Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.05.2007., 14:27   #1
Upomoć! Zmijaaaaa!

Potaknuta velikim brojem novootvorenih tema o zmijama, odlučila sam staviti ovo kao zbirnu temu za sve koji su vidjeli ili fotografirali zmiju i zanima ih o kojoj vrsti se radi. Spojit ću i sve takve teme unazad godinu dana u ovu, pa preporučam da je barem preletite pogledom prije postanja, možda već tu nađete svoj odgovor. Također, svaka novootvorena tema o susretu sa zmijama će biti pripojena ovoj.

Pravila postanja:

1) Bilo bi odlično nalaz potkrijepiti fotografijom. Postoji mogućnost da nam uključe IMG kod pa će tema biti još atraktivnija i preglednija. Do tada stavljajte fotke ili slike s neta koje odgovaraju "vašoj" zmiji u obliku linka. Ako ne znate kako, pročitajte ovdje.

2) Ako nemate fotografiju, pokušajte što bolje opisati životinju. Od velike je važnosti i mjesto nalaska, pa budite što precizniji. "Medvednica" je dosta neinformativno. "Sunčani obronak s puno kamenja na Medvednici" govori puno više.

3) Postovi tipa "Ja to sve ubijem kad vidim", "To sve treba zatuć i utamanit" itd. osim što potiču na kršenje Zakona o zaštiti prirode RH, nemaju nikakvu svrhu osim flejmanja i trolanja te će kao takvi biti prikladno nagrađeni: brisanje posta, crveni karton i 10 bodova.

Želim vam puno ugodnih susreta sa zmijama!

Herp




U prirodi šetam se ja i uživam u svježem zraku i odjednom naiđem na zmiju. Sunća se ona lijepo, baš sam se prepala. Prvi put sam vidjela takvu zmiju pa me zanima koja je to vrsta i da li je opasna. Zmija je cijela crna, duga oko metar i nešto sitno i ima žutu prugu na leđima.


Serpentine se potrudila skompajlirati opasne i bezopasne zmije, kao i beznoge guštere. Prolistajte mali foto-atlas za brzo razlikovanje zmija Hrvatske.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 09.08.2010. at 23:34.
x_Aurora_x is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.