Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 11:54   #361
Quote:
maja1979 kaže: Pogledaj post
Pošto su me napale smedje fleke,satima sam trazila po netu da li se itko uspio toga rijesiti i kako,ali od svega procitanog nisam nasla da je itko to uspio.Navodno,od krema nista,samo laser.Sad,ima i tu oprecnih misljenja,neki kazu da pomogne,neki da ne..Sta je sad od ovoga svega istina?
Phoenix,HELP!
Kad sam ja bila na konzultacije kod dermatologa za mrlje od akni pokaziva mi je slike od neke cure sta joj je radia tretman laserom i mislim da je ona bas imala to sta ti opisujes.Ima slike prije i nakon tretmana(i svaki dan posebno od kad je tretman napravljen da se prati crvenilo i ljustenje) i mogu ti rec da je stvarno super na kraju ispalo,koliko sam vidila rijesila se svega toga i koza izgleda super.Sad nisam 100% sigurna bi li se takav ucinak postiga za sve jer ipak najvise ovisi o kozi i sta jednome pomogne ne znaci da ce drugome.Stoga je sve to rizik i dok se ne proba neces znat jer ne postoji nazalost nista univerzalno.
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:20   #362
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Kad sam ja bila na konzultacije kod dermatologa za mrlje od akni pokaziva mi je slike od neke cure sta joj je radia tretman laserom i mislim da je ona bas imala to sta ti opisujes.Ima slike prije i nakon tretmana(i svaki dan posebno od kad je tretman napravljen da se prati crvenilo i ljustenje) i mogu ti rec da je stvarno super na kraju ispalo,koliko sam vidila rijesila se svega toga i koza izgleda super.Sad nisam 100% sigurna bi li se takav ucinak postiga za sve jer ipak najvise ovisi o kozi i sta jednome pomogne ne znaci da ce drugome.Stoga je sve to rizik i dok se ne proba neces znat jer ne postoji nazalost nista univerzalno.
Hvala,mozda ipak ima nade. Nadam se da necu ostati stalno ovako flekava,uzas!
maja1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:28   #363
Quote:
maja1979 kaže: Pogledaj post
Hvala,mozda ipak ima nade. Nadam se da necu ostati stalno ovako flekava,uzas!
Nema na cemu.SritnoJa planiram otic nakon lita jer je sad vec gotovo pa cemo vidit oce li sta pomoc...
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 11:59   #364
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Nema na cemu.SritnoJa planiram otic nakon lita jer je sad vec gotovo pa cemo vidit oce li sta pomoc...
Hvala,i tebi.
Ja cu se nadati da ce otici ovako s necim prirodnim ,malo mi je laser skup,a nije garancija da ce pomoci...vidjet cemo do jeseni sta ce biti.
maja1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 14:58   #365
Quote:
maja1979 kaže: Pogledaj post
Hvala,i tebi.
Ja cu se nadati da ce otici ovako s necim prirodnim ,malo mi je laser skup,a nije garancija da ce pomoci...vidjet cemo do jeseni sta ce biti.
Kod pigmentacija treba vidjeti koje su prirode. Dobro se mogu riješiti samo epidermičke i dermičko-epidermičke. Metode koje stvarno daju efekat su svijetlo i kem. peeling. Da se ne pomješa sa mikrodermoabrazijom koja je dobra za njegu i preveciju ,ali ne i za riješavanje problema. Seasni se treba raditi vise i u svakom slucaju tretmani se rade iskljucivo zimi. A nakon toga treba pripaziti jako glede izlaganju suncu. Sve to,ukoliko se ne radi o hormonalnim flekama ili melasmi. U tim slucajevima prica je potpuno drugacija.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 15:05   #366
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Kod pigmentacija treba vidjeti koje su prirode. Dobro se mogu riješiti samo epidermičke i dermičko-epidermičke. Metode koje stvarno daju efekat su svijetlo i kem. peeling. Da se ne pomješa sa mikrodermoabrazijom koja je dobra za njegu i preveciju ,ali ne i za riješavanje problema. Seasni se treba raditi vise i u svakom slucaju tretmani se rade iskljucivo zimi. A nakon toga treba pripaziti jako glede izlaganju suncu. Sve to,ukoliko se ne radi o hormonalnim flekama ili melasmi. U tim slucajevima prica je potpuno drugacija.
Možeš li nešto više reći o uklanjanju hormonalnih fleka? Hvala
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 11:45   #367
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Kod pigmentacija treba vidjeti koje su prirode. Dobro se mogu riješiti samo epidermičke i dermičko-epidermičke. Metode koje stvarno daju efekat su svijetlo i kem. peeling. Da se ne pomješa sa mikrodermoabrazijom koja je dobra za njegu i preveciju ,ali ne i za riješavanje problema. Seasni se treba raditi vise i u svakom slucaju tretmani se rade iskljucivo zimi. A nakon toga treba pripaziti jako glede izlaganju suncu. Sve to,ukoliko se ne radi o hormonalnim flekama ili melasmi. U tim slucajevima prica je potpuno drugacija.
Melasma
Koja je procedura u tom slucaju?
maja1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:05   #368
Quote:
tajana21 kaže: Pogledaj post
Možeš li nešto više reći o uklanjanju hormonalnih fleka? Hvala
Kao prvo treba regulirati hormone te jedino kada je slika stabilna i fleke ne mijenja svoju morfologiju i strukturu,ona je moguce na nju djelovati. U protivnom je vrlo lako moguce pogorsati situaciju. Postoje jako kontroverzna misljenja o tome koji je najbolji tertman za to,no po mojem misljenju treba gledati na kombinaciju vise faktora (kem, peeling i laser). I ne ocekivati rijesenje problema u jednoj seansi. Isto vrijedi za melasmu koja je takodjer hormonalne prirode.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 14:56   #369
Quote:
ipho kaže: Pogledaj post
Ja sam 17.02. bila na tretmanu lica frakcijskim laserom, za uklanjanje ožiljka od akni i prvih bora, laser se zove cutera pearl frakcijski laser, i jedino što sada mogu reći je uzaludno bačenih 3800 kuna.Doktor mi je rekao da će mi se crvenilo i otok povući 5-7 dana, ali nije, ja sam iz kuće izišla tek 12-ti dan jer sam se morala vratiti na posao.Lice mi je bilo crveno barem 3 tjedna a sada mi je na tim mjestima gdje je bilo crveno koža potamnila i ostale su fleke iako sam izbjegavala sunce u širokom luku i lice mazala kremom za vlaženje kože i zaštitnim faktorom 50.Nakon 4 tjedna sam nazvala doktora i rekli su mi da mažem bepanten kremom i evo mažem 10 dana i opet nema pomaka pa sam se naručila na pregled.
Zanima me ima li netko slično iskustvo i kad te fleke prođu?
Hvala
Još dobro ako su ti ostale "samo" fleke. Meni je otok i crvenilo na jednom dijelu lica isto tako ostao najmanje 3, ako ne i 4 tjedna, i ostala mi je mala udubina na mjestu te reakcije. Tako da budi sretna ako ti nisu ostali ožiljci ili "jamice", udubine, nego samo mrlje, koje se, koliko sam čula, mogu tretirati, a ovo prvo se više ne može popraviti.

Koliko mi se čini, kod nas se svaka budala danas bavi laserima (očito je da NISU dovoljno educirani!!! - ali glavno da se nabavi laser i zgrću novci!), i čula sam u međuvremenu - nakon što sam se raspitivala za ovo što se meni desilo - puno više nezadovoljnih komentara žena kojima su nakon tretmana laserom ostali ožiljci, fleke, udubine, nego onih koje su bile zadovoljne (a da ne spominjem koliko su novaca iskešale za problem koji nisu riješile, nego još i pogoršale).

Tako da, budući da ti je koža tako žestoko reagirala, razmisli hoćeš li opet reskirati laserskim tretmanom, reskirati eventualno ožiljke itd., ili ćeš se odlučiti za neki blaži i bezopasniji tretman.
__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 16:12   #370
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Kao prvo treba regulirati hormone te jedino kada je slika stabilna i fleke ne mijenja svoju morfologiju i strukturu,ona je moguce na nju djelovati. U protivnom je vrlo lako moguce pogorsati situaciju. Postoje jako kontroverzna misljenja o tome koji je najbolji tertman za to,no po mojem misljenju treba gledati na kombinaciju vise faktora (kem, peeling i laser). I ne ocekivati rijesenje problema u jednoj seansi. Isto vrijedi za melasmu koja je takodjer hormonalne prirode.
Hvala ti
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 01:11   #371
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Još dobro ako su ti ostale "samo" fleke. Meni je otok i crvenilo na jednom dijelu lica isto tako ostao najmanje 3, ako ne i 4 tjedna, i ostala mi je mala udubina na mjestu te reakcije. Tako da budi sretna ako ti nisu ostali ožiljci ili "jamice", udubine, nego samo mrlje, koje se, koliko sam čula, mogu tretirati, a ovo prvo se više ne može popraviti.

Koliko mi se čini, kod nas se svaka budala danas bavi laserima (očito je da NISU dovoljno educirani!!! - ali glavno da se nabavi laser i zgrću novci!), i čula sam u međuvremenu - nakon što sam se raspitivala za ovo što se meni desilo - puno više nezadovoljnih komentara žena kojima su nakon tretmana laserom ostali ožiljci, fleke, udubine, nego onih koje su bile zadovoljne (a da ne spominjem koliko su novaca iskešale za problem koji nisu riješile, nego još i pogoršale).

Tako da, budući da ti je koža tako žestoko reagirala, razmisli hoćeš li opet reskirati laserskim tretmanom, reskirati eventualno ožiljke itd., ili ćeš se odlučiti za neki blaži i bezopasniji tretman.
Znam par koje imaju veće rupe na licu poslije lasera nego prije...A ja pouzdano mogu reći za dermoabraziju,isto je ko mikrodermoabrazija u salonu,em bezbolnije i jeftinije.
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 11:22   #372
Quote:
tajana21 kaže: Pogledaj post
Hvala ti
Hvala!
maja1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 12:59   #373
Za Phoenixa

Phoenix, planiram lasersko odstranjivanje dlačica na licu kojih nema mali broj. Dobro je što su uglavnom tamne pa dosta poliklinika i liječnika obećava do 75% uspješnost tretmana. Pročitao sam cijelu temu, neću naprečac odlučivati, ali bih volio tvoje mišljenje o ovom mailu što sam ga dobio od jedne poliklinike. Nazive sam prilagodio radi postizanja objektivnosti. Mail je sam po sebi popriličan PR, samo me zanima u kojoj mjeri, bar sa strane tvoje struke.

Evo ga:

[I][I]Poliklinika Ž jedini na regiji raspolaze sa 2 laserska sistema za trajno
uklanjanja dlacica : 1. MeDio
Star - 810 nm, 63 J / cm maksimalne snage ,diodni laser, proizvodac je
Aclepion, Njemacka. Aparat se 2 puta godisnje kalibrira, radimo sa novim
handpiecom; 2. Raspolazemo sa Nd Yag laserom za trajno uklanjanje dlacica -
1064nm; maximalne snage i do 80 J / cm, Americke firme Cutera, odlican je za
nesto tanje dlacice i tretman dubljih dlacnih folikula , npr. muska leda.
Laserdjeluje na taj nacin sto se lasersko svjetlo selektivno vezuje za tamni
korijen dlacice, pri cemu dolazi do germinalnih celija koje okruzuju bulbus
dlake, te nataj nacin dolazi do blokade rasta dlake. Otuda je laserska
epilacija trajna!
Broj tretmana je od 4 do 6 , pri cemu se moze ocekivati sikdanje u prosjeku
75 % tamnih dlacica; Periodi izmedu tretmana su od 4 do 12 nedjelja u
prosjeku; u meduvremenu je dozvoljeno da se dlacice izbrijavaju, da se radi
njihovo sisanje, ali je depilacija voskom i cupanje dlacica strogo
zabranjeno !
Tretman je bezbolan jer jedini na regiji koristimo Zimmer aparat
za produkciju ledenog zraka, tako da se koze hladi za svo vrijeme trajanja
tretmana.
Jace dlacice se puno uspjesnije uklanjaju nego tanje i svjetlije;
Cijena jednog tretmana je 100 veverica!


Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i na sugestijama
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 00:01   #374
Ako je pitanje,dali su ti uredjaji ok, odgovor je da. Ako je pitanje dali ce sigurno biti 75 %, odgovor je nemam pojma.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 09:14   #375
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Ako je pitanje,dali su ti uredjaji ok, odgovor je da. Ako je pitanje dali ce sigurno biti 75 %, odgovor je nemam pojma.

Pitanje je bilo usmjereno na kvalitetu uređaja, ne na uspješnost tretmana. To nitko ne može znati

Hvala lijepo na odgovoru.
__________________
Nemojte da se čudite što često ćutim, jer niko od Vas ne zna sa kakvom se budalom ja u sebi borim, ne dozvoljavajući joj da izađe van.
dmarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 17:37   #376
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Nema na cemu.SritnoJa planiram otic nakon lita jer je sad vec gotovo pa cemo vidit oce li sta pomoc...
Bila kod dermatologa,dala mi THIOSPOT skin roller,pa cemo vidjet nakon tri mjeseca da li ce biti dobro ili ne.
maja1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 08:23   #377
Quote:
maja1979 kaže: Pogledaj post
Bila kod dermatologa,dala mi THIOSPOT skin roller,pa cemo vidjet nakon tri mjeseca da li ce biti dobro ili ne.
Nisam nikad cula za to pa sam pogledala sad na netu...javi ako vidis neke rezultate...
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:47   #378
Quote:
maja1979 kaže: Pogledaj post
Bila kod dermatologa,dala mi THIOSPOT skin roller,pa cemo vidjet nakon tri mjeseca da li ce biti dobro ili ne.
ja sma koristila to i nije mi bas pomoglo tj ono sto se i smanjilo je prvim suncem opet buknulo tj bolje rezultate mi je dao Sninoren evo bila sma 3 puta u solariju a melazma mi se nije pojacala
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 12:01   #379
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ja sma koristila to i nije mi bas pomoglo tj ono sto se i smanjilo je prvim suncem opet buknulo tj bolje rezultate mi je dao Sninoren evo bila sma 3 puta u solariju a melazma mi se nije pojacala
To je krema ili? 140,00 kn za 5 ml i jos ako mi nece pomoci,malo preskupo...a nece mi jedan roller ni biti dosta za 3 mjeseca.
maja1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 12:10   #380
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Nisam nikad cula za to pa sam pogledala sad na netu...javi ako vidis neke rezultate...
Nisam ni ja do tada,uglavnom nakon tridesetak ljekarni sam konacno nasla i kosta 140,00 kn 5 ml.Za te novce ima da me i pomladi...
maja1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.