Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2009., 11:16   #1
drveni stupuvi u zemlju

poz
trebao bih napraviti neki tip šupe, zanima me kako postaviti drvene stupove u zemlju ( 2 komada a druga dva nema jel se noseca greda serafi na zid ) .
pitanje prvo : dali je dovoljno ukopat stup 12*14 nekih cca 60 cm u zemlju da on izdrzi svoj dio tereta krova
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 11:34   #2
...a betonska temeljna greda,na krajevima čelićne stope za držače greda,dobivaš stabilnost i trajnost uz minimalan trošak...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 15:06   #3
najjednostavnije je iskopati rupe, staviti stup i okolo nasuti betona, ali to nije baš trajno riješenje. prije toga dio stupa koji ide u beton treba namazati resitolom ili bitumenom, i bar 30cm iznad betona.

najbolje je iskopati rupe i ubetonirati čelične nosače za drvene stupove, da stup bude odignut od zemlje cca 20cm.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 08:50   #4
dubina ukopavanja stupa u tvom slučaju ne igra ulogu za čvrstoću , dosta je i rtidesetak cm , bitnije je taj dio drveta i još nešto poviše zaštititi od vlage , stoga dobro natopi s zaštitnim sredstvom , beton takođe provodi vlagu , te spoj beton drvo takođe vodo nepropusno zaštititi
bokacco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 08:15   #5
nadji stup od bagrema.oni najduže duraju u zemlji
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:38   #6
Radili šupu (kokošinjac) gdje smo zatrpavali bagremove stupove u zemlju i zaštitili ih bitumenom. Nisu baš dugo izdržali i šupa je već davno srušena...
Metalne stope nisu skupe a rješavaju problem...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:39   #7
bagrem u vinogradu postavljen prije 20-30godina jos uvijek stoji.......bez ikakve zastite.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:56   #8
Mislim da to dosta ovisi o zemlji. Ovi su stajali u laporastom tlu koje jako zadržava vlagu i zato su relativno brzo propali (iako su izdržali preko 10 god.)
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 13:36   #9
možeš staviti drvene stupove ako ne nose nekakav težak teret,ali ako gore planiraš krov od crijepa ili šindre onda dole moraju ići temelji,najmanje 60 u zemju.pa onda šeljezne stope i na njih drvene stupove.
miana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 06:01   #10
drveni stubac najduze traje u zemlji ako se pre postavljanja stavi u vatru na par minuta,tako da se stvori na delu koji ce biti postavljen u zemlju zastitni sloj,paljevina od par milimetara.pri izboru dimenzija stubca,potrebno je uzeti u obzir i slabljenje porpecnog preseka nagorevanjem.u tom slucaju,stubac moze izdrzati vise od 20godina.
pa.slavisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 14:36   #11
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
nadji stup od bagrema.oni najduže duraju u zemlji
Mislim da je kesten najbolji.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 00:05   #12
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Mislim da je kesten najbolji.
nije najbolji je baobab pa ide sekvoja pa mahagonij pa onda africka vrba oblozena sa krznom od neprcane dvogrbe deve pa tek onda kesten. daj kupi si stope za par kuna i deri s jelovinom i trajace 100 godina i najjeftinije je
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 20:21   #13
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
nije najbolji je baobab pa ide sekvoja pa mahagonij pa onda africka vrba oblozena sa krznom od neprcane dvogrbe deve pa tek onda kesten. daj kupi si stope za par kuna i deri s jelovinom i trajace 100 godina i najjeftinije je
Ako staviš stupove na stope OBAVEZNO ih moraš povezati nekakvom dijagonalom (npr daska 10/5cm) jer jedan stup postavljen na stopu je poprilično nestabilan.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 21:21   #14
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
nije najbolji je baobab pa ide sekvoja pa mahagonij pa onda africka vrba oblozena sa krznom od neprcane dvogrbe deve pa tek onda kesten. daj kupi si stope za par kuna i deri s jelovinom i trajace 100 godina i najjeftinije je
Ah kako si ti fora i kul.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 02:34   #15
dal sam ja fora i kul ja mislim da jesam al to nije bitno za ovu temu al kak si ti pametan.di ima zakupit recimo u zagrebu kestenove gradje i kolko je to isplativo u odnosu na stope i jelovinu i kolko je trajnije
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 08:23   #16
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
dal sam ja fora i kul ja mislim da jesam al to nije bitno za ovu temu al kak si ti pametan.di ima zakupit recimo u zagrebu kestenove gradje i kolko je to isplativo u odnosu na stope i jelovinu i kolko je trajnije
Koga briga, ja sam samo covjeku odgovorio da je kestenovo drvo bolje u zemlji od bagremovog. Kakve veze imaju stope s time?
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.