Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 13:31   #4141
Quote:
tcog kaže: Pogledaj post
Ima li u Zagrebu neka trgovina u kojoj se može isprobati kakav veći izbor tableta? Više od recimo dva, koliko ih ima u T-com i Vip centrima u kojima sam bio...
Probaj u Arena centru u brand dućanima... Kad sam posljednji put gledao, imali su u Sony-u Tablet Z za isprobati i Galaxy Tabove kod Samsunga (oba dućana su na katu, ulaz bliže Areni).
Isto tako na katu, samo s druge strane (dalje od Arene), nalazi se dućan s raznom informatičkom opremom, televizorima i slično... Ne mogu se sjetiti imena, ali imali su popriličan broj tableta kad sam bio tamo prošle godine.
Još mi pada na pamet HGspot, imaju određen broj uključenih tableta za isprobati (vidio sam LG Pad i neke no-name).
Ne znam što tražiš, ali osobno bih ti preporučio Nexus 7 zbog x razloga (nažalost, nisam vidio da ga se negdje može isprobati).
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:18   #4142
Ima u novoj emmezeti na istoku stvarno brdo modela,od ipada do no name
Mislim da su neka tri pulta sam tableta i jos toliko mobitela
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:13   #4143
koji tablet od nizeg ranga uzet Quadro,vivax,prestigio?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:01   #4144
samo po imenima ja bih isao na prestigio al bez modelai detalja ovo pitanje se svodi dal je bolji renault, opel ili citroen
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:57   #4145
Quote:
snake1234 kaže: Pogledaj post
samo po imenima ja bih isao na prestigio al bez modelai detalja ovo pitanje se svodi dal je bolji renault, opel ili citroen
znam nije mi se dalo trazit o kojem modelu se radi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 21:12   #4146
A kak da ti pomognemo onda
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 23:03   #4147

radi se o ovom
http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=24305
samo je cijena u ducanu sad 400,00kn gdje sam gledala

onda ovi dva

http://www.links.hr/?naziv=tablet-ra...kl=010.122.055

http://www.links.hr/?naziv=tablet-ra...kl=010.170.007
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:32   #4148
Quote:
HelloShitty kaže: Pogledaj post
Ne znam što tražiš, ali osobno bih ti preporučio Nexus 7 zbog x razloga (nažalost, nisam vidio da ga se negdje može isprobati).
nexus 7 mi je u najužem izboru, među 7" tabletima, ali još razmišljam o nekom 10"... ima tko kakva iskustva s Prestigio 10" tabletom?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 11:28   #4149
elly, jel' ti znaš koliko modela od 10" ima prestigio? budi konkretnija!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 11:53   #4150
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
elly, jel' ti znaš koliko modela od 10" ima prestigio? budi konkretnija!
hmmm.... ne znam
možda ovaj? Ili je to stari model jer baš ne vidim da ih ima na svakom ćošku neta?
Voljela bih da se nađe u cjenovnom razredu do cca 1700kn pa ne znam...
Joooj, kužim se u tu tehniku k'o pip...pip...pip... (da ne budem prosta)
Tražim klincima nešto za igranje dječjih igrica (ništa kompleksno), gledanje crtića kad idemo negdje i tako... ne baš ništa prezahtjevno
Ne treba mi pametna kamera, ne treba mi sim mogućnost...
Onaj dječji samsung galaxy tab 3 kid košta oko 1800kn a ima i samsung galaxy tab 3 koji nije dječje upakiran i on košta 800kn Ali djeca su se malo igrala s njim u trgovini i može biti do toga da su ga rvi puta koristili ali nekako je sporo odgovarao... Čak i kad sam ja probala, nakon klika sam mogla otići do obližnjeg kafića i popiti kavu?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 12:44   #4151
a, zašto na 1100 (ili čak manje) ne uzmeš pipo m8? ili za 1500 m8pro? čipoteka, garancija, podrška? prestigio na papiru za sve uređaje izgleda kao "pun pogodak". ali kada čuješ koliko se, prvenstveno, mobitela vraća na servis, koliko tableti nemaju post-prodajnu podršku, shvatiš zašto se bježi od prestigia. nova serija, "color", koja kod nas za sada ima samo 7 i 8" modele OPET izgleda kao jako dobar tablet, vjerojatno najkompletniji po ugrađenom hardveru, nije skup, ali, kada za sobom "vuče" taj loš glas. 10" color još nije došao, kada će - nemam pojma. možda da ih pitaš na fejsu.

ovaj quantum, da stariji model, ništa posebno po hardveru, konfekcija, no natrpanost sučelja sa prestigiovim aplikacijama, nemogućnost deinstalacije istih (na jednostavan način!) i nakon dva tjedna će ti javiti "disk pun-očistite nepotrebne podatke". a ti instalirala tri igre, i pitaš se kako sam mogla toliko brzo napuniti.

ili pak odi na njuškalo, vidi malo za rabljene pipo tablete, samsunge koje ljudi dobe/kupe na produženje ugovora (gledaj starije modele, jeftiniji su) i, možda naleti koji asus, mada sumnjam, barem ne od 10".
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:47   #4152
Viking- cisto generalno pitanje, vidim dosta da se acheros poceo reklamirati pa jel vrijede kaj ili klasicna kina?
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:42   #4153
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
a, zašto na 1100 (ili čak manje) ne uzmeš pipo m8? ili za 1500 m8pro? čipoteka, garancija, podrška? prestigio na papiru za sve uređaje izgleda kao "pun pogodak". ali kada čuješ koliko se, prvenstveno, mobitela vraća na servis, koliko tableti nemaju post-prodajnu podršku, shvatiš zašto se bježi od prestigia. nova serija, "color", koja kod nas za sada ima samo 7 i 8" modele OPET izgleda kao jako dobar tablet, vjerojatno najkompletniji po ugrađenom hardveru, nije skup, ali, kada za sobom "vuče" taj loš glas. 10" color još nije došao, kada će - nemam pojma. možda da ih pitaš na fejsu.

ovaj quantum, da stariji model, ništa posebno po hardveru, konfekcija, no natrpanost sučelja sa prestigiovim aplikacijama, nemogućnost deinstalacije istih (na jednostavan način!) i nakon dva tjedna će ti javiti "disk pun-očistite nepotrebne podatke". a ti instalirala tri igre, i pitaš se kako sam mogla toliko brzo napuniti.

ili pak odi na njuškalo, vidi malo za rabljene pipo tablete, samsunge koje ljudi dobe/kupe na produženje ugovora (gledaj starije modele, jeftiniji su) i, možda naleti koji asus, mada sumnjam, barem ne od 10".
za PIPO prvi puta čujem, i opet
Lova mi se sviđa (ok je i 1500), specifikacije tak i tak ne kužim
A sad me ubi s ovim da pogledam na Njuškalu samsunge i asuse... koje modele?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 17:06   #4154
Quote:
snake1234 kaže: Pogledaj post
Viking- cisto generalno pitanje, vidim dosta da se acheros poceo reklamirati pa jel vrijede kaj ili klasicna kina?
kina, da, uglavnom. no, ono što vrijedi, kod nas ne dolazi. pogledaj seriju "platinum" kao nešto jaču, "neon" zbog HD ekrana i "cobalt" za nezahtjevne korisnike. ne znam tu negdje su mu "aries" serija od goclevera.
iskreno, ja bih ga preskočio.

Quote:
elly kaže: Pogledaj post
za PIPO prvi puta čujem, i opet
Lova mi se sviđa (ok je i 1500), specifikacije tak i tak ne kužim
A sad me ubi s ovim da pogledam na Njuškalu samsunge i asuse... koje modele?
specifikacije - kojeg modela? m8 ti je slabiji, m8pro je jači. kod pipa, kod tih modela, se može javiti lošiji prijem wifi signala, no, ako je u pitanju stan u jednoj etaži, sa routerom, negdje u sredini stana,onda ne bi smjelo biti problema. na sreću, to se dešavalo sa prvim serijama, no do sada je i to manje-više riješeno. no, može se desiti da naletiš na neki stariji primjerak. i, da te preduhitrim, nećeš moći znati dok ga ne upališ i spojiš na wifi.
samsung i asus - de facto, bilo koji koji ti paše - samsungova serija P5xxx, a od asusa, imaš nekoliko 7" modela koji služe i kao mobitel, te nekoliko memo pad modela, što 7, što 10 incha.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:07   #4155
hvaaaalaaaaaa
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:19   #4156
NP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 01:50   #4157
Pozdrav

U ime jedne osobe (koja nije član ovog Foruma) dva pitanja.

U pitanju je Android na tabletu Archos. Da li je moguće npr. preko Androidovog portala downloadati i instalirati neki program za čitanje/pisanje (npr. neki Notepad, free verzija) na tablet?

Na tabletu ima Wi-Fi. Međutim, da li je možda moguće preko mrežnog kabla spojiti tablet i ADSL router, pa na Net?

()

Unaprijed hvala!
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:56   #4158
kakav je to android portal?

inače, da, moguće je skinuti desetke text editora, pdf, epub i sličnih čitača. najjednostavnije je skinuti i instalirati neki office paket jer on podržava najviše formata. a ako office paket ne uspije, onda npr. "aldiko" čitač.

mrežni kabl. da. moguće je i žicom, ali je očito teško pogledati nekoliko stranica unatrag i pronaći informaciju: LINK
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:35   #4159
Moze li se za tablet koristiti bežična tipkovnica
Gorgona Meduza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 17:05   #4160
može.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.