Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2003., 09:46   #1
Čestitka!

Danas odlazim doma a tamo nemam internet stoga vam svima vec sada zelim lijepe praznike:

I nije Božić puni stol,
ni novi kaput, ni stara bol!
Božić je sreća od sreće veća,
radost rođenja kroz tisućljeća!
Na dobro vam došao Božić i porođenje Isusovo!
__________________

Somewhere after midnight
In my wildest fantasy
Somewhere just beyond my reach
There's someone reaching back for me
Racing on the thunder and rising with the heat
It's gonna take a superman to sweep me off my feet
surviver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 10:27   #2
Čestitka

Pridružujem se ovim lijepim stihovima i svim ljudima dobre volje
želim

SRETAN BOŽIĆ I SVE NAJBOLJE U NOVOJ GODINI 2004.


__________________
više cvijeća, manje smeća - i na forumu
Maggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 14:32   #3
I ja se pridružujem čestitanju sa željom da se Isus Krist rodi u srcima svih vas, jer je to smisao Božića.

Sve najbolje u Novoj godini!

Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 15:35   #4
Sretan vam bozic
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:28   #5
Quote:
Chloe kaže:
I ja se pridružujem čestitanju sa željom da se Isus Krist rodi u srcima svih vas, jer je to smisao Božića.

Sve najbolje u Novoj godini!

Znaš li ti da se Isus nije rodio 25 prosinca a ni 6. siječnja? i da sva ta pompa oko Božića nije bila praksa ranih kršćana?

Isus je rekao: 'poštujete moje zapovjedi' a ne 'slavite moj rođendan'.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:51   #6
Srećan Božić, nadam se da će vas Deda Mraz obradovati brdom finih poklona.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 22:46   #7
Angry Offtopic

Quote:
jurislav kaže:
Znaš li ti da se Isus nije rodio 25 prosinca a ni 6. siječnja? i da sva ta pompa oko Božića nije bila praksa ranih kršćana?

Isus je rekao: 'poštujete moje zapovjedi' a ne 'slavite moj rođendan'.
Znam.

A jesi li ti procitao sto sam ja napisala?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 23:21   #8
Eh, Jurislave, tebe doista treba proglasiti zaštićenom vrstom! Zar si i ovdje morao ?!?
Očito ti treba poduži odmor! Da si musliman, garant bi bio vehabija! Daj malo čovječe ohladi, Plizzz!!

P.S. Polako (sa malim zakašnjenjem! ) počinjem da shvatam Gospon Pes... zašto su joj takvi nagazili na nerv.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 17:59   #9
Re: Offtopic

Quote:
Chloe kaže:
Znam.

A jesi li ti procitao sto sam ja napisala?
Da, sve je to na jeziku.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 18:05   #10
Quote:
Shady kaže:
Eh, Jurislave, tebe doista treba proglasiti zaštićenom vrstom! Zar si i ovdje morao ?!?
Očito ti treba poduži odmor! Da si musliman, garant bi bio vehabija! Daj malo čovječe ohladi, Plizzz!!

P.S. Polako (sa malim zakašnjenjem! ) počinjem da shvatam Gospon Pes... zašto su joj takvi nagazili na nerv.
Hvala, ne trebam tvoje savjete.Tema je izuzetno značajna, ako moderator želi nek to prebaci na neko mjesto, ali ja mislim da je sva ova pompa oko Božića jedno veliko licemjerje.I ti kao nekakav musliman bi se trebao složiti sa mnom.Ja na forum dolazim da bi diskutirao o ozbiljnim stvarima a ne radi laskanja.Ah da, vidim da su ti bolji i oni koji vjeruju u 'Trojstvo' nego monoteisti.Je li sve ovo predznak velikog otpada?I ne zazivaj vraga.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 18:20   #11
Sretan vam Bozic uz vise "Bozicnog duha" i manje Djeda Mrazova .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 18:33   #12
Svima želim sve najbolje, za božić i nadolazeće blagdane!

Nadam se da ćemo dobiti nešto pod bor na ovom forumu...
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 18:42   #13
Svim ljudima dobre volje želim čestiti i blagoslovljen Božić i sretnu Novu godinu.

Onima koji slave Božić neka to bude blagdan mira, susreta sa Isusom u srcu, duhovne obnove i obiteljskog zajedništva!

Iskreno, hvala i onima koji ne vjeruju u Boga ili vjernicima drugih religija koji nama Katolicima čestitaju Božić, a neka i oni taj blagdan provedu tako da se nađu u krugu svoje obitelji, nekomu nešto pokolne, a valjda će i sami nešto dobiti!

Još jednom, čestit Božić i sretna Nova godina
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 18:49   #14
Quote:
jurislav kaže:
Hvala, ne trebam tvoje savjete.Tema je izuzetno značajna, ako moderator želi nek to prebaci na neko mjesto, ali ja mislim da je sva ova pompa oko Božića jedno veliko licemjerje.I ti kao nekakav musliman bi se trebao složiti sa mnom.Ja na forum dolazim da bi diskutirao o ozbiljnim stvarima a ne radi laskanja.Ah da, vidim da su ti bolji i oni koji vjeruju u 'Trojstvo' nego monoteisti.Je li sve ovo predznak velikog otpada?I ne zazivaj vraga.
A ti kao da si slijep!

Ovdje se ljudima upućuju čestitke, ne diskutira se o tome.
Ako ti to smeta zašto ne otvoriš topic na temu o "Božićnoj pompi" pa tamo ne iznosiš svoje mišljenje?

A nas pusti, barem ovdje, blagdanskome raspoloženju, lijepim željama, toplim i iskrenim pozdravima i pravom međureligijskom dijalogu!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 19:08   #15
Sretan Bozic i sve najbolje za blagdane!!


madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 02:38   #16
Jure,
ne ljuti se. Ja sam ti upravo htio reći ono što ti je nešto kasnije rekao "101st Airborne". Ovaj se topic zove "Čestitka" i ne držim da sam licemjeran, ili da spadam u smeće, ako sam bio iskren kada sam čestitao taj prazlik i poželio darove.

Znaš, sve ima svoje vrijeme i mjesto! Upotrebiću jedan grub primjer ali jasan. Zamisli da nekome umre majka, i ti onda podigneš svadju i prepucavanje, izravno na pokopu, jer npr. pokojnikov sanduk nije ofarban točno po propisima odredjene vjere. Čak energično tražiš da se sanduk prefarba prije nego se spusti dolje! Bilo bi to glupo zar ne, i svima bi izgledao čudan.

Inače, drago bi mi bilo da si ti monoteist, ma da to, do sada, (doista!!!) nisam primjetio. Ali, pliz, nemojmo dalje o tome i pustimo da topic ide svojim tokom. Nekom druzgom zgodom! Od mene, još jednom, svima sve najbolje za praznike!

-----------------


Sa Djed Mrazom, ili bez njega, ali bitno je da bude - snijega!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 02:44   #17
sretan vam bozic.. i nova godina
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 09:50   #18
sretan bozic svim ljudima dobre volje

... i jurislavu

mislim da je bozic nadrastao religije i postao dan koji treba provesti uz najblize i sjetiti se koliko ljudi znace jedni drugima i kako je dobro cuti lijepu rijec
sto se poklona tice , ne dozvolite da vas ponese ludilo kupovanja , poklon je sve sto je od srca
sve najbolje !
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 17:14   #19
Jingle Bell

Srećan Božić svima koji se pridržavaju grigorijanskog kalendara.

I sve najbolje u Novoj godini.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 17:56   #20
Quote:
rambi kaže:
Sretan vam Bozic uz vise "Bozicnog duha" i manje Djeda Mrazova .


Sretan Bozic!
melt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.