Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 01.05.2008., 01:04   #11
Kiev drugi put

Grad mi djelovao prilično sigurno, dosta veliki moving na Hreščatiku i trgu Moj dan naležnosti...To je najstroži centar..ali sam ipak doživio malu neugodnost..Kad sam se spuštao prema centru (nekih 5 min. od centra) kod puba Obrien kraj mene je stao auto sa zatamnjenim staklima, neki japanski auto ili sl. Bio sam sam i nije bilo kasno oko 9 možda 10 navečer. Iz auta je izašao tip onako tamnoput i crnokos djelovao mi je kao da je iz Abhazije, Gruzije ili dr. pokrajine i počeo mi davati neke signale...ja ga pogledam i vidim da glumata odnosno pravi se gluhonijem i pokazuje mi auto odnosno da uđem u auto...pa nisam ni ja od jučer he, he....odmaknem rukom i krenem dalje kad ono on mene primi za rukav od jakne, ja se okrenem uputim mu pogled br. 13 i obratim mu se oštrim tonom, jačim glasom i istrgnem mu ruku i nastavim dalje...i ništa tip je ušao u auto i nastavio dalje...koje su im to fore...pa koja budala bi ušla u nepoznati auto i to još u 9 navečer..ulica je bila puna ljudi...ljudi su se okrenuli gledali, naročito kad sam postao glasan...
A sad malo o očnom životu. Netko je ovdje spomenuo River palace...To je brod bar-restoran na Dnipru (metro stanica se također zove Dnipro jedna stanica od centra) sa kockarnicom i sportskim barom koji se otvara u 16 sati (što je mene privuklo). Piće se može popiti preko cijelog dana a navečer je program...Prije ulaska prolazi se detaljan pregled od strane redara, kamere i sl. se ne smije unositi...ima striptesa i svega. Puno noćnih dama al kakvih...Što se izgleda tiče nevjerojatno, vrh vrhova...Mt Everest...Početna cijena 300 usd pa tko voli nek izvoli. Navodno kako noć odmiče cijena pada. Nisam bio zainteresiran pa ne znam detalje. Priča se da ima dosta studentica iz siromašnih krajeva koje ovdje zarađuju za studij i život. Koliko sam vidio gosti su uglavnom stranci na poslovnom putu, koji ostaju dan dva...onaj tko je duže tamo, ako mu treba cura a ne može je naći mora da je lud ili je homić...
Kad se iziđe van iz River palacea postoji tabla sa okvirnim cijenama taksija za različite dijelove grada, da ne bi bilo slučajno "deranja"...-To bi mi trebali patentirati...Onaj tko voli ovakav stil zabave obavezno posjetiti...
Preporučam također Arena centar..To je zgrada na nekoliko katova samo za noćni život...pivnica, restorani, noćni klub...Vlasnik je Kličko poznati boksač profesionalni prvak svijeta, ne znam da li je to onaj Kličko političar koji je nedavno bio kod Mesića (Postoje 2 brata blizanca). Arena je super, gosti stranci u pratnji domaćih mahom djevojaka...ima i prostitucije ali ovdje dolazi obrazovaniji dio populacije (govore engleski)...i cure nisu tako nevjerojatno zgodne kao u River Palaceu. Mjesto ima onako europski malo noble štih...obavezno posjetiti...nalazi se u samo centru na dnu Hrešćatika...Navodno je centar prostitucije i hotel Dnipro i ispred njega iako ja nisam vidio nijednu...
Meni se osobno najviše svidio pub Obrien u Mihailovskoj ulici 16, irska pivnica sa biljarom i domaćim ugođajem, ekranima na kojima se vrt sport, puno vrsta pive, cijene kao u Zagrebu a može se i jesti jednostavnija jela ali dobro spremljena. nalazi se u samom centru, blizu je glavni trg Moj dan naležnosti (Trg nezavisnosti) dosta stranaca, svi pristupačni, vedra opuštena atmosfera. Isti pub ima i u Vasilovskaja ulici..
Također preporučio bih restorane ala self service sa domaćom hranom koja je slična našoj, o tome sam pisao i prošli put samo je sada otvoren i novi restoran blizu glavne metro stanice. Sad se ne mogu sjetiti imena...Super...i svi bi trebali doći vidjeti kako izgleda self service...
Također preporučam klubove sa dobrom atmosferom Shato, Privalage. Kaif i dr...neke sam i zaboravio ali kome treba na internet i surfajte....
Cijene na takvim mjestima su kao i kod nas. Uvijek ima dosta stranaca i lijepih cura...Izgleda da je ipak za srednji i niži sloj to malo preskupo, (navodno e plaće kreću za VSS oko 4.000 grivni..) ali je zabava vrhunska...
U svakom slučaju Kiev mi je puno bolji od Moskve...Tko može obavezno posjetiti..Ne znam zašto nema turističkih aranžmana sa posjetom Kievu....pozdrav.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.