamet da je netko tko ima za trosobni stan 5 km od centra na 30 godina i auto u klasi Octavije bogataš?
Pa ako je prosjek plaća ostatka stanovništva tri puta manji, neznam kako drugčije okarakterizirat takve osobe.
I zašto nebi dali svoj doprinos društu u vrijeme krize.
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:53   #20
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Postoji suficitarnih smjerova, npr. novinari, no općenito visokošlovani najlakše nalaze posao. U strukturi nezaposlenih ih je upola manje nego u općoj radnoj populaciji.
Vojky, jednom si rekao da je mentalitet zloglasnog socijalizma bio: školuj se pa će ti biti dobro u životu... Čudno je što se te teze drže kapitalistička elita pa uspjeh u životu(materijalan, naravno) vezuju kao posljedicu uspjeha u školovanju. Vidiš ja oko sebe najviše vidim nezaposlenog visokoobrazovnog kadra. Ili takav radi na neadekvatnim, potplaćenim i degradirajućim radnim mjestima (kao npr. i ja). Kad govorite o uspješnosti zaposlenja većina govori o ITu, medicini, građevini ili pravu, a zaboravljaju veliko područje humanističkih, društvenih znanosti, kulture pa čak i prirodnih znanosti koji nakon diplome većinom završavaju na burzi.
Ako za primjer uzmemo Keruma ili Todorića, kome treba diploma?
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.