Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2011., 21:40   #221
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
moja beba ima intezivan miris urina u jutarnjoj peleni, dakle nakon što je cijele noći u njoj. Ne smrdi mi po ničem posebno nego baš onako jako po mokrači...
S obzirom da je imala eshericiju nedavno, ne znam da li da se brinem zbog ovog intezivnog mirisa? Preko dana normalno, ne osjeti se ništa...
Navečer pije 1 ml Cranactina kao profilaksu.

Jel bi trebala ja njoj po noći mijenjat pelenu, s obzirom da puno doji pa često i mokri? Nekad promijenim usred noći, nekad ne...
jel ima isti miris kao prije ili je taj miris drugaciji u zadnje vrijeme?
normalno je da pelena puna urina ima neugodan miris. da sam na tvom mjestu mijenjala bi je negdje rano ujutro kad se beba jos ne moze razbuditi.


Quote:
bacaneks kaže: Pogledaj post
ja isto svoju ne presvlačim po noći i baš sam se pitala jel bi morala...isto se ujutro osjeti miris mokraće,a kroz dan probam uloviti šnjof baš kad se popiški jer sam ja već luda i više neznam kaj smrdi..jel su pelene ili vl maramice..uglavnom danas ima temp..38 za sad..napravit ćemo nalaz urina danas vrlo vjerojatno pa ću se ubiti ak čemo opet na tj dana u klaićevu...vjerojatno nas čeka i operacija ak je opet infekcija u piitanju..jer bi to bila 3 u 3mjeseca
izbaci vlazne maramice..one se definitivno ne preporucuju bebi koja je sklona urinoinfektima.
__________________
<3<3<3
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:40   #222
evo mi obavili ultrazvučnu cistografiju i na sreću nemamo refluks i nalazi su uredni...

najgore je što su nam u Ljubljani rekli da smo trebali na dan pregleda, dan prije i dan poslije piti antibiotik kako bi se žaštitili od mogućeg uroinfekta radi uvođenja katetera...
naravno nama to naša pedijatrica nije rekla

tako da sada očekujem iznova urinfekt, koji smo eto mogli izbjeći

ali dobro neću si dozvoliti da mi to umanji radost što nemamo refluks
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 21:58   #223
Quote:
jerry16 kaže: Pogledaj post
evo mi obavili ultrazvučnu cistografiju i na sreću nemamo refluks i nalazi su uredni...

najgore je što su nam u Ljubljani rekli da smo trebali na dan pregleda, dan prije i dan poslije piti antibiotik kako bi se žaštitili od mogućeg uroinfekta radi uvođenja katetera...
naravno nama to naša pedijatrica nije rekla

tako da sada očekujem iznova urinfekt, koji smo eto mogli izbjeći

ali dobro neću si dozvoliti da mi to umanji radost što nemamo refluks
Kako to izgleda u Ljubljani? Jeli vrijedno ići do tamo na cistografiju?
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 00:14   #224
Quote:
R-winter kaže: Pogledaj post
Kako to izgleda u Ljubljani? Jeli vrijedno ići do tamo na cistografiju?
ja sam stvarno prezadovoljna sa svime...
klinika je nova, sva prilagođena djeci, na svakom koraku igraonice...
osoblje je vrlo ljubazno, čekali smo 15-tak minuta od naručenog termina,
samo uvlačenje katetera kojeg sam se ja najviše bojala miškica nije ni osjetila, ona je plakala zbog uzv
uglavnom sve je odrađeno vrlo profesionalno i na nivou i ni u jednom trenutku nisam požalila što smo tamo otišli...
cijena pregleda je 292 eura

za helenu sam također čula same riječi hvale, ali pošto smo u Ljubljani imali gdje spavati, a i bliže nam je to je i bio razlog zašto smo se odlučili za tamo
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 11:45   #225
Pozdrav,
evo da se i ja uključim, naime moj malac je prije mjesec dana završio u bolnici zbog visoke temp.,nalaz urina je pokazao urinoinfekt i bili smo 5 dana u bolnici (Rebro).Bebač mi je tada imao 2.5 mjeseci i naravno trebao je ići na daljnju obradu jer su sumnjali na refluks.znači mikcijska cistouretrografiju i DMSA scintigrafiju.Odbili smo mikciju zbog zaista ogromne doze zračenja(kažu da je bezazleno,no nije niti najmanje) i napravili ultrazvučnu u Uro-centru kod Dr.Batinić (sve pohvale) i ima blagi refluks na ljievom bubregu (stupanj I-II).sada je malac na terapiji Cefiximom 1x dnevno i krajem mjeseca trebamo obaviti DMSA i kontrolu urina.
Zanima me dali malom smijem davati Cranactin kapi i kakva su iskustva ukoliko ih netko koristi?
Dali netko možda ima iskustva...povlači li se taj reflux do 1. godine...ili kasnije, desi li se ponovna upala i unatoč profilaksi??
Mindake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 12:44   #226
Quote:
jerry16 kaže: Pogledaj post
ja sam stvarno prezadovoljna sa svime...
klinika je nova, sva prilagođena djeci, na svakom koraku igraonice...
osoblje je vrlo ljubazno, čekali smo 15-tak minuta od naručenog termina,
samo uvlačenje katetera kojeg sam se ja najviše bojala miškica nije ni osjetila, ona je plakala zbog uzv
uglavnom sve je odrađeno vrlo profesionalno i na nivou i ni u jednom trenutku nisam požalila što smo tamo otišli...
cijena pregleda je 292 eura

za helenu sam također čula same riječi hvale, ali pošto smo u Ljubljani imali gdje spavati, a i bliže nam je to je i bio razlog zašto smo se odlučili za tamo
super, drago mi je zbog dobrih nalaza. I nadam se da cete proci bez urinoinfekta
U Heleni je 1500 kn jel da? neka me netko ispravi ako je poskupilo.

Quote:
Mindake kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
evo da se i ja uključim, naime moj malac je prije mjesec dana završio u bolnici zbog visoke temp.,nalaz urina je pokazao urinoinfekt i bili smo 5 dana u bolnici (Rebro).Bebač mi je tada imao 2.5 mjeseci i naravno trebao je ići na daljnju obradu jer su sumnjali na refluks.znači mikcijska cistouretrografiju i DMSA scintigrafiju.Odbili smo mikciju zbog zaista ogromne doze zračenja(kažu da je bezazleno,no nije niti najmanje) i napravili ultrazvučnu u Uro-centru kod Dr.Batinić (sve pohvale) i ima blagi refluks na ljievom bubregu (stupanj I-II).sada je malac na terapiji Cefiximom 1x dnevno i krajem mjeseca trebamo obaviti DMSA i kontrolu urina.
Zanima me dali malom smijem davati Cranactin kapi i kakva su iskustva ukoliko ih netko koristi?
Dali netko možda ima iskustva...povlači li se taj reflux do 1. godine...ili kasnije, desi li se ponovna upala i unatoč profilaksi??
Mi smo Cranactin poceli koristiti sa 4.5 mj. i rekli su nam jednu dozu navecer. Jel vam ko preporucio kapi, nefrolog..pedijatrica?

Sto se refluxa tice, kod svakog je to individualno. Znam slucajeva di je reflux otisao kad je dijete imalo 3. godine (refuix III stupnja) a znam mamu djevojcice koja ima 8 godina i jos uvijek ima reflux II-III.
Bitno je da beba nije sklona urinoinfektu, tj. da ih ima sto je moguce manje.
__________________
<3<3<3
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 11:14   #227
Quote:
sugarfree30 kaže: Pogledaj post
Mi smo Cranactin poceli koristiti sa 4.5 mj. i rekli su nam jednu dozu navecer. Jel vam ko preporucio kapi, nefrolog..pedijatrica?

Sto se refluxa tice, kod svakog je to individualno. Znam slucajeva di je reflux otisao kad je dijete imalo 3. godine (refuix III stupnja) a znam mamu djevojcice koja ima 8 godina i jos uvijek ima reflux II-III.
Bitno je da beba nije sklona urinoinfektu, tj. da ih ima sto je moguce manje.
Ne, čula sam za te kapi, pa sam mislila da može koristiti, u svakom slučaju ću pitati nefrolofga na idućem pregledu za par dana.
Zapravo zanimalo me kakva su iskustva s tim kapima, pomaže li?

Zadnje uređivanje leeloo27 : 19.12.2011. at 11:39.
Mindake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 14:40   #228
moja bebica je sklona urinoinf..prvi s 2,5mj..drugi sa 3mj i zadnji sa 5mj..nakon toga smo odlučili otići jednom bioenergičaru jer mi je mala doživjela užasan šok i sad je prestrašena i odlučila sam riskirati..kaj je najgore jedva sam se izborila za to da ostanem s njom jer kao nema slobodnih apartmana..a malička samo cica..ovaj bioen tvrdi da će se povući i da jako dobro prima energiju..mišljenja o tom su različita al možda se isplati probati ..daj Bože.. grozim se opet pomisli da moramo ići opet u bolnicu i da ju opet cijelu ispikaju
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:52   #229
kod uroinfekcija dobro je davati echinacea sa vit.C koji djeluju na kiselost mokraće a to je bitno za E.coli. Također djeluju na podizanje imuniteta što je važno da se ne ponavljaju infekcije
Vesa55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 16:38   #230
naša dr nefrolog nam je rekla da se naručimo na scintigrafiju bubrega..jel nečija beba obavila taj pregled?? moja doktorica je izričito protiv toga jer kaže da je to užasno veliko zračenje koje je u principu nepotrebno jer sve što pokaže može se pogledati i sa drugim pregledima koji ne zrače...dok je nefrolog rekla da je veće zračenje bila mikcija od ovog..nisam pametna dal da se naručim ili ne...inače sad smo 3 tj na furantoini sirupu i za sada je sve ok..kuc kuc..sljedeča kontrola je u 6mj i do tada bi trebali obaviti taj pregled..trebam savjet .. neznam šta da radim

znači mala ima 8,5mj i obostrani refluks 3 stupanj...
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 17:02   #231
odi u polikliniku Helena ako si ikako možeš priuštiti, možeš sklopit povoljan ugovor s Basler osiguranjem, uglavnom dobro se raspitaj, tamo je definitivno najbolja skrb za djecu s takvim problemima. Nemam vremena u detalje, ali mi smo prezadovoljni sa svima tamo.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:05   #232
otišla sam na jedan pregled kod njih i bila sam zadovoljna jer su se razmišljanja poklopila sa našom nefrologinjom u klaićevoj kaj se tiče daljnje terapije...samo kaj je dr u heleni savjetovala prekid profilakse dok je naša nefrolog rekla do daljnjeg ,ja sam isto ipak za to da i dalje troši,ne želim riskirati zbog jakog refluksa i 3 urinarca..a kaj se tiče scintigrafije samo je savjetovala da odgodimo to na par mjeseci..
bila sam zadovoljna ,ali cijena koju su mi naplatili daleko je od normalne i koliko sam skužila oni te cijene isto stavljaju tak kak kome paše...400,00kn više il manje svejedno
mislim da je to malo neprofesionalno..ne malo..puno..
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 16:05   #233
Cranactin kapi+probiotik namjenjen djeci su ok zaštita ako dijete nema urionfekte, a ima mali stupanj refluksa, kao moje dijete. Skinuli smo se nedavno sa profilakse, i da pokucam, za sada je sve ok! Pripravci ne mogu naštetiti, na prirodnoj su bazi, tako da ja osobno mislim da ih možete uzeti i na svoju ruku, samo se posavjetovati koji su probiotici najdjelotvorniji
Bacaneks, moram napomenuti da se ne slažem sa ovim tvojim komentarom o naplati, za cijenu uvijek pitaš ukoliko te zanima. Znam da su cijene kod njihovog nefrologa prvi put 400 kn pregled i 400 kn UZV, a kontrole+uzv 500 kn. Idemo tamo na preglede, a i svaki mjesec tamo odlazim na urin pa čujem i u čekaonici kad naplaćuju. Ja sad imam Basler, to se stvarno isplati (ne znam ak smijem reklamirati ) Tako da nisi u pravu..
janabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:14   #234
kad sam zvala bilo je rečeno kao pregled 400kn , malo sam ostala šokirana jer sam na krajju platila 800kn,upravo tako 400kn pregled i 400kn uzv..ali koji pregled?? ona je samo papire pročitala,kaj to se naplačuje 400kn?? jer recimo kuma je išla par dana prije mene i platila 400kn uzv i 250 urin tako da sam ostala šokirana,a isto je išla prvi puta.. nema veze nije mi žao,naravno bila sam puno mirnija i stvarno je prof bila pristupačna,ali kaj je je puno je to... ajd 400kn uzv,pregledala ju je,ali ovih drugih 400kn je malo too much,naravno uz sve ostalo + kaj smo u ljekarni ostavili još toliko isti taj dan... žalosno kaj je sve to toliko skupo a to su bebe i djeca..
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:22   #235
Znači sve za djecu bi trebalo biti jeftino ili besplatno? Ja kad idem u privatnu kliniku za sebe ili djecu spremna sam platiti za drugačiji, individualni pritup i profesionalnost. Nedavno sam pramenove i frizuru platila oko 800 HRK- kao imam puno kose pa su mi naplatili više nego što su mi rejli telefonom!? Šokirala sam se! Žena sa srednjom frizerskom školom. A kad mi vrhunski stručnjak svjetskog glasa, profesor, doktor znanosti, u krajnje profesionalnoj atmosferi dade mišljenje o bolesti moga djeteta sa svim papirima- e to bi trebalo biti jeftino ili besplatno? Mišljenje o tome da li ću ozračiti ili ne svoje dijete se ne treži na forumu nego kod vrhunskog stručnjaka. A to je neprocjenjivo.
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 17:14   #236
ne mislim se svađati samo sam htjela reći svoje mišljenje,nažalost danas je sit takva da si jako puno ljudi ne može priuštiti krenuvši samo od ljekova koje moraju kupiti jer na rcp ne vrijede..a di još k tome privatne poliklinike,a u većini slučajeva dok se naručiš za pregled u bolnici već može biti prekasno
na sreču moja malena nije toliko strašno bolesna ,htjela sam čuti drugo mišljenje,zadovoljna sam njime i daj bože da ih više ni netrebam...nije mi žao ni jedne kune za svoje dijete,ali činjenica je da je preskupo ... djeca su nam najvažnija i žalosno je što se udara na najslabije točke..
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 21:36   #237
Mi se borimo s refluksom evo skoro 2g. Mala (4g) je nedavno bila na DRNC prilikom cega se uspila popiskit..valjda je kateter ispao, nemam pojma sto se dogodilo. Kad su je sjeli na onu tutu nije uspila popiskit pet kapi e sad mene interesira je li pretraga uspjesno obavljena ili ce nas radi toga sad slat na mikciju? Kad sam priupitala njih kakvo je stanje s refluksom receno je da na lijevom nije nista nadjeno (ali nije sigurno) te da je na desnom velik (ne zna je li ostao 2.stupanj ili je veci)...uglavnom, da li pretraga vrijedi ako se dijete popiskilo ispod sebe a ne u tutu? Hvala... I da, ukoliko se stupanj popeo na 3. moze li ostati na profilaksi ili je operacija neizbjezna? Strah me te operacije radije bi profilaksu bar jos jednu godinu.
cvjeticka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:32   #238
Svakom tko ima djete s ovim problemom toplo preporucujem poliklinku Helena. Super strucni ljudi, a i cijene su korektne s obzirom da je privatna klinika u pitanju. Moja mala je tamo pracena dvije godine. Reflux je prosao sam od sebe, inace, pila je Furantoina antibiotik u tom razdoblju.
karibu2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 21:32   #239
Mojoj je bebi sa 40 dana, nakon urinarne infekcije (e.coli) dijagnosticiran refluks desno III (možda i IV stupanj - čekamo scintigrafiju). Napravljena mu je mikcija pri kojoj su bebi od [B]6 kg injekcijom uštrcali 65 ml kontrastnog sredstva. Bebi od moje prijateljice uštrcali su 50 ml sredstva na 10 kg!??Da li netko možda zna da li količina uštrcanog sredstva uteječe na rezultate mikcije??Čekamo scintigrafiju u 2. mjesecu 2013. g. (kada će se utvrditi kako bubrezi rade) a do tada mi ne preostaje ništa drugo nego nadati se da je negdje došlo do pogreške, barem u stupnju. Znam da nije iskučivo nasljedan, ali kod mene i supruga u obitelji nitko nikada nije imao problema s infekcijama, bubrezima i sl. pa smo zatečeni i šokirani.......
MARINANAUTICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 18:33   #240
evo opet mene,danas smo nakon god i pol napravili uzv kontrolu refluksa naravno u Heleni ,nalaz je pokazao da je refluks na istom stupnju-ja razocarana i zalosna i ne mogu docekati drugi tj da se javimo doktorici:'(. kaj sad to znaci,ja sam se nadala barem 2 stupnju
__________________
happiness
Neksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.