Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u život nakon smrti?
Da 56 59.57%
Ne 25 26.60%
Ne znam jer je i jedno i drugo nedokazivo 13 13.83%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 18:35   #161
zasto? zato! zasto? zato!
kaj vam nije jasno??? kad si umro,umro si. jedino di se nalazis je 2 metra pod zemljom. da brutalna je cinjenica da nas jedu svakojaki kukci i da se raspadas u onoj "kutiji" ali tako je. ne vjerujem u nikakav odlazak nigdje i nikakav drugi zivot
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:12   #162
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
mislim da se ovo kaj se događa kod kliničke smrti događa i nakon prave smrti.....
duša je dio nas ,i dokazano je da se ona nakon smrti odvaja od tijela
Kako je to dokazano. Da li se može stupiti u kontakt sa umrlima. Zapravo je to vrlo interesantno mada čudno jer je na svijetu živjelo jako mnogo ljudi. Oni bi svi trebali biti živi i poslije smrti, zar ne.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:21   #163
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Ne postoje dokazi da svijest obitava u mozgu, tako da prestanak rada mozga nema veze sa prestankom svijesti. Neznam zasto se opterecujete smrću kada nemozete dokazati niti da ste se rodili. Sve sto znate je da se ne sjećate.
Kako ne možemo dokazati da smo se rodili.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:32   #164
Naravno da postoji život poslije smrti. Mi smo ovjde samo prolaznici i ovaj život traje puno kraće nego vječni život.Ne samo ako je neko katolik da bi to trebao vjerovati, nego postoje toliki fizički dokazi gdje su se duše umrlih objavljivali svojim bližnjima. Pa imate u Vatikanu iza Bazilice malu kapelicu da otiscima umrlih duša i razne predmete koje je čak i papa priznao. I ne samo to.Ako je netko imalo čitao Međugorjske poruke, kako je jedna od vidioca Ivanka, kad joj je Gospa rekla zadnju tajnu i rekla da joj se neće više redovno ukazivati, djevojčicina želja je bila da vidi svoju majku i Gospa joj je to dopustila i ona je pričala sa svojom umrlom majkom.
Sve to ima svoj smisao, jer inače ovaj život ne bih imao smisla kad ne bih bio život poslije smrti. Onakvi kakvi budemo u ovom životu, svoj ćemo račun položiti Bogu i otići tamo gdje smo zaslužili.Kad čovjek malo više čita o tome, postaju mu mnoge nepoznanice jasnije.Nikad ne sudi o nečemu o čemu nemaš nimalo pojma.Sve je u životu jako,jako povezano, pa i mi sa našim precima po obiteljskom stablu.
vucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:33   #165
Quote:
Sonja75 kaže: Pogledaj post
hm , pa zar se radjamo samo zato da bismo se patili i borili nekoliko godina na zemlji i da bismo ju nasom smrcu tada pognojili ? I sta je onda sa djecom koja umiru nakon rodjenja ili kasnije, zar su ona dosla na svijet samo zato da bi se netko zvao mama ili?
Činjenica jeste da sva živa biča jedu druga bića. Kad kažeš da ostaju ostaci da bi se zemlja pognojila. Zapravo ta riječ nije pravi izraz. Jer leš u prirodi, kako ljudi tako i životinja jedu kukci i druge životinje, gnoj i truljenje i nije drgo nego ishrana bakterija. Naime razni mikroorganizmi jedu ostatke i to je onda činjenica kad kažemo da se živa bića uključujući viruse i bakterije i druge organizme hrane živim bičima.

Dušama izgleda nije potrebna takova vrsta hrane. Hrane li se one na neki drugi način, jer morale bi nekako dobijati energiju.

Međutim ipak je najinteresantnije da li žele stupiti u kontakt sa živima. Jer to mi se čini logičnim da se duša želi vratiti. Jedino ako ima druge potrebe, ali onda kog smisla ima da se sastajemo poslije smrti. Ako ima smisla da se duše sastaju onda ima i mora imati smisla i da duše žele doći na zemlju. I još mi nitko nije rekao gdje se nalaze.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:37   #166
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Kako ne možemo dokazati da smo se rodili.
Svi mi vjerujemo da smo svjesna bica. Da u tome smo svi vjernici jer nema materijalnih dokaza za postojanje svijesti, niti se ona danas moze izmjeriti niti locirati.

Netko moze reci tijelo se pojavilo u to i to vrijeme (to svi znamo i nazivamo danom rodjenja), ali nema nacina dokazati da se i svjest povezana sa tim tjelom pojavila u to vrijeme. Mozda je oduvijek postojala. Mi jedino sto pouzdano znamo je da o tome nemamo sjecanja niti nam netko drugi o tome moze nesto rec, jer je svjest ne mjerljiva.

Sad ako ti sebe smatras samo onim sto vidis kad pogledas u ogledalo, onda je to druga stvar.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:39   #167
nemojte zamarati glavice s tim. budete vidjeli sto ce biti kad se to dogodi. moja preporuka: uzivaj u zivotu dok mozes,jer samo jedan je zivot.
joj da,vi tvrdite suprotno
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:45   #168
Quote:
sijamac kaže: Pogledaj post
zasto? zato! zasto? zato!
kaj vam nije jasno??? kad si umro,umro si. jedino di se nalazis je 2 metra pod zemljom. da brutalna je cinjenica da nas jedu svakojaki kukci i da se raspadas u onoj "kutiji" ali tako je. ne vjerujem u nikakav odlazak nigdje i nikakav drugi zivot
Zašto bi to bila brutalna činjenica. Mi se hranima sa kravama i telićima, piličima itd. U Bibliji piše kako one nemaju dušu. Ali opet je to čudno jer bi i ta živa bića trebala imati nešto poput naše duše. Dobro, sad razmišljam o teoriji evolucije. Jer ako sve živo potječe od iste bakterije onda ima i dušu. Sad sam pomješao evoluciju i bibliju, ali Da se vratimo rađanju.

Nije li spermatozoid i jajna stanica samo poseban i jedinstven oblik života. Znači to bi bile životinjice koje žive svoj životni vijek. (To možemo uporediti sa svim onim korisnim bakterijama u našem tijelu bez kojih opet ne možemo živjeti. Dakle u oba slučaja se radi o mikroorganizmima koji žive u nama. ) Mikroorganizam. Koji ima vijek trajanja i cilj da se rodi kao posebno živo biće. Tako nastaje dijete. Da li se i duša onda rađa. Jasno po reinkarnaciji duše putuju.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:51   #169

price bez zavrsetka
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:53   #170
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Svi mi vjerujemo da smo svjesna bica. Da u tome smo svi vjernici jer nema materijalnih dokaza za postojanje svijesti, niti se ona danas moze izmjeriti niti locirati.

Netko moze reci tijelo se pojavilo u to i to vrijeme (to svi znamo i nazivamo danom rodjenja), ali nema nacina dokazati da se i svjest povezana sa tim tjelom pojavila u to vrijeme. Mozda je oduvijek postojala. Mi jedino sto pouzdano znamo je da o tome nemamo sjecanja niti nam netko drugi o tome moze nesto rec, jer je svjest ne mjerljiva.

Sad ako ti sebe smatras samo onim sto vidis kad pogledas u ogledalo, onda je to druga stvar.

Mogli bismo iskoristiti teoriju informatike. Možda su živa bića, pa i čovjek strojevi. To je interesantno jer to svatko može shvatiti, ali duša i svijest se onda uvijek postavlja na posebno mjesto. Ali ako smo mi biološki roboti, strojevi, premanekima nama nekako upravljaju geni i oni bi onda bili glavni glumci u toj priči. Geni upravljaju i ostvaruju cilj umnožavanja, acijela naša civilizacija je samo nekva nagrada nama zato što dobro radimo ili što.

Samo ako smo roboti zašto nebismo imali i softver, dakle program za dušu.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:10   #171
Mislis taj program je samo simulacija, varka?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 21:11   #172
Zamisli samo da nema života poslje smrti. Kaj nije to pomalo glupo. Ima "života" sigurno samo kakav je?
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 03:24   #173
ne vjerujem da je duša dio nas.duša-to smo mi.a ovo personalno o čem pričamo,samo je oblik života.dakle,čovjek je smrtan,i definitivno je da za čovjeka nema "života poslije života".pitanje je što je uopće život.ja vjerujem da je život samo jedan,i da je vječan.duša je život.bog je život.dakle ono što smatramo da smo mi,uopće ne mora biti istina.ne kažem da je ovo što ja govorim istina,to je moje uvjerenje.a istina,u ovom metafizičkom smislu se ne može izreći.tako da mi samo vjerujemo,nagađamo,mislimo.netko je spomenuo riječ nevidljivo,i s time zaključio nepostojanje duše i "života poslije života".nadovezao bih se na to riječima "bitno je očima nevidljivo".mnogo toga ne možemo vidjeti,pa opet postoji.može se tvrditi da samo materija postoji,ali opet,koliko je to dokazivo,to je pitanje.
Apsolut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:51   #174
Vucko:

Quote:
Naravno da postoji život poslije smrti.
Dokaz?

Quote:
Ne samo ako je neko katolik da bi to trebao vjerovati, nego postoje toliki fizički dokazi gdje su se duše umrlih objavljivali svojim bližnjima.
Od tolikih dokaza valjda nije problem izdvojiti jedan - molim lijepo.

Quote:
Pa imate u Vatikanu iza Bazilice malu kapelicu da otiscima umrlih duša i razne predmete koje je čak i papa priznao.
Kako izgledaju otisci umrlih duša? Zar duše mogu umrijeti, ako su vječne? Koji su to razni predmeti?

Quote:
I ne samo to.Ako je netko imalo čitao Međugorjske poruke, kako je jedna od vidioca Ivanka, kad joj je Gospa rekla zadnju tajnu i rekla da joj se neće više redovno ukazivati, djevojčicina želja je bila da vidi svoju majku i Gospa joj je to dopustila i ona je pričala sa svojom umrlom majkom.
Opet, imaš li neki dokaz?

Quote:
Sve to ima svoj smisao, jer inače ovaj život ne bih imao smisla kad ne bih bio život poslije smrti.
Koji je smisao života poslije smrti?

Quote:
Onakvi kakvi budemo u ovom životu, svoj ćemo račun položiti Bogu i otići tamo gdje smo zaslužili.
Opet, dokaz? Gdje, npr. ide i što je zaslužio čovjek koji oženi svoju polusestru i prodaje ju kao prostitutku?

Quote:
Kad čovjek malo više čita o tome, postaju mu mnoge nepoznanice jasnije.
Na primjer?

Quote:
Nikad ne sudi o nečemu o čemu nemaš nimalo pojma.
Izvoli, slobodno nas prosvijetli.

Quote:
Sve je u životu jako,jako povezano, pa i mi sa našim precima po obiteljskom stablu.
Kako je netko jako povezan, s npr. prašukundjedom kojeg nikad nije upoznao, niti mu zna ime, točno kad je živio, čime se bavio, i sl.? Osim, naravno, u genetskom pogledu.
Anicet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 13:34   #175
Quote:
Apsolut kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da je duša dio nas.duša-to smo mi.a ovo personalno o čem pričamo,samo je oblik života.dakle,čovjek je smrtan,i definitivno je da za čovjeka nema "života poslije života".pitanje je što je uopće život.ja vjerujem da je život samo jedan,i da je vječan.duša je život.bog je život.dakle ono što smatramo da smo mi,uopće ne mora biti istina.ne kažem da je ovo što ja govorim istina,to je moje uvjerenje.a istina,u ovom metafizičkom smislu se ne može izreći.tako da mi samo vjerujemo,nagađamo,mislimo.netko je spomenuo riječ nevidljivo,i s time zaključio nepostojanje duše i "života poslije života".nadovezao bih se na to riječima "bitno je očima nevidljivo".mnogo toga ne možemo vidjeti,pa opet postoji.može se tvrditi da samo materija postoji,ali opet,koliko je to dokazivo,to je pitanje.

Apsolut, mislim da si samog sebe izgubio u svojim mislima
Sonja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:55   #176
Quote:
vucko kaže: Pogledaj post
Naravno da postoji život poslije smrti. Mi smo ovjde samo prolaznici i ovaj život traje puno kraće nego vječni život.Ne samo ako je neko katolik da bi to trebao vjerovati, nego postoje toliki fizički dokazi gdje su se duše umrlih objavljivali svojim bližnjima. Pa imate u Vatikanu iza Bazilice malu kapelicu da otiscima umrlih duša i razne predmete koje je čak i papa priznao. I ne samo to.Ako je netko imalo čitao Međugorjske poruke, kako je jedna od vidioca Ivanka, kad joj je Gospa rekla zadnju tajnu i rekla da joj se neće više redovno ukazivati, djevojčicina želja je bila da vidi svoju majku i Gospa joj je to dopustila i ona je pričala sa svojom umrlom majkom.
Sve to ima svoj smisao, jer inače ovaj život ne bih imao smisla kad ne bih bio život poslije smrti. Onakvi kakvi budemo u ovom životu, svoj ćemo račun položiti Bogu i otići tamo gdje smo zaslužili.Kad čovjek malo više čita o tome, postaju mu mnoge nepoznanice jasnije.Nikad ne sudi o nečemu o čemu nemaš nimalo pojma.Sve je u životu jako,jako povezano, pa i mi sa našim precima po obiteljskom stablu.
točno to ........
ako ne postoji Bog ni Gospa ni ništa, otkud su onda iz kipa Gospe u Italiji išle krvave suze? ......
otkuda su neki ljudi koji su bili u Međugorju 1984.g. vidjeli pad Vukovara već tada??' otkuda sva ta prikazanja ,,...nek mi netko objasni.....ili mislite da su to ljudi izmislili
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 16:20   #177
Quote:
ako ne postoji Bog ni Gospa ni ništa, otkud su onda iz kipa Gospe u Italiji išle krvave suze?

Jesi siguran da su to suze bile? Čak krvave.
Quote:
otkuda su neki ljudi koji su bili u Međugorju 1984.g. vidjeli pad Vukovara već tada?
Zašto ne rekoše tada?
Inače, stvarno vjeruješ u gospine poruke u Međugorju?
Tisuće i tisuće poruka tipa "molite, molite, molite"?

Quote:
mi netko objasni.....ili mislite da su to ljudi izmislili
Bingo.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 16:34   #178
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Naravno da je izmisljotina. Covjekova zelja za opstankom je toliko snazna da u njemu uzrokuje zelju za daljnim zivotom. "Zivot nakon zivota". On je jednostavno ne moze i ne zeli prihvatiti cinjenicu da je smrtan. Da umire kao i svako drugo zivo bice. I time zauvijek prestaje postojati. Ocito se radi o takvoj porazavajucoj cinjenici da to vecina ljudi ne moze prihvatiti jer im je suvise deprimirajuce i stoga pribjegavaju "raju" i slicnim izmisljotinama.
Tako je!

Našla se pametna skupina lukavaca koji su iskoristili citirane slabosti ljudi. I, molim te, obećali vječni život... I sve to razradili, nadopunili i doveli do savršenstva - isključivo radi uspostave savršenog sustava vladavine privilegiranih skupina.

Obećali nedokazivo, ali s jako puno uvjeta - mrkve i batine. Moraš ovo, moraš ono, ako budeš dobar, ako budeš vjerovao, ako budeš donirao (poglavito), ako budeš slijepo slušao, ako budeš živio po njihovim pravilima, ako ne budeš koristio kontracepciju, ako ne budeš razvijao znanost, ako ne budeš slobodan, ako budeš sluga pokorni, živjet ćeš život vječni...

U suprotnom, ako ne vjeruješ u sve to što ti nameću, snaći će te takva sudbina koju niti zamisliti ne možeš...

Zagrobni život je čista izmišljotina stvorena s ciljem da se prijetnjama ili lažnim utjehama uspostavi vlast nad neukim pukom.
Euroskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 16:43   #179
kaže se : masa je glupa, čovjek je pametan
sijamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:50   #180
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Mislis taj program je samo simulacija, varka?

Pa nebi se moglo reći da je varka ili iluzija, prije bi se reklo da je ekologija i simbioza. Na našem planetu na primjer postoji život i mi neznamo druge primjere, ali vidimo da je cijela zemlja ispunjena živim bićima. Neka se hrane drugima a neka samo žive jedni pomoću drugih. Organizam je onda poput tvornice za proizvodnju gena.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.