Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 13:31   #2661
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
zapravo to da uradis bi bilo protuzakono - toga si svjestan jel tako?

(glede eventualnog registiranja da si permanentni resident tu, a ustvari nisi ili imas namjeru to biti (kako si sam naveo gore) - znaci dosao si ovjde javno traziti savjete o nekim ilegalnim namjerama i zakonom kaznjivim. zanimljivo/ )
1. Nemam apsolutno nikakve ilegalne namjere, po cemu to uopce zakljucujes?
2. Razmisljam evtl. o kupnji malenog studia/flata na javnoj drazbi, sto je tu ilegalno? Sasvim legalna usteda bi nastala vec samom kupnjom na javnoj drazbi, od toga se polazi.
3. Ne namjeravam biti permanentni resident, apsolutno nije zasad u planu. Koliko cujem, vidim, razgovaram..., mozda s njemackom putovnicom i nebi bio bas neki prevelik problem (ako se jednog dana odlucimo, no sumnjam)
4. Stan nebi bio prazan vec iskljucivo iznajmljivan, a samo mozda prvu godinu (ili najvjerovatnije samo prvih 6 mj.) za nas, da bez stresa upoznamo i taj dio Evrope, a svakako jos bolje metropolu London sa svim njenim sadrzajima etc.
5. Zivim u drzavi u kojoj se postuje red i zakon, a placaju porezi etc., a priroda posla mi isto izricito zahtjeva, stoga se namjeravam i dalje tako ponasati, i to bilo gdje da zivim.
dsvbo is offline  
Old 21.08.2014., 13:32   #2662
http://uk.reuters.com/article/2014/0...0GH0PX20140817
dsvbo is offline  
Old 21.08.2014., 13:36   #2663
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
1. Nemam apsolutno nikakve ilegalne namjere, po cemu to uopce zakljucujes?
2. Razmisljam evtl. o kupnji malenog studia/flata na javnoj drazbi, sto je tu ilegalno? Sasvim legalna usteda bi nastala vec samom kupnjom na javnoj drazbi, od toga se polazi.
.
pa pise u tom (mome) ostu na sto se odnosi - ako se prije kupnje nekretnine (lazno) registriras da si permanentno u UK, a nisi to je ilegalno i zloupotreba nekih regualcija poradi osobne koristi.



tako je valjda i u Njemackoj ili bilo gdje/

Zadnje uređivanje Grazia : 21.08.2014. at 13:43.
Grazia is offline  
Old 21.08.2014., 13:41   #2664
ma sve je OK jer po svim indikacijama Labour ce pobijediti na sljedecim izborima i UK ostati di je...za sada.
Grazia is offline  
Old 21.08.2014., 14:20   #2665
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
pa pise u tom (mome) ostu na sto se odnosi - ako se prije kupnje nekretnine (lazno) registriras da si permanentno u UK, a nisi to je ilegalno i zloupotreba nekih regualcija poradi osobne koristi.



tako je valjda i u Njemackoj ili bilo gdje/

hvala na upozorenju , no koliko sam citala i cula, trziste (same kupnje) nekretnina u UK je jedno od liberalnijih, gledajuci sa stajalista stranaca.
dsvbo is offline  
Old 21.08.2014., 16:09   #2666
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Frankopani plemici ne postoje, oni su izumrli jos davno, pogubljenjem Frana Krsta Frankopana 1671. godine. Tocnije, zadnja osoba rodjena sa prezimenom Frankopan je Jelena, umrla 1703. godine.
Povjesnicari su dokazali.
http://arhinet.arhiv.hr/_Generated/P...x?ItemId=11051
http://povijest.net/v5/hrvatska/hrva...opanska-urota/
kako lijepo to vi ljevičari zapakujete, nisu frankopani izumrli već su zatrti i pobijeni. ali jasno je meni, da vi te podatke prešućujete jer treba krivotvorit povijest i tumačit je onako kako samo ljevičarski mozak može shvatit. srećom ja i vi imamo jako toga malo zajedničko, kad se vi smijete ja plačem odnosno kad vi plačete ja se smijem. eto mislim da sam bio dovoljno jasan, a upravo iz ovih razloga što sve izvrćete i kontinuirano lažete, pričate priče o fašistima a nas nitko nije pobio koliko komunisti. o drugim vrstama štete iz nedavno prošlosti neću ni pričat, ali jbg cool je biti jugoslaven a ne hrvat.

vezano uz temu, s tim britanskim propalitetima izuzev škotske welsa i irske ne želim imat nikakvog posla. baš nikakvog, da mogu terminirao bi sve odnose s njima za sva vremena. od tih govnjara hrvatska nikad ponavljam nikad, nije imala ništa doli samo i isključivo štete! oni koji tvrde drugačije, neka mi navedu te divne primjere gdje GB stoji iza nas i gdje nam ne baca klipove pod noge. a mislim da svatko tko je iti malo informiran, zna jako dobro šta je britanska politika i britanci radila na ovim područjima, ne trebamo ići daleko npr domovinski rat i rat u bosni i hercegovini. pa podrška Titi i partizanima, stvaranje prve i druge jugoslavije najviše njihovom zaslugom itd itd, samo neki vole živjet u zabludi i čitat ovakve viceve tvog kalibra kako su frankopani izmišljeni a eto ovi "narodni oslobodiljeti" nisu izmišljeni upravo zato da se britanci dokopusaju antigermanske pozicije, i da Nijemce stave u "zadane okvire". netko je uvijek bio igračka na tuđem koncu, i to koncu od kojeg hrvatska i hrvati nisu imali ama baš nikakve koristi već samo i isključivo štete. britanci i britanska politika je nama neprijateljska čak više nego politika beograd, jer beograd sam po sebi nama nije prijetnja a ovi šupci iz londona koji nas svaki put preko svojih saveznika zaguraju u Jugoslavije i njima naklonjene državne tvorevine itekako jesu. a onda još fino nađu ovakve likove tvog kalibra, koji će im se fino naguzit i pričat priče odnosno lagat i klevetat na štetu našeg naroda i države. šta je Mesić nego britansko masonsko potrčkalo, nije li upravo on vojne tajne i transkripte bacao pred novinare BBC? znate li drugovi i drugarice, da se zbog takvih cirkusarija ide na dugogodišnju robiju u istoj toj britaniji ili izraelu ili SAD ? naravno da ne znate, ipak je STEVO pardon STIPE vaš miljenik ko i Maršal Tito. a moj će uvijek biti i ostati, oni koji se istinski bore za ovaj narod i državu, a to su ti frankopani koje vi ismijavate i kojima su glave odrubljene jer su htjeli dobro svome narodu i državi! toliko od mene, i prestanite navodit krive podatke jer nije isto kad se nekoga zatre kao što se zatrlo frankopane ili kad netko prirodnim procesom izumre! a upravo si to ti sugerirala s ovom svojom porukom.
369 is offline  
Old 21.08.2014., 16:21   #2667
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
hvala na upozorenju , no koliko sam citala i cula, trziste (same kupnje) nekretnina u UK je jedno od liberalnijih, gledajuci sa stajalista stranaca.
pa je, povoljnije je za strance (ili tocnije: ljude koji zive van UK) nego u masu drugih drzava i regulacije glede puno cega su liberalne, kako kazes, ali to pretpostvljam tesko znaci da bi trebalo zloupotrebljavati ionako liberalne zakone jos i vise. ili savjetovati ikoga da uradi upravo to.

zbog takvog mentaliteta i jesmo u (ekonomskoj) krizi sada...(u UK opcenito lol)
Grazia is offline  
Old 21.08.2014., 16:25   #2668
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Zato je je bio izdan od Hrvata i proglašen zločincem, prije bilo kakvog suđenja. Britanci su samo htjeli pomoći da se taj "zločinac" uhvati. Tako je dozvolio da svi jednako budu krivi za Domovinski rat u očima Britanaca i svijeta, gdje nam je bilo lobiranje itd ?

Usput tvoj odgovor na temi "Gibraltar" je super, meni se nije dalo toliko pisati.
takvi ko ti misle da mi moramo lobirat oko svoje samoobrane, vidiš ja mislim da se mi ne moramo nikome ispričavat što smo obranili svoju državu, ti misliš? ako to misliš, pridruži se Josipoviću klekni pred masonskim šupcima i plači i moli za oprost, ja im jedino mogu opalit vritnjak u smrdljivi šupak masonski.

što se tiče tih propaliteta, uživam u germanskoj dominaciji EU, i nadam se da će što prije UK izdahnut i nestat s svijetske političke pozornice. sve što oni mogu napravit, pokazali su do sad je smrt jad i bijeda. gdje god se njihova politika zavukla, tu se nekim čudom pojavio i nesnosni smrad i nemogući nered! kad samo vidim da su Josipović i Milanović ovakvi kakvi jesu, lutke na koncu njihove politike a vidimo sada lijepo koji kokošinjac nam rade od države uz spregu s Londonom, jasno mi je da se čim prije moramo distancirat od njih, i podhitno pohapsit agente MI6 koji već neko vrijeme urendo operiraju po zagrebu bez smetnji. ja bi im za početak napravio velike probleme, uhvatio bi im hrpu agenata dobro ih ispendrečio odredio zabranu ulaska u RH u narednih 10 godina, i protjero veleposlanika UK iz zagreba na najmanje godinu dana, i zaprijetio da ako još jednom pošalju svoje kokošare ovdje da će to skupo požaliti. ali nema to tko napraviti, jer pusićka na čelu s vladom i predsjednikom svi redom pripadaju toj masonskoj grupici koja slijepo izvršava želje svojih lordova, a HDZ ovakav kakav je nema muda ni prstom mrdnut protiv istih jer je i smradaner bio britnasko potrčkalo i ne treba nikoga čudit da je Gotovina ulovljen baš za njegova mandata, i to je dokaz slizanosti ne samo SDP struktura već i HDZ s londonskom masonskom ćelijom. a gdje god masoni imaju svoje igrače na klupi, to redovno završava kobno po one koji misle da će takvi napravit nešto u interesu naroda i države, masonske parazite nije briga ni za jednu naciju i državu doli UK. pokušavaju sad i ruse sjebat, ali Rusi su prevelik zalogaj nije im to Hrvatska. tamo je KGB stolovo do 1991, i tamo oni mogu popit samo metak u čelo i vritnjak u dupe kao što sam reko. u biti Rusi koliko god ih ne volio zbog agresije na ukrajinu, su trenutno jedina država koja uspješno može stati na kraj tom angloameričkom i masonskom izdrkavanju u jednom djelu europe. jer imaju veliku zemlju, energetska bogatstva, i jaku vojsku! sve što je potrebno, da se toj gamadi pokaže srednji prst i kaže "pa pa".

Zadnje uređivanje 369 : 21.08.2014. at 16:34.
369 is offline  
Old 21.08.2014., 16:30   #2669
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
S Englezima imam samo najbolja iskustva.
Meni jako odgovara taj mentalitet ispipavanja, ljubaznog obilaženja ko mačak oko vruće kaše gdje obje strane imaju priliku ljubazno nešto predložiti i isto tako ljubazno odbiti.

Suptilni načini u kojem možeš dakle vrlo direktno reći što misliš o nekome ili nečemu, ali to ni na koji način izgovoreno neće izgledati uvredljivo. Live and let die...


Ak misliš da Englezi imaju kulturu ophođenja, onda moraš doći u Švedsku. Ovdje je ta kultura ophođenja dovedena do apsurda.
valjda zato se ti meni toliko i svidas kao osoba.

jedna od em normalnih, em kulturnih/obrazovanih/uljudnih jel.
Grazia is offline  
Old 21.08.2014., 18:48   #2670
Recite mi da ovo nije istina. Molim vas!
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...ati-djecu.html
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Old 21.08.2014., 19:50   #2671
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Recite mi da ovo nije istina. Molim vas!
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...ati-djecu.html
Hm, ne mogu reći da nije istina, ali nema puno takvih slučajeva, prosjećno 10 djece na dan, sa tendencijom prema dolje.

Sada ozbiljno, bilo je, ali prije par godina jedan ili dva slučajeva kada su neki Afrikanci prošvercali neko dijete iz Afrike i i žrtvovali ga religioznih razloga, neka opskurna religiozna sekta. Uhvaćeni i muž i žena - doživotni zatvor.

Osoba, koja to piše neka Zrinka, treba potražiti psihijatrijsku pomoc
Blues Dada is offline  
Old 21.08.2014., 22:38   #2672
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
valjda zato se ti meni toliko i svidas kao osoba.

jedna od em normalnih, em kulturnih/obrazovanih/uljudnih jel.
Oprosti, ali meni se nikako ne sviđa pretjerana i neiskrena uljudnost, potpuno mi je strana i uvijek mi je draži direktan pristup, zato su mi Britanci tako strani.
Corvus27 is offline  
Old 22.08.2014., 04:36   #2673
Dnevno.hr/rs/ba dize ljestvicu.
Ne razumijem kako itko moze ozbiljno shvacati nebuloze koje oni pisu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 23.08.2014., 21:15   #2674
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
valjda zato se ti meni toliko i svidas kao osoba.

jedna od em normalnih, em kulturnih/obrazovanih/uljudnih jel.
Ja se zahvaljujem i svakako se bilježim sa štovanjem, poštovana formašice.

Corvus. Nije to neiskrena uljudnost. Oni se ne pretvaraju. Oni jesu takvi.
Meni je to bilo nevjerojatno, naročito stoga što sam određeno vrijeme svog života provela s vojskom koja je oličenje političke nekorektnosti i poprilično brutalne, direktne iskrenosti.
Osvježavajuće i jedno i drugo...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Old 23.08.2014., 21:56   #2675
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Ja se zahvaljujem i svakako se bilježim sa štovanjem, poštovana formašice.

Corvus. Nije to neiskrena uljudnost. Oni se ne pretvaraju. Oni jesu takvi.
Meni je to bilo nevjerojatno, naročito stoga što sam određeno vrijeme svog života provela s vojskom koja je oličenje političke nekorektnosti i poprilično brutalne, direktne iskrenosti.
Osvježavajuće i jedno i drugo...
Meni se usiljena ljubaznost ne sviđa i nikad mi se nije svidjela.
Corvus27 is offline  
Old 24.08.2014., 07:15   #2676
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
(glede eventualnog registiranja da si permanentni resident tu, a ustvari nisi ili imas namjeru to biti (kako si sam naveo gore) - znaci dosao si ovjde javno traziti savjete o nekim ilegalnim namjerama i zakonom kaznjivim. zanimljivo/ )
Zašto bi bilo kažnjivo ako se registrira da živi kod frenda?

Malo si zabrijala?

Sve što sam napisao potpuno je legalno i zakonito - a ti si usvojila malo "žandarskog mentaliteta" dharling - ne znam otkud sada to

Ilegalno bi bilo kada bi tražila housing benefit i socijalnu pomoć. Ništa drugo pod milim Bogom nije ilegalno. Registrira se i postane rezident i onda funkcionira kao rezident za svoje pare - i šta se tebe ili bilo koga tiče što ona radi ili ne radi na adresi na kojoj se registrirala?

Ja sam samo objasnio kako se najbrže i najlakše registrirati
PowerLock is offline  
Old 24.08.2014., 13:37   #2677
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo kažnjivo ako se registrira da živi kod frenda?

Malo si zabrijala?

Sve što sam napisao potpuno je legalno i zakonito - a ti si usvojila malo "žandarskog mentaliteta" dharling - ne znam otkud sada to

Ilegalno bi bilo kada bi tražila housing benefit i socijalnu pomoć. Ništa drugo pod milim Bogom nije ilegalno. Registrira se i postane rezident i onda funkcionira kao rezident za svoje pare - i šta se tebe ili bilo koga tiče što ona radi ili ne radi na adresi na kojoj se registrirala?

Ja sam samo objasnio kako se najbrže i najlakše registrirati
Kao i obično, ne bi se štel mešati, ali i mene su malo iznenadili upisi. Po meni najboljem forumaša ovdje, prijateljice Grazije, valjda je imala loši dan, jer je tog dana ustala na lijevu nogu i zaboravila izmoliti jedan Očenaš, ali no big deal, život teče dalje. Grazia, you are a nice lady!
Blues Dada is offline  
Old 24.08.2014., 16:55   #2678
http://www.theguardian.com/world/201...dists-traitors

trla-baba-lan..., ili moglo bi i biti nesto od toga....jednog lijepog dana?
dsvbo is offline  
Old 24.08.2014., 18:33   #2679
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Kao i obično, ne bi se štel mešati, ali i mene su malo iznenadili upisi. Po meni najboljem forumaša ovdje, prijateljice Grazije, valjda je imala loši dan, jer je tog dana ustala na lijevu nogu i zaboravila izmoliti jedan Očenaš, ali no big deal, život teče dalje. Grazia, you are a nice lady!
Mene nije iznenadilo

Jedno ljeto sam i ja bio živio na Notting Hillu kod jedne američke frendice dok sam bio between the houses --- i sve je bilo bajkovito i idilično dok nije došao vikend Notting Hill Carnevala

Posljedice i dan danas osjećam.

Tako da Grazia ima moju punu podršku i razumijevanje najmanje do prekosutra ujutro... a onda ću se popričati sa njom malo ozbiljnije
PowerLock is offline  
Old 24.08.2014., 18:44   #2680
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mene nije iznenadilo

Jedno ljeto sam i ja bio živio na Notting Hillu kod jedne američke frendice dok sam bio between the houses --- i sve je bilo bajkovito i idilično dok nije došao vikend Notting Hill Carnevala

Posljedice i dan danas osjećam.

Tako da Grazia ima moju punu podršku i razumijevanje najmanje do prekosutra ujutro... a onda ću se popričati sa njom malo ozbiljnije
Je li točno da sa i danas ne smije autom u sam centar Londona ?
Je li točno da je do prije 10ak godina bio na snazi zakon po kojem se u Pubovima nakon 11-12 sati nije smio točiti alkohol?
Corvus27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.