Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2019., 19:26   #121
bok,

molio bih vas savjet, na koji način najbezbolnije skinuti stari lak sa ograde ?
da bi nakon toga mogao nanijeti novi lak.

dali je ovo čemu: https://chromos.eu/katalog-proizvoda...-boja-i-lakova

i što kada se premaže s tim, dali se samo sastruže stara boja ili opet se mora brusiti jer bi ja želio izbjeći brušenje...

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2019., 20:58   #122
Probaj sa fenom za skidanje boje na vrući zrak.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2019., 23:30   #123
Sve zavisi od same boje i pripreme koja je bila prije farbanja .. Što je boja kvalitetnija, a priprema bolja, to je teže skinuti staru boju ...

Ja sam sa tako nečim skidao boju sa jedne konstrukcije i išlo je "ko podmazano" ... susjed je sa balkonske ograde probao s tim istim i bolo je otprilike kao da je vodom poprskao ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 09:49   #124
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Probaj sa fenom za skidanje boje na vrući zrak.
nemam to

Quote:
strasilo kaže: Pogledaj post
Sve zavisi od same boje i pripreme koja je bila prije farbanja .. Što je boja kvalitetnija, a priprema bolja, to je teže skinuti staru boju ...

Ja sam sa tako nečim skidao boju sa jedne konstrukcije i išlo je "ko podmazano" ... susjed je sa balkonske ograde probao s tim istim i bolo je otprilike kao da je vodom poprskao ...

ok. a niš budem onda s tim riskirao....

nego kada se s tim premaže, dal je onda dovoljno koristiti špahtlu za struganje ili ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 11:14   #125
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
nemam to
grijalice se nadju i za manje od 100kn - cisto za informaciju. A vjerojatno mozes posuditi od nekoga cisto da na malom komadu probas da vidis skida li ti kako zelis prije nego sto ju kupis.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 17:00   #126
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
grijalice se nadju i za manje od 100kn - cisto za informaciju. A vjerojatno mozes posuditi od nekoga cisto da na malom komadu probas da vidis skida li ti kako zelis prije nego sto ju kupis.
a budem još vidio... koliko košta to sredstvo... pa ću odlučiti.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 02:13   #127
Ovo bi ti moglo biti od velike koristi:
https://www.amazon.de/Abbeizer-inten...language=en_GB

Ja sam to kupila u Bauhausu. To je kao želatina, tako da se duže zadrži na površini i nakon toga se ostruže špahtlom (ili možda drotkefom ako površine nisu ravne) Ne znam, možda bi to što si ostrugao mogao nanijeti na novu površinu. Nisam probala jer mi nije puno trebalo, ali ako te ograde ima puno...
Sličan tome je i Rust-Oleum Nr. 1, ali s njim nisam radila, iako sam ga vidjela u jednom dućanu koji je u lancu "Moje boje" ili tak nekak.

Fen se jeftino nađe u Lidlu.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 11:07   #128
znači po vama je ipak bolje kupiti fen za skidanje boje ?

ako dovoljno grijem željenu površinu, mogu lagano sastrugati ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 11:50   #129
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
znači po vama je ipak bolje kupiti fen za skidanje boje ?

ako dovoljno grijem željenu površinu, mogu lagano sastrugati ?
mislim da ti to nije "exact science" ovisi o boji, o kemijskom sredstvu koje koristis, kakvog oblika su te povrsine na ogradi, i sl. Ako mozes probaj jedno i drugo na nekom manjem komadu, bez da potrosis puno novaca. Mislim da generalno kada radi, kemija bolje radi, ali nju trebas trositi ovisno o velicini ograde, i moras smisliti sto ces s ostanjkima te kemije, a fen imas i ostane ti (a moze posluziti i za jos ponesto u zivotu).
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 01:37   #130
Kad se koriste ti premazi/gelovi za skidanje stare farbe, jel potrebno nečim neutralizirati ostatke tog sredstva koji vjerojatno ustanu na površini metala nakon struganja. Ili se to samo od sebe neutralizira nakon nekog vremena pa nema straha da će nagrist novu boju od ispod (npr. čak i ako se obriše dobro, možda neka mrvica negdje ostane u nekoj rupici na površini metala)?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 15:54   #131
U uputama stoji da se ispere vodom. Ja sam odmah poslije ispiranja brisala suhom krpom.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 19:23   #132
ali treba raditi sa rukavicama i zaštitnom odjećom jer grize dobro
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 13:54   #133
Hvala na odgovorima.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 11:20   #134
Nije baš direktno vezano uz ovu temu, ali nemam ideju u koju bi to točno spadalo.

Ofarbao sam ovih dana ogradu na balkonu, ali muče me spojevi stupova s betonom koji su prilično dotrajali i trebalo bi ih zaštititi.

Primjer:



Ima tko kakvu ideju čime da to zaštitim? Mislio sam koristiti epoksidnu smolu ili tekuću gumu, ima nešto bolje od toga?

Hvala!
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 11:35   #135
malo sam corav pa ne vidim dobro, ta ograda je spojena na aramturu i zalivena betonom?

Ja bih vjerojatno prvo presao s nekim rust converterom i onda obojao, ali bojim se da se ne moze bog zna sto postici bojanjem povrsine.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 19:17   #136
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
malo sam corav pa ne vidim dobro, ta ograda je spojena na aramturu i zalivena betonom?

Ja bih vjerojatno prvo presao s nekim rust converterom i onda obojao, ali bojim se da se ne moze bog zna sto postici bojanjem povrsine.
Vjerojatno tako nešto. Očistio sam malo od prašine, ali budem još koliko se da. Ne bih htio samo prefarbati već bih htio zapuniti nečim da voda ne može ni ući.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 10:36   #137
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Vjerojatno tako nešto. Očistio sam malo od prašine, ali budem još koliko se da. Ne bih htio samo prefarbati već bih htio zapuniti nečim da voda ne može ni ući.
to je ok kao zelja, ali vjerojatno neovisno o tome koliko ti natrackao necega odozgora, vlaga vec ima svoje uhodane puteve kroz beton oko tog mjesta. Tako da ne ocekujes cuda
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 11:09   #138
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
to je ok kao zelja, ali vjerojatno neovisno o tome koliko ti natrackao necega odozgora, vlaga vec ima svoje uhodane puteve kroz beton oko tog mjesta. Tako da ne ocekujes cuda
Sigurno postoji nešto, ako ljjudi mogu krovove izolirati mogu valjda i ja balkon Uvijek mogu namazati pravom otopljenom smolom
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 20:57   #139
Postoje prozirni hidroizolacijski premazi. Gledala sam nešto prije par mjeseci, ali sam zapamtila da su skupi.
A za ovo oko cijevi valjda neki kit iz pištolja, od Sike ili nekog drugog. Može se konusno oblikovati da bude i estetski prihvatljivo.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2020., 14:19   #140
Može li na nitro temeljnu hempel enamel?
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.