Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2008., 12:30   #1
Ljuskice indijskog trputca - psyllium husks

Psyllium husks, Plantago ovata, Plantago isphagula, ljuskice indijskog trputca...inace sastavni dio vecine laksativa, same po sebi one poticu probavu, omeksavaju stolicu, poboljsavaju crijevnu peristaltiku.

Koristite li ih i ako da gdje ih kupujete? Ja sam ih zasada nasla samo u obliku mjesavine sa probioticima ( Lepicol ) ili u prasku Fitolax koji je jefitniji ali nazalost sadrzi aspartam pa sam ga odmah otpisala.

Zanima me postoji li negdje mogucnost da se one kupe u rinfuzi ili znate za neku drugu mjesavinu koja ih ukljucuje a da je pristojne cijene...jer Lepicol kosta preko 100 kuna a traje 18-36 dana, zavisno od kolicine konzumiranja (5 ili 10g).

Hvala
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:39   #2
I mene zanima...
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:08   #3
preko ebaya
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...psyllium+husks
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:50   #4
Izgleda da u Hrv nema ništa drugo trenutno. I ja sam odustao od Fitolaxa zbog aspartama. Mislim, koja kombinacija...jedno lijek, drugo otrov. Nego, pomaže li Lepicol pri djelotvornijem čišćenju kao što opisuju to na

http://www.detox-cleanse.com/colon-c...que-photos.htm

??
Narottama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 06:36   #5
Aspartam nije otrov. Veci otrov je glukoza.
Ja koristim australski psylium : s aspartamom i okusom narance.
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 16:20   #6
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
Aspartam nije otrov. Veci otrov je glukoza.

Ja koristim australski psylium : s aspartamom i okusom narance.
Potpisujem boldano.

Nego, meni treba bez ikakvih dodataka, za pecenje kolaca, po mogucnosti veca kolicina da cijena bude manja.

Stvara li carina probleme ako se naruci izvana? Salju li na sanitarnu inspekciju? Bojim se one Jadranke...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 15:01   #7
...nakon tjedan dana potrage po ljekarnama, zanima me može li mi tko pomoći gdje se može kupiti taj prašak, ali bez ikakvih dodataka, za pečenje, kako je patientia tražila...

I koja je fora s carinom, zna li netko? Npr. ako s poštarinom košta oko 120kn (znači ispod onih famoznih 160kn) naplaćuje li se svejedno jer je dodatak prehrani... Ima li tko iskustava s kupovanjem istoga online - heeeeelp!!!

... i hvala unapijed...
bezimena teta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:39   #8
anyone??? Help... :/
bezimena teta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 11:23   #9
ja sam odavde narucila, sa postarinom ispadne oko 25 usd i proslo bez carine i bez problema.

http://www.betterlife.com/prod_home_...?prod_id=35629
martincius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 14:04   #10
Ima za kupiti u Zgb. Ja danas kupila čisti Psylium u staroj Vlaškoj u maloj biljnoj ljekarni na broju 7.
adomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 10:27   #11
Quote:
adomac kaže: Pogledaj post
Ima za kupiti u Zgb. Ja danas kupila čisti Psylium u staroj Vlaškoj u maloj biljnoj ljekarni na broju 7.
Molim te, koliko košta, koja količina.

Zahvaljujem se unaprijed.
mat_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:30   #12
kupila danas u ljekarni u pž,30kn ORgANICA,psylium,zemlja podrijetla indija,100g
duky24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 06:33   #13
Da ne otvaram novu temu,dizem staru iz prasine
Zanima me da li netko koristi psyllium i na koji nacin (a da nije "klasicni"-otopljen u casi vode)?
Htjela bih isprobati psyllium sa kajganom ili posiranim jajima,tako da poveca volumen,pa ako ima netko tips and tricks,neka podijeli


**mozda sam ustvari pogrijesila temu,kupila sam prah,a ne psyllium u pravom obliku :/
evica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 12:44   #14
Quote:
evica kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu,dizem staru iz prasine
Zanima me da li netko koristi psyllium i na koji nacin (a da nije "klasicni"-otopljen u casi vode)?
Htjela bih isprobati psyllium sa kajganom ili posiranim jajima,tako da poveca volumen,pa ako ima netko tips and tricks,neka podijeli


**mozda sam ustvari pogrijesila temu,kupila sam prah,a ne psyllium u pravom obliku :/
može to što si planirala ali OPREZ, sasvim malo, na vrh noža jer ako staviš više, posebno s obzirom da se radi o prahu a ne ljuspicama, postaće kao želatina, nekako ljigavo ...
Psilijum koristim umjesto brašna za povezivanje za peciva i slastice
__________________
" Nikad ne možeš vidjeti dugu ako gledaš dolje. "
"Strpljen - spašen!"
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.