Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2006., 14:50   #21
Quote:
Tigrica kaže:
a zna li netko da li on (moj buduci muzic) uopce mora mjenjati putovnicu ako je sad promjenio adresu? mislim, kak ovi na granici mogu znati koja mu je tocna adresa, pa nemaju oni podatke od svakog drzavljanjina, jel?
Ako ti je mužić HR državljanin onda striček ili teta na granici ima sve podatke o njemu pa i to da mu se na primjer razilaze adrese u osobnoj i pasošu ili vozačkoj. Ako je pozvan na sud a nije se odazvao malo je vjerojatno da će uspjeti izaći iz države...

Naravno sve to pod uvjetom da ukuca broj pasoša/JMBG u terminal...

Ja bi vam preporučio da ništa ne mrdate s dokumentima dok se ne vratite s putovanja...
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 14:55   #22
Quote:
wapi kaže:
Ako ti je mužić HR državljanin onda striček ili teta na granici ima sve podatke o njemu pa i to da mu se na primjer razilaze adrese u osobnoj i pasošu ili vozačkoj. Ako je pozvan na sud a nije se odazvao malo je vjerojatno da će uspjeti izaći iz države...

Naravno sve to pod uvjetom da ukuca broj pasoša/JMBG u terminal...

Ja bi vam preporučio da ništa ne mrdate s dokumentima dok se ne vratite s putovanja...
ali on je vec "mrdao" s dokumentima, prijavio se na novu adresu, i osim te nove osobne nije jos nista mjenjao...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 08:15   #23
ja sam vozačku promijenila nakon 5 godina braka (jedna više il manje, ne sjećam se)
Ustvari ju nisam htjela ni mjenjat do 2032godine do kad je vrijedila al jebatga, polismen je vikao na mene
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 08:19   #24
znam ljude koji godinama nisu promijenili papire nakon vjenčanja pa im se ništa loše nije dogodilo.
ja sam npr. tek nakon nekih pola godine promijenila prezime u papirima, vozačka, putovnica, osobna itd. zdravstvenu sam promijenila nakon 3 godine braka.
ako ubrzo nakon vjenčanja idete na put nemoj se uzrujavati. mislim da par mjeseci simo-tamo ne znači ništa.
osim toga može se uvijek reći da niste stigli i da evo, samo što to niste obavili.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 08:31   #25
dakle nije hitno, super. al me zanima, u medjuvremenu dok se dokumenti ne promijene-s kojim prezimenom se potpisivati? ja sam pocela s novim jer mi je fora ali na dokumentima je staro prezime pa je malo nezgodno...a u poslu se dosta potpisujem...
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 08:46   #26
Quote:
tatiana kaže:
ako ubrzo nakon vjenčanja idete na put nemoj se uzrujavati. mislim da par mjeseci simo-tamo ne znači ništa.
osim toga može se uvijek reći da niste stigli i da evo, samo što to niste obavili.

ne znam, nekako mi to djeluje nesigurno, sta ak se nekome smisli na granici provjeravati nase dokumente... pa nas vrati nazad. Ipak je njemu na osobnoj i putovnici sasvim druga adresa, pa cak i mjesto.. Nazvacu ja danas MUP da ih priupitam.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 08:51   #27
Quote:
Tigrica kaže:
ne znam, nekako mi to djeluje nesigurno, sta ak se nekome smisli na granici provjeravati nase dokumente... pa nas vrati nazad. Ipak je njemu na osobnoj i putovnici sasvim druga adresa, pa cak i mjesto.. Nazvacu ja danas MUP da ih priupitam.
ajde pa nam javi sta kazu
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 09:23   #28
Quote:
molly* kaže:
dakle nije hitno, super. al me zanima, u medjuvremenu dok se dokumenti ne promijene-s kojim prezimenom se potpisivati? ja sam pocela s novim jer mi je fora ali na dokumentima je staro prezime pa je malo nezgodno...a u poslu se dosta potpisujem...
ja sam se potpisivala novim prezimenom odmah nakon vjenčanja iako me još bar godinu dana na poslu nisu vodili pod novim nego pod starim prezimenom. i plaću sam dobivala na staro prezime. dobro, nije bio veliki bed jer sam samo dodala muževo pa se znalo o kome se radi
da, to na poslu je isto važno. mislim da sam morala mijenjati prezime u radnoj knjižici, odnosno odnijeti u kadrovsku službu friški izvadak iz knjige vjenčanih da bi oni onda poslali to dalje na mirovinsko. a zdravstvena iskaznica je još neko vrijeme funkcionirala dok mi nisu rekli da i to promijenim.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 09:26   #29
evo upravo sam saznala iz mup-a;
ne treba mjenjati sve dok mu ne izadje vremenski rok za novu putovnicu kako pise. dakle, sve 5.

samo su mu napomenuli da vozacku promjeni sto prije.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 09:27   #30
Quote:
Tigrica kaže:
ne znam, nekako mi to djeluje nesigurno, sta ak se nekome smisli na granici provjeravati nase dokumente... pa nas vrati nazad. Ipak je njemu na osobnoj i putovnici sasvim druga adresa, pa cak i mjesto.. Nazvacu ja danas MUP da ih priupitam.
mislim da pretjeruješ malo.
gle - moja osobna i putovnica su bili na drugoj adresi nego od muža, plus ja sam imala staro prezime. dakle na putovnicama smo imali različite adrese a živjeli smo na trećoj adresi. neprijavljeni.

dakle oni u muriji će ti vjerojatno reći da joooooj, to moraš odmah promijeniti.
ti odluči sama. ne znam primjer da je netko imao probleme zbog takvih stvari tako brzo iza vjenčanja.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 09:28   #31
Quote:
Tigrica kaže:
evo upravo sam saznala iz mup-a;
ne treba mjenjati sve dok mu ne izadje vremenski rok za novu putovnicu kako pise. dakle, sve 5.

samo su mu napomenuli da vozacku promjeni sto prije.
evo vidiš
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 09:29   #32
Quote:
tatiana kaže:
dakle oni u muriji će ti vjerojatno reći da joooooj, to moraš odmah promijeniti.
eto vis da nisu.


Quote:
tatiana kaže:
ti odluči sama. ne znam primjer da je netko imao probleme zbog takvih stvari tako brzo iza vjenčanja.
zaboravila si da se tu ne radi o vremenu odmah nakon vjencanja, nego on je vec SADA promjenio osobnu (zbog nove adrese).
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 10:02   #33
Quote:
Tigrica kaže:
zaboravila si da se tu ne radi o vremenu odmah nakon vjencanja, nego on je vec SADA promjenio osobnu (zbog nove adrese).
aha, da.
no dobro, važno je da na granici ne biste smjeli imati problema. a druge dokumente mijenjaj postepeno, recimo u roku godine dana. ovo ti sad govorim općenito, a ne u odnosu na konkretno pitanje.

npr. meni je igrom slučaja upravo isticala vozačka, a i osobna je bila blizu. tako da sam to sve sredila u cugu. jedino mi je bilo žao mijenjati putovnicu jer sam imala u njoj krasnih štambilja ja snob
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 11:18   #34
Quote:
Tigrica kaže:
ne znam, nekako mi to djeluje nesigurno, sta ak se nekome smisli na granici provjeravati nase dokumente... pa nas vrati nazad. Ipak je njemu na osobnoj i putovnici sasvim druga adresa, pa cak i mjesto.. Nazvacu ja danas MUP da ih priupitam.
To što sam ti ja opisao je teoretska mogućnost koja nije previše vjerojatna pogotovo ne radi promjene adrese. Ako nemaju sudskih razloga da vas zadrze onda se to nece niti dogoditi, najvjerojatnije će samo malo brundati, ako im se uopće bude dalo...
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 11:19   #35
A kakva je situacija sa bankom? Kartice, tekući... Da li važi stara kartica dok mi ne izrade novu, makar je (tek će biti) drugo prezime?
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 08:29   #36
Quote:
sety kaže:
A kakva je situacija sa bankom? Kartice, tekući... Da li važi stara kartica dok mi ne izrade novu, makar je (tek će biti) drugo prezime?
mislim da ces to morati mjenjati. ma najbolje ih pitaj da li bas sada moras mjenjati ili do kad ti vrijedi stara.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 17:09   #37
Podigneš nešto casha, da preživiš 10-tak dana. Baciš jednu meditaciju i s debelom autosugestijom da te nitko i ništa ne može izbaciti iz takta prošečeš na prijepodnevni boravak u tvoju omiljenu poslovnicu :

Ali siguran sam da s tim ne moraš žuriti, pogotovo ako uglavnom dižeš na bankomatima, a ne na šalterima
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 07:28   #38
da li se i zdravstvena iskaznica mora mijenjati? nadam se da ne, jer sam ju radila prije par mjeseci...
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 07:36   #39
sta nitko ne zna dal se zdravstvena mora mijenjati?
ja jucer isla mijenjati dokumente...sve se mora...i vozacka..i putovnica..uzas...a prosle godine sam ih napravila
nadam se da se zdravstvena ne mora jer sam ju prije 2 mj napravila. ako se mora tko ju da radit? poslodavac ili ja? i gdje?
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 08:16   #40
Quote:
molly* kaže:
sta nitko ne zna dal se zdravstvena mora mijenjati?
ja jucer isla mijenjati dokumente...sve se mora...i vozacka..i putovnica..uzas...a prosle godine sam ih napravila
nadam se da se zdravstvena ne mora jer sam ju prije 2 mj napravila. ako se mora tko ju da radit? poslodavac ili ja? i gdje?
jesi sigurna da se putovnica mora mjenjati? jesu ti to rekli ovi u mup-u?
za zdravstvenu ne znam, ako ju mjenjas naravno da poslodavac mora novu napraviti, ako si zaposlena.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.