Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 16:48   #261
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
da, nisam ni mislila baš da mi kokos preuzme..
ajd, daj sad jednu pametnu- s čim da kombiniram banane, a da paše i taj kokos? (baš sam navalila na kokos )
ananas???
Ananas, kivi, limun, naranča, kumkvat, ribizl, ogrozd.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:30   #262
Pelaprate , nemoj me zezat. Taman sam mislila da je to dosta jagoda . Ovom nemrem odoliti. Nikad se ne bi sjetila kokos staviti u pekmez. Do sada pekmez od dinja i limuna i šljive iz rola su mi bile domet.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 10:39   #263
Jagode zmiksane,fermentiraju...a onda odo ukuhat taj đem...valja spremat ogrijev za zimu
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:32   #264
Moj prvi pokusaj izrade dzema (opcenito i u kruhomatu) je cudno zavrsio. Radila sam od kore lubenice jer mi je zao skuhati ostalo voce koje mogu sirovo pojesti. Namjerno sam stavila duplo manje zelirnog secera nego kore lubenice, ne bi bio problem da je rijetko. Pekao je on to 50 minuta. 50 minuta. I komadici kore lubenice (zblendala sam u multipraktiku prije) su svejedno ostali tvrdi kao da su sirovi. U receptima pise da treba kuhat 15 minuta Nis, idem to spremit u teglice, pa sto bude.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:09   #265
Pa gdje za prvi put baš kora od lubenice Ja se spremam čim sazori šačica malina s njima probati u pekaču za kruh iskombinirati neku marmeladicu pa ćemo vidjeti. Inače, danas kuhala (tradicionalno) marmeladu od trešanja
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:14   #266
Bilo mi je zao nesto drugo pretvorit u dzem, a ovo da se ne baci.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:09   #267
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Moj prvi pokusaj izrade dzema (opcenito i u kruhomatu) je cudno zavrsio. Radila sam od kore lubenice jer mi je zao skuhati ostalo voce koje mogu sirovo pojesti. Namjerno sam stavila duplo manje zelirnog secera nego kore lubenice, ne bi bio problem da je rijetko. Pekao je on to 50 minuta. 50 minuta. I komadici kore lubenice (zblendala sam u multipraktiku prije) su svejedno ostali tvrdi kao da su sirovi. U receptima pise da treba kuhat 15 minuta Nis, idem to spremit u teglice, pa sto bude.
Jedan moj poznanik je kuhao čušpajz od kore od lubenice!
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:13   #268
Ali, omeksa li ikad ta kora? Neki ju i kisele kao krastavce, vjerujem da je okus slican, samo blazi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:22   #269
meni je sve to malo neobično, al valjda to može tak kad ljudi jedu.....pa uostalom, kaj se čudim, lubenica i je iz porodice tikvi, jel?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:34   #270
ček, jel vi pričate baš o kori ili o onom bijelom?
od bijelog + malo crvenog se slatko radi
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:49   #271
O bijelom pricam, ali moguce je da nisam dovoljno kore ogulila, gulila sam guljacem za krumpir.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:01   #272
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ček, jel vi pričate baš o kori ili o onom bijelom?
od bijelog + malo crvenog se slatko radi
to sam probala jesti, fino je¨!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:21   #273
Sto je to slatko?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:32   #274
ovo je od lubenice http://www3.serbiancafe.com/kuvar/11...ko-od-lubenica

radi se od jagoda, malina, ruža, višanja, jabuka....

znači, ukuhano voće u komadićima utopljeno u šećernom sirupu i stvarno je slatko, meni ipak preslatko!
rade ga u srbiji, mislim i u bosni, makedoniji...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:46   #275
Aha, ne ide pektin. Nesto slicno sam radila od rabarbare.

EDIT: Netko je pitao gdje ima rabarbare. Vidjela sam ju danas u Metrou, ali je bila trulkasta.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 03:08   #276
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Aha, ne ide pektin. Nesto slicno sam radila od rabarbare.

EDIT: Netko je pitao gdje ima rabarbare. Vidjela sam ju danas u Metrou, ali je bila trulkasta.
Hvala, ja je tražim već drugu godinu. Ima neki Pera iz Krnjaka, ima petkom štand u Zgb. sa svježom bamijom i rabarbarom i certifikatom eko uzgoja, ali ne znam na kojoj tržnici, ako ga je netko vidio, molim da mi ga odmah cinka.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:24   #277
Cuj, ova nije bila tak losa, ali taj jedan trulkasti dio + sto cijena nije bila na polici, odbili su me od kupnje. Inace se prodaje u snopovima od nekih 800 grama, pa treba provjeriti stanje unutra.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:31   #278
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Hvala, ja je tražim već drugu godinu. Ima neki Pera iz Krnjaka, ima petkom štand u Zgb. sa svježom bamijom i rabarbarom i certifikatom eko uzgoja, ali ne znam na kojoj tržnici, ako ga je netko vidio, molim da mi ga odmah cinka.
imam ja u vrtu.
nitko je neće jesti,osim mene, ni koji način,a razrasla se na sve strane.Nikako se riješiti.
Bum ju počupala.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:33   #279
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ovo je od lubenice http://www3.serbiancafe.com/kuvar/11...ko-od-lubenica

radi se od jagoda, malina, ruža, višanja, jabuka....

znači, ukuhano voće u komadićima utopljeno u šećernom sirupu i stvarno je slatko, meni ipak preslatko!
rade ga u srbiji, mislim i u bosni, makedoniji...
Ne mora biti baš ubitačno slatko.Ovisi o načinu pripreme.
Ja ga radim od gorkih naranči,šumskih jagoda ili višanja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:04   #280
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti baš ubitačno slatko.Ovisi o načinu pripreme.
Ja ga radim od gorkih naranči,šumskih jagoda ili višanja.
ah, kaj da ti velim....ja ti pijem kavu i čaj bez zrnca šećera....možda nisam baš mjerodavna za pričat o slatkom. u kolačima smanjujem šećer bar za 30%, u džemovima isto, pa se nekad i pokvare pa ponovo i tak...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.